cymbalta
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: cymbalta

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6

    cymbalta

    ηθελα να σας ρωτησω αν παιρνετε το cymbalta
    το βραδυ η το πρωι ο γιατρος μου αλλαξε το σιπραλεξ γιατι δε σρωνε ο υπνος μου με τιποτα.επισης εχω τρομερη υπερδιεγερση και νευρα με το σιμπαλτα,ποσες μερες κρατει αυτο?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    29
    Έπαιρνα το cybalta για 1,5 περίπου χρόνο...
    Στην αρχή όταν το πήρα για πρώτη φορά τις 3 πρώτες μέρες δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι, ένοιωθα όλα μέσα μου να βράζουν και έντονη κόπωση...μετά όμως αφου μπηκα σε ένα πρόγραμμα, κάθε βράδυ το έπαιρνα ένοιθα καλά και κοιμόμουν επίσης καλά, όταν όμως μετά από καιρό το μειώσαμε σε 3 φορές την εβδομάδα και μετά σε 2 εκεί ήταν που ανακατευόμουν πολύ τα βράδια, δε μπορούσα να κοιμηθώ, ένοιθα βαρύ το στομάχι και ξυπνούσα απότομα, άνοιγα τα μάτια μου με τη μία, το ανέφερα στο γιατρό και μου είπε να τρώω κάτι πριν το πάρω. Το έκανα αλλά τίποτα, μέχρι και εμετό μου προκαλούσε μερικές φορές και επίσης ένοιωθα σα να είμαι ντοπαρισμένη, σε άλλο κόσμο ίσως...σα ναρκωτικό. Μη φοβηθείς όμως, αυτά διαρκούσαν μόνο για ένα 24ώρο. Μετά ήμουν καλά. Όταν μου είπε να το κόψω πέταξα τη σκούφια μου από τη χαρά μου!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    arisva κ γω έπαιρνα ciparlex περίπου 2 χρόνια κ ύστερα μου το άλλαξε σε cymbalta 60mg κ τώρα θα έπρεπε να παίρνω 120mg, αλλά δεν άντεχα την υπερδιέργεση κ τα νεύρα όπως λες κ παρέμεινα στα 60mg. Ένα το πρωί κ ένα το βράδυ μου είχε γράψει. Δεν ξέρω πόσο διαρκεί, εγώ δεν άντεξα πάνω απο βδομάδα κ το μείωσα απο μόνη μου. Τώρα παίρνω ένα 60αρη το πρωί κ είμαι okay. Για περίπου ένα 6μηνο που το παίρνω, με βοήθησε πολύ περισσότερο απο το ciparlex.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    οταν το επαιρνες το βραδυ δε σου εφερνε αυπνια?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •