διαταραχη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    2

    διαταραχη?

    Στο μυαλο μου επικρατει μια συγχυση.
    Γενικα περναω φασεις καταθλιπτικες, κανω ασχημες σκεψεις, εχω περασει κρισεις αγχους..
    Μπορει να πιστευω οτι αυτο ειναι ασπρο, και να λεω μαυρο,
    μεταξυ 2 ακραιων αποψεων μπορει να πιστευω τα 2 ακρα, αδυνατω να παρω αποφασεις και να αντιμετωπισω οποιαδηποτε δυσκολια ή να συζητησω κατι δυσαρεστο, να υποστηριξω την αποψη μου ή να πω τι με ενοχλει.

    Ειμαι τοσο δειλη κατα βαθος, αν και προσπαθω να μην το δειχνω.Το ελεγχω κρατωντας σε "αποσταση"τους φιλους μου,εχω παρεα, απλα ομως για να περναω την ωρα μου, κατα βαθος νιωθω μονη. Μονη και απο φιλους και απο την οικογενεια μου.. Δεν ειχα "φυσιολογικη" οικογενεια, δεν ειχαμε τη σχεση που επρεπε,
    μεγαλωσα με φοβο, με την εντυπωση οτι ειμαι παντου Λαθος, ημουν παντα ανασφαλης, δεν ειχα κανεναν να με υποστηριζει, μαλλον το αντιθετο..ακομα και σε αυτα που εκανα καλα δεν ειχα επιβραβευση..

    Ξερω πως η αιτια ειναι ο τροπος μου μεγαλωσα,προσπαθω να το αλλαξω αλλα δεν το καταφερνω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    Originally posted by assembly
    Στο μυαλο μου επικρατει μια συγχυση.
    Γενικα περναω φασεις καταθλιπτικες, κανω ασχημες σκεψεις, εχω περασει κρισεις αγχους..
    Μπορει να πιστευω οτι αυτο ειναι ασπρο, και να λεω μαυρο,
    μεταξυ 2 ακραιων αποψεων μπορει να πιστευω τα 2 ακρα, αδυνατω να παρω αποφασεις και να αντιμετωπισω οποιαδηποτε δυσκολια ή να συζητησω κατι δυσαρεστο, να υποστηριξω την αποψη μου ή να πω τι με ενοχλει.

    Ειμαι τοσο δειλη κατα βαθος, αν και προσπαθω να μην το δειχνω.Το ελεγχω κρατωντας σε \"αποσταση\"τους φιλους μου,εχω παρεα, απλα ομως για να περναω την ωρα μου, κατα βαθος νιωθω μονη. Μονη και απο φιλους και απο την οικογενεια μου.. Δεν ειχα \"φυσιολογικη\" οικογενεια, δεν ειχαμε τη σχεση που επρεπε,
    μεγαλωσα με φοβο, με την εντυπωση οτι ειμαι παντου Λαθος, ημουν παντα ανασφαλης, δεν ειχα κανεναν να με υποστηριζει, μαλλον το αντιθετο..ακομα και σε αυτα που εκανα καλα δεν ειχα επιβραβευση..

    Ξερω πως η αιτια ειναι ο τροπος μου μεγαλωσα,προσπαθω να το αλλαξω αλλα δεν το καταφερνω.


    νομίζω οτι και εγώ δεν μεγάλωσα με τον τρόπο που θα ήθελα,

    αυτό είναι μια διαπίστωση αφου πιά έχω μεγαλώσει ,και δεν αλλάζει τίποτα σαυτό.

    μεγαλώνω ένα παιδί με τη σειρά μου τώρα ,και προσπαθώ να κάνω αυτό που νομίζω σωστό,

    αυριο μπορεί κι αυτό να μην έχει μεγαλώσει με τον τρόπο που θα ήθελε.

    δεν μου έμαθε κανείς πως να είμαι καλός γονιός!

    στα σχολεία γεμίσαμε τα μυαλά μας με πλήθος στείρες πληροφορίες.

    και αυτά έγιναν, παρελθόν πιά.......δεν υπάρχει χώρος για επέμβαση ...


    το μόνο που μου μένει πιά είναι το τώρα και ίσως και το αυριο.

    κάθε μέρα προσπαθώ να κάνω την κάθε μέρα μου καλύτερη!

    π.χ ο ουρανός που μαρέσει ,
    πάντα είναι εκεί,
    προσπαθώ να μην ξεχνώ να τον κοιτώ.

    απόσο ξέρω όταν είσαι μέσα στη θλίψη ,

    δεν μπορείς να δεις και να ακούσεις τίποτα που να είναι ανακουφιστικό απέξω,

    και μπορεί και όλα αυτά που σου γράφω

    αχρηστα να ναι,

    και όλα μέσα σου να βρίσκονται (όσα χρειάζεσαι)

    και τότε μόνο ησυχία πρέπει να κάνω .............

    για να αφουγκραστείς τον Εαυτό σου ......


    φιλικα
    ξωτικό

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •