Μη παίρνετε ψυχοφάρμακα -υπαρχει λύση ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111
  1. #16
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Φιλε Νικο Ντ. ολα αυτα ειναι παρλαπιπες των ακρως επικινδυνων ψυχιατρων που δινουν σε μικρα παιδια atarax για να κοιμηθουν .
    Πιστεψε με οτι ειμαστε το μοναδικο ον σε αυτη τη κωλογειτονια του συμπαντος που βαζουμε ετικετες και ταμπελες στους ομοιους μας.
    Δεν προτεινω ουτως ή αλλως σε καμια περιπτωση καποιος ο οποιος βλεπει βελτιωση με κατι να το κοψει.
    Αυτα που λεω απευθυνονται σε αυτους που εχουν νιωσει απο ενστικτο ,οπως εγω ,οτι ολα τα χημικα φαρμακα ειναι ακρως επικινδυνα ειδικα οταν απευθυνονται στο απιστευτα ευαισθητο και πολυπλοκο χημικο συστημα του ανθρωπινου εγκεφαλου .
    Σε αυτους που βλεπυν οτι μερα με τη μερα χανουν τη μπαλλα ολο και χειροτερα ,ενω ο γιατρος τους παιζει με το μυαλο τους οπως ενας πιθηκος μπροστα σε ενα core I7.
    Δεν προτρεπω με τιποτα κανενα να σταματησει κατι που τον κανει να βελτιωνεται -απλα εχω μια υποψια οτι αυτη η βελτιωση σε μερικες περιπτωσεις γυρναει μπουμερανγκ μετα απο λιγο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    fot1109 είχες πανικούς;Η μόνο πρόβλημα ύπνου.Πάντος μπράβο σου για την πρόταση ίσως βοηθήσει μερικούς απο μάς.

    Αν και οκ τώρα που το βλέπω μου φαίνεται για light καταστάσεις με απλό άγχος και όχι πανικούς.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by fot1109
    Μου φαινεται απιστευτο απλα που παιρνουμε ενα σωρο δηλητηρια που μας δινουν ανθρωποι αγνωστοι ,μονο και μονο επειδη η κοινωνια μας τους θεωρει επιστημονες .
    Ο μονος που μπορει να μας βοηθησει ειμαστε εμεις οι ιδιοι με γνωση και ψαξιμο .
    Λοιπόν fot1109,
    δηλητήρια---->φάρμακα
    άνθρωποι άγνωστοι---->γιατροί
    η κοινωνία τους θεωροί επιστήμονες----->είναι επιστήμονες
    αν έχεις αμφιβολία το συζητάμε.

    Τώρα,δε μπορώ να καταλάβω ακόμη μια φορά γιατί είναι δύσκολη η κατανόηση της ψυχικής ασθένειας σαν ασθένεια.Το έχω γράψει πολλές φορές,επειδή δε φαίνεται?
    Που ζούμε?Ευτυχώς στο 2010 όπου η επιστήμη της ψυχιατρικής έκανε άλματα απ\'τις εποχές που μέναν αβοήθητοι οι άνθρωποι με ψυχικές ασθένειες.Φυσικά θα υπάρχουν ακόμη και ασθένειες με δυσκολία στη θεραπεία όπως ακριβώς και στα σωματικά προβλήματα αλλά είναι αυτός λόγος να αμφισβητίσουμε την επιστήμη και να ψάχνουμε από μόνοι μας?
    Συμφωνώ απόλυτα στη γνώση.Καθώς και στο ψάξιμο γενικότερα αλλά χωρίς τον αποκλεισμό της επιστήμης.

    Πιστεύω πως έχοντας μια εμπειρία όπως γράφεις σ\'αυτά τα θέματα από μόνος σου θα έπρεπε να είσαι πιο επιφυλακτικός.Τι σιγουριά είναι αυτή?
    Αν είχε βρεθεί το σούπερ φάρμακο μην ανησυχείς θα το ξέραμε ήδη υποθέτω.
    Θα μπορούσες να γράψεις την εμπειρία σου,που για σένα λειτούργησε καλά και είναι ευχάριστο αλλά τι προτροπή και σιγουριά είναι αυτή!!!!!!

    Αυτό που κάνεις είναι επικύνδυνο.
    (Και το κακό είναι πως δεν έχεις και γνώσεις..απλά κάπου διάβασες πως είναι φυτικό και τέλος,ακίνδυνο...)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by NikosD.
    fot1109,
    καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου,
    καταλαβαίνω τη διάθεση σου να δώσεις τα φώτα σου σε όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα,
    Θα συμφωνήσω με τον ενθουσιασμό. Ο ενθουσιασμός δεν είναι καλός οδηγός. Για το σκεύασμα που συζητήθηκε διάβασα αυτό:
    http://www.greatplainslaboratory.com/home/eng/peptide.asp
    http://www.drbratt.com/files/Gluten_%20and_%20Casein_%20Peptide_%20Test.doc

    σε αυτό διαβάζω:
    \"The peptides from gluten and casein are important because the react with opiate receptors in the brain, thus mimicking the effects of opiate drugs like heroin and morphine. These compounds have been shown to react with areas of the brain such as the temporal lobes, which are involved in speech and auditory integration.\"

    \"... έτσι μιμούμενο τα αποτελέσματα των οπιούχων ουσιών όπως η ηρωίνη και η μορφίνη\".


    > τοσο αποδοτικα και φυσικα ,οσο κανενα xanax δεν μου τον ειχε μειωσει ,θα\'θελα
    > πραγματικα να το αναφερω γιατι ξερω τι θα πει ταλαιπωρια απο αγχος...

    Με βάση τα παραπάνω ίσως γι\' αυτό να είναι η απόδοσή του τόσο καλή... Οστόσο, είμαι πάντα σκεπτικιστής τόσο για την αποτελεσματικότητα όσο και για την μη αποτελεσματικότητα, και φυσικά δεν έχω γνώση.

    Σημείωση, πολλές φορές ακούω τις εκφράσεις \"είναι φυσικό προϊόν\", \"είναι φυτικό προϊόν\". Και το χασισάκι φυσικό και φυτικό προϊόν είναι... Και αν καταλαβαίνω καλά, τα περισσότερα φάρμακα από φυσικές πρώτες ύλες παράγονται.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by fot1109
    Φιλε Νικο Ντ. ολα αυτα ειναι παρλαπιπες των ακρως επικινδυνων ψυχιατρων που δινουν σε μικρα παιδια atarax για να κοιμηθουν .
    Πιστεψε με οτι ειμαστε το μοναδικο ον σε αυτη τη κωλογειτονια του συμπαντος που βαζουμε ετικετες και ταμπελες στους ομοιους μας.
    Δεν προτεινω ουτως ή αλλως σε καμια περιπτωση καποιος ο οποιος βλεπει βελτιωση με κατι να το κοψει.
    Αυτα που λεω απευθυνονται σε αυτους που εχουν νιωσει απο ενστικτο ,οπως εγω ,οτι ολα τα χημικα φαρμακα ειναι ακρως επικινδυνα ειδικα οταν απευθυνονται στο απιστευτα ευαισθητο και πολυπλοκο χημικο συστημα του ανθρωπινου εγκεφαλου .
    Σε αυτους που βλεπυν οτι μερα με τη μερα χανουν τη μπαλλα ολο και χειροτερα ,ενω ο γιατρος τους παιζει με το μυαλο τους οπως ενας πιθηκος μπροστα σε ενα core I7.
    Δεν προτρεπω με τιποτα κανενα να σταματησει κατι που τον κανει να βελτιωνεται -απλα εχω μια υποψια οτι αυτη η βελτιωση σε μερικες περιπτωσεις γυρναει μπουμερανγκ μετα απο λιγο.


    fot1109 , δεν ξέρω αν εσένα σε παράτησε η ευριδίκη, αλλά θα ήθελα να σου πω ότι εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που πάσχουν από ασθένειες του τύπου : όταν δεν ακολουθήσω την αγωγή μου, ξεφεύγει το μυαλό μου...
    χάνω την επαφή με την πραγματικότητα...
    πέφτω μέσα σε μαύρη τρύπα και αδυνατώ να σκαρφαλώσω και να φτάσω στην επιφάνεια...
    έχω παραισθήσεις οπτικές, ακουστικές...
    παρουσιάζω ακραία συμπεριφορά και ενδέχεται να βλάψω τον ευατό μου ή τους άλλους...
    είμαι εξαρτημένος/η από διάφορες ουσίες...

    μήπως να το έβλεπες και λίγο διαφορετικά το πράγμα...
    κάποιοι δεν έχουν ένα απλό άγχος.
    πάσχουν από δυσίατες ή ανίατες ασθένειες.
    φιλικά.
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Ρε arktos στό άγχος/φοβίες το γραψε το παλικάρι.Ξέρει τι λέει.Δέν μιλάει για ανθρώπους που έχουν άλλου είδους προβλήματα.Μην πέσουμε να τον φάμε επειδή έκανε τον κόπο να προτείνει και αυτός μια λύση.

    Και όντως τα αντικαταθλιπτικά είναι μια μεγάλη βιομηχανία χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα σε ότι αφορά το άγχος.Μπορεί στην κατάθλιψη να κάνουν θαύματα,αλλά στο άγχος τα αποτελέσματα δέν είναι αυτά που θα θέλαμε.

    Και όσο αναφορά την λέξη επιστήμονας.Επιστήμονας είναι αυτός που φέρνει αποτελέσματα.Αν πάς σε εναν γιατρό και σε φορτώσει με 2 χάπια για να σέρνεσαι απλά, αυτός δέν είναι επιστήμονας.Αυτά τα ξέρετε και καλύτερα απο μένα μερικοί εδώ μέσα.Και αν δεν τα περάσατε τουλάχιστον δείτε τι περνάνε οι άλλοι.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Oi αυπνιες φερνουν αγχος και σταδιακα καταθλιψη -ολα αυτα ειναι αλληλενδετα -Δεν το προτεινω μονο για το αγχος αλλα και για την καταθλιψη. Μου την εξαφανισε και αυτην.
    Το θεμα ειναι οτι δουλευει απιθανα στο κατεβασμα της κορτιζολης που αυτη μαλλον ευθυνεται για πολλες πτυχες του μηχανισμου φf or f που κληρονομησαμε απο τα ερπετα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by shifter
    Και αν δεν τα περάσατε τουλάχιστον δείτε τι περνάνε οι άλλοι.

    ακριβώς.
    οπότε ας μιλήσει μόνο για τον ευατό του.
    οκ πήρε ένα φυτικό προϊόν και είδε καλό.

    τα υπόλοιπα είναι προσωπική του άποψη.
    αν αυτός παιδεύτηκε από ψυχίατρους , αυτό δεν σημαίνει πως συνέβη με όλους μας.

    έτσι για την ιστορία: ποτέ δεν δυσκολεύτηκα να κόψω ένα φάρμακο.
    δεν υποστήριξα όμως πως είναι εύκολο για τον καθένα.

    αν δεν τα πέρασα , ας δω τί περνάνε οι άλλοι...
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #24
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Ti θα πει ρε παιδια να μιλησω για τον εαυτο μου? Γιατι τα φαρμακια που δινουν οι γιατροι δεν δρουν διαφορετικα στον καθενα?
    Εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι να το διαβασουν 500 ατομα που βασανιζονται και να νιωσουν καλα εστω και τα 10.
    Γιατι κατα τη γνωμη μου το αγχος και οι φοβιες και ολα αυτα ,εννοειται οτι ξεκινουν απο τη ψυχη ,αν εχεις μια καλη χημεια στον εγκεφαλακο σου ομως δεν θα σε γονατισουν.
    Το ιδιο ερεθισμα που σε ενα υγιη εγκεφαλο θα του προκαλεσει μια αμυδρη δυσφορια ,σε ενα χαλασμενο νευροδιαβιβαστικα εγκεφαλο θα του αλλαξει τα φωτα!
    Αρα δεν μας απασχολει πως δημιουργηθηκανε τα προβληματα μας -παρολο που ξερουμε οτι εμεις οι ιδιοι με τις θεωρησεις μας ,με τα πιστευω μας και με τις υποβολες μας ουσιαστικα τα φτιαξαμε- μας νοιαζει μονο οτι με ενα μικρο κλικ στη χημεια μπορουμε να δουμε παλι τη μπαλλα ---> και αυτο το κλικ ρε παιδια δε μου το κανε ουτε το xanax ουτε το remeron ουτε το trittico -ολα καπως δουλεψανε αλλα με το μεσοβεζικο τροπο μιας ημιτελους ανθρωπινης εφευρεσης και στο τελος με αφησανε πολυ χειροτερα με τους ταλαιπωρους νευρομεταβιβαστες μου μια ανακατωσουρα..
    Ενω με αυτο που προτεινω πρωτη φορα ενιωσα ο εαυτος μου παλι -και αν ειμαι κωλοφαρδος και δουλευει ετσι μονο στο 10% τοτε εστω θα χαρω να βοηθηθουν εδω μεσα εστω και 50 ατομα απο τα 500 που το διαβασανε .

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    55
    Εγώ fott1109 δεν θα πάρω θέση για το αν ειναι καλύτερο ή οχι απο τα αντικαταθληπτικα ή αγχολυτικα- υπνωτικά.Και αυτό γιατι δεν έχω ακολουθήσει αγωγή ποτε με αυτα τα φάρμακα( τα φοβάμαι τρομερά δεν ξερω γιατί αλλα φοβάμαι.).
    εχω παρει βέβαια περιστασιακα σε πριόδουσ μεγάλου αγχουσ κάποια και πλέον νομίζω ότι βρήκα τι με βοθάει οπότε όταν έχω ,μεγάλο αγχοσ το παίρνω.Τεσπα.
    Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι το αν είσαι απόλυτα σίγουροσ ότι είναι ασφαλέσ το συγκεκριμένο σκεύασμα.Αν είναι π.χ. μη τοξικό , αν δεν προκαλεί τερατογέννεση σε μια πιθανη εγκυμοσύνη κ αν μακροπρόθεσμα δεν προκαλέσει παρενέργειεσ. Το λέω αυτό γιατί στο όνομα του φυτικού προϊόντοσ βαφτίζονται όλα πιο ασφαλή από τα χημικά.Πολυ σωστα έγραψε καποιοσ πιο πάνω ότι κ το χασισ που είναι φυτικό προϊόν δεν σημαίνει ότι είναι και σφαλέσ.Επίσης ή φύση εχει ενα σωρό τοξικά-δηλητηριώδη βότανα .

  11. #26
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by tonia_dia
    Εγώ fott1109 δεν θα πάρω θέση για το αν ειναι καλύτερο ή οχι απο τα αντικαταθληπτικα ή αγχολυτικα- υπνωτικά.Και αυτό γιατι δεν έχω ακολουθήσει αγωγή ποτε με αυτα τα φάρμακα( τα φοβάμαι τρομερά δεν ξερω γιατί αλλα φοβάμαι.).
    εχω παρει βέβαια περιστασιακα σε πριόδουσ μεγάλου αγχουσ κάποια και πλέον νομίζω ότι βρήκα τι με βοθάει οπότε όταν έχω ,μεγάλο αγχοσ το παίρνω.Τεσπα.
    Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι το αν είσαι απόλυτα σίγουροσ ότι είναι ασφαλέσ το συγκεκριμένο σκεύασμα.Αν είναι π.χ. μη τοξικό , αν δεν προκαλεί τερατογέννεση σε μια πιθανη εγκυμοσύνη κ αν μακροπρόθεσμα δεν προκαλέσει παρενέργειεσ. Το λέω αυτό γιατί στο όνομα του φυτικού προϊόντοσ βαφτίζονται όλα πιο ασφαλή από τα χημικά.Πολυ σωστα έγραψε καποιοσ πιο πάνω ότι κ το χασισ που είναι φυτικό προϊόν δεν σημαίνει ότι είναι και σφαλέσ.Επίσης ή φύση εχει ενα σωρό τοξικά-δηλητηριώδη βότανα .
    To ολο θεμα εχει ξεκινησει εδω και 10 χρονια. Μαλιστα καπου ειδα οτι το 2004 ειχε παρει το βραβειο του καλυτερου φυσ. συμπληρωματος απο καποιο οργανισμο.
    Τωρα αν σκεφτεις τα κερδη της βιομηχανιας αντικαταθλιπτικων -αγχολυτικων μαλλον θα καταλαβεις γιατι δεν το εχεις ακουσει ακομα...
    Στο θεμα της επικινδυνοτητας απλα να αναφερω οτι ολα ξεκινησαν απο το μητρικο γαλα και απο την αμεσα κατευναστικη επιδραση που ειχε στα βρεφη που ηταν ευερεθιστα.
    Μετα απο πολλα χρονια βρηκαν οτι ο κυριος παραγοντας ηταν αυτο το αs1 πεπτιδιο καζεινης οποτε το συμπυκνωσανε σε χαπι και τωρα με 150mg απο αυτο χαλαρωνουνε τα μεγαλα αγχωδη μωρα..
    Οσο για παρενεργειες δε βρηκα καπου ουτε μια συν το οτι ενω προτεινετε σαν δοση μονο 1 καπου διαβασα οτι ειναι ασφαλες και σε μεγαλυτερη δοση.
    Η μονη παρενεργεια που εχω παρατηρησει τωρα εγω προσωπικα ειναι οταν σηκωνεσαι το πρωι για μερικες μερες νιωθεις αυτη τη χαλαρωση οπως οταν ξυπνας απο μεσημεριανο υπνο ,αλλα πιο ελαφρια.
    Σε σχεση τωρα με τις απιθανες παρενεργειες που εχουν τα φαρμακα ,εκ των οποιων η σημαντικοτερη που δε μας το λενε ειναι οτι τα αγχολυτικα και τα υπναγωγα προκαλουν καταθλιψη (δες stilnox -sonata και ψαξτε για τις αμεσες θανατηφορες τους παρενεργειες που ειναι αυτοκτονικος ιδεασμος μετα απο χρηση μερικων ημερων μονο) , μου φαινεται οτι τουτο εδω ειναι απλα γαλατακι...

  12. #27
    Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις για το Lactium, fot1109.

    Ψάχτικα για αρκετή ώρα τώρα στο Google γι\' αυτό και διάβασα ότι δεν πρέπει να λαμβάνονται όμως απο άτομα που πάσχουνε απο κατάθλιψη! Το γράφει στην παρακάτω σελίδα...

    http://www.vita.gr/html/ent/121/ent.10121.asp?mid=1

  13. #28
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by Φούλα
    Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις για το Lactium, fot1109.

    Ψάχτικα για αρκετή ώρα τώρα στο Google γι\' αυτό και διάβασα ότι δεν πρέπει να λαμβάνονται όμως απο άτομα που πάσχουνε απο κατάθλιψη! Το γράφει στην παρακάτω σελίδα...

    http://www.vita.gr/html/ent/121/ent.10121.asp?mid=1
    Εμενα παντως μου την εξαφανισε σε 2 μερες! Δεν ξερω τι λεει το vita αλλα εκει νομιζω ειναι η δυναμη του -στο οτι μαζι με το αγχος σου χτυπα την καταθλιψη (ισως γιατι ειναι εξαρτωμενα
    Οπως και να \'χει ,δε νομιζω οτι το να νιωσεις καλυτερα ,επειδη σταματα ο μηχανισμος του αγχους ,μπορει να οδηγησει σε χειροτερευση της καταθλιψης.
    Παντως το μεγαλυτερο ποσοστο οσων εχουν καταθλιψη δε κοιμουνται καλα ,οποτε αν το lactium σου κανει πιο βαθυ υπνο ,τοτε μονο να ωφελησει μπορει στην καταθλιψη.
    Απ\'οτι ειδα στο κεντρικο site tης Ingredia παντως δεν αναφερει πουθενα οτι αντενδεικνυται στην καταθλιψη.
    Αντιθετως λεει οτι στο θεμα της διαθεσης η βελτιωση ειναι 74%
    Δεστε και μονοι σας στο pdf poy dinei h etairia :

    http://www.ingredia-nutritional.com/uk/ingredia-actualities/documentation1.html?doc_id=105

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ολη αυτη η ιστορια με τις \"φυσικες\"ουσιες κ τις \"χημικες\" ουσιες νομιζω οτι εμπεριεχει μια παρεξηγηση.

    κατα αρχην απο οσο μπορω να θυμηθω απο τους ορισμους της χημειας λυκειου που καναμε, δεν υπαρχει ορος \"φυσικη\" ουσια. υπαρχουν δυο ειδη στοιχειωδων δομων απο τα οποια αποτελουνται ολα τα υλικα του πλανητη, κ αυτα ειναι: τα στοιχεια (ουσιες που το μοριο τους αποτελειται απο ατομα που προερχονται απο ενα κ μονο στοιχειο, πχ οξυγονο, υδρογονο, νατριο) κ οι χημικες ενωσεις (ολες εκεινες οι ουσιες που το μοριο τους αποτελειται απο ατομα απο δυο τουλαχιστον στοιχεια, πχ αιθανολη, μεθανιο, νερο κλπ).

    τωρα, υπαρχουν ουσιες που μπορουμε να τις παρουμε με φυσικες μεθοδους κατευθειαν απο τη φυση, (πχ νερο, το αλατι οταν εξατμιζεται το θαλασσινο νερο), χωρις καποια χημικη αντιδραση,

    ουσιες που μπορουμε να τις παρουμε ειτε απο τη φυση, ειτε να τις παρασκευασουμε στο εργαστηριο, (ξεκιναμε απο αλλες ουσιες κ με καποια/ες χημικες αντιδρασεις καταληγουμε να παρουμε την ταδε ουσια), (υποθετω, δεν ειμαι κ χημικος, λεω για παραδειγμα το νερο)

    κ ουσιες τις οποιες φτιαξαμε στο εργαστηριο (κ -υποθετω- δεν υπαρχει ακριβως ολοιδιο το μοριο τους στη φυση).

    οποτε ολα χημικες ενωσεις ειναι, απλα καποιες τα παιρνουμε ετοιμα απο τη φυση, ενω καποια αλλα τα φτιαχνουμε στο εργαστηριο/εργοστασιο.

    τωρα για το αν καποια ουσια θα κανει περισσοτερο κακο παρα καλο σε καποιον, αυτο δε νομιζω οτι εχει ιδιαιτερα να κανει με το αν την πηραμε με φυσικη μεθοδο, η αν την φτιαξαμε με χημικη μεθοδο.

    εχει να κανει με την ουσια καθεαυτη, με τη δοση, με τον οργανισμο κ με 1000 αλλους παραγοντες που δε μου ερχεται στο μυαλο να αναπτυξω.

    υπαρχουν θαυμασια στη φυση φυσικοτατες ουσιες οι οποιες ειναι επικινδυνα δηλητηρια (πχ στα δηλητηριωδη μανιταρια η το δηλητηριο των φιδιων)
    υπαρχουν ουσιες που στη σωστη δοση θεραπευουν καποιο συμπτωμα κ σε καπως μεγαλυτερη δοση γινονται πολυ επικινδυνες.
    υπαρχουν τεχνητες ουσιες που ειναι πολυ ασφαλεις στις σωστες δοσεις.

    θυμαμαι καποιον που μου ελεγε \"δεν υπαρχει δηλητηριωδης κ μη δηλητηριωδης ουσια, υπαρχει μονο οριο ανοχης. πχ με το υδροκυανο με πολυ μικρη δοση πεθαινεις, αλλα κ με τη ζαχαρη αν σε ταισω 7 τονους παλι θα πεθανεις!\"

    οποτε το ερωτημα θα επρεπε να ειναι οχι αν μια ουσια ειναι τεχνητα φτιαγμενη η παιρνεται με φυσικο τροπο, αλλα αν βοηθαει καποιον στα χ συμπτωματα χωρις να δημιουργει σημαντικες παρενεργειες.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Τέσπα τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.Θα το δοκιμάσω και γώ και θα δούμε στο δεύτερο πειραματόζωο τί αποτελέσματα θα φέρει.

    Απο που είπαμε το παίρνουμε; Απο φαρμακείο;

    Όσο για την μάχη φυγή.Δέν θέλουμε να την εξαφανίσουμε.Γιατί αμα την εξαφανίσουμε δέν παίζει να ζήσουμε για πολύ μίας και δέν θα νιώθουμε κίνδυνο.Απλά θέλουμε να την ρυθμίσουμε να μήν βαράει κάτι άσχετες ώρες που περπατάμε αμέριμνοι στο δρόμο ή βλέπουμε τηλεόραση.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •