Καλησπέρα σε όλους!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Καλησπέρα σε όλους!

    Είχα ζητήσει τη διαγραφή από τη διαχείριση το καλοκαίρι και ο προηγούμενος λογαριασμός μου είναι ο STORM LORD...
    Οι πιο παλιοί από εσάς μέσα σίγουρα με θυμάστε...
    Μετά από τόσο καιρό, έκανα το λογαριασμό STORM LORD2 και επιστρέφω πιο καταθλιπτικός από ποτέ...
    Για τους πιο καινούριους που δε με προλάβατε, είμαι 17 και τον Απρίλη πάω 18...
    Πηγαίνω 3η Λυκείου
    Δεν ξέρω από που να αρχίσω...
    Έχω κουραστεί να τσακώνομαι ξανά και ξανά και ξανά με τους γονείς μου (γιατί κάθε μέρα μέσα στο σπίτι μου γίνεται της *******ς)...
    Με τους γιατρούς μου έχει γίνει μεγάλο μπέρδεμα...
    Εγώ ήμουν αποφασισμένος να μην επισκεφτώ κανέναν ψυχίατρο μέχρι τον Απρίλη που θα πάω 18 για να μην ξαναπάθω τα ίδια που έπαθα με τον ψυχολόγο που πήγαινα (να ειδοποίησει τους γονείς μου) γιατί η παροιμία λέει "Αν σ' αρέσει Μπάρμπα-Λάμπρο, ξαναπέρνα από την Άνδρο" αλλά επειδή δεν αντέχω άλλο και δε μπορώ να κάνω άλλη υπομονή με τόσα χρόνια που βασανίζομαι, πήγα σε μια ψυχίατρο και δε σκέφτηκα καθόλου τους γονείς μου...
    Το καλοκαίρι πήγαινα σε μια ψυχίατρο και μετά μου είπε για zyprexa και της είπα "τι μου δίνεις τώρα? αυτό είναι σχιζοφρενικό, δεν είναι αντικαταθλιπτικό..." και μου είπε ότι πολλές φορές δίνουμε κάτι π.χ. αγχολυτικό ή σχιζοφρενικό για κάτι άλλο...ισχυριζότανε ότι κάνει για την περίπτωση μου...δεν επέμενα...
    Μην τα πολυλογώ γιατί έγινε μεγάλη ιστορία και μεγάλο μπέρδεμα και μετά αντέδρασαν και οι γονείς μου...
    Να φοβούνται όταν άκουσαν ότι θα πάρω ψυχοφάρμακα και να έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τους λέω ότι αν φοβάσαι τα φάρμακα, δεν πρέπει να πάρεις ούτε μια απλή αντιβίωση που θα σου έδινε ένας παθολόγος και να κάτσεις να πεθάνεις γιατί όλα τα φάρμακα βλάπτουν τον οργανισμό μας αλλά οι γονείς μου τίποτα...
    Αργότερα η μάνα μου, μου είπε για έναν ψυχίατρο που είναι και Ιερέας (παπάς) και η μάνα μου είναι και πολύ χριστιανή και την κάλυπτε αυτό να έχει σχέση και με τη θρησκεία και την επιστήμη...Τέλος πάντων εγώ δεν ήθελα να πάω και του το ξεκαθάρισα και του γιατρού ότι προτιμώ την προηγούμενη που πήγαινα γιατί τα βρίσκαμε πιο εύκολα και ήταν πολύ πιο συνεννοήσιμη και μην τα πολυλογώ μου είπε και τι είπε στους γονείς μου μετά ας τα αφήσουμε...
    Μου είπε ότι είμαι παρορμητικός και αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που δε μπορώ να κοιμηθώ, να απαλλαγώ από την κατάθλιψη και να διαβάσω...
    Πρέπει είπε να σταματήσει αυτό και ξεκινάμε με ένα αγχολυτικό και στη συνέχεια εγκεφαλογράφημα...το εγκεφαλογράφημα βγήκε καλό...
    Την Παρασκευή θα ξαναπάω Αθήνα (γιατί μένω στη Νάξο για όσους δε με θυμούνται) και θα δω τι θα αλλάξει στη δόση που θα το παίρνω αν θα την αυξήσω ή όχι...
    Το αγχολυτικό που παίρνω είναι το Clopixol...
    Έκατσα και σκέφτηκα αυτό που μου είπε ότι είμαι παρορμητικός (σωστά είπε) και σκέφτομαι ότι για αυτό μπορεί η άλλη να μου έδωσε σχιζοφρενικό...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    γεια σου . εγω δε σε ξερω πρωτη φορα σε "ακουω "κ γω εχω παρει ζυπρεξα .εμενα ενω πηγα για καταθλιψη στο γιατρο
    μιλησαμε καλα λεω με καταλαβε ........ μου λεει θα σου δωσω ενα πολυ καλο φαρμακο εγω χαρηκα παω με τη συνταγη στο φαρμακειο
    παιρνω το κουτι ανοιγω να διαβασω τις οδηγιες κ τι διαβαζω οτι ειναι για τη σχιζοφρενεια !!!!!!!εμενα ομως δε μου ειπε τιποτε !!!ενιωσα τοσο ασχημα που δε με καταλαβε κ δε ξαναπηγα
    πεφτω απ τα συννεφα μα εγω για καταθλιψη πηγα ........ τελος παντων το παιρνω αλλα δε βοηθα ........
    ειναι κ ακριβο το ρημαδι οταν το επαιρνα εγω η λιανικη τιμη ηταν 70 ευρω
    μετα απο καιρο παω σε μια αλλη γιατρο μου συνταγογραφει ρισπερνταλ το οποιο δεν ειναι αντικαταθλιπτικο κ παλι δε μου ειπε τιποτε ......
    αυτη τη φορα ρωτησα την γιατρο γιατι μου γραφει ρισπερνταλ κ μου λεει σε μικρες δοσεις δρα κ ως αντικαταθλιπτικο
    πρωτη φορα ακουω οτι επειδη ειναι καποιος παρορμητικος δε μπορει να ξεπερασει την καταθλιψη ......παραξενο μου φαινεται

  3. #3
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    γεια σου . εγω δε σε ξερω πρωτη φορα σε "ακουω "κ γω εχω παρει ζυπρεξα .εμενα ενω πηγα για καταθλιψη στο γιατρο
    μιλησαμε καλα λεω με καταλαβε ........ μου λεει θα σου δωσω ενα πολυ καλο φαρμακο εγω χαρηκα παω με τη συνταγη στο φαρμακειο
    παιρνω το κουτι ανοιγω να διαβασω τις οδηγιες κ τι διαβαζω οτι ειναι για τη σχιζοφρενεια !!!!!!!εμενα ομως δε μου ειπε τιποτε !!!ενιωσα τοσο ασχημα που δε με καταλαβε κ δε ξαναπηγα
    πεφτω απ τα συννεφα μα εγω για καταθλιψη πηγα ........ τελος παντων το παιρνω αλλα δε βοηθα ........
    ειναι κ ακριβο το ρημαδι οταν το επαιρνα εγω η λιανικη τιμη ηταν 70 ευρω
    μετα απο καιρο παω σε μια αλλη γιατρο μου συνταγογραφει ρισπερνταλ το οποιο δεν ειναι αντικαταθλιπτικο κ παλι δε μου ειπε τιποτε ......
    αυτη τη φορα ρωτησα την γιατρο γιατι μου γραφει ρισπερνταλ κ μου λεει σε μικρες δοσεις δρα κ ως αντικαταθλιπτικο
    πρωτη φορα ακουω οτι επειδη ειναι καποιος παρορμητικος δε μπορει να ξεπερασει την καταθλιψη ......παραξενο μου φαινεται
    Και στο zyprexa που σου είπε, μπορεί μάλον να δράσει ως αντικαταθλιπτικό...
    Και εμένα αυτό μου είπε η προηγούμενη που πήγαινα που με καταλάβαινε πολύ καλύτερα από αυτόν αλλά
    οι γονείς μου δεν την παραδεχόντουσαν και δεν ήθελαν να ακολουθήσω τη συνταγή της και είπα να πάω σε αυτήν αφού με καταλάβαινε τόσο καλά όταν έρθει ο Απρίλης που θα πάω 18 ετών αλλά επειδή δεν αντέχω άλλο, πήγα σε αυτόν

Similar Threads

  1. Καλησπέρα σε όλους!
    By STORM LORD in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-08-2012, 14:26
  2. Καλησπέρα σε όλους
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-01-2012, 14:10
  3. Καλησπερα σε ολους,23 χρονια στη κολαση...χωρις φαρμακα
    By billys in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 93
    Last Post: 20-12-2011, 22:40
  4. Καλησπερα σε ολους σασ
    By dimitris1983 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-04-2008, 13:25
  5. Καλησπερα σε ολουσ(οποιαδηποτε γνωμη δεκτη)
    By MaZanG in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 109
    Last Post: 31-07-2007, 13:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •