οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 459
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    :(((
    Εγώ στεναχωριέμαι επειδή είμαστε όλοι βρωμοέλληνες παρτάκηδες και την βρίσκουμε με τα χάλια των άλλων..
    Ονειροπλασμένε, εγώ κατάλαβα ότι το ξωτικό το άφησε ο φίλος του, και όχι αυτή άφησε αυτόν.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    (λμπ)

    ενταξει, αν τις μοιραζεται 50-50, οχι.

    το σχολιο μου (το αρχικο) ηταν ομως ειρωνικο κ πηγαινε σε εκεινες τις γυναικες που τη σχεση τη θελουν οπως ακριβως θελουν αυτες κ δεν υπολογιζουν καθολου τον αλλο.

    σαφως κ τις απαιτησεις σου απο μια σχεση τις οριζεις εσυ κ σαφως δεν θα σου πω εγω με τι θα εισαι ευτυχισμενη.

    αυτο ομως που μπορω να σου πω, κ οχι επειδη το ανακαλυψα εγω, ειναι γνωστο απο την εποχη του επικτητου, ειναι οτι οσο πιο ψηλα βαζεις τις προσδοκιες σου απο εναν αντρα, κ οσο αυτες δεν εκπληρωνονται, τοσο θα εισαι απογοητευμενη. (καμια σχεση με ευτυχια δλδ)

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by lucifer
    (λμπ)

    ενταξει, αν τις μοιραζεται 50-50, οχι.

    το σχολιο μου (το αρχικο) ηταν ομως ειρωνικο κ πηγαινε σε εκεινες τις γυναικες που τη σχεση τη θελουν οπως ακριβως θελουν αυτες κ δεν υπολογιζουν καθολου τον αλλο.

    σαφως κ τις απαιτησεις σου απο μια σχεση τις οριζεις εσυ κ σαφως δεν θα σου πω εγω με τι θα εισαι ευτυχισμενη.

    αυτο ομως που μπορω να σου πω, κ οχι επειδη το ανακαλυψα εγω, ειναι γνωστο απο την εποχη του επικτητου, ειναι οτι οσο πιο ψηλα βαζεις τις προσδοκιες σου απο εναν αντρα, κ οσο αυτες δεν εκπληρωνονται, τοσο θα εισαι απογοητευμενη. (καμια σχεση με ευτυχια δλδ)
    Οκ, τώρα τα πες καλύτερα. Εννοείται ότι έχουμε πάντως κάτι στο μυαλό μας αυτό που πραγματικά θέλουμε και αν δούμε ότι κάτι δεν πάει καλά, απογοητευόμαστε. Αυτό δεν είναι κάτι που μπορεί εύκολα να φύγει όμως. Είμαστε εμείς. Δεν αλλάζουν εύκολα οι χαρακτήρες, ίσως και καθόλου.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μπα μην το λες. αν δεν αλλαζαμε θα ειμασταν οπως στα 5. αλλαζουμε κ παρααλλαζουμε.
    κ μια αποδειξη ειναι οταν κοιταμε πισω στο χρονο κ βλεπουμε πραγματα του τοτε με τελειως αλλη ματια κ λεμε \"μα καλα πως ειμουν ετσι!\"

    οποτε το ερωτημα δεν ειναι αν αλλαζει καποιος αλλα αν θελει να αλλαξει.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by lucifer
    μπα μην το λες. αν δεν αλλαζαμε θα ειμασταν οπως στα 5. αλλαζουμε κ παρααλλαζουμε.
    κ μια αποδειξη ειναι οταν κοιταμε πισω στο χρονο κ βλεπουμε πραγματα του τοτε με τελειως αλλη ματια κ λεμε \"μα καλα πως ειμουν ετσι!\"

    οποτε το ερωτημα δεν ειναι αν αλλαζει καποιος αλλα αν θελει να αλλαξει.
    Μα μου λες κάτι απαιτήσεις όπως παράδειγμα ο άλλος να είναι ιππότης. Αν βρισκόμαστε σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης, ως θύματα οι γυναίκες, τότε φυσικά και θέλουμε έναν ιππότη και δεν μπορούμε να αλλάξουμε. Οι άντρες είναι απλώς βολεμένοι. Το άλλο πχ να κάνουν κι αυτοί τις δουλειές, είναι νομίζω δίκαιο, δεν είναι μια απαίτηση χωρίς λόγο. Επίσης ότι θέλουμε να μας συμπαραστέκεται, εννοείται ότι κάνουμε και εμείς το ίδιο, θέλουμε να μοιραζόμαστε τα προβλήματά μας. Τώρα το ωραίος πχ είναι τι μας αρέσει, τα γούστα δεν αλλάζουν, άλλο αν μας αξίζει εμφανισιακά.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Βλέπω ότι ήδη βγήκαν κάποια μαχαίρια – αναμενόμενο. Επειδή δεν μου αρέσουν τα αίματα, δεν θα συμμετέχω στην αέναη μάχη που κάποιοι θέλουν να συντηρούν, εξάλλου εγώ δεν κάνω διαχωρισμό στο τελικό ζητούμενο των αντρών και των γυναικών.

    Νομίζω ότι όλοι μας θέλουμε το ίδιο πράγμα. Το να μπορούμε δηλαδή να απολαμβάνουμε τον έρωτα όπως απολαμβάνουμε μία ηλιόλουστη ημέρα χωρίς να μας φοβίζει η νύχτα που θα την διαδεχτεί.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by aeolus74
    Βλέπω ότι ήδη βγήκαν κάποια μαχαίρια – αναμενόμενο. Επειδή δεν μου αρέσουν τα αίματα, δεν θα συμμετέχω στην αέναη μάχη που κάποιοι θέλουν να συντηρούν, εξάλλου εγώ δεν κάνω διαχωρισμό στο τελικό ζητούμενο των αντρών και των γυναικών.

    Νομίζω ότι όλοι μας θέλουμε το ίδιο πράγμα. Το να μπορούμε δηλαδή να απολαμβάνουμε τον έρωτα όπως απολαμβάνουμε μία ηλιόλουστη ημέρα χωρίς να μας φοβίζει η νύχτα που θα την διαδεχτεί.
    Δεν βγήκαν μαχαίρια, συζήτηση κάνουμε. Επιπλέον ποιόν έρωτα λες; Τον έρωτα έρωτα ή το σεξ;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    και γιατι ως γυναικες να ειμαστε θυματα? δεν καταλαβα καθολου τι σημαινει \"φυσικα κ θελουμε εναν ιπποτη κ δεν μπορουμε να αλλαξουμε\".

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by lucifer
    και γιατι ως γυναικες να ειμαστε θυματα? δεν καταλαβα καθολου τι σημαινει \"φυσικα κ θελουμε εναν ιπποτη κ δεν μπορουμε να αλλαξουμε\".
    Γιατί λειτουργούμε συναισθηματικά και αυτό το κενό δεν μας το καλύπτει κανείς. Εκτός ότι κάνουμε όλες τις δουλειές εμείς, μεγαλώνουμε τα παιδιά κτλ, αλλά αυτό έχει να κάνει με το άλλο θέμα. Αλλά και πάλι, το να μεγαλώνουμε βλέποντας τη μητέρα μας να κάνει τα πάντα στο σπίτι ίσως μας κάνει θύματα γιατί μειώνεται η αξιοπρέπειά μας. Με το φυσικά και θέλουμε έναν ιππότη, εννοώ αυτό να μας καλύπτει συναισθηματικά και μας είναι απαραίτητο αυτό.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ξερεις αυτα εξατομικευονται κ δεν ειναι ολοι κ ολες το ιδιο. οποτε δεν μπορουμε να γενικευουμε κ να μιλαμε για λογαριασμο αλλων ανθρωπων.

    προσωπικα για μενα, οποτε λειτουργησα συναισθηματικα ειλικρινα το μετανιωσα. ειμαι λατρης της ορθης λογικης!! κ οταν γκρινιαζα στον πρωην καθολου δεν του αρεσε! ολα σχετικα ειναι λοιπον.

    πραγματι το να μεγαλωνει κανεις εχοντας για προτυπο μια συντηρητικη μητερα ισως ειναι πολυ διαφορετικο απο το να μεγαλωνει καποιος κ να ειχε για μητερα μια πολυ δυναμικη καριεριστρια.

    για τις δουλειες του σπιτιου πιστευω οτι κ οι δυο πρεπει να κανουν, αν κ δεν ειμαι φαν γενικοτερα της υπερβολικης καθαριοτητας. το θεμα ειναι να ταιριαζεις καπως με τον αλλον. με τον δευτερο πρωην μου που ζουσαμε κι δυο μονοι μας (εξωτερικο) κ καποιες φορες συγκατοικουσαμε, ειμασταν κ οι δυο της τσαπατσουλιας οποτε δεν καναμε κ πολλα κ ηταν ολα μια χαρα (μια ανοσια την εχω παθει).

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν είναι απαραίτητα ότι είναι συντηρητική μια μητέρα που κάνει τις δουλειές του σπιτιού. Μπορεί να είναι ο πατέρας συντηρητικός και να τα θέλει όλα έτοιμα και η γυναίκα να δουλεύει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αν τις κανει ολες μονη της κ ο αντρας της την υποχρεωνει κ τα θελει ολα ετοιμα, τοτε τα θελει κ ο κωλος της! για να καθεται με τετοιον κ να του επιτρεπει να την παταει. οπως λεει κ η αγγλικη παροιμια it takes two to tango! οποτε ναι, (για μενα) ειναι συντηρητικη, ακομα κ τοτε. (εκτος κ αν εννοουμε οτι τις μοιραζονται)

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν είναι απλά έτσι όπως τα λες. Μπορεί να τον αγαπάει και να μην μπορεί να βρει και άλλον. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    δεν χρειαζεται για να αγαπας καποιον να του κανεις ολα τα καπριτσια. η αγαπη εχει κ ορια.
    τωρα αν δεν μπορει να βρει αλλον... προβλημα της!
    εμενα δεν μου αρεσει η λογικη του θυματος. οποιος χωνεται στις υποθεσεις μας, καποιο χωρο θα εχει βρει.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αν όμως σε χωρίσει επειδή δεν του κάνεις τα καπρίτσια τι κάνεις τότε; Και τι πρόβλημά της λες; Έτσι εύκολα τα λες εσύ όλα, κατηγορείς αλλά άμα δεν έχει άλλη επιλογή πρόβλημά της; Δεν είναι έτσι. Αν κατηγορείς κάτι, πρότεινε και λύσεις.

Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •