αρρυθμίες - αγχος??? - Page 91
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 91 of 132 FirstFirst ... 41818990919293101 ... LastLast
Results 1,351 to 1,365 of 1973
  1. #1351
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    τι κανετε για το στρες και το αγχος; εγω καπνιζω,πινω και ηρεμω

  2. #1352
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Litsakisweet View Post
    Χρηστο οταν λες διδυμιες τι εννοεις πως τις νιωθεις τι σου ειπαν οι γιατροι γιαυτο?
    Έκτακτες κοιλιακες συστολές γράφει το holter

  3. #1353
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    35
    Και εμενα Χρηστο το ιδιο μου γραφει,ποσες ειχες?

  4. #1354
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Litsakisweet View Post
    Και εμενα Χρηστο το ιδιο μου γραφει,ποσες ειχες?
    Στο πρώτο 1500 .
    Ή μαγνητική έδειξε μια ινώση ξέρει κανείς τι είναι;

  5. #1355
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    35
    Τι ινωση γραφει?πνευμονικη?τι αλλο σου γραφει?για τις εκτακτες τι σου ειπαν?σου εδωσαν χαπια ?

  6. #1356
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    8
    στοιχεια ινωσης στο μεσοκοιλιακο διαφραγμα,το οποιο μου ειπαν οτι μπορει να μην ειναι και τιποτα απο καποια παλια ιωση.το δευτερο holter,που εκανα εχθες, εδειξε 100 εκτακτες,μου ειπαν να συνεχισω το lopressor ως εχει.οι αρρυθμιες πολλες φορες κανουνε τον κυκλο τους με πολλες εξαρσεις ενοχλητικες και μπορει να φυγουν στο τελος σε μια υγιη καρδια.

  7. #1357
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    35
    Μακαρι Χρηστο να φυγουν να ησυχασουμε ολοι απο αυτες,το μυστικο ειναι να μην δινουμε σημασια και να μην αγχωνομαστε και ολα θα πανε καλα,εξαλου ειμαστε αρκετοι δυστηχως που ταλαιπωρουμαστε απο αυτες.Να εισαι καλα και να σκεφτεσαι θετικα

  8. #1358
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    11
    καλησπέρα παιδιά πως τα πάτε? και γω υποφέρω απο αυτές απο το 2012,με έχουν φοβίσει πάρα πολύ είμαι τρελά τρομοκρατημένος ο καρδιολόγος λέει κλασσικά ότι δεν είναι κάτι και να το βγάλω απο το μυαλό μου αλλά δεν γίνετε,φοβάμαι κάθε φορά που πάω να κοιμηθώ ότι δεν θα ξυπνήσω μου έχουν δημιουργήσει τεράστιο πρόβλημα και λύση δεν υπάρχει,πήγα και σε ψυχίατρο και μου έδωσε efexor αλλά δεν τα πήρα γιατί φοβάμαι μην μου προκαλέσουν παραπάνω και ποιο έντονες αρρυθμίες,πραγματικά είμαι απελπισμένος και τρελά τρομοκρατημένος δεν κάνω τπτ φοβάμαι να πάω οπουδήποτε και στην δουλειά που πάω είμαι μέσα στο φόβο μήπως μείνω στον τόπο αν πάθω καμιά ριπή,έβαλα και holter και μου είπε ότι έχω εκτατές συστολές (το 2012) αλλά δεν είναι μόνο η κλασσικές έκτακτες είναι και αυτές η ριπές που διαρκούν 10.20.30 δευτερόλεπτα και την τελευταία φορά ίσως από την τρομάρα μου ένιωσα τάση λιποθυμιάς,γενικά είμαι πολύ ανχωτικος τύπος και δεν μπορω να χαλαρώσω με τπτ,έχω κόψει καφέδες τσιγάρα και ότι μπορεί να δημιουργεί εκτατές,μερικές φόρες κάθομαι και κλαίω από την απελπισία μου,περνώ μισό χάπι lexotanil το πρωί και μισό το βράδυ άλλα δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο

  9. #1359
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    35
    Μην στεναχωριεσαι niks προσπαθησε οσο μπορεις να χαλαρωσεις και να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν ειναι μαζεμενο αγχος και δυστηχως σε εμας βγαινει κατα αυτον τον τροπο,και εγω ακριβως τα ιδια νιωθω αλλα το τελευταιο καιρο που

  10. #1360
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    11
    είμαι πολύ περίεργος να δω αν υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει απαλλαγεί από αυτές,παιδιά δεν παλεύονται σου χαλάνε την καθημερινότητα σε βυθίζουν και προπαντός δεν συνηθίζονται,efexor παίρνει κανείς? είδε κανείς καμία αλλαγή,ο ψυχίατρος με έχει διαγνωση με αποφευχθήκη διαταραχή της προσωπικότητας+ανχωδης διαταραχή.

  11. #1361
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    11
    εσυ πως τα πας? σου εχουν περασει?

  12. #1362
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    3
    Παιδια κ εγω εχω.αφου καταλαβαινουμε οτι ειναι απο το αγχοςκαι ο καρδιολογος λεει ουι δεν ειναι τπτ πρεπει να ηρεμησουμε.αλλωστε αμα μπειτε και σε αλλες συζητησεις θα δειτε οτι εχει παρα πολυς κοσμος .δεν ειναι τπτ κ θα περασει.για να εχεις προβλημα πρεπει να εχει χοληστερινη ζαχαρο μεγαλη ηλικια κα κακο τροπο ζωης..ας ηρεμησουμε κ θα φυγουν.εμενα προσωπικα μου εμφανιστηκαν μετα τις κρισεις πανικου...πριν τπτ.τυχαιιο?

  13. #1363
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    11
    εγω της εχω καμια 10ετια αλλα αυτη την περιοδο μετα απο ενα ταξιδι που εκανα με εχουν τρελανει και με εχουν φοβισει παρα πολυ με συνεπεια να με εχουν οδηγηση στον καρδιολογο,δεν παλευονται! με εχουν γεμισει ανχος και τρομο νομιζω πως μια μερα απλος δεν θα ξυπνησω... δεν ξερω αν θα ξεπεραστει ποτε αυτο το πραγμα,σιγουρα εχει να κανει με την ψυχολογια αλλα ολοι λενε οτι δεν ειναι τπτ αλλα οταν το παθεις και νοιωσεις αυτο το απαισιο συναισθημα το οποιο περιεχει ενα ειδος στιγμιαιας ζαλουρας εσεις την εχετε αυτην την πολυ συντομη ζαλουρα? ριπες εχετε? που η καρδια χτυπα αρριθμα για κανα 20 δευτερα

  14. #1364
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αν σας λενε οτι δεν ειναι επικινδυνες οι εκτατες δε μπορει να κανουν λαθος. Καποια πραγματα στην ιατρικη ειναι βεβαια. Απο σπασμενο χερι παθαινεις εμφραγμα; Εκει γιατι δεν αναρωτιεστε μηπως κανει λαθος ο γιατρος; Γιατι ξερετε οτι τα δυο αυτα ειναι ασχετα. Το ιδιο συμβαινει με τις εκτακτες και ο,τι φοβαστε. Ελπιζω να βοηθησα.

  15. #1365
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Grecia
    Posts
    11
    Νεοςςς εδω!!!ανα λεπτο εχω σιγουρα.ειναι το σοκ της ζωης μου.εδω παντως που ξερω πως κι αλλοι ειναι σαν εμενα...ειναι μια ανακουφιση.Αρρυθμια...η το φιλημα του χαρου

Page 91 of 132 FirstFirst ... 41818990919293101 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •