μια πολυτιμη σκεψη ενος εφηβου [γιατι πεθαινουμε]
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20

    μια πολυτιμη σκεψη ενος εφηβου [γιατι πεθαινουμε]

    Γιατι πεθαινουν οι ανθρωποι :


    Λοιπον εγω πιστευω οτι εμεις οι ανθρωποι πεθαινουμε γιατι οχι επηδει ειναι η μοιρα μας αλλα επηδει χρειαζεται.
    Ξερεις γιατι χρειαζεται? για να πρωσπαθησουνε να ερθουν κι αλλοι ανθρωποι εδω θελω να πω οτι συγουρα εχουν ζησει και πριν καποια ζωη αλλα οχι της γης καποιας αλλης που ε μεις την ονομζαζουμε εξωγιηνοι.
    Εξαλου και εμεις ειμαστε κατι σαν αυτους.
    Λοιπον εμεις εχουμε ερθει σε αυτο τον κοσμο με ειδικη αποστολη , μια αποστολη οπου θα πρωσπαθησουμε να κανουμε εναν καλυτερο κοσμο,αλλα μερικες φορες αυτη η αποστολη που ειναι καθορισμενη για τον ανθρωπο πολλες φορες δεν την επιτυχανουμε οχι επηδει δεν την θελουμε αλλα επηδει φοβομαστε,επηδει ειμαστε διλοι ακομα και εγω και το παραδεχομαι.
    Γιατι εμεις φοβομαστε να ανακαλυψουμε ενα στιλο,ενα στιλο που ειναι πολλη παλιο και οπου εμεις ειμαστε το καθε εκατοστο του μελανιου και προσπαθει να γραψει την μια λεξη αγαπη με συνωνημη ζωη,αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε ακομα στο αρχικο μισο αλφα.
    Ειναι σαν να τρεχει ενα ποταμι και εμεις ειμαστε η καθε σταγονα,αυτες οι σταγονες που διμιουργουν το ποταμι ειμαστε εμεις και πρεπει να ακολουθησουμε την ροη του ποταμου γιατι ετσι ειμαστε φτιαχμενοι,σπανια μερικες φορες σταγονες πανε κοντρα αλλα οταν γινει θα εχεις πληγωσει καποιον αλλα κυριως τον εαυτο σου.
    Και πεθαινουμε με αυτην την αναμνηση της ζωης,την αναμνηση που επρεπε να κανουμε ενα καλυτερο κοσμο για τους υπολοιπους αλλα κυριως για εμας,αλλα αυτη ειναι η αναμνηση που δεν τα καταφεραμε.
    Και ετσι καπως ειναι η ζωη,ποιο απλα ειναι σαν να φοβομαστε την ζωη,σαν να ειμαστε μια φωλια εμεις οι ανθρωποι και το περιεχομενο που θα εχει η φωλια ειναι η ζωη,οπου το περιεχωμενο θα ειναι μερικα απροβλεπτα πραγματα που θα εχει η ζωη,χαρες,λυπες αλλα το κυριως πραγμα που θα εχει ειναι η αγαπη,να αγαπαμε,να αγαπιομαστε αλλα κυριως την συγχωρεση.
    Ο καθε ανθρωπος εχει την δικι του φωλια διαφορετικη αλλα η ζωη ιδια,δεν αλλλαζει ποτε,οτι περιεχωμενο βαλει στην μια φωλια θα το βαλει και στο αλλο διαφορετικο.


    Λιλη :) αυτο το σιγκεκριμενο το εχω γραψει και σε μια αλλη ιστοσελιδα.Ευχαριστω;)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Που χάθηκες ρε Αλκ;;Κάτι έλεγες για παραλίες και δεν σε άκουγα καλά....
    Κοίτα ,Alien, θεωρίες λένε ότι συγκατοικούμε με εξωγήινους οι οποίοι έχουν χτίσει υπόγεια στοά κάτω από τη γη και μας ελέγχουν....Αν πιάσεις κανά βιβλίο Λιακόπουλου θα εμπνευστείς,είμαι σίγουρη.....!!!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Alien για να καταλάβω και εγώ ο αργόστροφος, σε λένε Λίλη?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ποιά είναι ρε παιδιά η Λίλη;;;Πες μου ότι είναι εξωγήινη!Ρε συ Εξ έχεις ακούσει τίποτα για UFO τον τελευταίο καιρό;;;Ο Λιακόπουλος βγάζει κάτι καλά βιβλία και πράγματι με ενδιέφερε η εξωγήινη ζωή αλλά μήπως όλα είναι μυθεύματα για να πουλάνε ιστορίες και βιβλία;;Είμαι πίσω με το θέμα εξωγήινοι!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πριν ψάχναμε το κλειδί τώρα η Λίλη...Πολύ κωδικοποιημένα μας τα λες Alien...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    καλησπερα.
    ex_hus kai kassi_21 nai me lene lili alla evala nick alien γιατι μου αρεσει να ψαχνομαι και γιατι πικστευω στους εξωγιηνους.
    Ελπιζω να σας φωτησα λιγο,αμα εχετε αλλη απορια εδω ειμαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Γενικά μιλώντας,
    όλα καλά?
    Ειδικά μιλώντας κάτι άλλο.
    Αυτό με τους εξωγήινους πως ξεκίνησες να το ψάχνεις?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Γεια σου Λίλη...Ωραίο όνομα....Να σου πω Ex αυτά τα στόρια με τους εξωγήινους τα γούσταρα από τα 14 μου......Αλλά ρε πούστη ένα δίσκο δεν είδα και ούτε απήχθεισα....Γαμώτο....Οπότε υπάρχουν ή είναι τρικ για να πουλάνε οι συγγραφείς οι δήθεν UFOκαταρτισμένοι;;Και μια θέση που είχε κάποιος πολύ σημαντική υπέρ της κατάριψης της θεωρίας περί εξωγήινων είναι ότι παλιά τα διαστημόπλοιά τους παρουσιάζονταν ως κατσαρόλες και ως εκ του θαύματος με την πρόοδο της δικής μας τεχνολογίας μέσα σε λίγα χρόνια τα κατσαρολοειδή διαστημόπλοια μοιάζουν πλέον με δίσκους.....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    ex_hus and kassi_2i καλησπερα
    Λοιπον εγω απλωσ ασχολοθμε με τετοιου ιδους περιπου απο τα 14χρονια μ,γιατι με ενδοιαφερει πολλη να μην ειμαι σαν τους αλλουσ σηνη8ησμενους 8ελω να ασχολουμε με πραγματα που οι αν8ρωποι φοβουνται η δεν τους ενδοιαφερουν να ασχολουνται με τετοια,kassi_21 και που ξες μπορει να εχω δει κανενα ufo.
    Απλως ειναι ζωη μου να ασχολουμε με μεταφυσικα πραγματα οπως alien και πιστευω γιατι κατι μεσα λεει να πιστεψω και που ξερεις μπορει να ειναι ενα κλειδη στο να μας βοη8ησουν [alien] συμφωνω μαζι σου kassi_21 το οτι εμεις οι ανθρωποι στο 8εμα με τους εξωγιηνους το εχουμε κανει σκατα μονο και μονο για να πουλησουνε,αλλα σκεψου λιγο οτι μπορει να κρυβουν καπιοι στο θεμα των εξωγιηνων,και ειμαι συγουρη καπιως υπαρχει που ελεγχει το τι γινεται αλλα δεν το βλεπουμε ακομα και αν ειναι κοντα μας,αμα εντοπισουν εξωγιηνοι σκεψου οτι θα πεσει η οικονομια και θα καταριφθουν οι θρησκιες.
    Ευχαριστω.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    kassi_21 κατι τελευταιω ασχολεισε με λεξαριθμους η αρι8μολογια αν ναι και γω ασχολουμε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Όχι Alien αλλά κάτι έχω ακούσει σχετικά.....Όσο για αυτό περί θρησκείας και άμεσης επίδρασής της από το θέμα εξωγήινοι συμφωνώ καθ\'ότι η χριστιανική θρησκεία αποδέχεται μόνο τη γήινη ζωή...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....εγω παλι ειχα δει μια ταινια ’’η σεξωγηινη’’ στοfilmnet1 ,πολυ αργα,πρεπει να επαιζε μια κολλητη της τσιτσιολινας,καλη ηταν!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Σε βλέπω το είδες από άλλη σκοπιά το θέμα.....Βλέπουν και τέτοια οι γιατροί;;;
    Μου την προτείνεις;Πρωταγωνιστούσ� �ς κι εσύ;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    καλησπερα και εγω εχω δει την ταινια απογευμα στο MEGA.
    Εμενα μου αρεσε η ταινια.Παντος για να πιστευω εγω στους εξωγιηνους κατι ξερω.
    Και που ξερετε μπορει αυτοι να ειναι ενα ειδος κλειδη οχι γαλλικο κλειδη αλλα μελλοντικο οπου θα μας βοηθησουν και μπορει και εμεις με τοσα βηματα που εχουμε κανει στην τεχνολογια μπορει να εχουμε παρει κατι απο αυτους.
    Ευχαριστω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ εγω πιστευω οτι υπαρχουν εξωγηινοι αλλα δεν θα μπορεσουμε ισως ποτε να ερθουμε σε επαφη μαζι τους λογω των αποστασεων και των περιορισμων στην τεχνολογια.
    Ναι θα μου πεις δεν εχουμε την τεχνολογια τωρα αλλα στο μελλον?...μα θα υπαρχουν και ορια στην τεχνολογια οσο εξυπνοι και αν γινουμε...απλως αυτα τα ορια να μην δυνανται να ξεπεραστουν λογω φυσικων κανονων.
    Και απο την αλλη μια σκεψη επισης επιστημονικης φαντασιας μηπως τα UFO ειναι ανθρψποι απλως απο το μελλον? (μεταξυ μισοαστειου μισοσοβαρου).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •