Ενα βιβλίο που βοηθάει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219

    Ενα βιβλίο που βοηθάει

    Λοιπόν μετά απο αρκετά χρόνια που έχω πανικούς,έχω διαβάσει αρκετά πράγματα.Ίσως περισσότερα απο όσα θα πρεπε.Αυτό που είδα είναι οτι κάθε άνθρωπος θέλει μια σωστή εξήγηση του λόγου για τον οποίο ο οργανισμός του και ο εγκεφαλός του φέρονται έτσι.Όπως επίσης και κάποιες οδηγίες για το τί μπορεί να κάνει απο εδώ και πέρα.

    Επειδή έχω επισκευτεί αρκετούς ειδικούς,κατάλαβα οτι μερικοί απλά δέν θέλουν να σου εξηγήσουν τι συμβαίνει - για να βγαίνει το μεροκάματο - και άλλοι που εξηγούν για να καταλαβαίνουν μόνο οι ίδιοι.

    Σήμερα περνούσα έξω απο το σπίτι ενός ψυχιάτρου που έτυχε να επισκευτώ πρίν αρκετό καιρό για το πρόβλημα μου.Και είδα πόσα λεφτά έχει βγάλει αυτός ο άνθρωπος απο τον πόνο του καθένα.Δέν θέλω να καταλήξω πουθενά με αυτό που λέω.Απλά έτσι γίνεται και θα το έχετε ζήσει και σείς.

    Ο λόγος που γράφω είναι για να σας δώσω ένα βιβλίο.Οτι καλύτερο διάβασα ποτέ για τις παθήσεις άγχους. Πιστεύω θα σας λύσει κάθε απορία.Είναι στα αγγλικά,αν και θα θελα να το μεταφράσω κάποια στιγμή.Επειδή έχασα πάρα πολύ χρόνο και χρήμα σε ανούσιες συζητήσεις και ραντεβού με "ειδικούς" κάντε στον εαυτό σας μια χάρη και κατεβάστε το.

    Το βιβλίο λέγεται Hope and help for your nerves και το κατεβάζετε απο εδώ.

    http://www.divshare.com/download/11675670-ca1

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Μήπως ξέρεις εάν υπάρχει μεταφρασμένο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Εψαξα λίγο στο νετ.Δέν το βρήκα πουθενά.Είναι παλιό βιβλίο.Κοίτα αν βρώ ένα ακόμα άτομο να το χωρίσουμε, σίγουρα θα το μεταφράσω.

    Claire Weekes λέγετε η συγγραφέας.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •