invega η risperdal???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    invega η risperdal???

    γεια σας...!ειχα ενα οξυ ψυχωτικο επεισοδιο πριν ενα χρονο...!ολο αυτον τον καιρο εχω παρει διαφορα φαρμακα zyprexa abilify seroqouel κλπ!!!μετα το επεισοδιο υπεφερα απο πανικους και ταση για αυτοκτονια συγκεκριμενα πριν καποιους μηνες και δεν με ικανοποιουσε καμα θεραπεια..!τελικα κατεληξα να παιρνω και να νιωθω καλα 4 mg risperdal και 10 mg abilify!τωρα ενας γιατρος που πηγα μου την αλλαξε σε 9 mg invega καθημερινα και 10 mg abilify καθε δυο μερες αλλα νιωθω καπως περιεργα...!Τι να κανω???ειμαι σε διλλημα..λετε να πιασει η θεραπεια????παιρνει καποιος αλλος invega???πως νιωθετε γενικα απο τις θεραπειες που λαμβανετε???ειχε καποιος πανικους και τασεις για αυτοκτονια μετα απο ψυχωτικο επεισοδιο και αν ναι τι εκανε για αυτο πως περασανε???ευχαριστω πολυ...

  2. #2
    ο γιατρος ειπε να δοκιμασουμε κατι με λιγοτερες περενεργειες...!
    Επισης μου ειπε οτι ειναι παρομοια το risperrdal και το invega..!
    Συγκεκριμενα ειναι της ιδιας εταιριας...!

    Την καινουρια θεραπεια την παιρνω και εγω 4 μερες και για αυτο με εχει πιασει λιγη ανυσηχια...!Δεν ξερω αν θα πιασει..!το ελπιζω παντως..σε αυχαριστω...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    invega....... το risperdal το πήρε ένας γνωστός μου και στράβωσε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    τα 10 mg αμπιλιφαι καθε δυο μερεσ δεν εχουν λογικη γιατι το αμπιλιφαι δρα καμια 30αρια ωρεσ αν το παιρνεισ καθε 48 μενεισ ακαλυπτοσ 18 ωρεσ ασε που δεν κανει επιπεδα σταθερα στο αιμα και καθε φορα που το παιρνει ξαναρχιζεισ απο την αρχη πραγμα που εμενα μου φαινεται επικινδυνο χωρισ να ειμαι γιατροσ αν θεσ λιγοτερεσ παρενεργειεσ κανε τισ ενεσεισ μια φορα το μηνα για ενα μηνα δεν εχω δοκιμασει αλλα μου χουν πει οτι ειναι καλυτερα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •