Ερωτήσεις? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by janet
    Πάντως κρίμα η κοπέλα, γιατί δεν βρήκε κάποιον ακόμη άσχημη είναι?
    αυτο ειναι ο μονος λογος για να (μη) βρει μια γυναικα αντρα? εδω σου λεει η φραι δεν την αντεχει ουτε να την βλεπει στη δουλεια της! φαντασου καποιον να την παντρευτει! μπορει να φταιει οτι εχει πολυ παραξενο χαρακτηρα!
    Ναι όντως!

    Εγώ πάντως δεν βρήκα κάποιον ως τώρα γιατί έχω πολύ άγχος το παθαίνω πάντα σε όλες τις κρίσιμες περιόδους της ζωής μου. Να τώρα (την περίοδο αυτή από τα 30 και μετά) που είπα ότι θέλω να παντρευτώ με έπιασε πανικός!Και πάχυνα έγινα σαν το βόδι 70 κιλά και έγινα και παράξενος χαρακτήρας και τελικά είμαι σίγουρη γιατί πάντα όλα τα κάνω καθυστερημένα θα παντρευτώ από τις τελευταίες στα 40 και πάνω έτσι κάνω πάντα στο παρα πέντε!

    όταν εννοώ παράξενος μην φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο
    να σου πω κάτι πολλά χρόνια ελεύθερη ως τότε θα βαρεθώ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Bασικά είναι περίεργη περίπτωση. Διάβαζα εχθές για υστερικούς χαρακτήρες και ταιριάζει πάρα πολύ η περιγραφή. Γενικα αναφέρει ότι όλη αυτή η καλοσύνη, (γιατί είναι υπερβολική-γλείφει όλο τον κόσμο), οι στριγγλιές, ένα στυλ ναρκισσιστικό που έχει (κάθεται στο παράθυρο και νομίζει οτι παίζει στο baywatch) η τρέλα που την πιάνει όταν της λενε οτι κάνει λάθη (και κάνει απίστευτα λάθη-χωρίς υπερβολή) όλα είναι αποτέλεσμα κρυμμένης επιθετικότητας.

    Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι δεν κάνει σεξ, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας. Φαντάζομαι οτι είναι μόνη της λόγω χαρακτήρα, γιατί δεν είναι τόσο άσχημη και έιναι και αρκετά αδύνατη, αν και δεν θεωρώ οτι παίζει ρόλο η εμφάνιση, γιατί έχω δει πραγματικά ασχημες ή πολύ εύσωμες κοπέλες και έχουν σχέσεις, γιατί απλούστατα έχουν χαρακτήρα! Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι η έλλειψη σεξ δημιουργεί ένα τέτοιο αποτέλεσμα, μου φαίνεται υπερβολικό.

    Την αποφεύγω και το έχει καταλάβει. Αλλά μετά δεν αισθάνομαι καλά, γιατί δεν θεωρώ ότι είναι κακή. Απλώς δεν έχει όρια στις αντιδράσεις της.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    http://www.papapan.gr/2008-10-20-08-14-57. Αν θέλετε να διαβάσετε το κείμενο, για να δείτε περιπου και τι παρουσιάζει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πιο πολύ για histrionic φαντάζει,παρά για ναρκισσίστρια από όσα ανέφερες.Αλλά εσύ γιατί ενδιαφέρεσαι να καταλάβεις από τι πάσχει,ακαδημαικά απλώς ή για να ξέρεις πως θα αντιμετωπίσεις τις συμπεριφορές της;(εν τω μεταξύ αυτή η histrionic,εντελώς σεξιστικά τα κριτήρια και αυτοί που την εφεύραν μάλλον δεν έτρεφαν ιδιαίτερα προχώ απόψεις για το ρόλο του θηλυκού φύλου,gender biaaaaas.:mad::P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by RainAndWind
    Αλλά εσύ γιατί ενδιαφέρεσαι να καταλάβεις από τι πάσχει,ακαδημαικά απλώς ή για να ξέρεις πως θα αντιμετωπίσεις τις συμπεριφορές της;
    Από ενδιαφέρον στο συνάνθρωπό της ή επειδή είναι..... καλός άνθρωπος και καλά κάνει μήπως?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by RainAndWind
    Πιο πολύ για histrionic φαντάζει,παρά για ναρκισσίστρια από όσα ανέφερες.Αλλά εσύ γιατί ενδιαφέρεσαι να καταλάβεις από τι πάσχει,ακαδημαικά απλώς ή για να ξέρεις πως θα αντιμετωπίσεις τις συμπεριφορές της;(εν τω μεταξύ αυτή η histrionic,εντελώς σεξιστικά τα κριτήρια και αυτοί που την εφεύραν μάλλον δεν έτρεφαν ιδιαίτερα προχώ απόψεις για το ρόλο του θηλυκού φύλου,gender biaaaaas.:mad::P
    Δεν σου κρύβω ότι είναι μια συμπεριφορά που μου προκαλεί το ενδιαφέρον. Υπάρχει σίγουρα κάποιος τρόπος να την αντιμετωπίσω χωρίς να την προσβάλλω, αν και όλοι στο τέλος καταλήγουν στο να την προσβάλλουν ή να την αποφεύγουν ή να μην της δίνουν σημασία. Θεωρώ ότι έιναι ένας άνθρωπος με πρόβλημα. Με ενδιαφέρει να βρω ένα τρόπο να συμπεριφέρομαι γιατί έτσι δεν αισθάνομαι κι εγώ καλά με τον εαυτό μου. Αν ήμουν στη θέση της, θα μου άρεσε να ήτνα όλοι τόσο σκληροί μαζί μου???? Απλώς η κοπέλα είναι φοβερά εκνευριστική με τον τρόπο της.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Θα έλεγα ότι θα δυσκολευτείς πάρα πολύ να την προσεγγίσεις. Εκεί που θα νομίζεις ότι καταφέρνεις κάτι, θα κάνει ή θα λέει κάτι και θα το γυρνάει τούμπα - τούμπα παραράμ. Μου δίνει την εντύπωση ατόμου που δε ξέρει πώς να κοινωνικοποιηθεί, που δεν έμαθε ποτέ μάλλον, και υποθέτω πρόχειρα ότι και πάλι κρύβεται από πίσω η... αγία οικογένεια πέρα από άλλους τυχόν λόγους. Πάντως θεωρώ αστείο να αποδίδεται το μεγαλύτερο βάρος στην έλλειψη του σεξ. Εδώ μας λες για προβληματικό χαρακτήρα και όχι μόνο για συμπεριφορές, το πακέτο είναι πολύπλοκο. Μπράβο σου για το ενδιαφέρον σου αλλά δε νομίζω ότι θα καταφέρεις κάτι...

    :)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by frei

    Υπάρχει σίγουρα κάποιος τρόπος να την αντιμετωπίσω χωρίς να την προσβάλλω, αν και όλοι στο τέλος καταλήγουν στο να την προσβάλλουν ή να την αποφεύγουν ή να μην της δίνουν σημασία. Θεωρώ ότι έιναι ένας άνθρωπος με πρόβλημα. Με ενδιαφέρει να βρω ένα τρόπο να συμπεριφέρομαι γιατί έτσι δεν αισθάνομαι κι εγώ καλά με τον εαυτό μου. Αν ήμουν στη θέση της, θα μου άρεσε να ήτνα όλοι τόσο σκληροί μαζί μου???? Απλώς η κοπέλα είναι φοβερά εκνευριστική με τον τρόπο της.
    καλα, μην εισαι πολυ σιγουρη γι αυτο! αν δεν θελεις να: την προσβαλλεις, γραψεις, αποφυγεις, κ θελεις να τη συναναστραφεις, μαλλον θα πρεπει να εχεις πολυ γερα νευρα? ;) αν ησουν στη θεση της, μαλλον δεν θα σου αρεσε να σου συμπεριφερονται τοσο σκληρα, αλλα θα φροντιζες κ εσυ λιγο τη συμπεριφορα σου, σωστα? οποτε δε θα ησουν στη θεση της!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by frei

    Υπάρχει σίγουρα κάποιος τρόπος να την αντιμετωπίσω χωρίς να την προσβάλλω, αν και όλοι στο τέλος καταλήγουν στο να την προσβάλλουν ή να την αποφεύγουν ή να μην της δίνουν σημασία. Θεωρώ ότι έιναι ένας άνθρωπος με πρόβλημα. Με ενδιαφέρει να βρω ένα τρόπο να συμπεριφέρομαι γιατί έτσι δεν αισθάνομαι κι εγώ καλά με τον εαυτό μου. Αν ήμουν στη θέση της, θα μου άρεσε να ήτνα όλοι τόσο σκληροί μαζί μου???? Απλώς η κοπέλα είναι φοβερά εκνευριστική με τον τρόπο της.
    καλα, μην εισαι πολυ σιγουρη γι αυτο! αν δεν θελεις να: την προσβαλλεις, γραψεις, αποφυγεις, κ θελεις να τη συναναστραφεις, μαλλον θα πρεπει να εχεις πολυ γερα νευρα? ;) αν ησουν στη θεση της, μαλλον δεν θα σου αρεσε να σου συμπεριφερονται τοσα σκληρα, αλλα θα φροντιζες κ εσυ λιγο τη συμπεριφορα σου, σωστα? οποτε δε θα ησουν στη θεση της!!!
    Σωστή σε βρίσκω!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    \'... αν ησουν στη θεση της, μαλλον δεν θα σου αρεσε να σου συμπεριφερονται τοσο σκληρα, αλλα θα φροντιζες κ εσυ λιγο τη συμπεριφορα σου, σωστα?...\'

    Αυτό θα ίσχυε υπό \'φυσιολογικές\' συνθήκες. Αν είναι σε θέση δηλαδή να αντιληφθεί ότι η συμπεριφορά της χρειάζεται βελτίωση. Δε νομίζω να είναι τέτοια η περίπτωσή της. Προφανώς θεωρεί ότι φέρεται και σκέφτεται \'φυσιολογικά\', επομένως θα αντιδράσει στις όποιες παρεμβάσεις. Αν η Φρέϋ λοιπόν ήταν στη θέση της, όχι δε θα θεωρούσε σημαντικό να βελτιωθεί σε περίπτωση που πίστευε ότι είναι θέμα των άλλων απέναντί της και όχι δικό της.

    :)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by janet
    δηλαδή με πιάνει μια ....να το πω υστερία ώρες- ώρες!
    σκεψου ποσοι ανθρωποι ειναι εγκλωβισμενοι σε μιζερους γαμους! εχεις την ελευθερια σου κοριτσι μου κ δεν την εκτιμας! τι νομιζεις οτι ειναι ο γαμος πια!! εχεις δει στατιστικα καθολου? πηγαινε σε ενα συμβουλο γαμου να σου πει τι ακουν τα ματακια του κ τι βλεπουν τα αυτακια του καθε μερα να ηρεμησεις λιγο!! που νομιζεις οτι ζεις? στα παραμυθια με τις ωραιες κοιμωμενες κ τους ερωτευμενους πριγκηπες? στην εποχη της στρογγυλης τραπεζης?
    η πραγματικοτητα ειναι αλλιως! reality bites!
    Κοπελια
    το αντιθετο του \"ελευθερος\" ειναι το \"σε σχεση\", οχι το \"σε μιζερο γαμο\"....
    αν ο γαμος ηταν κριτηριο υστεριας η μη, οι παντρεμενοι κι ανικανοποιητοι αντρες- γυναικες θα ηταν πρωτοι στην λιστα και οι αγαμητοι δευτεροι (και παλι αντρες- γυναικες. να σας θυμισω οτι ο αγαμητος αντρας ειναι Χ10 επιθετικοτερος μιας αντιστοιχης γυναικας. το 10, προσωπικη εκτιμηση :Ρ)....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by TheYellowLemonTree
    \'... αν ησουν στη θεση της, μαλλον δεν θα σου αρεσε να σου συμπεριφερονται τοσο σκληρα, αλλα θα φροντιζες κ εσυ λιγο τη συμπεριφορα σου, σωστα?...\'

    Αυτό θα ίσχυε υπό \'φυσιολογικές\' συνθήκες. Αν είναι σε θέση δηλαδή να αντιληφθεί ότι η συμπεριφορά της χρειάζεται βελτίωση. Δε νομίζω να είναι τέτοια η περίπτωσή της. Προφανώς θεωρεί ότι φέρεται και σκέφτεται \'φυσιολογικά\', επομένως θα αντιδράσει στις όποιες παρεμβάσεις. Αν η Φρέϋ λοιπόν ήταν στη θέση της, όχι δε θα θεωρούσε σημαντικό να βελτιωθεί σε περίπτωση που πίστευε ότι είναι θέμα των άλλων απέναντί της και όχι δικό της.

    :)
    ναι, εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλωστε το εχουμε ξαναδει το εργακι, κ μαλιστα επι του πρακτεου, σωστα? ;)

    btw, ωραιο, μυρωδατο νικ! :)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •