Βιβλία που διαβάσατε και σας έκαναν εντύπωση! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    το ντιβανι το εχω διαβασει εγω. ωραιο μου φανηκε τοτε!

    επισης

    αλλαζοντας θεσεις, david lodge

    κ καποια απο τα παλια βιβλια της σωτης! (ειδικα τα αμερικανικα)

    πχ σαββατο βραδυ στην ακρη της πολης,

    ο υπογειος ουρανος

    φτωχη μαργκο

    το εργοστασιο των μολυβιων

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    σημειωσεις ενος πορνογερου, charles bukowski

    ο θειος πετρος, αποστολος δοξιαδης

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lucifer
    το ντιβανι το εχω διαβασει εγω. ωραιο μου φανηκε τοτε!

    επισης

    αλλαζοντας θεσεις, david lodge

    κ καποια απο τα παλια βιβλια της σωτης! (ειδικα τα αμερικανικα) πχ σαββατο βραδυ στην ακρη της πολης, ο υπογειος ουρανος φτωχη μαργκο το εργοστασιο των μολυβιων
    αγαπώ! και το άλμπατρος είναι ωραίο!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by janet
    http://www.greekbooks.gr/BookDetails.aspx?id=155882

    \" \'Οταν έκλαψε ο Νίτσε\" του γιαλομ ιρβιν

    καταπληκτικός συγραφέας
    το συστήνω σε ψυχολόγους και ψυχοθεραπευτές περιγράφει και μορφή ψυχανάλυσης το βιβλίο

    Καταπληκτικό!

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ
    τα μυθιστορήματα του γιάλομ είναι οκ, χαλαρά εύκολα αναγνώσματα, με εντελώς απλοποιημένες τις θεωρίες της ψυχανάλυσης μέσα, δηλαδή για τους επαγγελματίες τις ψυχικής υγείας μάλλον είναι αστεία...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by claire
    Originally posted by lucifer
    το ντιβανι το εχω διαβασει εγω. ωραιο μου φανηκε τοτε!

    επισης

    αλλαζοντας θεσεις, david lodge

    κ καποια απο τα παλια βιβλια της σωτης! (ειδικα τα αμερικανικα) πχ σαββατο βραδυ στην ακρη της πολης, ο υπογειος ουρανος φτωχη μαργκο το εργοστασιο των μολυβιων
    αγαπώ! και το άλμπατρος είναι ωραίο!
    ναι κι αυτο! :)

    ειδικα για τις φεμινιστριες!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    άλλη τρελή κλασικούρα... to kill a mockingbird της harper lee. φυλετικές και κοινωνικές διακρίσεις στον αμερικάνικο νότο τη δεκαετία του \'30.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by claire
    δηλαδή για τους επαγγελματίες τις ψυχικής υγείας μάλλον είναι αστεία...
    αν δεν είσαι σίγουρη 100% για κάτι καλύτερα να μην μιλάς

    μου το έχουν πει γιαυτό το είπα

    και δεν θέλω να γίνει tsat το θέμα

    οπότε τέλος

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ε, για να το γράφω αυτό.... κάπου το βασίζω κι εγώ....βασικά είναι μυθιστόρημα, δεν είναι εγχειρίδιο ψυχολογίας....

    επίσης το συγκεκριμένο, παρουσιάζει και πολύ απλοποιημένες θεωρίες του νίτσε! οπότε δύο σε ένα! :P

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    A,αν δεν είμαστε 100% βέβαιοι για κάτι,δεν δικαιούμαστε να εκφράζουμε άποψη.Ένα thread με δικτάτορα-νηματοθέτρια.:D:D
    Janet,αν θέλεις να συμμετέχουν μέλη στο thread αυτό,σκέψου αν κάτι\"τέλος\"και κάτι άλλα που διαβάζουμε από σένα,εκπέμπουν ένα φιλικό σήμα για συμμετοχή μελών.
    Εκτός αν θες ένα thread που θα απαριθμείς τα εκατοντάδες βιβλία που έχεις διαβάσει όσο εργαζόσουν στο βιβλιοπωλείο.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by RainAndWind
    A,αν δεν είμαστε 100% βέβαιοι για κάτι,δεν δικαιούμαστε να εκφράζουμε άποψη.Ένα thread με δικτάτορα-νηματοθέτρια.:D:D
    Janet,αν θέλεις να συμμετέχουν μέλη στο thread αυτό,σκέψου αν κάτι\"τέλος\"και κάτι άλλα που διαβάζουμε από σένα,εκπέμπουν ένα φιλικό σήμα για συμμετοχή μελών.
    Εκτός αν θες ένα thread που θα απαριθμείς τα εκατοντάδες βιβλία που έχεις διαβάσει όσο εργαζόσουν στο βιβλιοπωλείο.:P
    Καλέ ρέιν τι σου έχω κάνει πες μου στα τελευταία ποστ όλο janet και janet είσαι. Μ\' αγάπας πολύ ε?

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by RainAndWind
    A,αν δεν είμαστε 100% βέβαιοι για κάτι,δεν δικαιούμαστε να εκφράζουμε άποψη.Ένα thread με δικτάτορα-νηματοθέτρια.:D:D
    Janet,αν θέλεις να συμμετέχουν μέλη στο thread αυτό,σκέψου αν κάτι\"τέλος\"και κάτι άλλα που διαβάζουμε από σένα,εκπέμπουν ένα φιλικό σήμα για συμμετοχή μελών.
    Εκτός αν θες ένα thread που θα απαριθμείς τα εκατοντάδες βιβλία που έχεις διαβάσει όσο εργαζόσουν στο βιβλιοπωλείο.:P
    Έτσι είνα όλα τα thread αν έχεις παρατηρήσει Rain. Ο καθένας θέλει κάτι στο θέμα του.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Η γνώση είναι κοινωνικό αγαθό και η συζήτηση πάνω σε κάθε βιβλίο που προτείνεται θεμιτή στα πλαίσια ανταλλαγής απόψεων,ε;Εκτός αν κάνεις λίστα από σένα για σένα,οπότε γράφε μόνη σου.Αλλά να το ξέρουν και οι άλλοι,να μην μπαίνουν στον κόπο.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by RainAndWind
    Η γνώση είναι κοινωνικό αγαθό και η συζήτηση πάνω σε κάθε βιβλίο που προτείνεται θεμιτή στα πλαίσια ανταλλαγής απόψεων,ε;Εκτός αν κάνεις λίστα από σένα για σένα,οπότε γράφε μόνη σου.Αλλά να το ξέρουν και οι άλλοι,να μην μπαίνουν στον κόπο.;)
    Καλά βρε Rain δεν είπε τίποτα το κορίτσι! Είπε μόνο να είναι σίγουρη η άλλη, γιατί κατα κάποιο τρόπο της την είπε. Έλεος δλδ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αν για να εκφρασουμε αποψη επρεπε να ειμαστε 100% βεβαιοι για κατι, τοτε κανεις δεν θα μιλαγε ποτε!

    ακομα κι αν ο ηλιος ξημερωσει αυριο, ειναι subject to uncertainty! μπορει να μεσολαβησει η συντελεια του κοσμου, με παρα πολυ μικρη πιθανοτητα φυσικα.

    μηπως δινετε στη διαφωνια σημασιες που δεν υφιστανται?

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by lucifer
    αν για να εκφρασουμε αποψη επρεπε να ειμαστε 100% βεβαιοι για κατι, τοτε κανεις δεν θα μιλαγε ποτε!

    ακομα κι αν ο ηλιος ξημερωσει αυριο, ειναι subject to uncertainty! μπορει να μεσολαβησει η συντελεια του κοσμου, με παρα πολυ μικρη πιθανοτητα φυσικα.

    μηπως δινετε στη διαφωνια σημασιες που δεν υφιστανται?
    ρητορική ερώτηση?γιατί φαντάζομαι ξέρεις την απάντηση ότι εγώ δεν δίνω προσωπικά καμία σημασία και παρακαλώ μην κάνετε το θέμα τσατ οk? Ευχαριστώ!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •