τρελες σκεψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    τρελες σκεψεις

    καλημερα σε ολους..ειμαι η μαρια κ υποφερω κι εγω απο κρισεις ανγχουσ και πανικου..το θεμα με μενα εινσι οτι κανω συνεχεια χαζες σκεψεις,,οτι παντα κατι παθαινω ...και φοβαμαι..σκεψεις κακες,τρελες,ολη μερα....σκεψεις για αρρωστειες και αλλα κακα,χτυπαωσυνεχεια ξυλο μηπως και φυγει,,,μιλαμε για τρελα πραγματα..δεν αναγνωριζω τον εατο μου,καμια φορα νιωθω οτι τρελενομαι κ λεω γιατι εγω..γιατι ολοι περνανε καλα γελανε μιλανε κ εγω ειμαι μελανχολικη με κακες συνεια σκεψεις και αλλα..??χωρια το οτι εχω και κοινωνικη φοβια,,,δουλευω σε ενα καφε σαββατοκυριακα κι τοτε ολα καλα,με ποιανουν καποιες σκεψεις αλλα σκεφτομαι ..μαρια δουλευεις υπομονη ,κοιτα ολοι τι καλα που ειναι..τις καθημερινες ρακος-..δεν βγαινω απο το σπιτι,δεν μιλαω και ολη μερα ιντερνετ για να περναει η ωρα...και ημουν τοσο κοινωνικη..ειλικρινα..!! Απλα ξερω πως δημιουργηθηκαν ολα αυτα,αγχος για τους γονεις μου που ειχαν προβλημα με τριτο ατομο,κταλαβαινετε,προβλημ α με αγορικαι ξανα πριβλημα με αγορι και και ξαι αλλα πολλα..τωρα καθε φορα που μαλωνουν οι δικοι μου με πιανει τρελα και σφιξιμο....θελω να τα αποβαλω ολα αυτα,,,θελω να γινω οπως πριν..βοηθηστε με.. Απο τον τροπο και μονο που γραφω βλεπετε ποσο μπερδεμενη ειμαι..τωρα το συνειδητοποιω κι εγω...σας ευχαριστω ...μαρια

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    33
    Γεια σου Μαρια...
    Το οτι δουλευεις στο καφε δεν σε κανει να ξεχνιεσαι εστω και λίγο;;;Σκέψου ότι εκεί παρόλο που υπαρχουν οι σκέψεις τα καταφερνεις μια χαρα!!!Δεν μπορεις να κανεις και αλλα μεροκαματα για να ξεφευγεις και λιγο απο το σπιτι;;
    Από την αλλη δεν υπάρχει καποιος που να μπορεις να τα συζυτας ολα αυτα;;;Να τα βγαζεις λιγο από μεσα σου;;;
    Όσο καθεσαι μεσα και ειδικά στον υπολογιστή τόσο χειροτερα γινονται τα πραγματα και οι σκεψεις γινονται τεραστιεςςς!!!!Το παρατηρεις και μονη σου λες τις καθημερινες εισαι χειροτερα, επειδη περνας πολλες ωρες στο σπιτι..
    Και εγω δεν εχω διαθεση να βγαινω εξω (εγω εχω αλλα προβληματα βεβαια) αλλα πρεπει!!!!Και σκεψεις , απο δαυτες αλλο τιποτα!!!Αλλα οταν το συζυταω με τους δικους μου εστω και λιγο ανακουφιζομαι!!!
    Τελος δεν ξερω ποιες ειναι οι σχεσεις με τους γονεις σου αλλα θα πρεπει να τους το πεις , να το μοιραστεις μαζι τους , να καταλαβουν κι αυτοι τι περνας και να προσπαθησουν να σε βοηθησουν

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •