Μη παίρνετε ψυχοφάρμακα -υπαρχει λύση ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111
  1. #31
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Απολυτα σωστο σε βρισκω Λου αλλα οσον αφορα το θεωρητικο σκελος.
    Πρακτικα ομως εχω μια υποψια ,οτι ο ανθρωπος οσο και να προσπαθησει ,δε μπορει να φτιαξει κατι το οποιο να στερειται παρενεργειων -γιατι απλα παει να το παιξει Θεος ενω απ\'οτι ξερω δεν ειναι...
    Και εδω ξανατονιζω οτι δε προκειται για βοτανο (εχω δοκιμασει μπολικα απο δαυτα με μηδαμινες θετικες συνεπειες) αλλα για μια συμπυκνωμενη δοση ενος πεπτιδιου του γαλατος.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by shifter
    Τέσπα τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.Θα το δοκιμάσω και γώ και θα δούμε στο δεύτερο πειραματόζωο τί αποτελέσματα θα φέρει.

    Απο που είπαμε το παίρνουμε; Απο φαρμακείο;

    Όσο για την μάχη φυγή.Δέν θέλουμε να την εξαφανίσουμε.Γιατί αμα την εξαφανίσουμε δέν παίζει να ζήσουμε για πολύ μίας και δέν θα νιώθουμε κίνδυνο.Απλά θέλουμε να την ρυθμίσουμε να μήν βαράει κάτι άσχετες ώρες που περπατάμε αμέριμνοι στο δρόμο ή βλέπουμε τηλεόραση.
    Φιλε shifter ελπιζω να σε βοηθησει και σενα. Αν θες στειλε μου pm να σε ενημερωσω που θα το βρεις.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπαρχουν και αλλες λυσεις φυσικα...κανετε μια ερευνα στο ιντερνετ και βρισκεται...100 σκευασματα.
    Φυσικα η λογικη ειναι να σας πει καποιος οτι ειναι το \"καλο\" πραγμα , δεν εχει σημασια ποιος ο οποιοσδηποτε.
    Σιγα μην ακουσουμε τις γιατρους , τις καταρεμενες φαρμακοβιομηχανιες , τους επιστημονες που ειναι για την κονομα και δεν ξερουν που παν τα τεσσερα και την τεραστια συνομωσια που στηνεται κατα εμας για να θησαυρισουν.

    Διακρινεται ειρωνια? Μπααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααααα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #34
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by keep_walking
    Υπαρχουν και αλλες λυσεις φυσικα...κανετε μια ερευνα στο ινερνετ και βρισκεται...100 σκευασματα.
    Φυσικα η λογικη ειναι να σας πει καποιος οτι ειναι το \"καλο\" πραγμα , δεν εχει σημασια ποιος ο οποιοσδηποτε.
    Σιγα μην ακουσουμε τις γιατρους , τις καταρεμενες φαρμακοβιομηχανιες , τους επιστημονες που ειναι για την κονομα και δεν ξερουν που παν τα τεσσερα και την τεραστια συνομωσια που στηνεται κατα εμας για να θησαυρισουν.

    Διακρινεται ειρωνια? Μπααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααααα
    Οχι δεν προτεινω κανενα αλλο σκευασμα -απλα και μονο αυτο ,γιατι ΜΟΝΟ αυτο μου δουλεψε σε αντιθεση με 20-30 αλλα φυσικα συμπληρωματα που ειναι για τα μπαζα.
    Και αν εχεις οποιαδηποτε αμφιβολια απλα δοκιμασε το -και μπορει να γλυτωσεις απ\'οτι δηλητηριο παιρνεις..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Βρισκεις κατι στραβο στο συλλογισμου μου δεν απαντησες ομως?
    Μπαινω που λες ως keep_talking στο φορουμ και λεω να η λυση των προβληματων...(κατι σαν φαρ ουεστ και τα μπουκαλακια φαρμακα των τσαρλατανων ,αυτη η εικονα μου ερχεται στο μυαλο).

    Φυσικα υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ ,για αυτο και για αλλα 100 (λιγα λεω αλλα δεν βαριεσαι).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Λοιπόν, ας μην το συνεχίσουμε άλλο αυτό το παραμύθι,
    είναι πιο έντιμο να βγεις και να πεις ότι προωθείς αυτό το προιον,
    παρά να ισχυρίζεσαι οτι το προτεινεις διοτι εξαφάνισε την κατάθλιψη σου σε 2 ημέρες.

    Να χαρείς, δεν απευθύνεσαι σε ηλίθιους.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by keep_walking
    Βρισκεις κατι στραβο στο συλλογισμου μου δεν απαντησες ομως?
    Μπαινω που λες ως keep_talking στο φορουμ και λεω να η λυση των προβληματων...(κατι σαν φαρ ουεστ και τα μπουκαλακια φαρμακα των τσαρλατανων ,αυτη η εικονα μου ερχεται στο μυαλο).

    Φυσικα υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ ,για αυτο και για αλλα 100 (λιγα λεω αλλα δεν βαριεσαι).
    Φιλε Τζοννυ Γουοκερ δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεσεις.
    Απλα να βοηθησω μερικους θελω. Πιστεψε με δεν υπαρχει κανενας πιο σκεπτικιστης απο μενα οσον αφορα τα φυσικα συμπληρωματα. Σε καταλαβαινω απολυτα -και εγω απι 8 μηνες εψαχνα τα παντα και εφτασα να απογοητευτω απο ολα -γιατι τιποτα δε με εκανε να νιωσω οπως πριν παθω το αγχος.
    Μονο αυτό ,και για αυτο θελω να το διαδωσω -τι εχω να κερδισω εγω αλλωστε (μονο το 30% παιρνω για καθε μπουκαλακι που πωλειται )

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by fot1109
    Originally posted by keep_walking
    Βρισκεις κατι στραβο στο συλλογισμου μου δεν απαντησες ομως?
    Μπαινω που λες ως keep_talking στο φορουμ και λεω να η λυση των προβληματων...(κατι σαν φαρ ουεστ και τα μπουκαλακια φαρμακα των τσαρλατανων ,αυτη η εικονα μου ερχεται στο μυαλο).

    Φυσικα υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ ,για αυτο και για αλλα 100 (λιγα λεω αλλα δεν βαριεσαι).
    Φιλε Τζοννυ Γουοκερ δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεσεις.
    Απλα να βοηθησω μερικους θελω. Πιστεψε με δεν υπαρχει κανενας πιο σκεπτικιστης απο μενα οσον αφορα τα φυσικα συμπληρωματα. Σε καταλαβαινω απολυτα -και εγω απι 8 μηνες εψαχνα τα παντα και εφτασα να απογοητευτω απο ολα -γιατι τιποτα δε με εκανε να νιωσω οπως πριν παθω το αγχος.
    Μονο αυτό ,και για αυτο θελω να το διαδωσω -τι εχω να κερδισω εγω αλλωστε (μονο το 30% παιρνω για καθε μπουκαλακι που πωλειται )
    Εισαι ο φωτης ενας χρηστης του ιντερνετ...ουτε καν ομοιοπαθητικος γιατρος ουτε καν επιστημονας...μπορεις να διανοηθεις το παραλογο της υποθεσης ή οχι?

    Εδω 10 πτυχια μας κοτσαρουν και τους κοιταμε με μισο ματι...αν καταλαβαινεις τι εννοω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by NikosD.
    Λοιπόν, ας μην το συνεχίσουμε άλλο αυτό το παραμύθι,
    είναι πιο έντιμο να βγεις και να πεις ότι προωθείς αυτό το προιον,
    παρά να ισχυρίζεσαι οτι το προτεινεις διοτι εξαφάνισε την κατάθλιψη σου σε 2 ημέρες.

    Να χαρείς, δεν απευθύνεσαι σε ηλίθιους.
    Νικο Ντ. με εκανες και γελασα!
    Πραγματικα τετοια διαφημιση -ουτε αντιπροσωπος να ημουν!!!
    Απλα χαιρομαι που υπαρχει κατι αποτελεσματικο εστω και αν εδω δεν το ξερουμε.
    Ψαξε για Boots Equilibrium αν θεωρεις οτι και οι Αγγλοι μασανε κουτοχορτο και πες μου μετα!

  10. #40
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Originally posted by keep_walking
    Originally posted by fot1109
    Originally posted by keep_walking
    Βρισκεις κατι στραβο στο συλλογισμου μου δεν απαντησες ομως?
    Μπαινω που λες ως keep_talking στο φορουμ και λεω να η λυση των προβληματων...(κατι σαν φαρ ουεστ και τα μπουκαλακια φαρμακα των τσαρλατανων ,αυτη η εικονα μου ερχεται στο μυαλο).

    Φυσικα υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ ,για αυτο και για αλλα 100 (λιγα λεω αλλα δεν βαριεσαι).
    Φιλε Τζοννυ Γουοκερ δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεσεις.
    Απλα να βοηθησω μερικους θελω. Πιστεψε με δεν υπαρχει κανενας πιο σκεπτικιστης απο μενα οσον αφορα τα φυσικα συμπληρωματα. Σε καταλαβαινω απολυτα -και εγω απι 8 μηνες εψαχνα τα παντα και εφτασα να απογοητευτω απο ολα -γιατι τιποτα δε με εκανε να νιωσω οπως πριν παθω το αγχος.
    Μονο αυτό ,και για αυτο θελω να το διαδωσω -τι εχω να κερδισω εγω αλλωστε (μονο το 30% παιρνω για καθε μπουκαλακι που πωλειται )
    Εισαι ο φωτης ενας χρηστης του ιντερνετ...ουτε καν ομοιοπαθητικος γιατρος ουτε καν επιστημονας...μπορεις να διανοηθεις το παραλογο της υποθεσης ή οχι?

    Εδω 10 πτυχια μας κοτσαρουν και τους κοιταμε με μισο ματι...αν καταλαβαινεις τι εννοω.
    Τα πτυχια σορρυ που το λεω ειναι για κωλοχαρτο. Μετραει μονο η προθεση του αλλου να σε βοηθησει. Ενας αγραμματος που ξερει κατι ειναι καλυτερος απο 100 μαστεραδες που δεν ξερουν την τυφλα τους.
    Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης -Απλα σκεψου τι εχεις να χασεις αν λεω παπαριες. (μερικα mg γαλακτος παραπανω)
    Αν ομως αυτα που λεω ισχυουν?...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by fot1109
    Originally posted by keep_walking
    Originally posted by fot1109
    Originally posted by keep_walking
    Βρισκεις κατι στραβο στο συλλογισμου μου δεν απαντησες ομως?
    Μπαινω που λες ως keep_talking στο φορουμ και λεω να η λυση των προβληματων...(κατι σαν φαρ ουεστ και τα μπουκαλακια φαρμακα των τσαρλατανων ,αυτη η εικονα μου ερχεται στο μυαλο).

    Φυσικα υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ ,για αυτο και για αλλα 100 (λιγα λεω αλλα δεν βαριεσαι).
    Φιλε Τζοννυ Γουοκερ δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεσεις.
    Απλα να βοηθησω μερικους θελω. Πιστεψε με δεν υπαρχει κανενας πιο σκεπτικιστης απο μενα οσον αφορα τα φυσικα συμπληρωματα. Σε καταλαβαινω απολυτα -και εγω απι 8 μηνες εψαχνα τα παντα και εφτασα να απογοητευτω απο ολα -γιατι τιποτα δε με εκανε να νιωσω οπως πριν παθω το αγχος.
    Μονο αυτό ,και για αυτο θελω να το διαδωσω -τι εχω να κερδισω εγω αλλωστε (μονο το 30% παιρνω για καθε μπουκαλακι που πωλειται )
    Εισαι ο φωτης ενας χρηστης του ιντερνετ...ουτε καν ομοιοπαθητικος γιατρος ουτε καν επιστημονας...μπορεις να διανοηθεις το παραλογο της υποθεσης ή οχι?

    Εδω 10 πτυχια μας κοτσαρουν και τους κοιταμε με μισο ματι...αν καταλαβαινεις τι εννοω.
    Τα πτυχια σορρυ που το λεω ειναι για κωλοχαρτο. Μετραει μονο η προθεση του αλλου να σε βοηθησει. Ενας αγραμματος που ξερει κατι ειναι καλυτερος απο 100 μαστεραδες που δεν ξερουν την τυφλα τους.
    Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης -Απλα σκεψου τι εχεις να χασεις αν λεω παπαριες. (μερικα mg γαλακτος παραπανω)
    Αν ομως αυτα που λεω ισχυουν?...
    Αν ομως δεν ισχυουν? Μιλας με ανθρωπους με προβληματα ετσι ...δεν το επιασα τον συλλογισμο σου καν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #42
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36
    Tεσπα επειδη εχω καταλαβει οτι ειναι ανθρωπινο το να αμφιβαλουμε δεν θελω να σας κουραζω αλλο.
    Να ξερετε ολοι οτι εχετε δικιο σε οτι λετε ,γιατι και μενα αν ερχοταν καποιος και μου λεγε οτι υπαρχει κατι ,που οχι μονο θα μου διωξει το αγχος ,αλλα που θα με κανει να νιωσω οπως ημουν πριν αρχισει το εντονο αγχωδες loop ,θα αμφεβαλα πολυ!
    Απλα μια τελευταια συμβουλη ,για οσους δεν εχουν χασει τελειως την ελπιδα οτι θα ξανανιωσουν νορμαλ παλι : Ψαξτε -Το ιντερνετ ειναι εδω και θα ξερετε οτι οτι βρειτε θα ειναι δικια σας ευθυνη και δικο σας επιτευγμα. Οχι ενος \"ειδικου\" γιατρου που θελει να ανεβασει τις πωλησεις του καθε κωλοφαρμακου που του πλασσαρουν οι φαρμακευτικες για να πηγαινει το καλοκαιρι διακοπες στη Φλοριδα .
    Να στε καλα ολοι και οποιος θελει πιο πολλες πληροφοριες ας μου στειλει pm

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by fot1109
    Tεσπα επειδη εχω καταλαβει οτι ειναι ανθρωπινο το να αμφιβαλουμε δεν θελω να σας κουραζω αλλο.
    Να ξερετε ολοι οτι εχετε δικιο σε οτι λετε ,γιατι και μενα αν ερχοταν καποιος και μου λεγε οτι υπαρχει κατι ,που οχι μονο θα μου διωξει το αγχος ,αλλα που θα με κανει να νιωσω οπως ημουν πριν αρχισει το εντονο αγχωδες loop ,θα αμφεβαλα πολυ!
    Απλα μια τελευταια συμβουλη ,για οσους δεν εχουν χασει τελειως την ελπιδα οτι θα ξανανιωσουν νορμαλ παλι : Ψαξτε -Το ιντερνετ ειναι εδω και θα ξερετε οτι οτι βρειτε θα ειναι δικια σας ευθυνη και δικο σας επιτευγμα. Οχι ενος \"ειδικου\" γιατρου που θελει να ανεβασει τις πωλησεις του καθε κωλοφαρμακου που του πλασσαρουν οι φαρμακευτικες για να πηγαινει το καλοκαιρι διακοπες στη Φλοριδα .
    Να στε καλα ολοι και οποιος θελει πιο πολλες πληροφοριες ας μου στειλει pm

    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια...να τελειωσω με αυτη την φραση και χαιρομαι που ειχαμε αυτη την κουβεντα , ο καθενας ας πραξει κατα το πως σκεφτεται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Γεια σου Αγαπητέ Φώτη?.
    Βασίλης ετών 35
    Είσαι πράγματι χείμαρρος και σε κάποια πράγματα αποστομωτικός…
    Προτείνεις ένα σκεύασμα που αποκαλείτε συμπλήρωμα διατροφής και αυτό για μένα είναι καλό…
    Προσδίδεις έναν ενθουσιασμό και μια αισιοδοξία που εν μέρη είναι επίσης καλό ωστόσο σε κάποιους μπορεί το συγκεκριμένο σκεύασμα να μην βοηθήσει και να βυθιστούν ακόμη περισσότερο στην κατάθλιψη και την εσωστρέφεια…

    Δεν θα σε χαρακτήριζα επιπόλαιο όπως κάποιοι παντογνώστες εδώ μέσα αλλά ίσως παραπάνω ενθουσιασμένο από όσο θα έπρεπε για τους λόγους που σου εξήγησα παραπάνω…

    Αυτά για τα θεωρητικά

    Επί της ουσίας όντως μπορεί αυτό το συμπλήρωμα να βοηθάει. Εγώ παίρνω εδώ και περίπου ένα μήνα Ωμεγα3,σπαθοχορτο,κτλ και δεν είδα ουσιαστικά σχεδόν καμία διαφορά…Τουλάχιστον ακόμη…

    Επίσης είμαι μαζί σου όσον αφορά τα φάρμακα γιατί είχα την δυσάρεστη εμπειρία να τα γευτώ και να νιώσω όλες τις παρενέργειες του κόσμου επάνω μου…
    Βεβαίως με βοήθησαν αλλά το τρέμουλο και η νύστα κατά την διάρκεια της μέρας(xanax)ήταν εντελώς απογοητευτικά
    Γνώμη μου είναι να είμαστε λίγο πιο χαλαροί με όλα αυτά και όποιος θέλει μπορεί απλά να το χρησιμοποιήσει λαμβάνοντας υπόψη του φυσικά ότι ενδεχομένως να μην τον βοηθήσει και καθόλου…
    Οτιδήποτε βεβαίως καινούριο και φυσικό είναι πάντα καλοδεχούμενο από εμένα…

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν θα σε χαρακτήριζα επιπόλαιο όπως κάποιοι παντογνώστες εδώ μέσα αλλά ίσως παραπάνω ενθουσιασμένο από όσο θα έπρεπε για τους λόγους που σου εξήγησα παραπάνω…

    Ναι δεν ειναι επιπολαιο...μπα...και ποιος ειπαμε ειναι ο παντογνωστης?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •