αυτοπεποιθιση!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Capricorn

    ομως μια πολυ κοντινη μ φιλη παρολο π εχει ασχημη σχετικα ιδεα γ την εμφανιση της,του τυπου ειμ κοντη ,με μεγαλο πωπο,φαινομαι σαν δεκατετραχρονο η νιωθω χαλια με τα ρουχα που βγαινω εξω σαν το φτωχο συγγενη,ειν πολυ κοινωνικη με αρκετεσ φιλεσ κ ειν σνχεια εξω.κ παντα ευχαριστη κ προθυμη να κανει καινουργιες γνωριμιεσ.

    οποτε μαλλον διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο αναλογα τον χαρακτηρα του καθενος.

    οποτε η φιλη σου εχει κατι που ΠΡΕΠΕΙ να αποκτησεις. simple.

    η φιλη σου φανταζομαι νεραιδα με μαγικες δυναμεις δεν ειναι για να τραβαει κοσμο, ετσι δεν ειναι? ;D

    Εχει κατι που ΜΠΟΡΕΙΣ να μαθεις για να το εχεις και εσυ.

    Αν την παρατηρησεις πως περπαταει, αν την ρωτησεις ποιο ειναι το mindset -τροπος σκεψης της- , αν..αν.. και αν κανεις τα ιδια με αυτη τοτε θα το αποκτησεις και εσυ , σε διαφορετικη εκδοχη εννοειται. Ετσι μαθαινονται τα skills. Ετσι εμαθες να μιλας, ετσι εμαθες να περπατας, ετσι εμαθες να οδηγας. Εβλεπες αλλους πως το κανανε και το εκανες και εσυ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Capricorn
    το οτι με τον καιρο αρχισα να παιρνω κιλα.εφτασα ν βαλω κ 15 κιλα λογω ορμονικων διαταραχων απο θεραπειεσ που εκανα.κ ολοι επεσαν καταπανω μ φιλοι,γονεις,σοι για το πως εγινα ετσι εγω που ημουν πανεμορφη κ ολο τετοια εδω κ μερικα χρονια.
    μου εχει γινει εμμονη ιδεα το να χασω κιλα(αν κ στην ουσια λες κ τιμωρω τον εαυτο μ κ κανω το εντελως αντιθετο,δν ασχολουμαι καθολου ουτε με περιποιουμαι

    ,ακομα κ στο θεμα υγειινησ).κ εχω φτασει να βγαινω απτ σπιτι μονο για ν πληρωσω λογαριασμους η να αγορασω καποια απαραιτητα πραγματακια για το σπιτι.
    βεβαια εχω καποιους μηνες που προσεχω(υπερβολικα) τη διατροφη μ κ εχασα 8κιλα..κ εκανα ενα μικρο βημα να παω κ μια βολτα στην αγορα..αλλα κ παλι οχι τπτ σπουδαιο.δε θελω να με βλεπεις κανεις κ για κανενα λογο..ξερω πως απτ πρωτα πραγματα π σκεφτονται ειν πως εχω καταντησει ετσι εμφανισιακα αλλα κ το οτι ειμ πλεον αντικοινωνικη κ εχω κλειστει σπιτι. γτ μονιμωσ οταν συναντησω καποιον φιλο η συγγενη η απαυτα π μου λεει η μαμα ειν \'ναι βρε πως εγινε ετσι το κοριτσι γτ?\'

    δεν το αντεχω αλλο ειν αβασταχτο..


    Capricorn , έχεις κάνει την αρχή!
    είχες πάρει 15 κιλά και έχασες τα 8.
    έχεις αρχίσει να κάνεις σωστή διατροφή.
    σίγουρα σιγά - σιγά θα χάσεις και τα επόμενα.
    και ακριβώς επειδή σου έχει γίνει έμμονη ιδέα θα τα χάσεις,
    πιστεύω πως θα νιώσεις πολύ καλά και θα πάρεις τα πάνω σου.

    για τα υπόλοιπα που λες : θέματα υγιεινής και κλείσιμο στο σπίτι, θυμίζουν λίγο κατάθλιψη.
    δεν ξέρω αν έχεις γράψει κάτι στο φόρουμ.

    κι εγώ τα έχω περάσει αυτά και τα έχω ξαναπεράσει!
    σκέψου πως έχω τζην σε όλα τα νούμερα.
    ξεκινάω από τα 47 κιλά μου , μέχρι τα 57. :D

    σιγά - σιγά θα βρεις τη χαμένη σου αυτοπεποίθηση.
    τα λέμε ξανά.
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Εγώ θέλω να ρωτήσω εγώ ήμουν άτομο με αυτοπεποίθηση και τώρα δεν έχω καθόλου...μπορεί η αυτοπεποίθηση να επανέλθει?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •