Θέλω να αρχίσω κάποιο χόμπι, καμία ιδέα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    36

    Θέλω να αρχίσω κάποιο χόμπι, καμία ιδέα?

    Έχετε καμία ιδέα γι κάποιο χόμπι?
    Tα δικά σας ποια είναι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    συγγραφη ιστοριων ειναι μια καλη ιδεα..!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    22
    scrapbooking, μπορείς να το ψάξεις στο ίντερνετ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μπορείς να αρχίσεις να μαθαίνεις να φτιάχνεις κοσμήματα από διάφορα υλικά.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    36
    Originally posted by Gabrielle
    scrapbooking, μπορείς να το ψάξεις στο ίντερνετ.

    Τι είναι αυτό? Συγγνώμη αλλά πρώτη φορά το ακούω….

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    http://en.wikipedia.org/wiki/Scrapbooking

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    36
    Έριξα μια ματιά, ενδιαφέρον ακούγεται…

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Το scrapbooking φαντασου οτι ειναι σαν να κολας φωτογραφιες σε αλμπουμ, αλλα με πιο...artistic τροπο. Αυτοκολητακια, διακοσμητικα,κορδελιτσες κτλ γυρω απο τις φωτογραφιες σου. Κανεις το αλμπουμ πιο ζωντανο ετσι και οχι απλα σελιδες με φωτο.

    Ειναι μια πολυ πολυ καλη ιδεα, ειδικα τωρα σε εποχες που ειμαστε οπου η εικονα εχει κατακλυσει τα παντα και ο κοσμος αρχιζει να ξεχνει το \"χειροπιαστο\" και μενει στα ψηφιακα κυριως. Πλεον ακουμε για φωτογραφικα αλμπουμ και σκεφτομαστε το -μπλιαχ-FAKEbook.

    Τελος παντων αυτο μπορεις να το προεκτεινεις και με τον κοσμο της φωτογραφιας!

    Ειναι ωραιο να τραβας και τον εαυτο σου φωτογραφιες, σε γενικες φασεις της ζωης σου ειτε εισε με κοσμο ειτε χωρις ,ειτε εισαι σε ωραιο μερος ειτε οχι , και οχι μονο καθε γενεθλια, χριστουγεννα και πασχα διπλα απο το κοκορετσι με την γιαγια στο χωριο.

    Επειδη ζουμε στο παρον , νοιωθουμε οτι κυλαει αργα και οτι δεν εχει νοημα να μας τραβαμε φωτο. Οταν ομως μετα απο μερικες δεκαετιες θα κανεις πως και πως να βρεις φωτο σου απο παλια, οσες πιο πολλες μπορεις, αλλα δε θα βρισκεις επειδη... δεν τραβαγες, θα ειναι αργα..

    Μπορει σημερα να μην εχουν αξια και τοσο, αλλα θα εχουν στο μελλον ανεκτιμητη, για εσενα κυριως. Θα ειναι η ιστορια σου. Την οποια μπορεις να βαλεις σε -χειροπιαστο!!- αλμπουμ :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    υπάρχει και digital scrapbooking... μου φαίνεται πιο πρακτικό μιας και πλέον οι περισσότεροι τραβάμε ψηφιακές φωτογραφίες.

  10. #10
    μπορεις να μαθεις να φιταχνεις κερια,διακοσμητικα για το σπιτι,αντικειμενα απο πηλο,κοσμηματα,να ζωγραφιζεις αν πιανει το χερι σου
    να παρακολουθησεις μια ξενη γλωσσα η ακομη και διαφορα σπορ,ορεξη να εχεις και αν θελεις βρισκεις πολλα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εννοείς κάτι να κάνεις στον ελεύθερο χρόνο σου;Ανάλογα.Εσένα τι σε ενδιαφέρει,έχεις κάτι κατά νου,κάποια κλίση σε ένα είδος τέχνης ή σε κάποιο άθλημα ξέρω γω;

    Κηπουρική,διάβασμα,μουσική ,μου αρέσουν οι αντίκες πολύ,παλιότερα διάφορες συλλογές με νομίσματα-βιντάζ καρτποστάλ-βιβλία και δίσκους,κολύμπι ανά εποχές,ακουάριουμ,βόλτες σε μουσεία,μαγειρική,να φτιάχνω γλυκά του κουταλιού,ταξίδια.Θα ήθελα να ασχοληθώ με φωτογραφία,με ζωγραφική και ό,τι άλλο μου κατέβει στην πορεία.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    damnation! Θα ηθελα και εγω να ασχοληθω με μαγειρικη.

    Αλλα εβρισκομεθα σε δικαστικη διαμαχη με την κουζινα :\'(


    Ειναι παντως σουπερ ασχολια. Ειναι τεχνη σκετη! Μονο που δεν την ακους οπως την μουσικη, ουτε την κοιτας οπως την ζωγραφικη, αλλα την τρως μιαμ μιαμ!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Kι εμένα είναι από τις αδυναμίες μου Μπολτάκι.:)
    Αλλά δεν έχω τόσο καλές αποδόσεις στη ζαχαροπλαστική,τούρτες και τέτοια,μόνο στα κουταλιού και τα σπιτικά λικέρ τα πάω καλά-φτιάχνω βύσσινο σήμερα.Θα το τσακίσω όταν γίνει,λοολ.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ξερω να φτιαχνω τσιζκεηκ! χα!


    Κεικ σκετο δεν τολμαω να φτιαξω επειδη ξερω οτι θα βγαλω το αχτι μου πανω του απο τα παιδικα μου χρονια...: μολις φτιαξω εκεινη την κρεμα που την βαζεις στον φουρνο και γινεται κεηκ, δε θα την βαλω στο φουρνο αλλα θα την κατασπαραξω με το μεγαλυτερο κουταλι σουπας που θα βρω! παντα ηθελα να το κανω! ΠΑΝΤΑ! αλλα ποτε δε με αφηναν! και τωρα εχω παιδικα τραυματα , που πρεπει να επουλωσω!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τσιζκεηκ ε?μολις κατεβασες την γλυκοζη μου!!θα μπορουσα να τρεφομαι μονο με αυτο!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •