δεν εχω σε καποιον να μιλησω... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 123
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    damn παντως με τις αυπνιες ουφ..

    τι ηθελα και με πηρε ο υπνος 6 το απογευμα για να ξυπνησω 12 το βραδυ. αγκρρ..

    >_>

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αχ ρε Αdzikaki.:(

    Με συγκίνησε το μήνυμά σου.Είναι τόσα που κρατάς μέσα σου...
    Άκου.Μην αφήνεις να σε πατάει κανείς στο όνομα της αγάπης.Η αγάπη δεν είναι συνώνυμη της υποταγής.
    Πρέπει να είσαι ελεύθερη να είσαι εσύ και να εξερευνάς τις πλευρές σου που δεν έχουν ακόμη ξεδιπλωθεί.

    Εκείνος νιώθει ασφαλής κρατώντας σε μακριά από τις δυνατότητές σου να αποκτήσεις ουσιαστικές επαφές με άλλα άτομα έξω από αυτόν.
    Οι εκπτώσεις (που δεν κάνει)αλλά ουσιαστικά οι εκπτώσεις που εσύ αναγκάζεσαι κατόπιν να κάνεις,πηγάζουν από ανασφάλεια.
    Σε θέλει έτσι.Νιώθει απειλημένος από αυτό που θα μπορούσαν να σημαίνουν άλλοι άνθρωποι για σένα,από το ποια θα μπορούσες να γίνεις εάν ανοιγόσουν στον κόσμο.

    Όμως τι γίνεται με το Αdzikaki?Πώς θα προχωρήσει όταν δέχεται τις απαγορεύσεις και τις επιταγές σαν αυτά που \"οφείλει\" να πληρώνει,να θυσιάζει για να έχει αγάπη στη ζωή της?

    Πάντα σε αγαπούσαν με όρους.Με τους δικούς τους όρους.Πότε θα τους μάθεις να σε αγαπάνε με τους δικούς σου?

    Adzik,εάν δεν υπερασπιστείς εσύ τον εαυτό σου,ποιος θα το κάνει για σένα;Μη φοβάσαι να διεκδικείς.Ποτέ δεν είναι αργά να μάθεις τα πώς.Ποτέ δεν είναι αργά να ξεμάθεις τα λάθη και να οδηγηθείς στα σωστά για την υποστήριξη των δικαιωμάτων σου.Είναι κοπέλα μου δύσκολο,γιατί δεν έμαθες να το κάνεις στα μικράτα σου,τότε που μαθαίνονταν οι βασικές αρχές της πίστης στον εαυτό μας και στους τρόπους που δενόμαστε με τους άλλους ανθρώπους δίχως να πληρώνουμε αντίτιμα που μας πονάνε,αλλά δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις γιατί έχει χρονικά όρια.Μπορείς και σήμερα ν\'αρχίσεις.Άρχισε τώρα.Κάλυψε τα κενά.Λίγο λίγο,δε θ\'αλλάξουν όλα σε μία μέρα.

    Πήγαινε ματάκια μου σε κάποιον ειδικό,έναν ψυχολόγο να σε μάθει τους τρόπους.Να μάθεις να στέκεσαι σύμμαχος του εαυτού σου και να σταματήσεις τον κύκλο της σιωπής.Να διδαχτείς να μη συμμορφώνεσαι στην καταπίεση,να σταθείς στα δικά σου πόδια,δίχως δεκανίκια και τιμήματα για να είσαι σε μία σχέση.

    Όταν μας αγαπούν σωστά,δεν αισθανόμαστε σκλαβωμένοι.Μπορούμε να μιλήσουμε με τον άνθρωπό μας για τους φόβους και τα συναισθήματά μας,για τις αμφιβολίες και τις καθημερινές μας μάχες,δίχως να τρέμουμε την κρίση του.Και κυρίως,να κατανοήσεις πως η άρνησή του να συζητήσετε ό,τι τον περιλαμβάνει,δεν είναι δικό σου,αλλά δικό του έλειμμα.Είναι δικοί του φόβοι,που όμως βρίσκουν το χώρο να γίνουν φράχτες γιατί πατάνε πάνω σε ανάλογους δικούς σου.

    Η ζεστασιά,η ύπαρξή της στη ζωή μας,δεν είναι θέμα παζαριών και τόσα δίνω,πόσα θες που λέει και το άσμα.Νομίζεις πως πρέπει να θυσιάζεις για να κρατήσεις τη ζεστασιά,γιατί το διδάχτηκες με αυτόν τον τρόπο,να βουλώνεις το στόμα σου για να σε δέχονται,για γίνεσαι ολοένα και πιο λίγη,πιο μικρή για να καθησυχάζεις τον άλλον,να στριμώχνεσαι σε όσα σε αφήνουν να είσαι.Η αορατότητα.Κάνε αισθητή την παρουσία σου,υπάρχεις κι εσύ στη σχέση,με όσα περιέχεις,θετικά και αρνητικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    εχεις u2u

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Adzik


    οι αντρεσ ειναι απαγορευμενοι..βλεπεισ ειμαι παντρεμενη...και ..δεν \'\'επιτρεπεται\'\'..

    ποιος τα λεει αυτα?
    :mad:

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Adzik
    το εχουμε συζητησει αυτο... δεν δεχεται εκπτωσεισ..

    ειλικρινα εχω πεσει απο τα συννεφα.....
    ρε θα τα παρω ε?
    μηπως σου φοραει και μπουργκα?

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Αντα,
    θα μιλησω γενικα,
    γιατι και τους δυο σας εχω στην ιδια θεση.

    Το ηξερα οτι ο μιχαλης ειναι ζηλιαρης και ανασφαλης,
    αλλα πιστευα οτι θα μπορουσε να το κοντρολαρει.
    Τωρα που διαβασα οσα εγραψες, ειλικρινα δεν ξερω τι να πω....
    Περα που μου φαινεται μεσαιωνικο ολο αυτο σαν θεση,
    ειναι και απαραδεκτο απο καθε αποψη.

    Επειδη εχω γνωρισει παρα πολλα παντρεμενα ζευγαρια,
    που η γυναικα συνηθως απατουσε τον αντρα της (στη σουινγκοκαριερα μου :P ) ενας απο τους λογους που αναφερεις ηταν και αυτος.
    Η γυναικα συνηθως εγκλωβισμενη, εμπλεκε σε πραγματα που δεν ηθελε στην ουσια.
    Σπρωγμενη απο την πιεση, τελικα αντιδρουσε σε οτι χειροτερο μπορεις να φανταστεις.


    Να πεις του μιχαλακη καταρην οτι εχει προβλημα, και καλο θα ηταν να το λυσει, και δεν σου κανω πλακα, χρειαζεται βοηθεια ειδικου για ολο αυτο, κατι που βεβαια αποκλειεται να το παραδεχτει.
    Δεν ειναι οτι δεν σου εχει εμπιστοσυνη, αλλα δεν εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του.


    Τωρα οσο σε αφορα,
    μην δεχεσε αλλο να καταπιεζεσε και να γινεται η ζωη σου μαυρη.
    Εισαι ανθρωπος και μετα τα υπολοιπα.
    Αν ο μιχαλης δεν σου εχει εμπιστοσυνη - η φοβαται τους ομορφονιους και επιδοξους γαμπρους, αυτο ειναι ελλειμα δικο του και οχι κατι που πρεπει εσυ να κανεις κατι για αυτο.

    ΚΟΨΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΑΜΕΣΑ!

    πες του οτι αυριο εγω θα βγω με την ταδε παρεα και θα εχει και 5 αντρες μαζι.
    Αν σου πει μα και μου, απαντησε του, λυσε το προβλημα σου και θα νιωσεις μια χαρα.....
    Τι θα σου πει? σε χωριζω?
    Δεν το κοβω, εκει που σου χρωστουσαν, θα σου παρουν και το βοδι δηλαδη?
    Σε προειδοποιω οτι αν δεν αντιδρασεις αμεσα, σε λιγο καιρο θα εχεις καταθλιψη γιατι θα μιλας μονο με τους τοιχους.....



    αααα και κατι τελευταιο,
    αυτες τις πιπες, πες του μιχαλη αμα εχει @@ να ερθει να μου τα πει καταφατσα.... τον εχω στειλει για τσαι με την μια.
    Ασχετως βεβαια που ειναι γνωστο οτι δεν τολμαει, ειπα να πεταξω την ατακα μου....



    Ευχομαι συντομα καλα νεα.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by RainAndWind
    Πήγαινε ματάκια μου σε κάποιον ειδικό,έναν ψυχολόγο να σε μάθει τους τρόπους.


    τι ψυχολογο και κολοκυθια μωρε?
    του λες του αλλου, παω για καφε με τους ταδε (και εχει και αντρες μεσα :D ) και αυτο που σου λεω ειναι σοβαρεψου.
    Αυτο ειναι ο τροπος.

    Που θα βρει το κουραγιο ο αλλος να πει οτι εχει προβλημα επειδη η γυναικα μου πηγε για καφε με μικτη παρεα? η και ακομα με ενα παλιο μου φιλο?
    Θα αρχισουν να πεφτουν οι λεμονοκουπες.... :cool:

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    adzik,,,
    τοσο κουκλα που εισαι πια γυναικα θα σε ηθελε στη παρεα της?εγω παντως με μια θεα σαν εσενα θα ενιωθα τερας,,,,,αρα δεν φταις εσυ,,οι αλλες εχουν προβλημα,,,

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by elena72
    adzik,,,
    τοσο κουκλα που εισαι

    το συμπερασμα,


    και οι κουκλες μερικες φορες αντιμετωπιζουν σοβαρα προβληματα στη ζωη τους.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Adzik θα μιλησω κ ας με κραξετε.Μακαρι αυτο να ειναι το μοναδικο σοβαρο προβλημα που θα αντιμετωπισεις στην ζωη σου.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mariafound
    Adzik θα μιλησω κ ας με κραξετε.Μακαρι αυτο να ειναι το μοναδικο σοβαρο προβλημα που θα αντιμετωπισεις στην ζωη σου.


    σε κραζουμε.
    :P

    (αλλα λιγο γιατι δεν κανει)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by mariafound
    Adzik θα μιλησω κ ας με κραξετε.Μακαρι αυτο να ειναι το μοναδικο σοβαρο προβλημα που θα αντιμετωπισεις στην ζωη σου.
    εγω παλι γιατι τη ζηλεια του ζηλιαρη τη θεωρω πολυ σοβαρο προβλημα?

    κ εν πασει περιπτωση απο τη στιγμη που η Ατζικ δηλωνει οτι καταπιεζεται, το πως θα νιωθαμε εμεις στη θεση της περισσευει.

    συμφωνω απολυτα με το κρινο. ο φιλος σου ειναι ανασφαλης κ ας παει να το κοιταξει. βεβαια η ζηλεια ειναι δυσκολο θεμα, γιατι ο ζηλιαρης δεν το παραδεχεται οτι εχει προβλημα.

    βαλε τα ορια σου κ εσυ, κ ας γκρινιαξει στην αρχη. αν δεν τα βαλεις, μακροπροθεσμα προς τα καπου θα αποκλινεις, η προς καταθλιψη μερια, η προς θυμο/επιθετικοτητα μερια, χωρια που θα βλεπεις το συντροφο σου κ δεν θα τον κανεις καθολου κεφι. θα σου τη δινει.

    οποτε το να βαλεις εγκαιρα καποια ορια ειναι καλο κ για σενα, αλλα κ για τη σχεση σου!

    κ οσο για αυτο με τις ομορφες γυναικες, ελεος ρε παιδια, δεν ειναι ΟΛΕΣ οι γυναικες ζηλιαρες κ ανταγωνιστικες με την εμφανιση! (ισως να ειναι αρκετες βεβαια, χμμ....)

    εγω παντως προσπαθω να την θαυμαζω την ομορφια οταν τη συναντω, καθως δεν την βρεχει ο θεος κ καθε μερα! :)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    παιδια ,..με κανατε να πλανταξω στο κλαμα παλι μα και να γελασω... ευχαριστω..

    βασικα το προβλημα δεν ειναι το οτι δεν εχω δικαιωμα να βγαινω και με αντρεσ..η τουλαχιστον εγω δεν πιστευω πωσ ειναι το βασικοτερο προβλημα... αυτο το καταλαβαινω..και μεεεεχρι ενοσ σημειου ..πιστευω πωσ ειναι δικαιο..μεχρι ενοσ σημειου βεβαια..γιατι καπου κι εγω νιωθω σαν να με αποκοβουν απο τουσ πολυ λιγουσ ανθρωπουσ που εχω δικουσ μου.. αυτο το θεματακι ερχεται και φευγει στουσ τσακωμουσ μασ...



    δυστυχωσ το θεμα μου αυτο εστιαστηκε περισσοτερο στο \'\' δεν μπορω να βγω με αντρεσ..\'\' ενω ηθελα να εστιασω στο οτι απλωσ..πιεζομαι και ζωριζομαι πολυ..

    τον λατρευω και τον αγαπω...δεν τον αλλαζω..ειναι υπεροχοσ..με αγαπαει με φροντιζει, ειναι τρυφεροσ ..εχουμε επικοινωνια.. κανει οτι καλητερο μπορει..δεν εχει τρελεσ απαιτησεισ..ειμαι τυχερη...

    μα και πολυυ πολυ ατυχη..

    γιατι η ζωη μασ εχει τρελεσ απαιτησεισ.. αρχιζοντασ απο το οικονομικο.. που σημαινει πωσ εχω κοψει τα παντα..και πλεον δεν εχω τιποτα για εμενα.. στο τελοσ του μηνα ειναι ζητημα αν μπορω να κρατησω πχ 5-10 ευρω για να τα κανω οτι θελω... εκεινος καπνιζει .. και θυμωνω..τι θα γινοταν αν καπνιζα κι εγω?

    , εχω βαλει την ιδεα τησ Κρητησ τοσο μακρια που κοντευει να γινει μια φαντασιωση.. σηναιχωσ τρεχω να βρω λυσεισ ..ειτε κυριολεκτικα ειτε δεν αφηνω το μυαλο μου σε ησυχεια... για το τι θα κανουμε στο μελλον..το παιδι.. η δουλεια μου.. οι ωρεσ..κλπ κλπ...

    .. για το τι να κανω για να μασ φτασουν τα χρηματα μεχρι την κυριακη..να κοψω απο κει..για να φτασουν για τον λογαριασμο κλπ..... τσακονωμαστε συνεχεια.. γιατι ειμαστε κουρασμενοι και ολα μενουν πανω μου.. ο μονοσ χρονοσ που εχω ειναι μετα τισ 11.. που και παλι.. τοτε μαγειρευω η σιδερωνω ..οποτε... ειναι πολυ λιγοσ..

    ολα αυτα ειναι ζωη το ξερω.. απλωσ κατα καιρουσ..ζωριζομαι πολυ ψυχολογικα.. πιεζομαι..

    δεν ηξερα που να καταληξω εχθεσ.. το βρηκα τελικα ομωσ..του ειπα..πωσ \'\'μπορω να τα αντεξω ολα..αρκει να το κανω για μια καλλητερη σχεση\'\'.. να νιωθω πωσ αξιζει ολεσ αυτεσ τισ θυσιεσ..

    εκεινοσ βεβαια θεωρει πωσ κανει πραγματικα οοοτι μπορει..και οντωσ κανει πολλα.. θεωρει πωσ εχει φτασει στο τερμα..πωσ δεν υπαρχουν περιθωρια να κανει κατι περισσοτερο για την σχεση μασ η για εμενα.. να με ξεκουρασει ψυχολογικα.... εγω παλι εχω αντιθετη γνωμη..προσπαθω συναιχωσ να κανω αλλαγεσ ..ψιχουλακι ψιχουλακι...και κουραζομαι...

    κι ετσι αυτη η προστριβη παραμενει αλυτη και μασ θυμωνει συνεχεια.. νιωθουμε αδικημενοι και οι δυο...προφανωσ εχουμε τα δικια μασ και οι δυο μασ..

    απλωσ πιεζομαι καμια φωρα πολυ αυτο ειναι ολο..

    ασ σασ απαντησω τωρα
    ....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Adzik
    τον λατρευω και τον αγαπω...δεν τον αλλαζω..ειναι υπεροχοσ..με αγαπαει με φροντιζει, ειναι τρυφεροσ ..εχουμε επικοινωνια.. κανει οτι καλητερο μπορει..δεν εχει τρελεσ απαιτησεισ..ειμαι τυχερη...

    μονο που εχεις και χρυσο λουρι
    :P

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by RainAndWind
    Αχ ρε Αdzikaki.:(

    Με συγκίνησε το μήνυμά σου.Είναι τόσα που κρατάς μέσα σου...
    Άκου.Μην αφήνεις να σε πατάει κανείς στο όνομα της αγάπης.Η αγάπη δεν είναι συνώνυμη της υποταγής.
    Πρέπει να είσαι ελεύθερη να είσαι εσύ και να εξερευνάς τις πλευρές σου που δεν έχουν ακόμη ξεδιπλωθεί.


    ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΡΕΙΝ..

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΤΑΕΙ.. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ.. ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΠΛΩΧΕΡΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΓΕΝΙΚΑ... ΔΕΝ ΥΠΟΤΑΣΣΟΜΑΙ.. ΟΥΤΕ ΝΙΩΘΩ ΠΑΤΗΜΕΝΗ..

    ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΝΙΩΘΩ.. ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΜΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..

    ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΩ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ... ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ?...ΙΣΩΣ ΣΕ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΛΥΣΩ..
    ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    ..


    Εκείνος νιώθει ασφαλής κρατώντας σε μακριά από τις δυνατότητές σου να αποκτήσεις ουσιαστικές επαφές με άλλα άτομα έξω από αυτόν.
    Οι εκπτώσεις (που δεν κάνει)αλλά ουσιαστικά οι εκπτώσεις που εσύ αναγκάζεσαι κατόπιν να κάνεις,πηγάζουν από ανασφάλεια.
    Σε θέλει έτσι.Νιώθει απειλημένος από αυτό που θα μπορούσαν να σημαίνουν άλλοι άνθρωποι για σένα,από το ποια θα μπορούσες να γίνεις εάν ανοιγόσουν στον κόσμο.

    .. ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ..ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ.. ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΕΣ.. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝ ΜΕΡΗ ΣΥΜΦΩΝΩ...

    ΕΝ ΜΕΡΗ..ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ...
    ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ.. ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ.. (αλλοσ ειναι σε αλλη πολη κλπ..)
    ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΗ.. ΚΑΙ ΠΙΕΣΜΕΝΗ..ΕΠΕΙΔΗ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ..

    ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙ?... ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΙΚΡΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ..ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.. ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΟ ΝΑ ΘΥΜΩΝΕΙ Η ΝΑ ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ..ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΒΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.. ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΓΩΣΩ..ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΜΕΝΕΙ?

    Όμως τι γίνεται με το Αdzikaki?Πώς θα προχωρήσει όταν δέχεται τις απαγορεύσεις και τις επιταγές σαν αυτά που \"οφείλει\" να πληρώνει,να θυσιάζει για να έχει αγάπη στη ζωή της?

    ΕΚΕΙ ΣΥΓΚΡΟΥΩΝΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΧΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ..ΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΙΡΗΙΝΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..

    ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΘΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ..ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΘΥΣΙΑ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΘΥΣΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ.. ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ..ΒΑΡΟΣ..ΑΙΣΘΗΜΑ ΑΔΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΜΟΣ..

    ΛΕΝΕ ΑΦΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ..ΑΠΟΔΕΞΟΥ ΤΗΝ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΜΕ ΑΥΤΗ.. ΝΑΙ ..ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ..ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ...

    Πάντα σε αγαπούσαν με όρους.Με τους δικούς τους όρους.Πότε θα τους μάθεις να σε αγαπάνε με τους δικούς σου?

    ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΔΩ..
    ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ.. ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ,ΣΤΟΡΓΗ , ΦΡΟΝΤΙΔΑ..ΑΠΟΔΟΧΗ..
    .. ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΩΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ.. ΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ...


    Adzik,εάν δεν υπερασπιστείς εσύ τον εαυτό σου,ποιος θα το κάνει για σένα;Μη φοβάσαι να διεκδικείς.

    ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ 3 ΜΗΝΟ ..ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.. ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ .. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΕΣ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΩΝ, ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΙΣΕΩΝ..ΞΑΝΑΝΙΚΗΣΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ... ΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ....

    ..ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΤΟ.. Η ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ..ΑΝΕΤΑ.. ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ..

    Ποτέ δεν είναι αργά να μάθεις τα πώς.Ποτέ δεν είναι αργά να ξεμάθεις τα λάθη και να οδηγηθείς στα σωστά για την υποστήριξη των δικαιωμάτων σου.Είναι κοπέλα μου δύσκολο,γιατί δεν έμαθες να το κάνεις στα μικράτα σου,τότε που μαθαίνονταν οι βασικές αρχές της πίστης στον εαυτό μας και στους τρόπους που δενόμαστε με τους άλλους ανθρώπους δίχως να πληρώνουμε αντίτιμα που μας πονάνε,αλλά δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις γιατί έχει χρονικά όρια.Μπορείς και σήμερα ν\'αρχίσεις.Άρχισε τώρα.Κάλυψε τα κενά.Λίγο λίγο,δε θ\'αλλάξουν όλα σε μία μέρα.

    Πήγαινε ματάκια μου σε κάποιον ειδικό,έναν ψυχολόγο να σε μάθει τους τρόπους.Να μάθεις να στέκεσαι σύμμαχος του εαυτού σου και να σταματήσεις τον κύκλο της σιωπής.


    ΧΕΧΕΧΕ

    ..ΝΑ ΤΑΝ ΣΙΩΠΗ.. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΕ ΦΩΝΕΣ .. ΚΑΙ ΑΥΤΟΤΥΜΩΡΙΑ..ΑΥΤΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ..

    Να διδαχτείς να μη συμμορφώνεσαι στην καταπίεση,να σταθείς στα δικά σου πόδια,δίχως δεκανίκια και τιμήματα για να είσαι σε μία σχέση.

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ μια ΣΧΕΣΗ.. ΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.. ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΛΑΦΡΩΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.. ΕΝ ΜΕΡΗ..

    (ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΟΝΗ._):p
    ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ..ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.. ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..

    Όταν μας αγαπούν σωστά,δεν αισθανόμαστε σκλαβωμένοι.

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΗ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΔΡΑΧΜΟΥΛΑ.. ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ..ΕΙΝΙΑ.. ΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΩ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ..ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΩ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ..ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ..ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.. ΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΟΟΟΟΟΟΟΤΑΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...

    Μπορούμε να μιλήσουμε με τον άνθρωπό μας για τους φόβους και τα συναισθήματά μας,για τις αμφιβολίες και τις καθημερινές μας μάχες,δίχως να τρέμουμε την κρίση του.Και κυρίως,να κατανοήσεις πως η άρνησή του να συζητήσετε ό,τι τον περιλαμβάνει,δεν είναι δικό σου,αλλά δικό του έλειμμα.Είναι δικοί του φόβοι,που όμως βρίσκουν το χώρο να γίνουν φράχτες γιατί πατάνε πάνω σε ανάλογους δικούς σου.

    Η ζεστασιά,η ύπαρξή της στη ζωή μας,δεν είναι θέμα παζαριών και τόσα δίνω,πόσα θες που λέει και το άσμα.Νομίζεις πως πρέπει να θυσιάζεις για να κρατήσεις τη ζεστασιά,γιατί το διδάχτηκες με αυτόν τον τρόπο,να βουλώνεις το στόμα σου για να σε δέχονται,για γίνεσαι ολοένα και πιο λίγη,πιο μικρή για να καθησυχάζεις τον άλλον,να στριμώχνεσαι σε όσα σε αφήνουν να είσαι.Η αορατότητα.Κάνε αισθητή την παρουσία σου,υπάρχεις κι εσύ στη σχέση,με όσα
    περιέχεις,θετικά και αρνητικά.


    EΥΤΥΧΩΣ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..KAI PANTA ME AKOYEI..PANTA ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ...

    ΑΠΛΩΣ ΠΟΣΕΣ ΦΩΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ?...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΠΩΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΑΛΙΖΕΙΣ.. ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ?.

    ...ΚΙ ΕΚΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ...ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ..ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..:):):):)
    sorry gia τα κεφαλαια μα ειναι για ξεχωριζουμε..τι λεμε..::):):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •