αρρυθμίες - αγχος??? - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 132 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 1973
  1. #181
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    26
    οσο συζητατε για εξετασεις,παθησεις κλπ απλα ανακυκλονουμε το προβλημα.μια επισκεψη σε γιατρο αρκει.οσο το ψαχνουμε μεγαλονουμε το προβλημα.
    ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ!!!

  2. #182
    giorgosm αυτό που λες έχει λογική αλλά οι αρρυθμίες είναι ένα δύσκολο πρόβλημα που και οι ίδιοι οι γιατροί δυσκολεύονται να δώσουν εξήγηση ειδικά όταν δεν ανιχνεύεται κάτι μέσα από τις κλασικές εξετάσεις.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Και εμενα οι αρρυθμιες δεν προερχονται απο καποιο προβλημα στην καρδια,απ οτι μου χουν πει οι γιατροι δηλαδη,αλλα απο αγχος.
    Quote Originally Posted by trelokotsos View Post
    PANH ο ηλεκτροφυσιολογικός έλεγχος απότι έχω καταλάβει μπορεί να πραγματοποιηθεί όταν οι έκτακτες συστολές και οι ταχυκαρδίες γίνονται χωρίς να έχει διαπιστωθεί κάποια καρδιοπάθεια κάνοντας όλες τις άλλες τις λίγο πολύ γνωστές εξετάσεις. Κατα τ άλλα είναι όπως λεει panospeggy

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Quote Originally Posted by trelokotsos View Post
    giorgosm αυτό που λες έχει λογική αλλά οι αρρυθμίες είναι ένα δύσκολο πρόβλημα που και οι ίδιοι οι γιατροί δυσκολεύονται να δώσουν εξήγηση ειδικά όταν δεν ανιχνεύεται κάτι μέσα από τις κλασικές εξετάσεις.
    Αχχχ μην διαβαζω δυσκολο προβλημα......επιρεαζομαι!!!!!

  5. #185
    Quote Originally Posted by ΡΑΝΗ View Post
    Οταν λες σφυροκοπημα.....?
    Πχ την ώρα που κάνεις έκτακτη συστολή να νιώσεις ταυτόχρονα και ένα γντουπ στο θώρακα κάπως έτσι δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς :)

  6. #186
    Quote Originally Posted by trelokotsos View Post
    giorgosm αυτό που λες έχει λογική αλλά οι αρρυθμίες είναι ένα δύσκολο πρόβλημα που και οι ίδιοι οι γιατροί δυσκολεύονται να δώσουν εξήγηση ειδικά όταν δεν ανιχνεύεται κάτι μέσα από τις κλασικές εξετάσεις.
    Όταν δυσκολεύεται η εξήγηση, μάλλον προέρχονται από άγχος.
    Αλλά και το στομάχι λόγο διαφραγματοκήλης μπορεί να προκαλέσει παροδικές έκτακτες συστολές επειδή ανεβαίνουν τα υγρά προς τα πάνω "ενοχλόντας" την καρδιά. Κυρίως μετά από φαγητό γίνεται αυτό.

  7. #187
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    26
    ρε παιδια αφου οι γιατροι δεν βρισκουν κατι με τισ κλασικεσ εξετασεις δεν υπαρχει λογος να ανυσηχειτε.τα χω περασει και γω και χιλιαδες αλλοι συνανθρωποι για πολλα χρονια.ψαξτε μεσα σας τι συμβαινει και οποσδηποτε απευθυνθειτε σε ειδικους. χρειαζεται χρονος αλλα ολα αυτα θα περασουν.σ εμενα περασαν παντος και ελπιζω να μην επανελθουν.τωρα εχω αλλα βεβαια , αλλα λογο ειδικων συνθηκων αλλα και παλι μεσα μου βαθεια ελπιζω οτι θα τα ξεπερασω. οανθροποσ και αλλαζει και μαθαινει.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Εγω,οπως εχω ξαναπει,εχω αρκετες εκτακτες,καθε μερα,καποιες φορες τις νιωθω σαν φτερουγισματα,αλλες τις καταλαβαινω αλλα χωρις χαρακτηριστικο & αλλες σε συνδιασμο με δυσπνοια,βαρος στο στερνο.Αυτο το "γκτουπ" που λες,ναι,το χω νιωσει & αυτο!Παντως χαιρομαι ρε παιδια,αυτους τους ανθρωπους που εχουν γραψει εδω μεσα οτι τις ειχαν & οτι πιστεψαν οτι δεν θα παθουν κακο & το ξεπερασαν(εξακολουθωντας να ζουν μ αυτες!),πραγματικα τους χαιρομαι & απο αυτους παιρνω κουραγιο(πιστευω & εσεις!)

  9. #189
    Quote Originally Posted by ΡΑΝΗ View Post
    Εγω,οπως εχω ξαναπει,εχω αρκετες εκτακτες,καθε μερα,καποιες φορες τις νιωθω σαν φτερουγισματα,αλλες τις καταλαβαινω αλλα χωρις χαρακτηριστικο & αλλες σε συνδιασμο με δυσπνοια,βαρος στο στερνο.Αυτο το "γκτουπ" που λες,ναι,το χω νιωσει & αυτο!Παντως χαιρομαι ρε παιδια,αυτους τους ανθρωπους που εχουν γραψει εδω μεσα οτι τις ειχαν & οτι πιστεψαν οτι δεν θα παθουν κακο & το ξεπερασαν(εξακολουθωντας να ζουν μ αυτες!),πραγματικα τους χαιρομαι & απο αυτους παιρνω κουραγιο(πιστευω & εσεις!)
    Πως ξεκίνησαν όλα αυτά σε σένα? Έπαθες κρίση πανικού και μετά ξεκινησαν όλα αυτά? Διότι αν είναι έτσι τότε εύκολα καταλαβαίνεις οτι αν δεν είχες πάθει ποτέ την πρώτη κρίση πανικού δεν θα είχες ποτέ αυτές τις έκτακτες.
    Εμένα όλα αυτά ξεκίνσαν 1 χρόνο πριν έπειτα από μια τρελή ταχυκαρδία που έπαθα την ώρα που ήμουν μέσα σε ένα λεωφορείο. Από τότε ξεκίνησε το αρρυθμιοπάρτι...

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Πριν απο εναμιση χρονο,ξαφνικα,αλλα πραγματικα ημουν πιεσμενη!!Δεν ηξερα τι σημαινει η λεξη αρρυθμια!Μετα απο δυο μηνες(απ την στιγμη που ξεκινησαν)επειδη ημουν στη φαση του ψαξηματος με καρδιολογους,αρχισαν τρομερες δυσπνοιες,αυπνοιες,θανατοφ οβια & επαθα 3 φορες πανικο(και τις 3 νυχτα!)......Το δικο μου "μπαμ" εγινε (οπως & η ψυχολογος μου ειπε)απ την σκεψη οτι πριν χρονια ο μπαμπας πεθανε απο καρδια....βεβαια οσοι καρδιολογοι εχω παει ως τωρα μου χουν πει οτι το ανευρεσμα δεν ειναι κληρονομικο.Τωρα οι πανικοι δεν υπαρχουν αλλα οι κολοφοβια καλα κρατει......αλλα αφου δεν φευγουν οι ριμαδες οι αρρυθμιες,τι να κανω,φοβαμαι.....

  11. #191
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2

    εκτακτες συστολες

    Γεια σας παιδια,κουραγιο δεν εχουμε τιποτα στην καρδια,το μυαλο δινει τις εντολες του αγχους που μαστιγωνουν την καρδια.Αυτη τη στιγμη και εγω ειμαι στην ιδια θεση με εσας,κρισεις πανικου και αγχος 21 χρονια τωρα,2 μηνες καθε χρονο.την τελευταια εβδομαδα ηρθε ο παλιοφιλος παλι,με ταχυπαλμια,εκτακτες,τρομο θανατου απο καρδια.χθες εκανα καρδιογραφημα και υπερηχο,ο γιατρος ειπε να κορνιζαρω τα αποτελεσματα,κανενα προβλημα,φυσικα.Αν κορνιζαρω ολα τα καρδιογραφηματα που εχω κανει 21 χρονια τωρα,σιγουρα φτιαχνω μια πολυ ωραια ταπετσαρια στο σπιτι!!!!σας σκεφτομαι ολους,μην αναβαλετε επισκεψη στον ειδικο για εμας με το ευαισθητο νευρικο συστημα και οχι καρδια.υπομονη,οι δυσκολιες μας γονατιζουν ολους,αλλα δεν θα μας ξαπλωσουν.και κατι για να δειτε τι παιχνιδι παιζει το στερς.καποτε οταν εβαλα χολτερ εδειξε 3000 εκτακτες και ομως,ο γιατρος ειπε οτι σκιζει το πτυχιο του οτι ειμαι καλα,οπως και εχθες που πηγα παλι.φιλια και υπομονη σε ολους σας!!!

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    3000 αρρυθμιες????Τι λες τωρα....?Παντως & εγω εχω πολλες!Παιδια,ειναι μερες που το παιρνουμε αποφαση(δηλαδη σαν συνηθεια)& αλλες που δεν παλευεται αυτη η κατασταση ζωντας μαζι τους(εκτακτες)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #193
    Εγώ χθες έπαθα πάλι κάτι που με τρόμαξε πολύ. Έπαθα πολλές έκτακτες μαζεμένες. Πάνω από 15. Ανέβηκα κάτι σκάλες και μετά από 5 λεπτά ενώ κάθησα καπως στο κρεββάτι με έπιασαν έκτακτες. Πολύ έντονες. Να νιώθω το γκουπ και την παύση της καρδιάς σε κάθε χτύπο και σε κάθε αναπνοή που έπαιρνα. Λέω πάει τελείωσε. Ανασηκώθηκα κάπως και μου περάσανε. Αλλά αυτά τα δευτερόλεπτα ήταν σαν ένας αιώνας. Εντελώς άτσαλοι χτύποι. Αμάν δεν αντέχω άλλο εκεί που πάω λίγο να ηρεμήσω...
    Έχει τύχει ποτε να πάθετε έκτακτες λόγο στάσης του σώματος σας σε κάποια συγκεκριμένη θέση?

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Αχχ βρε panospeggy,τι να σου απαντησω σ αυτο που ρωτας??Εγω καλη μου τις εχω σχεδον συνεχεια,καθε μερα,αρα τι να σου πω για την σταση του σωματος?????????????????

  15. #195
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2
    3000 εδειξε το μηχανημα,εγω εκεινη την ημερα καταλαβα να εχω 10.ολοι οι ανθρωποι εχουν εκτακτες αλλα δεν το καταλαβαινουν.σε κατασταση εντονου στρες 6 εκτακτες το λεπτο εναι αποδεκτες,παντα σε υγειη καρδια βεβαια,που ολοι εχουμε,ο πανικος φταιει σε εμας.επισης πιο πολυ τις νιωθεις στο κρεβατι οταν πας να ησυχασεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •