αρρυθμίες - αγχος??? - Page 102
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 102 of 132 FirstFirst ... 25292100101102103104112 ... LastLast
Results 1,516 to 1,530 of 1973
  1. #1516
    Quote Originally Posted by Tasos7 View Post
    Aυτο προσπαθώ να κάνω να το βγάλω από το μυαλό μου αλλα δε μπορώ.. και το πιο ασχημο ειναι οτι με εχει επηρεασει παρα πολυ και στην καθημερινοτητα μου λογο του φόβου που εχω οτι εχω προβλημα με την καρδιά. Έχασα τη δουλειά μου , εχω κλειστεί στο σπίτι, εχω σταματήσει να κάνω πράγματα με φίλους και γενικά με έχει πάρει πολύ απο κατω.. δεν ξερω αν το έχει περάσει Κάπιος αλλος αυτο.
    Εσύ ταχυπαλμίες, ζαλάδες και εκτακτες γιατι εχεις;
    Eίχα χάσει και εγώ τη δουλειά μου για τον ίδιο λόγο με έσενα και έχει επηρεάσει κατά πολυ τις δραστηριότητες μου.

  2. #1517
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Tasos39 View Post
    Eίχα χάσει και εγώ τη δουλειά μου για τον ίδιο λόγο με έσενα και έχει επηρεάσει κατά πολυ τις δραστηριότητες μου.
    Καλησπερα.
    Τι ακριβώς είχες παθει;

  3. #1518
    Quote Originally Posted by Tasos7 View Post
    Καλησπερα.
    Τι ακριβώς είχες παθει;
    Καλημέρα.

    Είχα και εγώ φτερουγίσματα και μου έγραψε ο γιατρός ενα χάπι παρόμοιο του Interal και μου έριχνε την πίεση και ένιωθα ναυτία και τάσεις λιποθυμίας. Τότε σταμάτησα το χάπι. Μου έκανε καλό στα φτερουγίσματα. Δεν τα ένιωθα αλλά δυστυχώς μου έριχνε την πίεση.

  4. #1519
    Μια απο τα ιδια... 12000 σε χολτερ.. το εβαλα σε ενα 4ημερο με κρισεις πανικου στο φουλ και χαμηλο μαγνησιο. Επισης εμενα 2πηρεαζει και η περιοδος... πανω απο ολα ομως 2ιναι το αγχος. Μεχρι να το εμπεδωσουμε

  5. #1520
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Μια απο τα ιδια... 12000 σε χολτερ.. το εβαλα σε ενα 4ημερο με κρισεις πανικου στο φουλ και χαμηλο μαγνησιο. Επισης εμενα 2πηρεαζει και η περιοδος... πανω απο ολα ομως 2ιναι το αγχος. Μεχρι να το εμπεδωσουμε
    Υπομονη. Εσυ τα νιωθεις ολα αυτα τα φτερουγισματα;

  6. #1521
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Μια απο τα ιδια... 12000 σε χολτερ.. το εβαλα σε ενα 4ημερο με κρισεις πανικου στο φουλ και χαμηλο μαγνησιο. Επισης εμενα 2πηρεαζει και η περιοδος... πανω απο ολα ομως 2ιναι το αγχος. Μεχρι να το εμπεδωσουμε
    Ακριβως αυτο. Εχεις άλλα συμπτώματα ;

  7. #1522
    Quote Originally Posted by doan View Post
    καλημερα..δεν ξερω αν με θυμαστε εχω ξαναγραψει..τελικα το τελευταιο χολντερ πριν απο 15 μερες κατεγραψε 16500 αρρυθμιες...σουπερ τι να πω..οποτε αρχισα το lopressor λογω εγκυμοσυνης ειναι ελαφρυ..αλλα ενταξει δεν βλεπω να με καλυπτει και απολυτα.τι να πω εχω αρχισει να φοβαμαι..τι θα παθω βρε παιδια με τοσες πολλες??μου ειπε και μενα για επεμβαση με καφτιριασμο αλλα δεν θελω φοβαμαι..εχετε ξανακουσει τοσες πολλες????

    Κι εγω 15000 σε μςρες πανικου..απο τον απριλη μεχρι σημερα εχω κανει 3 υπερηχους. Αυτο μου κρατησε 2-3 μερες και σιγα σιγα ηρεμουσα. Εχω παρατηρησει οτο επηρεαζομαι πολυ απο το αγχος καο τις σκεψεις μου και απο την περιοδο. Επισης επειδη εχω παμινδρομηση εαν φαω γρηγορα ή πολυ κανω εκτακτες.

  8. #1523
    Quote Originally Posted by doan View Post
    καλημερα..δεν ξερω αν με θυμαστε εχω ξαναγραψει..τελικα το τελευταιο χολντερ πριν απο 15 μερες κατεγραψε 16500 αρρυθμιες...σουπερ τι να πω..οποτε αρχισα το lopressor λογω εγκυμοσυνης ειναι ελαφρυ..αλλα ενταξει δεν βλεπω να με καλυπτει και απολυτα.τι να πω εχω αρχισει να φοβαμαι..τι θα παθω βρε παιδια με τοσες πολλες??μου ειπε και μενα για επεμβαση με καφτιριασμο αλλα δεν θελω φοβαμαι..εχετε ξανακουσει τοσες πολλες????

    Κι εγω 12000 σε μςρες πανικου..απο τον απριλη μεχρι σημερα εχω κανει 3 υπερηχους. Αυτο μου κρατησε 2-3 μερες και σιγα σιγα ηρεμουσα. Εχω παρατηρησει οτο επηρεαζομαι πολυ απο το αγχος καο τις σκεψεις μου και απο την περιοδο. Επισης επειδη εχω παμινδρομηση εαν φαω γρηγορα ή πολυ κανω εκτακτες.

  9. #1524
    Quote Originally Posted by Tasos39 View Post
    Υπομονη. Εσυ τα νιωθεις ολα αυτα τα 22φτερουγισματα;
    Καταλαθος απο κατω εγραψα 15000. 12000 ειχα. Φτερουγισματα εχω αλλα οχι παρα πολλα. Εκτακτες ειχα πολλες

  10. #1525
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    4
    Mελετες εχουν δειξει οτι οταν η εκτακτες ειναι πανω απο 10000 το 24ωρο για μεγαλο χρωνικο διαστημα πας με μαθηματικη ακριβεια για ανεπαρκεια.Oποτε σε αυτη την περιπτωση πας επειγοντως για Ablation.Ψαξτο!

  11. #1526
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλημερα ενω εγω εχω μαθει να χω με ολα τα ομορφα συμπτωματα να κανω μια ερωτηση θελω συμβαινει σε κανεναν αλλον εκει π εισαι χαλαρος κ μια χαρα να σηκωνεσαι απλα κ να φτανουν οι παλμοι 110;;κ μολις κατσεις παλι επανερχονται

  12. #1527
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Καλημερα ενω εγω εχω μαθει να χω με ολα τα ομορφα συμπτωματα να κανω μια ερωτηση θελω συμβαινει σε κανεναν αλλον εκει π εισαι χαλαρος κ μια χαρα να σηκωνεσαι απλα κ να φτανουν οι παλμοι 110;;κ μολις κατσεις παλι επανερχονται
    To εχω πάθει εγώ. Είναι φυσιολογικο. Όταν καθεσαι και δεν κινήσε είναι φυσικο οι παλμοι να ειναι χαμηλοί. Όταν σηκωθεις απότομα και περπατησεις ψηλώνουν οι παλμοί κ μετά πεφτουν παλι.

  13. #1528
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    ευχαριστω για την απαντηση,,περπαταω οσο μπορω αλλα αποτελεσμα δε βλεπω..δουλειες κανω στο σπιτι ανεβαινουν με τη μια ορθια καθομαι ατη δουλεια εκει οι παλμοι ανεβασμενοι

  14. #1529
    εμενα σήμερα με τρελαναν τα φτερουγισματα και έχω πιει και την φαρμακευτικη αγωγή μου. Πίνεις καθόλου καφέδες?

  15. #1530
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    πινω εναν την μερα η ελληνικο κανονικο η αν πιω αλλον ντεκαφ μονο..εμενα με ειχαν ταραξει την προηγουμενη βδομαδα τα φτεροθγισμτα μεα ηρεμησαν αλλα δυο μερες τωρα εχω λιγο παλμους που κ που,;το πρωι κ εκανα κατι διυλειες ενιωσα ενα φτερουγισμα εξαιρετικο απο τα δυνατα..σκεψου οτι εινΙ μια εξαρση κ μερα ειναι θα περασει,,τι χαπι παιρνεις;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •