PLEASE HELP
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: PLEASE HELP

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    PLEASE HELP

    Καλησπερα σε ολους!Εχω προβλημα νοσοφοβιας και κρισεις αγχους εδω και 3 χρονια...Εδω και μια βδομαδα περιπου εχω δυνατους πονους στο στηθος(σαν σουβλιες) ,νιωθω οτι θα μου κοπει η αναπνοη,με πιανουν ταχυκαρδιες...ο πονος με χτυπαει μεχρι και στην πλατη.Μου εχει κολλησει η ιδεα στο μυαλο πως κατι κακο εχω στους πνευμονες για να ποναω τοσο.Μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του??

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μηνας υποθετω ε?


    να υποθεσω οτι εκανες καμια βολτα απο καποιο νοσοκομειο?
    η ενα γιατρο που λεει ο λογος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Ειχα κανει τελη μαιου γενικες εξετασεις αιματος στο στρατο και λιγες μερες αργοτερα και ακτινογραφια θωρακα στο 401...ολες ειχαν βγει μια χαρα...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μηπως πρεπει να κανεις κατι πιο αναλυτικο περα απο το οτι τυπικα κανει ο στρατος?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μηνα!λες εχω κρισεις πανικου..τι νομιζεις οτι ειναι οι κρισεις πανικου?ολα αυτα που περιγραφεις οτι νιωθεις..δεν εχεις τιποτα!απεβαλλε αυτες τις σκεψεις!!μια πρωην ομοιοπαθης

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εγω επι 2 χρονακια υπεφερα!δεν εβγαινα εξω αν δεν επαιρνα κ το πιεσομετρο μαζι,μονο γαγγραινα δεν ειχε παθει το χερι μου απο την 24ωρη χρηση!στα εξ.ιατρεια εννοειται η γιατροι με ειχαν μαθει με το μικρο μου ονομα μεχρι κ καφε μου εκαναν..θαμωνας!ποτε πηγαινα με εμφραγμα,ποτε με ογκο στο κεφαλι κτλ..
    μην σπαταλας την ζωουλα σου ετσι..συνειδητοποιησε οτι ολα ειναι εκρηξη αδρεναλινης,ταχυπαλμιες,ζα λαδες,κτλ..οταν το καταλαβεις θα το ξεπερασεις κιολας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Στο ψυχολογικο στο στρατο δηλωσες οτι πασχεις απο νοσοφοβια και κρισεις πανικου?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    δεν έχεις τίποτα ,στο μυαλό σου είναι μόνο!!!έχω περάσει ακριβώς τα ίδια!!κάνε κάτι να ξεχαστείς!ξέρω πως είναι δύσκολο γιατί συνέχεια γυρνάει το μυαλό σου σ\'αυτο.πηγαίνεις σε κάποιο γιατρο?ακολουθείς κάποια φαρμακευτική αγωγή?

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    35
    Όλα στο μυαλό μας είναι, αλλά όταν κολλάει το μυαλό και ο πόνος δεν λέει να φύγει με τίποτα τι κάνεις;;;
    Αρνείσαι να δεχθείς ότι είναι μόνο ψυχολογικό;;; Έχει πια τόσο δύναμη αυτό το καταραμένο άγχος και πού βρίσκεται
    κρυμμένο γιατί εγώ ψάχνω το βρω και δεν το βρίσκω, ενώ το σώμα μου δεν με αφήνει σε ησυχία...
    Γλύτωσε ποτέ κανείς από όλη αυτή την κατάσταση; Πραγματικά πολύ θα ήθελα να το μάθω...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •