Μια απορία... ας το πω κι έτσι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023

    Μια απορία... ας το πω κι έτσι.

    Μια χαρά κλειδωθήκανε τα θεματάκια, αλλά να μωρέ, ήρθαμε και μεις τελευταίοι και καταΙδρωμένοι και μείναμε με την απορία. Αυτό που λέμε κοινώς 'τον πούλο'. Στη σελ. 6 του περίφημου και αμνημονεύτου αξίας θρεντ του διαλόγου της Τζάνετ με τον Ονειροπλασμένο, είχα αυτό το έρμο ποστ...

    Παράθεση:
    Originally posted by krino
    για να μην κανουν κωλος οτι ερθει στο διαβα τους.


    Δικος σας ολο,
    πλακωθειτε - βρειτε τα η οτι αλλο θετε.


    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Μάλιστα... το μήνυμα που διαγράφηκε απ' την ομάδα διαχείρισης, μήπως - λέω εγώ τώρα - ήταν χιουμοριστικό και χωρίς υβρεολόγιο;... αν θυμάμαι καλά πρότεινα ως τίτλους για θρεντς, κάποιους τίτλους τραγουδιών. Επίσης, έβαλα το 'Daddy cool' και στο τέλος ακολούθησε η εξής φράση:

    '... αν ξεμείνεις να ζητήσεις απ' τον ντάντυ...'

    Έκανα κάποια υπόδειξη;... αναφέρεται αντικείμενο στο ρήμα 'ζητάω';... ή μήπως ενοχλεί το πηγαίο χιούμορ που όντως του έχω δώσει ένα χρώμα πολύ προσωπικό γιατί με χαρακτηρίζει η τάση για παρωδίες και ψιλοσάτυρα;... βέβαια το χιουμοράκι διαγράφηκε ενώ το 'βγάλε το σκασμό' που είδα λίγο πριν στις επόμενες σελίδες, είναι εκεί περήφανο...

    Λίγο μετά είχα γράψει αυτό πάλι στη σελ. 6.

    Παράθεση:

    Originally posted by krino

    Παράθεση:
    Originally posted by Alobar
    Αν αισθανόσουν άσχημα δε θα τσακωνόσουν με όλο το ντουνιά. Μάθε να σέβεσαι πρώτα τη γνώμη των άλλων που δε συνάδει με τη δική σου, μάθε να ενεργείς αυτόβουλα και να μη παρακινείσαι απ' τον κάθε ηλίθιο κι έλα να μου ξαναπείς το ίδιο, αν πρώτα καταφέρεις να συγκρατηθείς και να μη με βρίσεις επειδή διαφώνησα μαζί σου, ναι μονοπάτι μου;...

    :P




    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.


    Ξανά μάλιστα. Έβαλα το 'My Baker' κι έγραψα από κάτω αντί για 'ma, ma, ma, ma... my Baker'
    το 'μα, μα, μα, μα... μάϊ βλάκας...'.

    Αυτό είναι κάτι σαν επέμβαση στην έμπνευση του καθενός ας πούμε; Μήπως να ζητήσω και συγγνώμη που κάνω παροδείες και μεταποιώ στίχους γιατί τό 'χω το ρημάδι το στυλ εδώ και χρόνια; Ομολογώ ότι κακώς θεωρώ πως έχω καλή σχέση με την αντικειμενικότητα μάλλον. Ενδεχομένως, να νομίζω ότι χρησιμοποιώ καλά τη γλώσσα κιόλας, πιστεύοντας ότι λέω αυτό που θέλω να πω χωρίς να παραβιάζω όρους.
    Επομένως, δεν έχω καμιά απορία μάλλον. Εφόσον 'κοκκινίζεται' η ευγλωττία και η έμπνευση και αφήνονται τα πολύ χρήσιμα, ουσιώδη και... κομψά - 'βγάλε το σκασμό', που είδα λίγο πιο πριν - είναι όλα σωστά... μόνο που το ύφος των υποδείξεων που διαφαίνεται καθαρά στην ανόητη ματιά μου, καθώς και ο σφετερισμός του χώρου και μάλιστα με πολύ άνεση από όσους το κάνουν, δε συνάδει με την αντικειμενικότητα. Ευχαριστώ έ;...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Χτες τους πετούσες όλους έξω απ\' τα θρεντς με μεγάλη άνεση. Οπότε μη κάνεις κι εσύ το ίδιο. Δε ζήτησα από σένα να μου λύσεις την απορία. Κι απλά μη ξαναπαντήσεις. Χτες δεν έλεγες ότι δε θα ξαναενοχλήσεις; Σου έχω απευθύνει το λόγο στο θέμα που έβαλα μόλις τώρα; Γιατί δε το τηρείς λοιπόν; Εσύ ψάχνεσαι για νέους γύρους. Και είναι οφθαλμοφανέστατο. Ας μιλήσουν όσοι έχουν επιχειρήματα και θέλουν λοιπόν, όχι εσύ για να έχεις απλά ακόμη μια φορά την ευκαιρία να κάνεις το γνωστό και τετριμμένο απ\' το οποίο δεν ενοχλείται κανείς.
    Πάντως είναι γνωστό ότι αυτός ο κόσμος δε σηκώνει πια την έμπνευση...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Γιατί τόση ανάγκη για αντιπαράθεση?????
    Είναι ότι πρόκειται για καθαρά ανθρώπινη αδυναμία.
    Σαν τον κώλο της Τζούλιας ένα πράγμα.
    Όλοι βρίζουνε το τσόκαρο και όλοι ρίχνουνε κλεφτές ματιές.
    Αδυναμία να ορίσουμε το άξιο.
    Ζωή = τηλεόραση και internet. 16 -9 ή τετράγωνη εάν προτιμάτε.

    Γράφω στο internet άρα υπάρχω.
    Παλαιές ανάγκες νέα μέσα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Αφού λοιπόν απαντάς για λογαριασμό του με τόση άνεση, δες και το ποστ σου παραπάνω για να δεις αν απάντησες στις απορίες μου που είναι πολύ συγκεκριμένες. Φυσικά και όχι, γιατί δε μπορείς. Εγώ θα ήθελα κάποιους που να γνωρίζουν από χιούμορ, λογοπαίγνια, παρωδία, και λόγο γενικότερα να απαντήσουν μιας και η διατύπωση είναι πολύ συγκεκριμένη και σαφής από πλευράς μου.
    Δε κατέχεις, πολύ απλά μπήκες για μπάχαλο. και στην τελική, αν συνεχίσεις με όλη τη γνωστή σου άνεση και θρασύτητα, απλά επιβεβαιώνομαι. Κι όντως δε θα έχω καμιά μα καμιά απορία. Είναι πολύ απλό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Γιατί Κνουλπ, πολύ απλά το διατύπωσα και πιο πάνω. Ποιά αντιπαράθεση; Εγώ έθεσα συγκεκριμένα πράματα. Να μάθω από πότε διώκεται το χιούμορ και ο εύστοχος λόγος. Άρα τί δουλειά έχω εδώ μέσα, να λέμε καλύτερα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Originally posted by Alobar
    Γιατί Κνουλπ, πολύ απλά το διατύπωσα και πιο πάνω. Ποιά αντιπαράθεση; Εγώ έθεσα συγκεκριμένα πράματα. Να μάθω από πότε διώκεται το χιούμορ και ο εύστοχος λόγος. Άρα τί δουλειά έχω εδώ μέσα, να λέμε καλύτερα...
    Πολύ απλά θα το πω έτσι όπως μου έρχεται στο μυαλό μου.
    Άμα δεις σκατά στον δρόμο, τα προσπερνάς.
    Άμα κάτσεις να τα αναλύσεις μπορεί και να τα πατήσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Originally posted by krino
    γιατι ενα τετοιο θεμα, δεν εχει να προσθεσει τιποτα περισσοτερο απο οτι γινονταν χθες,
    επεκταση του μπαχαλου και μονο.


    Και τελικα φαινεται οτι η αναγκη που υπαρχει ειναι καθε μερα να ανοιγουν 1-2 τετοια θεματα για να τριγυρναει το ξηροκαρπι.....
    Εμενα δεν με πολυχαλαει, εκτιμω οτι παραχαλει ομως τον αντμιν και δεν διαφωνω με αυτο το σκεπτικο.
    Ναι, να τα σβήσεις. Είναι άχρηστα. Παραπάνω κάνεις για μια φορά ακόμη αυτοανάλυση κατά λάθος. Μιλάς ξεκάθαρα για τη δική σου ανάγκη και τους ξηρούς σου καρπούς. Δεν έχω τέτοια θέματα. Με την παραποίηση των νοημάτων έχω και τη διαστρέβλωση, εξού και έχω ζητήσει τη διαγραφή μου. Σε μένα δε κάνει καλό να είμαι σ\' ένα χώρο που διώκεται η αυθεντικότητα, αλλά παραβλέπεται η... χμμ, τα υπογείως και ευκόλως εννούμενα πάντα θα παραλείπονται.
    Θα σου πω κι \'ευχαριστώ\' αν τα διαγράψεις. Γενικά δεν έχω πολλές απορίες έτσι κι αλλιώς.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Originally posted by Alobar
    Originally posted by krino
    γιατι ενα τετοιο θεμα, δεν εχει να προσθεσει τιποτα περισσοτερο απο οτι γινονταν χθες,
    επεκταση του μπαχαλου και μονο.


    Και τελικα φαινεται οτι η αναγκη που υπαρχει ειναι καθε μερα να ανοιγουν 1-2 τετοια θεματα για να τριγυρναει το ξηροκαρπι.....
    Εμενα δεν με πολυχαλαει, εκτιμω οτι παραχαλει ομως τον αντμιν και δεν διαφωνω με αυτο το σκεπτικο.
    Ναι, να τα σβήσεις. Είναι άχρηστα. Παραπάνω κάνεις για μια φορά ακόμη αυτοανάλυση κατά λάθος. Μιλάς ξεκάθαρα για τη δική σου ανάγκη και τους ξηρούς σου καρπούς. Δεν έχω τέτοια θέματα. Με την παραποίηση των νοημάτων έχω και τη διαστρέβλωση, εξού και έχω ζητήσει τη διαγραφή μου. Σε μένα δε κάνει καλό να είμαι σ\' ένα χώρο που διώκεται η αυθεντικότητα, αλλά παραβλέπεται η... χμμ, τα υπογείως και ευκόλως εννούμενα πάντα θα παραλείπονται.
    Θα σου πω κι \'ευχαριστώ\' αν τα διαγράψεις. Γενικά δεν έχω πολλές απορίες έτσι κι αλλιώς.
    Don’t do it Alobar…!!!
    Don’t do it……

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Alobar



    Θα σου πω κι \'ευχαριστώ\' αν τα διαγράψεις. Γενικά δεν έχω πολλές απορίες έτσι κι αλλιώς.

    δεν θελω ευχαριστω,
    δεν εχουμε τετοιες αγαπες εμεις οι δυο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Χιούμορ...????


    Φυυυτρωσεεεε
    Φύτρωσε.....!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Κνουλπ, έχω το ιμέηλ σου. Εύχομαι να βγεις δυνατός απ\' αυτό που περνάς. Αν και νομίζω ότι μόνο οι δυνατοί αντέχουν να τα περνάνε αυτά... :) ...
    Καλή συνέχεια σε όλους σας, \'ψυχασθενείς\' και \'υγιείς\'... :P ...
    Γεια!

    ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    και σου το ΄πα...με το 59 δεν θα πας για ύπνο...:D

    τί \" μονοπάτι μου \" λέει, αναρωτήθηκα...αλλά ήταν περασμένη και η ώρα...:D
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Αλ, αν σου πω πως δεν καταλαβα τίποτα, θα μου εξηγήσεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Δεν ειναι εδω. Δεν ακουσες τις καΜΠΑΝες?

  15. #15
    Originally posted by Boltseed
    Δεν ειναι εδω. Δεν ακουσες τις καΜΠΑΝες?

    γιατί????????

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •