περναω δυσκολα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15

    περναω δυσκολα

    δεν μπορει να μου φυγει απο το μυαλο η σκεψη του θανατου..
    δεν θελω να ζω, γιατι να μην γινεται να ναι δικο μου το δικαιωμα στη ζωη και στο θανατο? αφου ουτε εγω μ'αγαπαω! αφου σε κανεναν δεν θα λειψω!

    αφου παντα μονη θα ειμαι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    se katalabeno apolyta,,,alla prepei na kanoume koyragio,,na palepsoume!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15
    dekto.. alla giati? me ti kinitro? apla den antexo!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    23
    δεν ξέρω αν μπορω να σε βοηθησω εγω μιας και οι δικες μου σκεψεις αυτη την περιοδο δεν ειναι οι καλυτερες για τη ζωη και τη μοναξια. ομως απαντω γιατι ξερω πως μπορει να νιωθεις τωρα, και πως θελεις μια απαντηση, απο καπου, εστω και απο καποιον αγνωστο. κανε κουραγιο, μια μερα θα αλλαξει αυτο. καθε εμποδιο σε καλο λενε, ισως να εχουν δικιο. φιλους δεν εχεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15
    εχω,
    ομως δεν θελω ουτε και μπορω να επηρεαζω τη διαθεση τους καθε λιγο και λιγακι! πραγματικα δεν ξερω τι ειναι το σωστο να κανω για να βοηθησω τον εαυτο μου, δν ειναι οτι δεν εχω τη διαθεση .. ειναι οτι τα παντα μου φαινονται ματαια!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    23
    πηγαινεις σε καποιον ειδικο? ισως να σε βοηθησει να μιλησεις με καποιο εμπιστο ατομο φιλο σου γι αυτα που σε απασχολουν, να φυγει ενα βαρος απο πανω σου και να ηρεμησεις λιγο. γιατι δε δοκιμαζεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15
    σκεφτηκα να παω καποια στιγμη σε ειδικο ναι! ισως και να το κανω αν και μπορω να παραδεχτω πως δεν ελπιζω σε πολλα..
    και σε κανεναν δικο μου δεν θελω να εμπιστευτω τιποτα. ειναι σπανιο να βρεις ανθρωπο που δεν θα χει να σκεφτεται καποιο δικο του προβλημα και το θεωρω εγωιστικο να απασχολω καποιον \"ξενο\" για δικο μου προβλημα.
    και αυτο το \"να εισαι δυνατη\" δεν ειναι οτι χειροτερο μπορει να ακουσει ενας ανθρωπος στη κατασταση που ειμαι εγω? δεν λεω πως δεν το κατανοω.. αλλα δεν θα με βοηθησει πουθενα. μακαρι να μπορουσα να ειμαι δυνατη..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    23
    εκτος απο το οτι τα βλεπεις ολα ματαια, τι αλλα συμπτωματα έχεις; πιστευω οτι ειναι καλο να πας σε εναν ειδικο και να το ψαξεις καλα σε ποιον θα πας ωστε να ειναι καλος. καταλαβαινω τι λες για τις συμβουλες των αλλων..μπορεις να εξηγησεις ομως οτι απλα θες να σε ακουσουν και οχι να σε κανουν καλα, εξαλλου δεν μπορουν..αυτο ειναι δουλεια καποιου ψυχολογου.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15
    μπορει αραγε και ο ψυχολογος να κανει καλα κανεναν? το θετικο τουλαχιστον σε μενα ειναι πως εγω θελω να βοηθηθω.. με οποιο κοστος! πως μπορω να βρω το καταλληλο αραγε?
    το δικο μου μεγαλο βασανο πεταλουδα μου, ειναι η μοναξια μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    lenaki den xreiazetai na eisai dynath,,,,as eisai kai adynamh den peirazei,,,,ayto pou les oti den exeis kinhtri kai ola soy fainontai mataia to exv kai ego kai phga se eidiko,,,oi skepseis aytes tou then thelo na zo kai oi h idea tou mataiou theloun eidiko AMESOSSOSOSOSOSOSOSOSOSOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    23
    και το δικο μου..ο φοβος της μοναξιας..πολυ επωδυνο, ειδικα αν εχεις και πανικο. τον καταλληλο θα τον βρεις μετα απο ψαξιμο, απ οτι βλεπω εισαι σε μεγαλη πολη και θα εχεις επιλογες. και ο ψυχολογος μπορει -μαλλον-να κανει καποιον καλα οταν το θελει και ο θεραπευομενος.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15
    ξερεις ποιο ειναι το προβλημα που με κανει τοσα χρονια να μην πηγαινω? η μητερα μου πριν 10 περιπου χρονια εκανε την πρωτη αποπειρα αυτοκτονιας (μπροστα μου) κ εκτοτε παρακολουθουνταν παντα απο ψυχολογο, ακομα κ σημερα παιρνει φαρμακα, εχει διαγωστει μανιοκαταθλιψη. συνεπως δεν μπορω να αναφερω ουτε καν να δειξω τι προβλημα εχω εγω, το ποσο ποναει η ψυχη μου, καποια φορα στο παρελθον με ειδε να κλαιω και πηρε ποσα χαπια μαζεμενα! αν παω σε ειδικο πρεπει να το κανω κρυφα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Λένα…. αυτά που περνάς, λες, σκέφτεσαι, ζεις, απλά τα έχουμε περάσει σχεδόν όλοι σε αυτό το φόρουμ άλλος πολύ και άλλος λίγο.
    Εγώ για παράδειγμα το σκέφτηκα πολλές φορές και έθεσα στον εαυτό μου αυτό το ερώτημα. Δεν είσαι μόνη σου σε τούτο τον μάταιο κόσμο…
    Για κάποιο λόγο ήρθαμε και ζούμε και αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε.
    Λες ότι έχεις φίλους? δεν βλέπω να σε βοηθάει και πολύ η παρουσία τους.
    Μην αναζητάς απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα. Πρέπει να προσγειωθείς και κάποιος πρέπει να σε βοηθήσει σε αυτό.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    23
    μα νομιζεις οτι οσοι παμε σε ειδικο το ξερουν ολοι; καποιοι πανε και δεν το ξερει κανεις, καποιοι το λενε σε πολυ λιγα ατομα. ειναι κατι εντελως προσωπικο και δεν εχεις κανενα λογο να το πεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    [[[[dekto.. alla giati? me ti kinitro?]]] <<<<<<<<<<< ΙΣΩς ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ...ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ....... ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Ας ΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ (ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΡΕΙς ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) ,,,,, ,,,,,,,,,ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙς , ΕΧΕΙς ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ , ΕΧΕΙς ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΓΗΤΟ , ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ , ΕΝΑ ΝΤΟΥς , ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΝΑ ΛΕς ΚΑΛΗΜΕΡΑ ( ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ !!!) ,,ΙΣΩς ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ , ΚΑΙ ,,,,ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΝΑ \'ΒΡΕΘΩ\' ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΤΕΡΑ . ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ , ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ , ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ,,,,ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΩ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΑΒΕΒΑΙΟ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •