atarax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: atarax

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    23

    atarax

    Θα ηθελα να ενημερωθω σχετικα με τα atarax. Μου τα ειχε δωσει παλια ενας ψυχιατρος για να με βοηθησουν στον υπνο.
    Αρχισα να τα παιρνω ξανα τον τελευταιο καιρο γιατι δυσκολευομαι πολυ στο θεμα του υπνου. Το προβλημα ειναι οτι δεν βοηθουν ιδιαιτερα, αργω πολυ να κοιμηθω, μετα τις 5 συνηθως, ενω μου προκαλουν υπνηλια την επομενη μερα.
    Τα χρησιμοποιει καποιος; Ποιες ειναι οι εντυπωσεις του; Να σημειωσω οτι παιρνω 100mg

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    βασικα ειναι αντιισταμινικα κ απλα εχουν μια ηρεμιστικη δραση,οπως ολα αυτης της κατηγοριας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    23
    Ευχαριστω Dora, δεν με βοηθαν οσον αφορα τον υπνο παντως ιδιαιτερα, οποτε επιστρεφω στην κλασσικη αγαπημενη μου λυση (σχεδον λυση δηλαδη), λιγο καλο κρασι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εμενα μου τα εδιναν στο νοσοκομειο οταν ειχα ενα τροχαιο ατυχημα, με ηρεμουσαν αλλα σε μεγαλες δοσεις μου προκαλουσαν νευρικοτητα..τωρα στο ψυγειο εχω ενα σιροπι για ωρα αναγκης..το καλο με τα αντισταμινικα οπως το αταραξ ειναι οτι δεν ειναι με συνταγη και δεν παθαινεις εξαρτηση οπως με τις βενζοδιαζεπινες, η αυπνια ομως ειναι βασανιστηριο γιαυτο αν ξερεις κανα καλο ψυχιατρο και δεις τα σκουρα αντε μια βολτα..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •