μια πολυτιμη σκεψη ενος εφηβου [γιατι πεθαινουμε] - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....στανταρ!πας πρωτα στο Las ,τα μαζευεις και μετα στο L.A. για να συνεχισεις καριερα (hollywood κλπ)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    ...για να συνεχίσεις καριέρα και εγώ να βγάλω κανά ψωμί από τον ναρκισσισμό σου......Μια σημερινή Κάλας......και αυτή έχει -ΛΑΣ........Πως γεννιούνται οι νάρκισσοι σου λένε μετά....Τους φτιάχνουν μερικοί ψυχίατροι......ή το έχουν από μικρά το ψώνιο...Αχαχαχαχαχαχαχα....... Αλκ σήμερα για να πας μπροστά στο τραγούδι δεν χρειάζεσαι φωνή.......μερικούς πλαστικούς χρειάζεσαι και έναν Ψινάκη....Αναλύστε τον κι αυτόν...Την θέλει την θεραπεία του....Της φωνάζει........από μακριά......Κάνει έκκληση στους ψυχιάτρους...ΑΝΑΛΥΣΤΕ ΜΕ::::

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....ε βεβαια,χρειαζεσαι ολο το πακετο υπηρεσιων!Αλλιως δεν εχει Χολλυγουντ η εστω Μπολλυγουντ!χαχαχα

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Αχ μου το είπαν και αποθαρρύνθηκα..Τέτοια φωνή,τέτοιο τάλαντο να πάει στράφη για μερικές πλαστικές;;;;Θα πάω μπροστά με τα προσόντα μου....τα φωνητικά!!!!!Και για να μπω χιουμοριστικά στο θέμα...Γι\'αυτό πεθαίνουν....Για να μην με ακούνε!!!!!!Τουλάχιστον έλυσα τον προβληματισμό της Λίλη!!!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Originally posted by alien
    xaxaxaxaxax kassi_21 εχεισ πολλη χιουμορ,οχι η ταινια δεν ειναι πορνο,ειναι κωμωδια .
    οσο για τα αγρογλιφικα πιστευω οτι ειναι μαπα οτι δεν ειναι πραγματικα.Πολη καλη ερωτηση ηταν που βρισκονται η ξωγηινοι,κοιτα αυτο οι περιβοητοι εξωγιηνοι θα μπορουσαν να ειναι ενα πχ θαλλασιο ειδος,καπιος μηκυτας κ.α
    Αλλα εγω πιστευω οτι καπου βρισκονται και 8α μας βοη8ησουν ακομα και με το τελος του κοσμου που ξερετε.....παντος εγω πιστευα,πιστευω και 8α πιστευω.
    Λιλη.
    ?????????

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κυκνε βλεπεις καθολου τις ημερομηνιες που γραφτηκαν τα post;

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    χαχαχα πως ημουν σιγουρη οτι θα το ρωτησει αυτο καποιο εξυπνο μελος:D:D
    το ξερω γλυκε-α μου απλα εμαθα οτι η κοπελα τελικα αυτοκτονησε κ θελω να μαθω παραπανω γιαυτη τυχαινει να ξερω καποια που παρουσιαζοταν ως αλιεν κ μετα χαθηκε.:cool:

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by kyknos25
    χαχαχα πως ημουν σιγουρη οτι θα το ρωτησει αυτο καποιο εξυπνο μελος:D:D
    το ξερω γλυκε-α μου απλα εμαθα οτι η κοπελα τελικα αυτοκτονησε κ θελω να μαθω παραπανω γιαυτη τυχαινει να ξερω καποια που παρουσιαζοταν ως αλιεν κ μετα χαθηκε.:cool:
    Θα ήταν ίσως λίγος σεβασμός στη μνήμη της, να μην ξέθαβες - ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΛΕΥΑΖΕΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ - ένα θρέντ που έχει ποστάρει η ίδια....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    δε χλευαζω σαββα απλα θελω να μαθω παραπανω αν γνωριζεις help me

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1
    Originally posted by alien
    Γιατι πεθαινουν οι ανθρωποι :


    Λοιπον εγω πιστευω οτι εμεις οι ανθρωποι πεθαινουμε γιατι οχι επηδει ειναι η μοιρα μας αλλα επηδει χρειαζεται.
    Ξερεις γιατι χρειαζεται? για να πρωσπαθησουνε να ερθουν κι αλλοι ανθρωποι εδω θελω να πω οτι συγουρα εχουν ζησει και πριν καποια ζωη αλλα οχι της γης καποιας αλλης που ε μεις την ονομζαζουμε εξωγιηνοι.
    Εξαλου και εμεις ειμαστε κατι σαν αυτους.
    Λοιπον εμεις εχουμε ερθει σε αυτο τον κοσμο με ειδικη αποστολη , μια αποστολη οπου θα πρωσπαθησουμε να κανουμε εναν καλυτερο κοσμο,αλλα μερικες φορες αυτη η αποστολη που ειναι καθορισμενη για τον ανθρωπο πολλες φορες δεν την επιτυχανουμε οχι επηδει δεν την θελουμε αλλα επηδει φοβομαστε,επηδει ειμαστε διλοι ακομα και εγω και το παραδεχομαι.
    Γιατι εμεις φοβομαστε να ανακαλυψουμε ενα στιλο,ενα στιλο που ειναι πολλη παλιο και οπου εμεις ειμαστε το καθε εκατοστο του μελανιου και προσπαθει να γραψει την μια λεξη αγαπη με συνωνημη ζωη,αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε ακομα στο αρχικο μισο αλφα.
    Ειναι σαν να τρεχει ενα ποταμι και εμεις ειμαστε η καθε σταγονα,αυτες οι σταγονες που διμιουργουν το ποταμι ειμαστε εμεις και πρεπει να ακολουθησουμε την ροη του ποταμου γιατι ετσι ειμαστε φτιαχμενοι,σπανια μερικες φορες σταγονες πανε κοντρα αλλα οταν γινει θα εχεις πληγωσει καποιον αλλα κυριως τον εαυτο σου.
    Και πεθαινουμε με αυτην την αναμνηση της ζωης,την αναμνηση που επρεπε να κανουμε ενα καλυτερο κοσμο για τους υπολοιπους αλλα κυριως για εμας,αλλα αυτη ειναι η αναμνηση που δεν τα καταφεραμε.
    Και ετσι καπως ειναι η ζωη,ποιο απλα ειναι σαν να φοβομαστε την ζωη,σαν να ειμαστε μια φωλια εμεις οι ανθρωποι και το περιεχομενο που θα εχει η φωλια ειναι η ζωη,οπου το περιεχωμενο θα ειναι μερικα απροβλεπτα πραγματα που θα εχει η ζωη,χαρες,λυπες αλλα το κυριως πραγμα που θα εχει ειναι η αγαπη,να αγαπαμε,να αγαπιομαστε αλλα κυριως την συγχωρεση.
    Ο καθε ανθρωπος εχει την δικι του φωλια διαφορετικη αλλα η ζωη ιδια,δεν αλλλαζει ποτε,οτι περιεχωμενο βαλει στην μια φωλια θα το βαλει και στο αλλο διαφορετικο.


    Λιλη :) αυτο το σιγκεκριμενο το εχω γραψει και σε μια αλλη ιστοσελιδα.Ευχαριστω;)


    εγώ πάλι λέω πως πεθαίνουμε γιατί αν ζούσαμε αιώνια δεν θα είχε πλάκα και όλα θα ήταν ανιαρά.. επίσης όλα μα όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος! Δεν αποτελούμε αιξέρεση παρα μόνο ο Θεος! =]

  11. #56
    Το γιατί πεθαίνουμε ειναι γνωστό.
    Είναι κάνονας της Φύσης.
    Όμως καθε κάνονας εχει αιτία.
    Νομίζω ότι η αιτία που η Φύση εχει καθορίσει διαφορετική βιωσιμότητα στα είδη εχει επίσης ένα κανόνα...
    Αν τον αποκαλύψουμε , πάλι δεν θα νικήσουμε τον θάνατο και ας εχουμε νικήσει την Φύση γιατί τον έβαλε σαν κανόνα της.
    Κάπως έτσι νομίζω, ψάχνει την απάντηση στην βιολογία, ένας διάσημος Εγγλέζος που δυστυχώς δεν εχω συγκρατήσει το όνομά του...
    Από αυτο που γράφτηκε προηγουμένως...
    Ότι δηλαδή, στην σκέψη μόνο, αυτη η περιπέτεια με πολλές λύπες και λίγες χαρές, αν διαρκούσε για πάντα, θα πεθαίνανε απο αυτοκτονία όλοι μας!
    Άρα , το μυστικό της ζωης κρυβεται στην ντοπαμινη....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πςθαινουμε φυσικα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα ακομα.
    Μου αρεσε ενα που ρητο που ειχα διαβασει
    \"Ο ανθρωπος προτιμα να πεθανει παρα να λυσει ενα προβλημα και αυτο ακριβως κανει\"...χμμμ μαλλον δεν το γραφω σωστα το ρητο αλλα καπως ετσι ειναι...μαρεσει....πρεπει και να το εχω ξαναγραψει καπου.
    Γιατι ξεθαψες το συγκεκριμενο μυνημα Πανο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #58
    Originally posted by keep_walking
    Πςθαινουμε φυσικα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα ακομα.
    Μου αρεσε ενα που ρητο που ειχα διαβασει
    \"Ο ανθρωπος προτιμα να πεθανει παρα να λυσει ενα προβλημα και αυτο ακριβως κανει\"...χμμμ μαλλον δεν το γραφω σωστα το ρητο αλλα καπως ετσι ειναι...μαρεσει....πρεπει και να το εχω ξαναγραψει καπου.
    Γιατι ξεθαψες το συγκεκριμενο μυνημα Πανο?
    γιατι ειδα τον χαρο με τα ματια μου καποτε και ωριμασα οσο δεν μπορεις να φανταστεις φιλε μου . γιατι ειδα για πωτη φορα τον κοσμο χωρις εμενα και αρχισα να βλεπω αυτους που θα αφηνα πισω μου και να κανω οτι μπορω για να ειναι καλα χωρις καν την δικη μου παρουσια....

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •