Τι γνώμη έχετε για τη φανερή απιστία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 294
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Τι γνώμη έχετε για τη φανερή απιστία;

    Λοιπόν, επειδή έκανα μία συζήτηση περί απιστίας και τα\'παιξα λίγο, μου υποστήριζαν τη φανερή απιστία, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας περί αυτού μπας και ακούσω τίποτα θετικό και ξελαμπικάρω λιγάκι. Τι γνώμη έχετε για την φανερή απιστία γιατί γι\'αυτήν ήταν η συζήτηση, θα την δεχόσασταν θα την κάνατε; Δλδ εννοώ να λες ότι έκανες απιστία ή να στο λένε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε λαιτΒΠ,
    τα εχουμε ξαναματαπει, 100 φορες αυτα.


    Ο καθενας κανει αυτο που νιωθει καλα και με αυτο πορευεται.
    Τι σημασια εχει τι γνωμη εχω εγω και ο απεναντι?



    Εγω ειμαι open minded, ετσι μου αρεσει και ετσι την βρισκω.
    Εσυ ομως την βρισκεις να τον εχεις τον αλλο χειροποδαρα.
    Τι να αναλυσουμε παρακατω?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Δυστυχώς εγώ δεν είμαι τόσο ανοιχτόμυαλη. Ούτε θα την έκανα ούτε θα ήθελα να με απατήσουν. Βέβαια αν γίνει ευχομαι οτι ο σύντροφός μου με το ιδιο θάρρος που το έκανε, θα ερχόταν να μου το πει κιόλας για να τελειώνει η κατάσταση. Ενας άνθρωπος απιστεί όταν έχει μια σχέση ή ενα γάμο λόγω συμβιβασμου. Αν ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου σε γεμίζει δεν ψάχνεις για κάτι άλλο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν είναι χειροπόδαρα η αποκλειστικότητα, είναι το πιο ηθικό και το πιο ωραίο πράγμα σε μια σχέση.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by frei
    Δυστυχώς εγώ δεν είμαι τόσο ανοιχτόμυαλη. Ούτε θα την έκανα ούτε θα ήθελα να με απατήσουν. Βέβαια αν γίνει ευχομαι οτι ο σύντροφός μου με το ιδιο θάρρος που το έκανε, θα ερχόταν να μου το πει κιόλας για να τελειώνει η κατάσταση. Ενας άνθρωπος απιστεί όταν έχει μια σχέση ή ενα γάμο λόγω συμβιβασμου. Αν ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου σε γεμίζει δεν ψάχνεις για κάτι άλλο.
    Μπράβο frei. Γυναίκα είσαι; Ωραία τα λες, αλλά εγώ γνώρισα ένα και παραπάνω άτομα που θεωρούν ότι η απιστία είναι ωραία, οπότε προδικάζονται όλες οι σχέσεις τους. Άρα δεν είναι ότι κάτι δεν πάει καλά στη σχέση τους, αν και ούτε αυτό το δικαιολογώ.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lightbluepath
    Δεν είναι χειροπόδαρα η αποκλειστικότητα, είναι το πιο ηθικό και το πιο ωραίο πράγμα σε μια σχέση.

    με συγχωρεις,
    αλλα δεν εχουμε την ιδια ηθικη.

    Και εν πασει περιπτωση δεν θα εψαχνα ποτε καποια που να εχει τετοιο κωδικα ηθικης.


    Δεν μου ταιριαζει, πως να το πω.




    Κατα τα αλλα,
    δεν θα μου επιβαλει κανεις το ποια ηθικη θα εχω, για να αισθανομαι καλα.
    Και δεν αναφερομαι σε εσενα μαρια.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lightbluepath

    Άρα δεν είναι ότι κάτι δεν πάει καλά στη σχέση τους, αν και ούτε αυτό το δικαιολογώ.

    και αν η σχεση τους παει καλα,
    τοτε τι συμβαινει?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by krino
    και αν η σχεση τους παει καλα,
    τοτε τι συμβαινει?
    Για μένα δεν είναι σχέση αυτή αλλά anyway. Σημαίνει ότι θέλουν και οι δύο την απιστία είναι στο αίμα τους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Δεν ανέφερα οτι δεν παει απαραίτητα κατι καλά στη σχέση τους, ανέφερα οτι μενουν μαζι απο συμβιβασμό...αυτό μπορεί να σημαίνει και άλλα πραγματα...πχ μια γυναικα που εχει φτάσει τα 35 (λεω εγώ τωρα...) και έχει το άγχος ότι δεν θα παντρευτει, ο πρώτος που θα τυχει να της πει σε παντρευομαι, θα παντρευτει. Οταν λοιπον αυτη η γυναικα μετά απο 3 χρόνια γνωρίσει τον έρωτα της ζωής της ... τι θα κάνει????? Κατα πάσα πιθανότητα θα απατησει.

    Γενικά και οι άντρες και οι γυναίκες απατάνε καθαρά για να ικανοποιήσουν ένα εγωιστικό συναίσθημα.... αυτό της επιβεβαίωσης. Επιβεβαιώνουν οτι μετράνε στο άλλο φύλο. Και βέβαια μετά ικανοποιούν και άλλο ένα εγωιστικό συναίσθημα...οτι μετα΄την απιστία θα γυρίσουν πίσω σε έναν άνθρωπο που τους αγαπάει. Ισως να μην έχουν ξεφύγει και απο τα πλαίσια της οικογένειας, αφού ουσιαστικά κάνουν μια σχέση και θεωρουν οτι ο/η συντροφός τους αντικαθιστά την μαμα/μπαμπα. Με την μαμα/μπαμπα μπορείς να βγεις να κανεις οτι θες και μετα η μαμα/μπαμπας πάλι θα σε αγαπάνε....ετσι δεν ειναι???? Ε το ιδιο πιστευουν και στις σχεσεις τους!

    Δυστυχώς!

    Ναι ειμαι γυναίκα. και μάλιστα απο τις πολύ ανασφαλείς, που φοβουνται πολυ την απιστία! Και μόνο η σκεψη της μου φέρνει πόνο!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by krino
    και αν η σχεση τους παει καλα,
    τοτε τι συμβαινει?
    Για μένα δεν είναι σχέση αυτή αλλά anyway. Σημαίνει ότι θέλουν και οι δύο την απιστία είναι στο αίμα τους.

    δεν θα ξαναμαθουμε ελληνικα,
    επειδη σε καποιους δεν αρεσουν οι εννοιες.

    Σχεση ειναι οταν δυο ανθρωποι νιωθουν συναισθηματα ζωης ο ενας για τον αλλον.
    Αυτο, και δεν εχει επεκταση παρακατω.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by frei
    Δεν ανέφερα οτι δεν παει απαραίτητα κατι καλά στη σχέση τους, ανέφερα οτι μενουν μαζι απο συμβιβασμό...αυτό μπορεί να σημαίνει και άλλα πραγματα...πχ μια γυναικα που εχει φτάσει τα 35 (λεω εγώ τωρα...) και έχει το άγχος ότι δεν θα παντρευτει, ο πρώτος που θα τυχει να της πει σε παντρευομαι, θα παντρευτει. Οταν λοιπον αυτη η γυναικα μετά απο 3 χρόνια γνωρίσει τον έρωτα της ζωής της ... τι θα κάνει????? Κατα πάσα πιθανότητα θα απατησει.

    Γενικά και οι άντρες και οι γυναίκες απατάνε καθαρά για να ικανοποιήσουν ένα εγωιστικό συναίσθημα.... αυτό της επιβεβαίωσης. Επιβεβαιώνουν οτι μετράνε στο άλλο φύλο. Και βέβαια μετά ικανοποιούν και άλλο ένα εγωιστικό συναίσθημα...οτι μετα΄την απιστία θα γυρίσουν πίσω σε έναν άνθρωπο που τους αγαπάει. Ισως να μην έχουν ξεφύγει και απο τα πλαίσια της οικογένειας, αφού ουσιαστικά κάνουν μια σχέση και θεωρουν οτι ο/η συντροφός τους αντικαθιστά την μαμα/μπαμπα. Με την μαμα/μπαμπα μπορείς να βγεις να κανεις οτι θες και μετα η μαμα/μπαμπας πάλι θα σε αγαπάνε....ετσι δεν ειναι???? Ε το ιδιο πιστευουν και στις σχεσεις τους!

    Δυστυχώς!

    Ναι ειμαι γυναίκα. και μάλιστα απο τις πολύ ανασφαλείς, που φοβουνται πολυ την απιστία! Και μόνο η σκεψη της μου φέρνει πόνο!
    Frei μου μπράβο, πολύ ωραία τα λες. Το περίμενα ότι είσαι γυναίκα. Κι εμένα το ίδιο, και μόνο η σκέψη μου φέρνει πόνο. Μάλιστα το ένιωσα τώρα με έναν που μου άρεσε και είναι υπέρ της απιστίας, γι\'αυτό και άνοιξα αυτό το θέμα. Πες τα γιατί λένε ότι είναι εγωιστής αυτός που θέλει αποκλειστικότητα. Έλεος δλδ είσαι σωστός, βγαίνεις και εγωιστής από πάνω. Οκ, στην περίπτωση που λες την δέχομαι την απιστία, όχι ακριβώς απιστία, άμα ερωτευτείς απλά κάποιον άλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι είναι συναίσθημα, αλλά πρέπει να χωρίσεις. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις είναι βλακεία. Και σε πληροφορώ από αυτά που μου είπανε ότι υπάρχουν και άτομα που τους αρέσει απλά η απιστία όπως είπα και πιο πάνω. Οπότε αυτοί δεν έχουν λόγο που το κάνουν, απλά τους ανεβάζει η πράξη και βάζουν πάνω από όλα το σεξ. :mad: :mad:

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by krino
    δεν θα ξαναμαθουμε ελληνικα,
    επειδη σε καποιους δεν αρεσουν οι εννοιες.

    Σχεση ειναι οταν δυο ανθρωποι νιωθουν συναισθηματα ζωης ο ενας για τον αλλον.
    Αυτο, και δεν εχει επεκταση παρακατω.
    Ok, κρίνο, πιστεύει ο καθένας τα δικά του λοιπόν.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lightbluepath


    Έλεος δλδ είσαι σωστός, βγαίνεις και εγωιστής από πάνω.

    εισαι σωστη με βαση αυτα που πιστευεις και φανταζομαι ο ανθρωπος που θα τα βρειτε.

    Μεχρι εκει ομως.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Εγώ ουτε τότε δέχομαι την απιστία.... μην φτιάχνεις την ζωή σου αν απλά πρεπει να συμβιβαστεις....Περίμενε.....

    Επίσης υπάρχουν και άντρες που δεν αντέχουν την απιστία. Ο δικός μου τρελαίνεται και μόνο με την ιδέα, και έχει φάει κέρατο από πρώην του και ξέρει απο πρωτο χέρι ποσο πονάει....

    Απλά οι άντρες δεν τρελαίνονται, γιατί σύμφωνα με τα κοινωνικα κατεστημένα, η γυναίκα φτιαχνει οικογένεια και ο άντρας φέρνει το χρήμα. Αρα για την γυναίκα είναι πιο σημαντική η σχέση ενω για τον άντρα το επάγγελμα. Για αυτό και οι άντρες ειναι πιο ωμοί στις σχέσεις τους, και έχουν και τον εγωισμό να στέκονται στα πόδια τους πολύ πιο άνετα μετα την απιστία!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    κατ αρχήν για να μην μπερδεύουμε τις λέξεις:

    απιστία σημαίνει ότι κοροϊδεύω τον άλλον.
    έχουμε προσυμφωνήσει ότι δεν θα πηγαίνουμε με άλλους, κ κάποια στιγμή, ο ένας η κ οι δύο, παραβαίνουν αυτόν τον κανόνα.
    τότε ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ είναι απιστία.

    όταν έχουμε από κοινού προσυμφωνήσει ότι μπορούμε να πηγαίνουμε k με άλλους (ανοιχτή σχέση), τότε δεν λέγεται απιστία anymore.

    από εκεί k πέρα, sorry που θα σου τη χαλάσω light blue, αλλα k εγώ συμφωνώ με κρίνο 100%

    τώρα αν εσύ θέλεις γκόμενο να είστε κώλος κ βρακί, βρες έναν τέτοιο. ανασφαλείς άνθρωποι που νομίζουν ότι ο άλλος τους είναι κτήμα υπάρχουν πολλοί.

    αλλα το να έχεις πρόβλημα με το τι απόψεις έχω εγώ, ο κρίνος ή ο κάθε κρίνος το βρίσκω ότι πολύ απλά δεν σου πέφτει λόγος.

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •