αρρυθμίες - αγχος??? - Page 103
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 103 of 132 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 1973
  1. #1531
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    πινω εναν την μερα η ελληνικο κανονικο η αν πιω αλλον ντεκαφ μονο..εμενα με ειχαν ταραξει την προηγουμενη βδομαδα τα φτεροθγισμτα μεα ηρεμησαν αλλα δυο μερες τωρα εχω λιγο παλμους που κ που,;το πρωι κ εκανα κατι διυλειες ενιωσα ενα φτερουγισμα εξαιρετικο απο τα δυνατα..σκεψου οτι εινΙ μια εξαρση κ μερα ειναι θα περασει,,τι χαπι παιρνεις;
    Κόψε εντελώς τον καφε τον κανονικο. Εγω επινα καφε φιλτρου και ανεβαζα παλμους και έκοψα εντελώς την καφεινη. Δεν παίρνεις καθόλου φαρμακευτική αγωγή?

  2. #1532
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ο φιλτρου ειναι ο πιο δυνατος οντως οταν εχω δυσκολες μερες δεν πημω καθολου καφε εκοψα κ τξ τσιγαρο ολα κομμενα...επαιρνα τα concor αλλα μολις ηρεμησα τα σταματησα τα εχω για ωρα αναγκης

  3. #1533
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ο φιλτρου ειναι ο πιο δυνατος οντως οταν εχω δυσκολες μερες δεν πημω καθολου καφε εκοψα κ τξ τσιγαρο ολα κομμενα...επαιρνα τα concor αλλα μολις ηρεμησα τα σταματησα τα εχω για ωρα αναγκης
    Kοιταξε το αυτο με τους παλμούς. Αν είναι συνεχως ανεβασμενοι σημαίνει εχεις πολύ αδρελανίνη στο αίμα σου λόγω του αγχους. Μπορείς να πιεις ενα χάπι για λίγο καιρό μέχρι να ηρεμήσεις. Φυσικά θα στο πει ο γιατρος αυτο.

  4. #1534
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Αυτο εκανα κ επανηλθα προς το παρων οι παλμοι μ ειναι πλεον κανονικοι απλα αμα σηκωθω αποτομα καμια φορα ανεβαινουν

  5. #1535
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Αυτο εκανα κ επανηλθα προς το παρων οι παλμοι μ ειναι πλεον κανονικοι απλα αμα σηκωθω αποτομα καμια φορα ανεβαινουν
    Μην ανησυχείς. Φυσιολογικο είναι. 'Οταν κάθεσαι και σηκωθεις απότομα να περπατήσεις το παθαίνεις. Το ίδιο όταν ξαπλώνεις και σηκωθείς απότομα. Ειδικοί λένε όταν ξαπλώνεις και θελεις να σηκωθείς πρώτα κάθεσαι στο κρεβάτι για λίγο και μετά σηκωνεσαι

  6. #1536
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Όντως ο καφές φίλτρου είναι μπόμπα κανονική! Εδώ και χρόνια πίνω και δύο και τρεις νεσκαφέ τη μέρα και είμαι μια χαρά. Τις προάλλες αγόρασα καφέ φίλτρου με άρωμα καραμέλα που το λατρεύω, ειχα να το πιω χρόνια και μετά από 3 γουλιές, ένιωσα ένα ΜΠΑΜ στην καρδιά μου, μια έκτακτη ΝΑ με το συγχώριο.
    Είναι φυσιολογικό να τρομάζουμε με τις έκτακτες αν και δεν είναι επικίνδυνες εφόσον δεν υπάρχει παθολογικό θέμα. Αλλά τρομάζουν. Μέχρι και το total eclipse of the heart της Bonnie Tyler αποφέυγω να ακούσω επειδή έχει να κάνει με καρδιά!

  7. #1537
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Νικολα γελασαε το τραγουδι που το θυμηθηκες,,,λοιπον ο φιλτρου ειναι ο πιο βαρυς καφες κ ο μονος αληθινα ντεκαφ ειναι ο νες οντως

  8. #1538
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Νικολα γελασαε το τραγουδι που το θυμηθηκες,,,λοιπον ο φιλτρου ειναι ο πιο βαρυς καφες κ ο μονος αληθινα ντεκαφ ειναι ο νες οντως
    Δηλαδή παιζει οι ντεκαφεινε να μην ειναι εντελώς ντεκαφ και να έχουν λίγη καφεινη?????????

  9. #1539
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ειναι defacto αυτο οι ντεκαφ εχουν ενα μικρο ποσοστο καφεινης καπου 5τοις εκατο αλλα εχουν μονο ξ νες ειναι ολος ντεκαφ,,δε το ηξερες;

  10. #1540
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ειναι defacto αυτο οι ντεκαφ εχουν ενα μικρο ποσοστο καφεινης καπου 5τοις εκατο αλλα εχουν μονο ξ νες ειναι ολος ντεκαφ,,δε το ηξερες;
    (εχουν μονο ξ νες ειναι ολος ντεκαφ)

    Δεν γραφτηκε όλη η λέξη. την ξαναγραφεις please

  11. #1541
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Μονο ο νεσκαφε ειναι ολος πραγματικα ντεκαφεινε ολοι οι αλλοι εχουν ενα μικρο ποσοστο μεν αλλα εχουν καφεινη..επισης να αποφευγεις απο εξω καφε ντεκαφ γτ δν εχουν πολυ καταναλωση κ μενουν στα κουτια πολυ καιρο

  12. #1542
    Nα σου πω την αληθεια 2 καφεδες πίνω την βδομαδα και αυτους ντεκαφ. Αυτο με τα γευματα την νυχτα ειδικα που τρωω με τα απο καμια ωρα τσουπ με πιανουν.

  13. #1543
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Εγω εχω καταλαβει οτι αν ειναι να με πιασει θα με πιασει μπορει να πιω φιλτρου το απογευμα κ να μν παθω τπτ μπορει να πιω κ να με ταραξει αναλογα τις μερες κ πως ειναι ο οργανισμος

  14. #1544
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Εγω εχω καταλαβει οτι αν ειναι να με πιασει θα με πιασει μπορει να πιω φιλτρου το απογευμα κ να μν παθω τπτ μπορει να πιω κ να με ταραξει αναλογα τις μερες κ πως ειναι ο οργανισμος
    συμφωνω. Και ακόμα παρατήρησα ότι αν αναστατωθείς απο κάτι αυτο θα σου βγει σε φτερουγισματα τις επόμενες μέρες και θα χρειαστει καποιος χρόνος μεχρι να επανελθεις σε καποιο κανονικο ρυθμο ας πουμε

  15. #1545
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Tasos39 View Post
    αν αναστατωθείς απο κάτι αυτο θα σου βγει σε φτερουγισματα τις επόμενες μέρες
    και τις επόμενες ώρες μην σου πω. Εγώ το πρωι μια κουβέντα που άκουσα ήταν αρκετή να μου φέρει φτερουγίσματα το μεσημέρι!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •