οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 459
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by krino
    Originally posted by lucifer

    μαλλον φοβομαστε να εκτεθουμε?
    νομιζουμε οτι πρεπει να ειμαστε τελειοι κ σαφως αν επιτρεψουμε στους αλλους να μας γνωρισουν, θα ανακαλυψουν οτι δεν ειμαστε κ τοσο τελειοι οσο θα επιθυμουσαμε.

    ολα αυτα δεν ισχυουν προφανως για ολους η στον ιδιο βαθμο.
    αυτο πιστευω και εγω.
    Και τελικα αυτη η φοβια που κρυβει τις ατελειες, δημιουργει περισσοτερα προβληματα.
    Αυτο ειναι ενα πρωτο συμπερασμα.
    ναι. δημιουργει τεραστια προβληματα.

    απομονωση καταρχην.

    μετα ο καθενας κλεισμενος στο καβουκι του μπορει να φανταζεται ο,τι θελει. πχ οτι μονο αυτος εχει ατελειες κ οτι ολοι οι αλλοι ειναι οι σουπερ τελειοι. οτι μονο αυτος ειναι μονος κ μιζερος κ ολοι οι αλλοι εχουν τις θεικες τελειες σχεσεις. κ οποιοσδηποτε παραλογισμος μπορει να γινει πιστευτος ακριβως γιατι δεν υπαρχει επαφη με την πραγματικοτητα για να διαψευτει ολο αυτο το παραμυθι. να ενας τροπος να παθει καποιος καταθλιψη (μεταξυ πολλων αλλων, λολ!)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by Adzik
    ολοι οι ανθρωποι ζητανε , ικανοποιητικη ερωτικη ζωη, επικοινωνια, χιουμορ. αισθηση αγαπησ , ασφαλειασ, ενδιαφεροντος.. να τουσ αρεσει ο αλλοσ , να θαυμαζουν τον συντροφο τουσ.. να μην καταπιεζονται υπερβολικα, να νιωθουν αποδοχη..
    να μην πονανε , και να υπαρχει κατανοηση..να περνανε καλα μαζι...

    αχαχαχα ατζικ!

    ξεχασες (για τις γυναικες) θελουμε να ειναι ιπποτης, πλουσιος, εξυπνος, ωραιο σωμα, καβαλα στο ασπρο αλογο, να εχουμε κ κοινα ενδιαφεροντα, να μας στηριζει οποτε ειμαστε στις κακες μας, τι αλλο? αν εχουμε ξεχασει κατι, συμπληρωνει οποιος θυμηθει. :D:D

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    Originally posted by janet
    Λοιπόν,

    εγώ πιστεύω ότι οι άνθρωποι σήμερα δεν ανέχονται τα προβλήματα άν δούνε ότι μια κοπέλα που τους άρεσε αρχικά αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα την \"κάνουνε\" κανονικά.

    Τα θέλουν όλα εύκολα, χωρίς πολλά πολλά ζόρια.
    δεν υπάρχουν αφορισμοι......το πε ο Αινστάιν και είναι τεκμηριωμένο!
    θα αντιπαρέλθω σαυτό που εκφράζεις ...με προσωπική εμπειρία....και φρέσκια :τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    (κάθεσαι εγωιστικά και αποκόβεσαι απο τον συντροφό σου -γιατί εσυ είσαι αρρωστος και αυτός υγειής- όταν δεν μπορεις να αποδεχτείς τις ατέλειές σου και παραμερίζεις και ότι καλό έχεις κοντά σου?)
    και αυτός που διώχνεις ??? ααααά ναι ξέρω την απάντηση μου την έδωσε κι όλας: εγω είμαι αρρωστος, εσύ είσαι καλά , θα το ξεπεράσεις!
    και δω είμαι και το ξεπαιρνάω ,μαζί σας!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ...να ξεσκατιζει το μωρο, να βαζει σκουπα, να μην τρωει στον καναπε, να πληρωνει πιο πολλα απο τα μισα στα κοινα εξοδα του σπιτιου, γιατι εμεις ειμαστε γυναικες κ εχουμε περισσοτερα προσωπικα εξοδα, πχ καλλυντικα, κραγιον κ τετοια που εσεις οι αντρες δεν εχετε, να ανεχεται τους γονεις μας (τα πεθερικα του δλδ). ολα αυτα τα εχω ακουσει, σοβαρα τωρα, σε κουβεντες με διαφορα ατομα (ενταξει οχι ολα απο το ιδιο ατομο!)

    μια συγκεκριμενη που εχω στο μυαλο μου μεχρι κ στο χρωμα του παντελονιου του προσπαθουσε να κανει κουμαντο!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by 3wtiko
    τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    Πολύ απλά δεν τον θέλεις αρκετά ώστε να συνεχίσεις να είσαι μαζί του. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by janet
    Βασικά για να ας πούμε παντρευτεί κάποιος θα πρέπει να έχει λεφτά, οπότε οι ωραίοι άντρες αναζητούν κοπέλες με χρήματα, με σπίτι, με οικονομική άνεση και μετά η αγάπη έρχεται φυσικά!
    η αγαπη ερχεται φυσικα??...οταν η γυναικα ειναι εκεινη που στηριζει οικονομικα το σπιτι..δυσκολο το βλεπω...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by lucifer
    ...να ξεσκατιζει το μωρο, να βαζει σκουπα, να μην τρωει στον καναπε, να πληρωνει πιο πολλα απο τα μισα στα κοινα εξοδα του σπιτιου, γιατι εμεις ειμαστε γυναικες κ εχουμε περισσοτερα προσωπικα εξοδα, πχ καλλυντικα, κραγιον κ τετοια που εσεις οι αντρες δεν εχετε, να ανεχεται τους γονεις μας (τα πεθερικα του δλδ). ολα αυτα τα εχω ακουσει, σοβαρα τωρα, σε κουβεντες με διαφορα ατομα (ενταξει οχι ολα απο το ιδιο ατομο!)

    μια συγκεκριμενη που εχω στο μυαλο μου μεχρι κ στο χρωμα του παντελονιου του προσπαθουσε να κανει κουμαντο!
    Εντάξει βρε lucifer πως τα λες έτσι ζευγάρι είναι, να μην τα βρούνε δλδ; Μπορεί εσύ να μην είσαι τέτοιος χαρακτήρας, αλλά όπως το βλέπεις, οι περισσότεροι έτσι είναι!! Δεν μπορούμε εύκολα να δεχτούμε τη διαφορετικότητα του άλλου, θέλουμε κάποιον ίδιον με μας, κακό είναι; Ίσα ίσα, που είναι πολύ άσχημο να θες κάτι και να μην το βρίσκεις. Όσο για τα κραγιόν και αυτά, δεν αγοράζουν όλες οι γυναίκες κραγιόν και καλλυντικά, αλλά αυτό το κάνουν για να αρέσουν στον άντρα τους, οπότε δικαιολογούνται! Εκτός από τις τσάντες ίσως, που όμως είναι απαραίτητες! Επίσης ξέχασες την απιστία. Εγώ δεν θέλω να με απατάει ο άντρας μου, αλλιώς ουστ. Και αυτά που λες να ξεσκατίζει το μωρό εννοείται, όλα εμείς θα τα κάνουμε;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by lucifer
    Originally posted by Adzik
    ολοι οι ανθρωποι ζητανε , ικανοποιητικη ερωτικη ζωη, επικοινωνια, χιουμορ. αισθηση αγαπησ , ασφαλειασ, ενδιαφεροντος.. να τουσ αρεσει ο αλλοσ , να θαυμαζουν τον συντροφο τουσ.. να μην καταπιεζονται υπερβολικα, να νιωθουν αποδοχη..
    να μην πονανε , και να υπαρχει κατανοηση..να περνανε καλα μαζι...

    αχαχαχα ατζικ!

    ξεχασες (για τις γυναικες) θελουμε να ειναι ιπποτης, πλουσιος, εξυπνος, ωραιο σωμα, καβαλα στο ασπρο αλογο, να εχουμε κ κοινα ενδιαφεροντα, να μας στηριζει οποτε ειμαστε στις κακες μας, τι αλλο? αν εχουμε ξεχασει κατι, συμπληρωνει οποιος θυμηθει. :D:D
    χεχεχ...

    παντως ξερετε τι λενε οι αντρεσ ε?..

    θελουμε μονο 2 πραγματα για να ημαστε ευτυχισμενοι ... να μασ χαμογελανε και να μασ καθοντε...

    :P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by lucifer
    ...να ξεσκατιζει το μωρο, να βαζει σκουπα, να μην τρωει στον καναπε, να πληρωνει πιο πολλα απο τα μισα στα κοινα εξοδα του σπιτιου, γιατι εμεις ειμαστε γυναικες κ εχουμε περισσοτερα προσωπικα εξοδα, πχ καλλυντικα, κραγιον κ τετοια που εσεις οι αντρες δεν εχετε, να ανεχεται τους γονεις μας (τα πεθερικα του δλδ). ολα αυτα τα εχω ακουσει, σοβαρα τωρα, σε κουβεντες με διαφορα ατομα (ενταξει οχι ολα απο το ιδιο ατομο!)

    μια συγκεκριμενη που εχω στο μυαλο μου μεχρι κ στο χρωμα του παντελονιου του προσπαθουσε να κανει κουμαντο!
    Εντάξει βρε lucifer πως τα λες έτσι ζευγάρι είναι, να μην τα βρούνε δλδ; Μπορεί εσύ να μην είσαι τέτοιος χαρακτήρας, αλλά όπως το βλέπεις, οι περισσότεροι έτσι είναι!! Δεν μπορούμε εύκολα να δεχτούμε τη διαφορετικότητα του άλλου, θέλουμε κάποιον ίδιον με μας, κακό είναι; Ίσα ίσα, που είναι πολύ άσχημο να θες κάτι και να μην το βρίσκεις. Όσο για τα κραγιόν και αυτά, δεν αγοράζουν όλες οι γυναίκες κραγιόν και καλλυντικά, αλλά αυτό το κάνουν για να αρέσουν στον άντρα τους, οπότε δικαιολογούνται! Εκτός από τις τσάντες ίσως, που όμως είναι απαραίτητες! Επίσης ξέχασες την απιστία. Εγώ δεν θέλω να με απατάει ο άντρας μου, αλλιώς ουστ. Και αυτά που λες να ξεσκατίζει το μωρό εννοείται, όλα εμείς θα τα κάνουμε;
    εσυ αντρα θελεις η υπηρετη?
    οχι δεν ειναι κακο να ζητας κ να θελεις οοοολα αυτα, απλα αμα δεν βρεις τπτ μην κακιζεις την τυχη σου μετα!
    κοιτα κ τον πηχυ σου τον οποιο ειχες τοποθετησει σε καποια κορυφη των ιμαλαιων!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    Πολύ απλά δεν τον θέλεις αρκετά ώστε να συνεχίσεις να είσαι μαζί του. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.
    ο χρόνος θα δείξει......οι δικαιολογίες είναι τελικά το περιτύλιγμα της σχέσης, θα βάλω και μια κορδελίτσα για the end!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    ...και τι γίνεται άν το πρόβλημα είναι δικό σου και δεν μπορείς να κάνεις μία σχέση γιατί απλά ...δεν μπορείς να ερωτευτείς;

    ....όταν δηλαδή ερωτεύεσαι για λίγο και μετά σου περνάει πολύ γρήγορα;

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by 3wtiko
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    Πολύ απλά δεν τον θέλεις αρκετά ώστε να συνεχίσεις να είσαι μαζί του. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.
    ο χρόνος θα δείξει......οι δικαιολογίες είναι τελικά το περιτύλιγμα της σχέσης, θα βάλω και μια κορδελίτσα για the end!
    Αν σε αγαπάει ο άνθρωπος κρίμα είναι να τον πληγώνεις :(

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    Πολύ απλά δεν τον θέλεις αρκετά ώστε να συνεχίσεις να είσαι μαζί του. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.
    ο χρόνος θα δείξει......οι δικαιολογίες είναι τελικά το περιτύλιγμα της σχέσης, θα βάλω και μια κορδελίτσα για the end!
    Αν σε αγαπάει ο άνθρωπος κρίμα είναι να τον πληγώνεις :(
    Kρίμα δεν είναι κανείς. Δεν μπορείς να κρατάς μια σχέση μόνο και μόνο επειδή λυπάσαι τον άλλον. Τότε κρίμα είσαι εσύ που χαρίζεσαι!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by janet
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by 3wtiko
    τι γίνεται όταν κάποιος σε αποδέχεται με τις ατέλειές σου ,αλλά την κάνεις απο αυτόν για τους χ προσωπικούς σου φόβους και ανασφάλειες?
    Πολύ απλά δεν τον θέλεις αρκετά ώστε να συνεχίσεις να είσαι μαζί του. Τα άλλα είναι δικαιολογίες.
    ο χρόνος θα δείξει......οι δικαιολογίες είναι τελικά το περιτύλιγμα της σχέσης, θα βάλω και μια κορδελίτσα για the end!
    Αν σε αγαπάει ο άνθρωπος κρίμα είναι να τον πληγώνεις :(
    Kρίμα δεν είναι κανείς. Δεν μπορείς να κρατάς μια σχέση μόνο και μόνο επειδή λυπάσαι τον άλλον. Τότε κρίμα είσαι εσύ που χαρίζεσαι!
    :(((
    Εγώ στεναχωριέμαι επειδή είμαστε όλοι βρωμοέλληνες παρτάκηδες και την βρίσκουμε με τα χάλια των άλλων..

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    [quote]Originally posted by lucifer
    εσυ αντρα θελεις η υπηρετη?
    οχι δεν ειναι κακο να ζητας κ να θελεις οοοολα αυτα, απλα αμα δεν βρεις τπτ μην κακιζεις την τυχη σου μετα!
    κοιτα κ τον πηχυ σου τον οποιο ειχες τοποθετησει σε καποια κορυφη των ιμαλαιων! [/quote
    Υπηρέτης θα είναι επειδή θα μοιράζεται τις δουλειές; :Ο:Ο:Ο:Ο
    Ξέρεις, έχουμε και κάποιες απαιτήσεις από μία σχέση, για να \'μαστε ευτυχισμένοι, και δεν θα μου πεις εσύ με τι θα είμαι ευτυχισμένη.

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •