αρρυθμίες - αγχος??? - Page 121
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 121 of 132 FirstFirst ... 2171111119120121122123131 ... LastLast
Results 1,801 to 1,815 of 1973
  1. #1801
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Τι ηθελες να κανεις τι φοβοσουν;

  2. #1802
    Γμτ παλι δεν ανέβηκε ολο μ Το μνμ... Μηπως θελει να μου πει το φορουμ οτι το επριξα και γραφω πολυ? Χαχαχαχ
    Αν τα συνοψίσω αυτα που εγραψα.... Ablation θα μου κανανε στη μελετη απευθείας αν εδινα αρρυθμία κ βρίσκανε εστια αλλα δεν εδωσα τπτ 2μιση ωρες σκαλιζανε κ τζιφος...
    Μαιο επαθα μια καλη κ. Μετα ξανα αλλες 2 φορες αλλα καθε μερα σχεδον εχω κατι περιέργα σαν να μπερδεύει η καρδια...
    Θα δω το άρθρο κ εγω εχω διαβασει ενα καρο... Κακως βέβαια αλλα... Τι να κανεις...
    Οι άνθρωποι γυρω μας πρέπει να χουν υπομονη κ κατανοηση... Κ να μη μας λενε οτι ειναι απο το άγχος ολη την ωρα... Με εκνευριζει απιστευτα αυτη η καραμελα...
    Καλο κουραγιο σε ολους μας κ μακαρι κάποια στιγμή να βρεθει λυση σαυτο το βασανο

  3. #1803
    Ηλεκτροφυσιολογική μελετη που λεει ο.. Η Πάνος πεγκυ ότι θέλει να κανει κ δεν τον την αφηνουν

  4. #1804
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Γμτ παλι δεν ανέβηκε ολο μ Το μνμ... Μηπως θελει να μου πει το φορουμ οτι το επριξα και γραφω πολυ? Χαχαχαχ
    Αν τα συνοψίσω αυτα που εγραψα.... Ablation θα μου κανανε στη μελετη απευθείας αν εδινα αρρυθμία κ βρίσκανε εστια αλλα δεν εδωσα τπτ 2μιση ωρες σκαλιζανε κ τζιφος...
    Μαιο επαθα μια καλη κ. Μετα ξανα αλλες 2 φορες αλλα καθε μερα σχεδον εχω κατι περιέργα σαν να μπερδεύει η καρδια...
    Θα δω το άρθρο κ εγω εχω διαβασει ενα καρο... Κακως βέβαια αλλα... Τι να κανεις...
    Οι άνθρωποι γυρω μας πρέπει να χουν υπομονη κ κατανοηση... Κ να μη μας λενε οτι ειναι απο το άγχος ολη την ωρα... Με εκνευριζει απιστευτα αυτη η καραμελα...
    Καλο κουραγιο σε ολους μας κ μακαρι κάποια στιγμή να βρεθει λυση σαυτο το βασανο
    Εφόσον όμως σε παρακολουθούν μπορούν να σε ενημερωσουν αν κάτι δεν πάει καλά. Δεν νιώθεις αρκετά πιο ασφαλής με το χολτερ? Δεν είναι λίγο όπως με το 24ωρο που μπορεί να έχουμε κάθε μερα έκτακτες και την ημέρα που το βάζουμε πιάνει είτε ελάχιστες είτε καμιά γιατί ξαφνικά νιώθουμε μια ασφάλεια?

  5. #1805
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Α μιας και το θυμήθηκα ο καρδιολόγος μου μου είπε ότι πιθανότατα να ευθύνονται και οι ορμόνες στις γυναίκες. Δηλαδή είχε περίπτωση που είχε κάθε μέρα 6000 . Και ύστερα με το που έμεινε έγκυος εξαφανίστηκαν τελείως.

  6. #1806
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Εφόσον όμως σε παρακολουθούν μπορούν να σε ενημερωσουν αν κάτι δεν πάει καλά. Δεν νιώθεις αρκετά πιο ασφαλής με το χολτερ? Δεν είναι λίγο όπως με το 24ωρο που μπορεί να έχουμε κάθε μερα έκτακτες και την ημέρα που το βάζουμε πιάνει είτε ελάχιστες είτε καμιά γιατί ξαφνικά νιώθουμε μια ασφάλεια?
    Ναι οπότε εχω περιεργους χτυπους παταω ενα κουμπάκι κ στελνω σημα... 2 φορες εχει πιασει κοιλιακη ταχυαρρυθμια... Το μηχανηματακι αυτο δυστυχώς δεν είναι τοσο ευαισθητο οπως το χολντερ μς τα καλωδια... Δεν πιάνει μικρα επεισόδια.. Ειναι για παραπανω απο 3.4.5 χτυπους συνήθως τα φοράνε σε μεγαλυτερες ηλικιες με μαρμαρυγη κ τετοια... Οπότε κ εκει ατυχη.. Αλλα μια ασφαλεια ναι οσο να ναι... Αν χτυπα ξυλο παθω κατι θα δουνε τουλαχιστον τι ειναι...
    Στανταρ κ οι ορμόνες παιζουν κ η αδρεναλινη... Εγω γενικα είμαι στη τσιτα αρκετα... Απο τοτε που αρχισα το λοπρεσορ κ δεν αυξαμω εύκολα ομως χτυπους... Έχουν σχεδομ εξαφανιστει οι κρισεις πανικου.. Αλλα οχι οι αρρυθμιες... Κ έχουν αυξηθει κ λιγο τα κιλακια... Εκοψα κ τσιγαρο εχω κ υποκλινικο υποθυροιδισμο(μου πε αυτό ο γιατρος δεν φταίει για τις αρρυθμιες) παιρνω 50αρη medithyrox κ σε 3 χρονια ειμαι 7 κιλα πανω

  7. #1807
    Παιδιά το άθρο που σας έλεγε η Ελπιδα είναι http://vasilis-cholevas.weebly.com/u...diopatheia.pdf. Διαβάστε το. Θα βοηθήσει.

  8. #1808
    Πολυ ωραιο άρθρο αλλα δυστηχως δεν διαβασα εγω προσωπικά κατι που δεν ήξερα μακαρι να βοηθησει καποιους τα λεει πολυ ωραια κ αληθινά

  9. #1809
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    elpida33 κάπου διάβασα ότι έχεις Χασιμοτο...υπαρχει περίπτωση να συνδέονται με αυτό οι έκτακτες?
    Σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου? Δυστυχώς δεν λαμβάνω ποτέ επαρκείς απαντήσεις σε καμιά ερώτηση μου από την γιατρό μου...

  10. #1810
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Κ ελλειψη σιδηρου ειχα εξαιρετικα μεγαλη ηταν ολα πεσμενα, μ ελεγαν ολοι απο αυτο ειναι ον καρδιολογος μ ελεγε δν ειναι απο αυτο γτ καποιες αλλες τιμες ηταν καλες ε ειχε δικαιο κ παλι το διορθωσα κ αυτο αλλα....

  11. #1811
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Η ενδοκρινολογος ελεγε μπορςι να ειναι ον καρδιολογος ελεγε αποκλείεται γτ οι τιμες Δν ηταν τοσο ανεβασμενες κ παλι δίκαιο ειχε ρυθμισα το θυροειδη αυτες εδώ ακομα...

  12. #1812
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Κατάλαβα...Μου γεννήθηκε ως σκέψη γιατί έχω 2 χρόνια Χασιμοτο και μου λέει οκ είσαι ακόμα ωστοσο φίλη μου με ίδιες τιμές στα αποτελέσματα των εξετάσεων της λαμβάνει αγωγή. Δυστυχώς ομως είμαι σε νησί και δεν έχω την δυνατότητα να λάβω και άλλη γνώμη...

  13. #1813
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ουτε εγω επαιρνα εφτα χρόνια, οι περισσοτεροι δν δινουν αν οι τιμες ειναι οκ, αλλα ακομα κ ο καρδιολογος μ ειπε το χασιμοτο ειναι υπουλο οφείλεται για πολλα, εγω κατα βαθος πιστευω οτι οφείλεται για ολα

  14. #1814
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ουτε εγω επαιρνα εφτα χρόνια, οι περισσοτεροι δν δινουν αν οι τιμες ειναι οκ, αλλα ακομα κ ο καρδιολογος μ ειπε το χασιμοτο ειναι υπουλο οφείλεται για πολλα, εγω κατα βαθος πιστευω οτι οφείλεται για ολα
    Νομίζω επίσης ότι ευθύνεται για πολλά καθώς από ότι βλέπω εδώ μέσα πολλοί έχουν οπότε η δημιουργειται λόγω άγχους η συμβαίνει το αντίθετο...

  15. #1815
    Χαιρετώ την ομαδα
    Σημερα ταπογευμα ενω εκανα γυμναστικουλα σπιτι μου τσουπ εκει που παω να κάτσω για μισο λεπτακι κ να ξαναρχισω καλως τα δέχτηκα... Ερχεται μια καλη αρρυθμια στα καπακκα κ αλλο σηκωνομαιβαυτομαυα βηχω βαραω κ το στερνο μου οπως καθε φορα που κατι παρόμοιο συμβαινει κ ξανα κ αλλη... Περιττο να σας πω οτι τα ειδα ολα απτις αρκετα δυνατες αρρυθμιες που εχω ζησει ειπα παει δε θα σταματησει
    Φυσικα πατησα το κουμπάκι του εμφυτευσιμου holder κ αυριο περιμενω νεα απτο γιατρο
    Τι τραβαμε ρε γαμωτο τις τελευταιες βδομ ριμαι πολυ χαλαρη δε δουλευω κανω γυμναστικη περπαταω καθε μερα γενικα ειμαι ηρεμη κ χαρουμενη κ σημερα μου γκρέμισε καθε ηρεμια μου αυτό παλι... Δεν ειχα κανενα άγχος απολαμβανω την ηρεμία μου κ να το ξανα... Εχω πραγματικα κουραστεί ειναι σαν να χω εναν τρομοκράτη μεσα μου καθε φορα.. Τοσες μαζεμενες ειχα πανω απο 6μηνο να νιωσω... Κ καθε φορα η ιφια σκεψη.. Θα σταματησει?
    Ωχ θα το ξανακάνει? Αντε να κοιμηθεί μετα... Για το θυρεοειδή που λετε εχω κ εγω υποκλινικο υποθυροειδισμο κ παιρνω 50μεντιθιροξ κ ειναι κομπλε οι τιμες... Ο ηλεκτροφυσιολογος μου είπε δεν επιρρεαζει αυτό τη καρδια μου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •