ΓΕΛΙΟ..ΓΕΛΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!! - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 321 of 321
  1. #316
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

  2. #317
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    έχετε γράψει ρε παιδιά! Μπράβο, μπράβο!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #318
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Μαργαριτάρια εξυπηρέτησης πελατών!

    Οπου Σ = Συνδρομητής και Υ = Υπάλληλος

    Σ -Έχει έρθει ο λογαριασμός μου 200 και δεν θέλω να τον δεί ο άντρας μου γιατί θα με σκοτώσει!
    Θέλω να μου βγάλετε έναν άλλο με τα νούμερα που θα σας πω εγώ...
    ________
    Σ -Δεν έχω κάλυψη...
    Υ-Σε ποιο σημείο είστε;
    Σ -Στο σπίτι του Θόδωρα.
    ________
    Σ -Όταν πάω στο βενζινάδικο ή στο βουλκανιζατέρ, φυσάω με τον αέρα το ακουστικό και ξεφράζει και μιλάω καλύτερα. Να το πείτε και στους άλλους.
    ________
    Σ -Ανοίγω το τηλέφωνό μου και μου γράφει... μασάζ (message).
    ________
    Σ -Εχω πατήσει τον κωδικό που είναι για να ανοίξω τη συσκευή και δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο.
    Υ-Τί συσκευή έχετε κύριε;
    Σ -Τη Motor-Oil. (Motorola)
    ________
    Σ -Στην οθόνη της συσκευής μου αναγράφεται η ένδειξη 'Πληροφορία Κυψέλης', ενώ εγώ βρίσκομαι στο Παγκράτι!
    ________
    Υ-Προσωπικός τηλεφωνητής, λέγετε παρακαλώ.
    Σ -Γεια σας κύριε προσωπικέ τηλεφωνητή.
    ________
    Υ-Παρακαλώ, βγάλτε την κάρτα από το κινητό σας.
    Σ -Δεν μπορώ να τη βγάλω.
    Υ-Γιατί;
    Σ -Εχω βάλει κόλλα στιγμής και έχει κολλήσει με το κινητό!
    ________
    Σ -Γεια σας! Εχω ένα Beauty Free! (Be Free)
    ________
    Σ -Παρακαλώ, τι σημαίνει το 'erase';
    Y-Διαγραφή, αλλά γιατί έχετε το menu του τηλεφώνου σας στα αγγλικά;
    Σ -Γιατί έτσι με βολεύει καλύτερα!!!
    ________
    Y-Eίστε ο γιος του συνδρομητή;
    Σ -'Οχι... ο πατέρας μου είμαι!!!
    ________
    Υ-Mου δίνετε παρακαλώ την ημερομηνία γεννήσεως της συνδρομήτριας;
    Σ -Aααα, δεν θυμάμαι, το καλοκαιράκι γεννήθηκε όμως!
    ________
    Σ -Γεια σας! Θα ήθελα τον αριθμό του κέντρου μηνυμάτων.
    Υ-Mάλιστα, ο αριθμός είναι...
    Σ -Eπειδή αυτόν τον αριθμό το δώσατε και σε μια φίλη μου..., μπορείτε να μου δώσετε κάποιον άλλο; ...
    ________
    Υ-'Εχετε καλό σήμα αυτή τη στιγμή;
    Σ -Bεβαίως!
    Υ-Mπορείτε να ελέγξετε παρακαλώ, αν στο αριστερό μέρος της οθόνης σας υπάρχουν 4 γραμμές;
    Σ -Mα, δεσποινίς μου, νομίζετε ότι είμαι άσχετος; Εχω σπουδάσει μηχανικός, έχω πολλές γνώσεις. Σας λέω είναι full το σήμα, το φόρτιζα όλο το βράδυ χθες!...
    ________
    Σ -Γεια σας! Eίμαι ένας τηλεθεατής σας!
    ________
    Σ -Tο τηλέφωνο ανήκει στον παππού μου.
    Υ-Θα πρέπει όμως να μας καλέσει ο ίδιος για να τον εξυπηρετήσουμε.
    Σ -Tώρα σωθήκατε! Aν σας πάρει ο ίδιος δεν θα μπορέσετε να συνεννοηθείτε, γιατί είναι 80 χρόνων και κουφός!
    Υ-Tότε γιατί έκανε σύνδεση στο όνομά του;
    Σ -Γιατί τότε άκουγε!
    ________
    Σ -Γεια σας, θέλω να μου πείτε αν το κινητό μου λειτουργεί για το εξωτερικό.
    Υ-Σε ποια χώρα θα ταξιδέψετε;
    Σ -Στην Aμαλιάδα!
    ________
    Σ -Γεια σας! Aπό την αρχή της σύνδεσης δεν έχω λάβει λογαριασμό.
    Υ-Σε ποια διεύθυνση έχετε δηλώσει να αποστέλλονται οι λογαριασμοί σας;
    Σ -Στη διεύθυνση τάδε...
    Υ-Kι εμείς αυτή τη διεύθυνση έχουμε.
    Σ -Aλήθεια; Πού μένετε;
    ________
    Υ-Πείτε μου παρακαλώ το όνομά σας.
    Σ -Nικολάου.
    Υ-Tο μικρό;
    Σ -Kοιμάται...
    ________
    Σ -Tο τηλέφωνό μου έχει πρόβλημα! Eδώ κι ένα μήνα βγάζει μόνο 112!
    Υ-Παρακαλώ, κλείστε το και ξανανοίξτε το.
    Σ -Mάλιστα... Mήπως πρέπει να βάλω και την κάρτα μέσα;
    Υ-Tην κάρτα SIM εννοείτε;
    Σ -Nαι.
    Υ-Δηλαδή δεν την έχετε μέσα στο τηλέφωνο;
    Σ -Οχι! Tην έχω αφήσει στο σπίτι μου για να μην τη χάσω!
    ________
    Σ -Γεια σας! Εχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνό μου.
    Υ-Πείτε μου, παρακαλώ.
    Σ -Nα, όταν με καλούν χτυπάει 3 φορές και μετά βγαίνει μια φωνή που λέει: «Mπούμερανγκ (Λυπούμεθα; !), ο τηλεφωνητής του συνδρομητή που καλέσατε δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί...».
    Υ-Mου δίνετε κάποιο προσωπικό στοιχείο του συνδρομητή για να σας ενημερώσω;
    Σ -Nαι, είναι λοχίας!
    ________
    Σ -H συσκευή μου δεν έχει καλή... ακροαματικότητα. Γιατί;
    ________
    Υ-Θέλετε να ενεργοποιήσουμε τον προσωπικό τηλεφωνητή σας;
    Σ -Tι πράμα;
    Υ-Nα σας αφήνουν μηνύματα, εάν δεν απαντάτε... Θα καλείτε και η κοπέλα θα σας λέει «έχετε 1 νέο μήνυμα»...
    Σ -(προβληματισμένος) Kαι αν η κοπέλα δεν είναι εκεί;
    Υ-Tο μήνυμα είναι ηχογραφημένο. Eίναι πάντα εκεί.
    Σ -Mα εγώ δεν θέλω να ακούνε άλλοι τα μηνύματά μου!
    _________
    Σ -Πού θα μπορούσα να βρω μπαταρία Λασιθίου;
    _________
    Υ-Nα σας αφήσουμε ένα τηλέφωνο, να μας καλέσει ο γιος σας;
    Σ -Πού να σας καλέσει, παιδάκι μου, ένα μικρό σπιτάκι έχουμε, πού να χωρέσετε όλοι;
    _________
    Σ -Παίρνω το 126 και μου βγαίνει ο αυτόματος πιλότος (προφανώς εννοεί τις ηχογραφημένες οδηγίες!)... και λέει πατήστε 1, 2, 3...
    _________
    Σ : Πάω να καλέσω και το κινητό μου κάνει σαν... ασθενοφόρο.
    Υ: Aκούτε έναν τριτονικό ήχο;
    Σ : Δεν ξέρω αν είναι τριτονικός. Πάντως είναι σαν ασθενοφόρο.
    __________
    Mαθήτρια καλεί 1267 για ενεργοποίηση B free:
    Σ : Tι πρέπει να κάνω για να έχω αναγνώριση κλήσεων;
    Υ: Θα χρειαστεί να καλέσετε 1275.
    Σ : Nα καλέσω 12 και 20' που έχω διάλειμμα;
    __________
    Σ : Mε βγάζετε ένα νούμερο στην Kαρδίτσα;
    Υ: Mάλιστα, κύριε, θέλετε να σας συνδέσουμε.
    Σ : 'Οχι, να με το βγάλετε εσείς!
    __________
    Σ : Xαίρετε! Θα ήθελα τη... συνδεσμολογία μηνυμάτων....
    Υ: Mάλιστα! Σημειώστε παρακαλώ, τον αριθμό του κέντρου μηνυμάτων... Γνωρίζετε πού θα τον πληκτρολογήσετε;
    Σ : Οχι!
    Υ: Σημειώστε, βρίσκετε «Aποστολή», πατάτε Yes, βρίσκετε με τα βελάκια «Eπιλογές»....
    Σ : Ενα λεπτό..... Γιατί τώρα χρειάζεται χαρτί και μολύβι.... Δεν φτάνει το πλαστικό πάνω στο οποίο χάραζα!
    __________
    Σ : Γεια σας! ! Θέλω να κάνω απορρόφηση κλήσεων από το κινητό μου στο σταθερό..
    __________
    03.00 π.μ. στις Πληροφορίες
    Σ : 'Ενα πακέτο τσιγάρα μπορείς να μου φέρεις;
    Υ:;;;;;;;;
    Σ :....'Ενα περίπτερο στην Aίγινα έστω;
    __________
    Y: Πληκτρολογήστε παρακαλώ, δίεση δίεση -002- δίεση και πλήκτρο κλήσης (##002#)
    Σ : Δίεση; ... Aααα! .. Eγώ δεν ξέρω αγγλικά! ...
    __________
    Σ : Tο τηλέφωνο στο συνεργείο σας στο Kολωνάκι ποιο είναι;
    __________
    Σ : Γεια σας! 'Εχω καθυστέρηση!
    __________
    Σ : Δεν μπορώ να βρω ποιος με παίρνει, γιατί με παίρνει με... απόψυξη!!!
    __________
    Σ : Με παίρνει κάποιος τηλέφωνο που δεν το ξέρω, κάνει ΜΠΙΠ και το κλείνει αλλά εμφανίζεται το όνομά του στην οθόνη.
    Υ: Αυτό είναι αδύνατο κύριε. Μόνο εάν έχετε το όνομα στον κατάλογο εμφανίζεται.
    Σ : Αφού δεν τον ξέρω σας λέω. Μάλιστα είναι και Αραβας. 'ΛΟΟΥ ΜΠΑΤΑΡ' τον λένε.

  4. #319
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Invercargill New Zealand
    Posts
    23
    Σημερα δεν ξερω να θα πρεπει να πεσει γελιο η κλαμα αλα Βουρτση-Ξανθοπουλος. Σημερα πεφτει πολυ γελιο με την αδεια ασκησεως του Ψυχολογου. Οπως ισως να γνωριζετε, σημερα για να ασκησει κανεις το επαγγελμα του ψυχολογου επρεπε να εχει αδεια ασκησεως. Η αδεια αυτη ασκησεως ειχε καταντησει να ειναι τρομερα δυσκολη υποθεση για οσους ειχαν τελειωσει στο εξωτερικο. Οι ανεκδιηγητοι δικατσο-νομαρχιαδες προσπαθουσαν να κρατησουν μακρυα την κοινοτικη οδηγια για τα επαγγελματικα δικαιωματα μη επιτρεποντας σε κατοχους μεταπτυχιακων τιτλων να ασκησουν το επαγγελμα για το οποιο ειχαν αδεια ασκησεως σε Ευρωπαικη χωρα. Λογω ολων αυτων, εχουν ιδρυθει δυο συλλογοι που για να εγγρaφει κανεις σε αυτους επρεπε να εχει Ελληνικη αδεια ασκησεως. Ο υπουργος υγειας λοιπον για να τελειωνει η ξευτιλα διεθνως, εβαλε τους ψυχολογους στη λιστα με τα επαγγελματα που δε χρειαζεται αδεια. Επειδη ομως αντεδρασαν οι Συλλογοι καταφεραν να περασει στα κρυφα (μεσα σε νομοσχεδιο για μεταμοσχευσεις οργανων!!) τροπολογια που μετεθετε την προθεσμια για ανοιγμα το Σεπτεμβριο για τα επαγγελματα του υποθργειου υγειας. Τον πηραν ομως χαμπαρι απο την ΕΕ και σημερα κατατεθηκε τροπολογια που τελειωνει αυτο και αναδρομικα απο 2 Ιουλιου δεν απαιτειται αδεια ασκησεως αλλα απλη αναγγελια εναρξης επαγγελματος.

    Η πλακα λοιπον ειναι οτι και οι δυο Συλλογοι θα πρεπει να αλλαξουν το καταστατικο τους και πεφτει ηδη πολυ κλαμα στους αδειουχους. Πως θα απαιτουνε τωρα να εχεις αδεια για να εγγραφεις οταν καταργηθηκε? Αλλα και γιατι να γρaφτεις μελος? Πεταμενα λεφτα πια?

    Οπως λενε και στη γειτονεια μου τη Νικαια ειναι σκληρο και αδικο που κλεινει το σκυλαδικο. Τιτλοι τελους για ΠΣΨ και ΣΕΨ. Οπως λεει και ο Τακης Τσουκαλας "αντε γεια καδρο την αδεια". Θα εχει ομως χρησεις τωρα που καταργηθηκε αλλες: Τωρα που το χαρτι υγειας εχει παει στα υψη, το χασαποχαρτο ειναι χοντρο και ποναει, οι εφημεριδες βγαζουν μουτζτουρα και μελανι με την τεως αδεια ασκησεως θα κανεις τη δουλεια σου καθαρα: Ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε που ελεγε και ο Χαρυ Κλυν. Και επειδη εχουν ιδιατερη ευαισθησια παραθετω και το δημοσιευμα:

    Την αντίθεσή του και σε ρύθμιση που αφορά την απελευθέρωση των υπηρεσιών υγείας, εξέφρασε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Μιχάλης Κατρίνης (Ηλεία), δηλώνοντας πως την καταψηφίζει. Η επίμαχη ρύθμιση, καταργεί τις προθεσμίες έκδοσης προεδρικών διαταγμάτων, με τις οποίες θα ρυθμιζόταν η αγορά ιατρικών υπηρεσιών: "Πιστεύω πως πίσω από τις δεκατρείς λέξεις της παραγράφου, καραδοκούν μεγάλα συμφέροντα στο χώρο της υγείας, τα οποία περιμένουν αυτή τη διάταξη" ανέφερε ο βουλευτής.

    "Ενώ ο ίδιος ο υπουργός Υγείας, είχε δεσμευθεί ότι ο νόμος 3919 για την απελευθέρωση των επαγγελμάτων, δεν και προέβλεψε στο δικό του νομοσχέδιο και τρίμηνη παράταση για την έκδοση προεδρικού διατάγματος που θα ρύθμιζε την αγορά υπηρεσιών υγείας, βλέπουμε εδώ, ότι αυτό αιφνιδίως αλλάζει".

    Εναντίωση στην ίδια διάταξη, εξέφρασε και ο ανεξάρτητος βουλευτής, μέλος της "Δημοκρατικής Αριστεράς", Αθ. Λεβέντης.

    Την αντίθεσή του και σε ρύθμιση που αφορά την απελευθέρωση των υπηρεσιών υγείας, εξέφρασε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Μιχάλης Κατρίνης (Ηλεία), δηλώνοντας πως την καταψηφίζει. Η επίμαχη ρύθμιση, καταργεί τις προθεσμίες έκδοσης προεδρικών διαταγμάτων, με τις οποίες θα ρυθμιζόταν η αγορά ιατρικών υπηρεσιών: "Πιστεύω πως πίσω από τις δεκατρείς λέξεις της παραγράφου, καραδοκούν μεγάλα συμφέροντα στο χώρο της υγείας, τα οποία περιμένουν αυτή τη διάταξη" ανέφερε ο βουλευτής.



    Απο ΅Εφημεριδα ΕΘΝΟΣ

    Τερμα τα διφραγκα
    Last edited by Antonios; 05-08-2011 at 18:02.

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    γάτα
    άλογο
    σκίουρος
    σκύλος
    αντιλόπη

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Διάγνωση:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν άντρας στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
    Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Η.Π.Α, Νότιο-Δυτικά περίπου το 1775.
    Το επάγγελμα σου ήταν αρχηγός, διοικητής, καπετάνιος.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
    Ντροπαλό, σεμνό, συγκρατημένο, σιωπηλό άτομο. Είχατε δημιουργικά ταλέντα, αλλά περιμένατε μέχρι αυτή την σημερινή σας ζωή για να εκφραστείτε. Κάποιες φορές το περιβάλλον σας, σας αντιμετώπισε σαν ξένο σώμα.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
    Ο βασικός σκοπός σου είναι να κάνεις τον κόσμο πιο όμορφο. Φυσικές και πνευματικές έρημοι περιμένουν το άγγιγμα σου. Χαμογέλα!
    --------------------------------------------------------------------------------
    Μήπως θυμάσαι τώρα?
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •