Συμβουλες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2

    Συμβουλες

    1η συμβουλη απο ασθενη με ψυχωση:ποτέ μην παίρνετε μεγάλη δοση κατα την αρχη της φαρμακοθεραπειας διοτι θα ηρεμησει τοσο πολυ ο εγκεφαλος σας (ιδιαιτερα αν ο ιατρος σας εχει γραψει μεγαλυτερη δοση απ'αυτη που χρειαζεστε) που θα είστε σε μια κατασταση σαν να ειστε νεκρός εννοωντας οτι ναι μεν εχεις τις αισθησεις σου αλλα εισαι τοσο ηρεμος που ειναι σαν να εισαι πεθαμενος και πιστεψτε με αυτο ειναι το χειροτερο που μπορει να σου συμβει.
    2η συμβουλη:αν πασχετε απο καποια χρονια ψυχωτικη ασθενεια πατε σε καποιο ψυχιατρειο και πολυ πιθανον αν δεν εχει γινει γνωστο στον ψυχιατρο σας το ειδος της ασθενειας σας θα σας παραπέμψει σε κλινική οπού αφου βγείτε θα έχετε τισ εξης δυνατοτητες :να πατε σε μια υγειονομικη επιτροπη οπου θα λαβετε καποια γνωματευση με την οποια θα δυναστε να παρετε επιδομα χρηματων,χρονικη καρτα απεριοριστων διαδρομων για μεσα μαζικης συγκοινωνιας και απαλλαγη απο τον στρατο αν ειστε νεος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Originally posted by Metalas656

    να πατε σε μια υγειονομικη επιτροπη οπου θα λαβετε καποια γνωματευση με την οποια θα δυναστε να παρετε επιδομα χρηματων,χρονικη καρτα απεριοριστων διαδρομων για μεσα μαζικης συγκοινωνιας και απαλλαγη απο τον στρατο αν ειστε νεος.
    μετα δουλεια πωσ θα βρουμε;

  3. #3
    Δε φαινεται απαραιτιτα στι δουλεια δηλαδη αν δε το δειξεις η δε το πεις..δε προκειται δηλαδη
    να σου ζητησουν χαρτι απο ψυχιατρο εκτοσ κιαν το προβλιματακι φαινεται στη δουλεια...αλλα και να γινει κατι τετοιο λες στο γιατρο σου και σου ενα καπως πιο νορμαλ χαρτι οπου δε θα εχεις προβλημα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    αν περασεισ απο επιτροπη εισαι αναπηροσ και γραφεται στο βιβλιαριο σου και σε ολα τα χαρτια τησ ασφαλισησ σου αν πασ για προσληψη δε θα το καταλαβουν λεσ σαν να εισαι γιωτασ στο στρατο το γραφει στο φακελο σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    οταν πασ στρατο εχεισ ενα φακελο που μεσα γραφονται ολα οσα αφορουν ειδικοτητα σωματικη κατασταση κλπ με το ιδιο σκεπτικο οταν γινεισ αναπηροσ αυτο θα αναφερεται στο φακελο σου που εχεισ εκει που ασφαλιζεσαι οταν πασ για δουλεια θα στο ζητησουν αυτο για την προσληψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ δεν νομιζω πες εχω ενα τρελλοχαρτο και μου ζητανε βιογραφικο μια εταιρεια...σιγουρα δεν θα το περιλαβω μεσα:)
    Οπως το αν εχω διαβητη ή σακχαρο ή χοληστερινη ή οτιδηποτε.

    Αλλο βεβαια να παιρνεις επιδομα και να δουλευεις \"μαυρα\".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Originally posted by keep_walking
    Χμ δεν νομιζω πες εχω ενα τρελλοχαρτο και μου ζητανε βιογραφικο μια εταιρεια...σιγουρα δεν θα το περιλαβω μεσα:)
    Οπως το αν εχω διαβητη ή σακχαρο ή χοληστερινη ή οτιδηποτε.

    Αλλο βεβαια να παιρνεις επιδομα και να δουλευεις \"μαυρα\".
    εσυ κηπ εχεισ αναπηρια και σε πηραν για δουλεια ;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •