αρρυθμίες - αγχος??? - Page 122
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 122 of 132 FirstFirst ... 2272112120121122123124 ... LastLast
Results 1,816 to 1,830 of 1973
  1. #1816
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Χαιρετώ την ομαδα
    Σημερα ταπογευμα ενω εκανα γυμναστικουλα σπιτι μου τσουπ εκει που παω να κάτσω για μισο λεπτακι κ να ξαναρχισω καλως τα δέχτηκα... Ερχεται μια καλη αρρυθμια στα καπακκα κ αλλο σηκωνομαιβαυτομαυα βηχω βαραω κ το στερνο μου οπως καθε φορα που κατι παρόμοιο συμβαινει κ ξανα κ αλλη... Περιττο να σας πω οτι τα ειδα ολα απτις αρκετα δυνατες αρρυθμιες που εχω ζησει ειπα παει δε θα σταματησει
    Φυσικα πατησα το κουμπάκι του εμφυτευσιμου holder κ αυριο περιμενω νεα απτο γιατρο
    Τι τραβαμε ρε γαμωτο τις τελευταιες βδομ ριμαι πολυ χαλαρη δε δουλευω κανω γυμναστικη περπαταω καθε μερα γενικα ειμαι ηρεμη κ χαρουμενη κ σημερα μου γκρέμισε καθε ηρεμια μου αυτό παλι... Δεν ειχα κανενα άγχος απολαμβανω την ηρεμία μου κ να το ξανα... Εχω πραγματικα κουραστεί ειναι σαν να χω εναν τρομοκράτη μεσα μου καθε φορα.. Τοσες μαζεμενες ειχα πανω απο 6μηνο να νιωσω... Κ καθε φορα η ιφια σκεψη.. Θα σταματησει?
    Ωχ θα το ξανακάνει? Αντε να κοιμηθεί μετα... Για το θυρεοειδή που λετε εχω κ εγω υποκλινικο υποθυροειδισμο κ παιρνω 50μεντιθιροξ κ ειναι κομπλε οι τιμες... Ο ηλεκτροφυσιολογος μου είπε δεν επιρρεαζει αυτό τη καρδια μου
    Λογικό να τις νιώσεις στην γυμναστική. Ανεβαίνουν οι παλμοί, γίνονται πιο δυνατοι. Πλέον περίεργο θα μου φανεί να μην τις νιώσω στην άσκηση απανω όχι το αντίθετο. Πάντως και εγώ είχα μέρες που δεν είχα νιώσει. Λέω υπέροχα αυτή είναι η λύση, ελάχιστη κίνηση και ας γίνω και ένα με τον καναπέ. Μέχρι εχθές που ένιωσα κάποιες παρά πολύ περίεργες με πόνο παράλληλα λες και μου έριχναν γροθιά στο στέρνο ,σε κατάσταση ηρεμίας .

  2. #1817
    Κ ομως στα 2 τεστ κοποσεως που εκανα περσι κ με κουρασανε κ αρκετά εβγαλα γύρω στο 94% κ τις 2 φορες ουτε γκουκ η καρδια ουτε μουκ
    Και τωρα δε σκιζομαι στη γυμναστικη και γιατι φοβαμαι κ γιατι δεν εχω αντοχες
    Μωρε δεν ειναι σαν αυτο που λες κλωτια δλδ στο στηθος αυτες μου μοιαζουν να ειναι οι έκτακτες κολπικες που περιγραφεις ενοχλητικές μεν γιατι ειναι σαν κλωτσια οντως λες τι γίνεται θα σκασςι η καρδια... Αυτο που παθαινω εγω ειναι σαν.. Οταν πας να βάλεις μπρος το αμαξι κ δεν παίρνει ενα τέτοιο αίσθημα αλλόκοτος χτυπος διαφορετικά ενοχλητικος απο τη κλωτσια σαν να μπαίνει αερας μεστο αιμα της καρδιάς δε ξερω πως αλλιως μα το παρομοίασω και χθες το εκανε 3 φορες συνεχομενες... Στην μια ειμαι οκ.... Οταν ειναι Παραπανω ειναι πραγματικα παρα πολυ τρομακτικό κ πιθανολογο κ Επικίνδυνο
    ... περιμένω νεα απο τον γιατρό

  3. #1818
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Κ ομως στα 2 τεστ κοποσεως που εκανα περσι κ με κουρασανε κ αρκετά εβγαλα γύρω στο 94% κ τις 2 φορες ουτε γκουκ η καρδια ουτε μουκ
    Και τωρα δε σκιζομαι στη γυμναστικη και γιατι φοβαμαι κ γιατι δεν εχω αντοχες
    Μωρε δεν ειναι σαν αυτο που λες κλωτια δλδ στο στηθος αυτες μου μοιαζουν να ειναι οι έκτακτες κολπικες που περιγραφεις ενοχλητικές μεν γιατι ειναι σαν κλωτσια οντως λες τι γίνεται θα σκασςι η καρδια... Αυτο που παθαινω εγω ειναι σαν.. Οταν πας να βάλεις μπρος το αμαξι κ δεν παίρνει ενα τέτοιο αίσθημα αλλόκοτος χτυπος διαφορετικά ενοχλητικος απο τη κλωτσια σαν να μπαίνει αερας μεστο αιμα της καρδιάς δε ξερω πως αλλιως μα το παρομοίασω και χθες το εκανε 3 φορες συνεχομενες... Στην μια ειμαι οκ.... Οταν ειναι Παραπανω ειναι πραγματικα παρα πολυ τρομακτικό κ πιθανολογο κ Επικίνδυνο
    ... περιμένω νεα απο τον γιατρό
    Καλά ναι και έτσι τα νιώθω και γενικά η όλη φάση όταν είναι σαν κλωτσιά κράτα λιγότερο όταν είναι σαν αυτό που περιέγραψες είναι σαν να κρατά περισσότερο. Έχω φτάσει σε σημείο μετά από συνεχόμενες να αμφιβάλλω αν ζω...
    Σε παρακαλώ γράψε εδώ τι σου είπε ο γιατρός.
    Νομίζω ότι ο συνδυασμός άγχος και σωματική άσκηση τις προκαλεί. Πάντα πάνω στην άσκηση φοβάμαι αρκετά για την καρδιά μου οπότε θεωρώ ότι ανεβαίνει αρκετά παραπανω η αδρεναλίνη και ηλεκτριζεται και παραπάνω η καρδιά. Μακάρι να υπήρχε μια εξήγηση να μην χρειαζόταν να προσπαθούμε να μεταφράσουμε τις έκτακτες μόνοι μας. Μπαίνουμε πιο βαθιά στην λούπα...

  4. #1819
    Ετσι κ γω φοβαμαι να ανεβασω παλμους απο ασκηση ακομα και στο σεξ φοβαμαι.. Τραγικο ετσι?κ γω καοως ετσι το ερμηνεύω με τη αδρεναλίνη γιαυτο κ πχ το λοπρεσορ που παιρνω νομιζω την ριχνει σε απλα ελληνικα η κατι τετοιο
    Εννοείται θα ενημερώσω σχετικα με το τι νεα θα παρω ειμαι κ γω σε αναμονή πετυχα και σε γιορτη και σκ
    Καλο μηνα σε ολους μας

  5. #1820
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλησπερα κ καλο μηνα,,, λοιπον τον τελευταίο καιρο ειχα εξαρση απο εκτατες σε οτι εκανα σε περπατημα αν αγχονομουν λιγο παντου παντου ειδικα αν ανέβαζα παλμους, οηγα προχθές εβαλα χολντερ ενιωσα αρκετες ε το αποτελεσμα ήταν ΜΙΑ ολη μερα π ενιωθα εκτατες στην ουσια επαθα ΜΙΑ κ σε. ασχετη ώρα π δε τγν ενιωσα δλδ, εγω κυρια ειχα κρατησει κ ωρα καθε φορα π παθαινα κ τλκ καμια δν ηταν, το συμπέρασμα;ριναι στομαχι;ειναι διάφραγμα; ειναι ψυχοσωματικο;παντως εκτατη δν ηταν

  6. #1821
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Καλησπερα κ καλο μηνα,,, λοιπον τον τελευταίο καιρο ειχα εξαρση απο εκτατες σε οτι εκανα σε περπατημα αν αγχονομουν λιγο παντου παντου ειδικα αν ανέβαζα παλμους, οηγα προχθές εβαλα χολντερ ενιωσα αρκετες ε το αποτελεσμα ήταν ΜΙΑ ολη μερα π ενιωθα εκτατες στην ουσια επαθα ΜΙΑ κ σε. ασχετη ώρα π δε τγν ενιωσα δλδ, εγω κυρια ειχα κρατησει κ ωρα καθε φορα π παθαινα κ τλκ καμια δν ηταν, το συμπέρασμα;ριναι στομαχι;ειναι διάφραγμα; ειναι ψυχοσωματικο;παντως εκτατη δν ηταν
    Αυτα που δεν κατέγραψε το χολτερ πως τα ένιωθες Ελπίδα? Επιπλέον δεν πήγαινε αντανακλαστικά το χέρι στο λαιμό εκείνη την στιγμή ώστε να νιώσεις το κενό?

  7. #1822
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ηταν κανονικα το αισθημα. Της εκτατης κανονικοτατα

  8. #1823
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ηταν κανονικα το αισθημα. Της εκτατης κανονικοτατα
    Τι να πω μακάρι να είναι κάτι άλλο αν και περίεργο μου φαίνεται...

  9. #1824
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Οταν μ λεει ο γιατρος μια, εχω μεινει κ τον κοιταω ψυχοσωματικο μ λεει αφου το νιωθω τ λεω καταληξαμε οτι απλα ειναιβαπο το στομαχι μαλλον

  10. #1825
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Εκτατες παθαινω απο παντα απλα δν ειναι μαλλον ολες εκτατες

  11. #1826
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Το πως δεν καταλαβαίνω...κανει συστάσεις το στομάχι και δημιουργεί παύσεις στην καρδιά? Φαντάζομαι το ένιωθες κανονικά σαν παύση...

  12. #1827
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Μα. Εγω ενιωθα κ τη παυση αυτο το φουπ κ το κενο, ναι μπορει κ το στομαχι να κανει τετοθατ, μ ειπε ο γιατρος για ενα αντρα π πηγε με τα ιδια θέματα ειχε παθει πολλες γαστρεντερίτιδες μαζεμενες κ νομιζε παθαινε εκτατες ε τζιφος κ αυτος, απλα κατεληξα δν ειναι ολα. Εκτατες μ εδωσε ενα χαπι για το στομάχι το πήρα σημερα κεχρι τωρα ενιωσα μια μικρή

  13. #1828
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Μα. Εγω ενιωθα κ τη παυση αυτο το φουπ κ το κενο, ναι μπορει κ το στομαχι να κανει τετοθατ, μ ειπε ο γιατρος για ενα αντρα π πηγε με τα ιδια θέματα ειχε παθει πολλες γαστρεντερίτιδες μαζεμενες κ νομιζε παθαινε εκτατες ε τζιφος κ αυτος, απλα κατεληξα δν ειναι ολα. Εκτατες μ εδωσε ενα χαπι για το στομάχι το πήρα σημερα κεχρι τωρα ενιωσα μια μικρή
    Αχ μακαρι να ευθύνεται αυτό! ελπίδα μου έφτιαξες την ημέρα <3

  14. #1829
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Να σ πω εγω ειπα τελος χθες δν ξααασχολουμαι αφου ειχα σταυρωσει τα χερια κ γελαει ο γιατρος κ μ λεει τι επαθα;κ λεω θα τρελαθω γιατρε ειχαμε πιασει μια εκτατη σε καρδιογραφημα ε ετσι τ λεω τις νιωθω ε μ λεει δν ειναι ολες εκτατες καρδιας? Μια σ ξαμαλεω περυσι ειχα 22 σε χολντερ κ ειχα νιωσει μια τωρα ενιωσα ποσες, γελαγα με τα χαλια μ μ λεει εισαι μια χαρα να χαιρεσαι ,ενιωσα αλλες δυο τρεις χθες ε σημασια δν εδωσα

  15. #1830
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Να σ πω εγω ειπα τελος χθες δν ξααασχολουμαι αφου ειχα σταυρωσει τα χερια κ γελαει ο γιατρος κ μ λεει τι επαθα;κ λεω θα τρελαθω γιατρε ειχαμε πιασει μια εκτατη σε καρδιογραφημα ε ετσι τ λεω τις νιωθω ε μ λεει δν ειναι ολες εκτατες καρδιας? Μια σ ξαμαλεω περυσι ειχα 22 σε χολντερ κ ειχα νιωσει μια τωρα ενιωσα ποσες, γελαγα με τα χαλια μ μ λεει εισαι μια χαρα να χαιρεσαι ,ενιωσα αλλες δυο τρεις χθες ε σημασια δν εδωσα
    10 μέρες εγώ δεν έχω βγει από το σπίτι. Λέω εντάξει αν είναι να παιδεύομαι όλη μέρα με αυτές απλά επειδή πάω ένα περπάτημα ας κάτσω καλύτερα σπίτι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •