διακοπές χωρίς παρέα??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    9
    ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ Τ Ι ΝΑ ΚΑΝΩ..ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΙΣΗΤΗΤΡΙΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ???? ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΠΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    [[[[ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΙΣΗΤΗΤΡΙΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ ]]]]]]]<<<<<<<<<<<<A� �το μου κανει σαν αυτοψυχαναγκασμος ενα πραγμα ,,παντως σαν νοοτροπια για διακοπες δεν μου κανει καθολου . {{{{{{{{{επισης προσπαθησε να αναλυσεις λιγο τι προσδοκεις ,,,,,, δηλαδη ΔΙΑΚΟΠΕς= και ΔιΑκΟπΗ (διακοπη απο τι ; απο τι θες να διακοψεις ; απο εργασια απο ρουτινα απο γονεις απο φιλους ,,απο ολα αυτα συγχρονως , μηπως πχ βαζεις πολλα , ??? μηπως να διακοψεις φετος απο γονεις και δουλεια πχ , και του χρονου προσθετεις και κατι ακομα ? (λεω εγω τωρα ...),,,,,ισως να σου ειναι ποιο ευκολο να αποφασισεις αν ζητησεις απο τον εαυτο σου ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ πραγματα και οχι ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΦΕΤΟς (και εχεις αγχωθει ,και οι μερες περνανε ,, ,,οκ ειμαστε ακομη στα μισα του καλοκαιριου ηρεμα...) ,,,,,,,,,,,,,,,,,χ α λ α ρ ω σ ε ,,,,,,,(ξερω ανθρωπους που κανανε διακοπες στην ταρατσα του σπιτιου τους , και περασανε υπεροχα και πρωτοτυπα ) δεν στο προτεινω ετσι ; ............

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    εχεις σκεφτει να πας διακοπες μονη σου με ενα γκρουπακι? με πρακτορειο εννοω! ετσι θα μπορεις να εισαι κ μονη κ με παρεα! το μειονεκτημα ειναι οτι σε κατι τετοιες εκδρομες συχναζουν κυριως παππουδες, αλλα σε ενα γκρουπ 30 ατομα, ολο κ καποιον νεο θα πετυχεις!

    εγω προσωπικα εχω παει διακοπες κ τελειως μονη μου, κ μια χαρα περασα! κ εχω παει πολλες φορες κ μονη με γκρουπ κ γνωριζω κοσμο σπο το γκρουπ. αλλα τα παω καλα με τη μοναχηκοτητα.

    αν μαλιστα εισαι τυπος που πιανεις ευκολα παρεες, μπορεις να γνωρισεις κ εκει κοσμο!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Ως προς το κίνητρο μου αρεσει κι επικροτώ. Προσφορά προς ενα χιλιοταλαιπωρημένο εαυτό. Εύγε.
    Παρα ταύτα συμφωνώ με φίλο που είπε ότι αν το πολυζορίσεις θα σου βγεί σε εμμονή και φοβάμαι πως δεν θα περάσεις καθόλυ καλά. Άλλωστε τα ψυχικά προβλήματα έχουν το κακό συνήθειο να τρυπώνουν στις βαλίτσες και να ακολουθούν. Το σημαντικό είναι να εδραιώσεις την φιλοσοφία ότι ο εαυτός έχει προταιρεότητα. Το διήμερο μου φαίνεται καλή ιδέα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Έχω κάνει πάρα πολλά ταξίδια μόνη μου... τα περισσότερα εδώ που τα λέμε... (ή με γκρουπ αλλά στην ουσία μόνη...) κι ευτυχώς που τα έκανα έτσι γιατί άμα περίμενα πότε μπορεί ο ένας και πότε ο άλλος δε θα είχα πάει ποτέ πουθενά..... εγώ τουλάχιστον το κάνω πάρα πολύ εύκολα και περνάω μια χαρά.... αυτή η νοοτροπία να ψάχνουμε πάντοτε παρέα για τα ταξίδια μας είναι ελληνική... οι ξένοι ταξιδεύουν μόνοι τους πάρα πολύ συχνά και κάνουν και μεγάλα ταξίδια σε μακρινούς προορισμούς... θα έλεγα να το τολμήσεις χωρίς να το σκέφτεσαι καθόλου... μια χαρά θα περάσεις.... Εγώ έχω πάει μόνη μου Εδιμβούργο (και χωρίς καν να ξέρω Αγγλικά τότε...) , Κωνσταντινούπολη και σχεδόν σε όλη την Ελλάδα... και μακάρι να είχα λεφτά να γυρίσω κι όλο τον κόσμο.... μόνη ή με παρέα ούτε που θα μ' ένοιαζε.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •