αρρυθμίες - αγχος??? - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 132 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 1973
  1. #1501
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Απλά απο τη μια σκεφτομαι Μήπως έτυχε και δεν βρήκαν κατι οι γιατροί από αυτές τις εξετασεις και από την αλλη αν εχω κάποιο πρόβλημα με την καρδιά δε θα είχα πάθει κάτι αυτους τους 4 μηνες σχεδον;
    Θα το κοιτάξω και αυτό που λες..

  2. #1502
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Να κανω μια ερωτηση συμβαινει κ σε εσας εκει π ειστε μια χαρα μα ερχεται ενα ωραιο φτερουγισμα δυνατο π κοβεται η ανασα με ενα κενο κ επισης εκει π εισαι μια χαρα να ερχεται μια ζαλαδα σαν να σε σπρωχνει καποιος ετσι στιγμιαια να γυρναμε ολα για ενα δυο δευτερολεπτΑ κ μετα πανικουλης

  3. #1503
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Αυτο με το φτερούγισμα Ναι
    σαν να χάνεται ενας χτυπος και πολλές φορές και 2-3 διαδοχικα.. όσο για τη ζαλαδα δεν μου έχει τύχει
    Το έχεις ψάξει;

  4. #1504
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Δν ειναι ακριβως ζαλαδα ειναι σαν ασταθεια του δευτερολεπτου να ειναι αυχενικο;με παιδευει κ αυτο

  5. #1505
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Δν ειναι ακριβως ζαλαδα ειναι σαν ασταθεια του δευτερολεπτου να ειναι αυχενικο;με παιδευει κ αυτο
    Υπαρχει κ αυτή η περίπτωση. Αλλά το αυχενικο δε προκαλεί φτερουγισμα

  6. #1506
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Δν ειναι ακριβως ζαλαδα ειναι σαν ασταθεια του δευτερολεπτου να ειναι αυχενικο;με παιδευει κ αυτο
    Γεια σου ελπιδα. Το έχω πολλα χρονια αυτο. Το παθαινω συνήθως όταν πεφτω για υπνο. Προσφατα ανακαλυψα ότι έχω πρόβλημα με τον αυχένα μου. Αυτο το δθνατό φτερούγισμα το παθαίνεις ενώ παίρνεις το interal? Συνήθως είναι πιο ηπιας μορφής τα φτερουγίσματα όταν παίρνεις ηρεμιστικό

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Δε τα παθαινω κ τα δυο μαζι ευτυχως αλλα ο αυχενας μ μονιμως ποναει κακη σταση κακο μαξιλαρι κακη μοιρα οκως θες πες το,,,σταματησα τα χαπια κ ευτυχως επανξλθε προς το παρων η κατασταση σε ηρεμια οπως μ ειπε κ ο καρδιολογος να μν μας ανησυχουν παιδια οι εκτατες ολοι εχουν εμεις τις νιωθουμε αν ειναι πολλες ενα χαπακι για ωρα αναγκης κ ολα ηρεμα

  8. #1508
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Δε τα παθαινω κ τα δυο μαζι ευτυχως αλλα ο αυχενας μ μονιμως ποναει κακη σταση κακο μαξιλαρι κακη μοιρα οκως θες πες το,,,σταματησα τα χαπια κ ευτυχως επανξλθε προς το παρων η κατασταση σε ηρεμια οπως μ ειπε κ ο καρδιολογος να μν μας ανησυχουν παιδια οι εκτατες ολοι εχουν εμεις τις νιωθουμε αν ειναι πολλες ενα χαπακι για ωρα αναγκης κ ολα ηρεμα
    Εμένα ο ωτορινολαρυγγολόγος μου εγραψε να κάνω τις ασκησεις hamid(ψάξε τις στο google). Tις έκανα για 4 βδομαδες και μου περασαν οι ζαλαδες. Πηγαινε σε ενα ωλυρα γιατρο να σε κοιταξει. Οσο για τις εκτακτες τις παντρευτηκαμε και δυσκολα θα παρουμε διαζυγιο :P

  9. #1509
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Διαζυγιο ποτε αλλα εγω το εχω εμπεδωσει κ λεω οκ προχωραμε μαζι πηγα κ σε ωρυλλα τπτ ολα καλα οποτε,,,

  10. #1510
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    @ δεν γίνεται να έχεις παθολογικό θέμα καρδιάς με συμπτώματα και να μην το "πιάνουν" οι εξετάσεις. Και μια απλή ακρόαση θα έδειχνε ότι κάτι δεν πάει καλά. Ξέχνα ότι έχεις καρδιολογικό θέμα. Ο πατέρας μου είχε καρδιακή ανεπάρκεια "light" και το έπιανε μέχρι και ένας παθολόγος με την ακρόαση χωρίς εξετάσεις. Επιμένω για το μυϊκό. Μπορεί βέβαια να είναι και ψυχοσωματικό. Εμένα τώρα με άφησαν οι ταχυπαλμιες και ζαλάδες και έκτακτες και αδυναμία και με έπιασαν καούρες, παλινδρόμηση που με ξυπνούν ακόμα και μέσα στη νύχτα. Απλά ο εκνευρισμός και η ανησυχία που νιώθω άλλαξαν ενδιαφέροντα οπότε άλλαξαν και τα συμπτώματα. Μυστήρια πράγματα τα ψυχοσωματικά.

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ειναι καθαρα ψυχολογικο κ το στομαχι το εχω κ εγω κ καουρες κ να ξερεις κ αυτο δημιουργει φτερουγισματα κ εγω σε μια τετοια φαση ειμαι λιγο οι εκτατες Αλλα τις προσπερνΑω λεω ας ειναι,,,

  12. #1512
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Οταν σε πιανουν καουρες παρε μια βαθια ανασα απο τη μυτη κρατησε τη για λιγο κ εξεπνευσε παλι απο μυτη αργα κανε το για λιγο κ θα σε χαλαρωσει θα δεις

  13. #1513
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    @ δεν γίνεται να έχεις παθολογικό θέμα καρδιάς με συμπτώματα και να μην το "πιάνουν" οι εξετάσεις. Και μια απλή ακρόαση θα έδειχνε ότι κάτι δεν πάει καλά. Ξέχνα ότι έχεις καρδιολογικό θέμα. Ο πατέρας μου είχε καρδιακή ανεπάρκεια "light" και το έπιανε μέχρι και ένας παθολόγος με την ακρόαση χωρίς εξετάσεις. Επιμένω για το μυϊκό. Μπορεί βέβαια να είναι και ψυχοσωματικό. Εμένα τώρα με άφησαν οι ταχυπαλμιες και ζαλάδες και έκτακτες και αδυναμία και με έπιασαν καούρες, παλινδρόμηση που με ξυπνούν ακόμα και μέσα στη νύχτα. Απλά ο εκνευρισμός και η ανησυχία που νιώθω άλλαξαν ενδιαφέροντα οπότε άλλαξαν και τα συμπτώματα. Μυστήρια πράγματα τα ψυχοσωματικά.
    Aυτο προσπαθώ να κάνω να το βγάλω από το μυαλό μου αλλα δε μπορώ.. και το πιο ασχημο ειναι οτι με εχει επηρεασει παρα πολυ και στην καθημερινοτητα μου λογο του φόβου που εχω οτι εχω προβλημα με την καρδιά. Έχασα τη δουλειά μου , εχω κλειστεί στο σπίτι, εχω σταματήσει να κάνω πράγματα με φίλους και γενικά με έχει πάρει πολύ απο κατω.. δεν ξερω αν το έχει περάσει Κάπιος αλλος αυτο.
    Εσύ ταχυπαλμίες, ζαλάδες και εκτακτες γιατι εχεις;

  14. #1514
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ολοι μας τα εχουμε αυτα γτ το νευρικο μας συστημα ειναι πιο ευαισθητο απλα,,πιστεψε με ολοι περασαμε δυσκολα ολοι κλειστηκαμε οταν το παθαμε ολοι φοβηθηκαμε αλλα δν βγαινει ετσι εκανες τις εξετασεις σ ειναι καθαρες τελος πρεπει ν βρεις ενα τροπο να ζησεις με ολα αυτα
    Αυτο κανουμε

  15. #1515
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ολοι μας τα εχουμε αυτα γτ το νευρικο μας συστημα ειναι πιο ευαισθητο απλα,,πιστεψε με ολοι περασαμε δυσκολα ολοι κλειστηκαμε οταν το παθαμε ολοι φοβηθηκαμε αλλα δν βγαινει ετσι εκανες τις εξετασεις σ ειναι καθαρες τελος πρεπει ν βρεις ενα τροπο να ζησεις με ολα αυτα
    Αυτο κανουμε
    Έχεις δίκιο αλλα ειναι το πιο δυσκολο κομμάτι να μάθεις να ζεις με αυτα γιατι οταν ερχονται φοβασαι οτι θα πάθεις κατι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •