αρρυθμίες - αγχος??? - Page 123
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 123 of 132 FirstFirst ... 2373113121122123124125 ... LastLast
Results 1,831 to 1,845 of 1973
  1. #1831
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ενα πραγμα μ ελεγαν ολοι οι γιατροι κανε τα παντα κανονικα ατην αρχη κ εγω αντιδρουσα έτσι, μετα απι λιγο εκανα τα παντα με επιανε;σιγα ελεγα συνεχιζα.. Σκεψιυ οτι εγω ανεβαχω παλμους συνεχεια εχω παντα ιδιαίτερα υψηλους κ στι χολντερ ο γιατρος μ ειπε να συνεχισω την αγωγη απλα να μν εχω πσλμους, θα δω θα το παλςψω λιγο ακομα κ βλέπω αλλα σίγουρα περπαταω κ ας νιωθω τους παλμους παντου

  2. #1832
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ενα πραγμα μ ελεγαν ολοι οι γιατροι κανε τα παντα κανονικα ατην αρχη κ εγω αντιδρουσα έτσι, μετα απι λιγο εκανα τα παντα με επιανε;σιγα ελεγα συνεχιζα.. Σκεψιυ οτι εγω ανεβαχω παλμους συνεχεια εχω παντα ιδιαίτερα υψηλους κ στι χολντερ ο γιατρος μ ειπε να συνεχισω την αγωγη απλα να μν εχω πσλμους, θα δω θα το παλςψω λιγο ακομα κ βλέπω αλλα σίγουρα περπαταω κ ας νιωθω τους παλμους παντου
    Τα ίδια λέει και σε εμένα αλλά απλά δεν γίνεται να τα κανω όλα όπως πριν. Στο χαλαρό περπάτημα πάνε 140 σκεψου. Και κάθε φορά που σηκώνομαι επίσης ανεβάζω υψηλούς παλμούς. Φαντάζομαι είναι λόγω της κατάστασης γιατί πριν την καραντίνα έκανα αρκετά σκληρή γυμναστική.
    Αν και το θεωρώ πλασιμπο λέω να δοκιμάσω την ομοιοπαθητική ως εσχάτη λύση.

  3. #1833
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ετσι ακριβως κ εγω κατ αρχην εχω ορθοστατική ταχυπαλμία καθιστη μπορςι να εχω 70 κ αν κανω μια κινηση απλη πανε στους 100 στο περπατημα το Χόλντερ εγραψε 138 δεδομενου οτι ειμαστε γυναικες δν ειναι θεμα βεβαια την αγωγη την έπαιρνα γτ το να νιωθεις παλμους ειναι κ άβολο κ φέρνει κ το ιδιο αισθημα π φερνει η κριση πανικου χωετ να εχεις κριση λογω της εκκρισης αδρεναλίνης. Κ εγω λεω να το παλεψω λιγο πρώτα

  4. #1834
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Καλά ναι και έτσι τα νιώθω και γενικά η όλη φάση όταν είναι σαν κλωτσιά κράτα λιγότερο όταν είναι σαν αυτό που περιέγραψες είναι σαν να κρατά περισσότερο. Έχω φτάσει σε σημείο μετά από συνεχόμενες να αμφιβάλλω αν ζω...
    Σε παρακαλώ γράψε εδώ τι σου είπε ο γιατρός.
    Νομίζω ότι ο συνδυασμός άγχος και σωματική άσκηση τις προκαλεί. Πάντα πάνω στην άσκηση φοβάμαι αρκετά για την καρδιά μου οπότε θεωρώ ότι ανεβαίνει αρκετά παραπανω η αδρεναλίνη και ηλεκτριζεται και παραπάνω η καρδιά. Μακάρι να υπήρχε μια εξήγηση να μην χρειαζόταν να προσπαθούμε να μεταφράσουμε τις έκτακτες μόνοι μας. Μπαίνουμε πιο βαθιά στην λούπα...
    Καλησπερα κ παλι σημερα ενημερωθηκα οτι δεν εδειξε καποια επικίνδυνη αρρυθμία το ilr αν κ εγω ενιωσα 3 επανωτες και περιεργες πολυ κ σαφώς τρομακτικές... Μου ειπε ο γιατρος μου οτι σιγουρα δεν ήταν κοιλιακες αυτες που μας ανυσηχουν δλδ κ πιθανότατα να ναι έκτακτες κολπικες συνεχωμενες πανω στην αυξηση παλμων...
    Να συνεχισω να γυμνάζομαι Κ συνεχιζουμε την παρακολουθησει

  5. #1835
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Χαίρομαι που δεν ήταν κάτι ανησυχητικό Νάγια! Εγώ συνεχώς έχω στο μυαλό μου την γυμναστική. Θέλω πολύ να ξεκινήσω πάλι αλλά μου είναι αδύνατον να ελέγξω τον φόβο μου...

  6. #1836
    Κ γω χαρηκα πολυ γιατί 3μερες τωρα πολυ το ειχα έννοια ουτε πηγα για το καθημερινο περπατηματακι μου ουτε τπτ
    Να πάρεις το οκ απτον γιατρο σου κ σιγα, σιγα ξεκινα κ γω σε χαλαρους ρυθμους ρο παω τοσο οσο να μη ζοριζομαι
    Τι κριμα που μας στερεί ομορφες συνήθειες ρε γμτ...

  7. #1837
    Quote Originally Posted by celestial psyche View Post
    Καλησπερα σε ολα τα πλασματα της γης!!! ακουστε με πολυ προσεκτικα σας παρακαλω!!!!!! ο εγκεφαλος μας ειναι ικανος να μας κανει να νιωσουμε το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εαν δεν μαθουμε να ελεγχουμε τον εγκεφαλο μας καταλληλα!!!! το ποιο δυσκολο πραγμα στον κοσμο ειναι να μαθουμε τον εαυτο μας και να μαθουμε να ελεγχουμε τον εγκεφαλο μας. ΟΛΕΣ οι ψυχοσωματικες διαταραχες απο την ποιο μικρη στην ποιο μεγαλη προερχοντε απο τον ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ!!!!! τα πρωτα βηματα για να ελενξουμε τον εγκεφαλο μας ειναι σωστη διατροφη και γυμναστικη,το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο το ξερω οτι πολλα πλασματα υποφερουν γιατι δεν μπορουν να ελενξουν τον εγκεφαλο τους! δεν μπορουν να διωξουν τα ψυχοσωματικα προβληματα που εχουν(κρισεις πανικου,διαταραχες αγχους,αρρυθμιες,ταχυκαρδι ες) ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΩΝ!!!!! ΟΛΑ στο μυαλο μας ειναι τα παντα ειναι στο μυαλο μας!!!!! το μυαλο στελνει το σημα και εμφανιζοντε τα ψυχοσωματικα και το αγχος ειναι ικανο να στειλει καποιον στο τρελοκομειο!!!! το αγχος ειναι ικανο να μας πεισει οτι εχουμε προβλημα στην καρδια!!!!!! ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ πρεπει να καταλαβουμε και να πιστεψουμε στο 100% οτι μεσα μας ειναι ολα καλα και οτι το μυαλο μας κανει να πιστευουμε οτι εχουμε προβλημα στην καρδια ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ δεν εχουμε κανενα προβλημα στην καρδια!!!!! απλα το μυαλο εχει τεραστια δυναμη και παντα μας πειθει οτι εχουμε προβλημα στην καρδια κυριος!!!! το 99% των ανθρωπων που παθαινουν κρισεις πανικου η εχουν αγχος,πιστευουν οτι εχουν προβληματα καρδιας!!!! δεν ειναι τυχαιο αυτο ακουστε με το 99% των ανθρωπων!!!!! ειναι τεραστιο ποσοστο παιδια!! οι ενοχλησεις στην καρδια δεν οφηλοντε παντα σε καρδιαηηιακα προβληματα ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ. η ποιο σκληρη μαχη με τον εαυτο μας ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΧΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ!!!!! ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ,εχω παθει και εχω μαθει. το ΑΓΧΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 400 ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΩΝ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΧΑΝΑΧ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ,ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΕΚΑΤΟ ΦΟΡΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ!!!! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ολο το μυστικο βρισκεται στο να πιστεψουμε οτι εμεις εχουμε τον ελεγχο και οτι εμεις με το μυαλο μας τα προκαλουμε ΟΛΑ!!!! οτι αισθανομαστε προερχεται απο τον εγκεφαλο!!! σας πατρακαλω ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΧΑΠΙΑ!!! ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΡΙΣΜΟΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΝΑΡΚΩΝΤΙΚΑ ΤΑ ΝΑΡΚΩΝΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΟΥΔΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ!!!! και εχουν ολα συμπτωματα μακροχρονια απο την κανναβη μεχρι το ζαναξ μεχρι το mdma ολα τα φαρμακα και τα χαπια εχουν παρενεργειες ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ στην αρχη νιωθεις καλα,στο μελλον ομως ολα αλλαζουν σου τα σκανε τα side effects. εαν πιστεψουμε μεσα στο μυαλο μας οτι το μυαλο τα κανει ολα και εαν πιστεψουμε οτι εμεις το διωχνουμε το αγχως η την ταχυκαρδια η οτιδηποτε αλλο,τοτε ΘΑ ΓΙΝΕΙ! μπορει να μην γινει αμεσως σε μια μερα αλλα σας υποσχομαι οτι εαν καθε μερα πιστευετε 100% οτι με το μυαλο σας διωχνετε το αγχως και οτι αυτο δινει την εντολη στο σωμα και εμφανιζοντε τα ψυχοσωματικα,τοτε θα γινει!!!! θα φυγουν ολα οσο περνανε οι μερες!!!!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ!!!! ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΤΕ!! ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ,δεν υπαρχει ιος ειναι ολα ενα ματριξ ενα ψεμα ειναι ολα!!!! ΕΝΑ ΨΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ!!! ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ!!!! ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ,ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΗΣ ΕΛΙΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ,ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!! ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΞΑΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!! ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ!!!! απλα ειναι τρομερα δυσκολο,σας καταλαβαινω ολους και ολες!!!! ειναι πολυ δυσκολο σε εναν κοσμο που μας μαθαινει καθε μερα πως να μισουμε τον εαυτο μας αντι να τον αγαπαμε... ειμαι φιλοσοφος με ελαφρυα μορφη διπολικωτητας και πρωιν χρηστης ναρκωντικων. εφωσον τα καταφερα εγω με το μυαλο μου ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙς ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ,ΠΙΣΤΗ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ! ΠΙΣΤΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ (εαν δεν το ελεγχουμε) ΣΥΜΑΧΟΣ ΜΑΣ(εαν το ελεγχουμε) πιστη οτι συμβαινει τωρα μεσα μας μεσα στο μυαλο μας!!!! οτι αυτο τα προκαλει τα παρα πολλα παρακλαδια του αγχους!!! που οπως ειπα ειναι πανω απο 400!!! καθε μερα πριν κοιμηθητε να λετε στον εαυτο σας "ηρεμησε το μυαλο σου τα κανει αυτα ολα,ηρεμησε τωρα εσυ ελενχεις το μυαλο σου και το μυαλο σου ελενχει το σωμα σου." καθε μερα μεχρι να ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΕ!!!!!! ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΕ 100% ειναι δυσκολο πολυ να εχουμε πιστη σε κατι ειτε αυτο ειναι θεος ειτε ειναι να πιστευουμε οτι το μυαλο μας τα κανει ολα αυτα. σε καθε περιπτωση το να εχεις πιστη καπου ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΥ. ρωτηστε με οτι θελετε ειναι το πρωτο ποστ που κανω αλλα θελω να κανω πολλα ποστ με τις γνωσεις που εχω γιατι νιωθω οτι μπορω να βοηθησω πολυ κοσμο και να βοηθηθω φυσικα. εαν δεν απανταω θα ειναι γιατι δεν θα ειμαι ονλαιν. να εχετε ολοι πιστη και να ειστε ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ!!!!!! ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΕΜΑΣ,ΔΗΛΗΤΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΗΛΗΤΙΡΙΑΖΕΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ. ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΑΣ ΣΩΜΑ,ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΑΣ ΣΩΜΑ ΟΛΑ ΟΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΑΣ ΣΩΜΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΠΟΙΟς ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥς ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ. ευχομαι να πανε ολα καλα... μακρια απο ναρκωντικα,φαρμακα,ΜΜΕ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ προτιμηστε ΤΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΒΟΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ,ΑΥΞΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ!!! ΠΡΩΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΑΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΕΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ!!!! ΕΑΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΝΞΟΥΜΕ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΒΟΤΑΝΑ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΘΑ ΝΟΚΗΣΟΥΜΕ. φυσικα ειναι πολλα αλλα τα μυστικα για να ελεγχουμε τον εαυτο μας αλλα δεν γινεται να τα πω ολα σε ενα φορουμ...πιστη και στον θεο επισης!!!! Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΥΡΟ ΜΑΣ. ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΑΓΑΠΗ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΣΥΜΑΝΤΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ!!!!! ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΚΥΜΜΑΤΑ!!! ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΗΛΗΤΙΡΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΥΣΙΕΣ,ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.... βαλτε του μεσα θετικες πληροφοριες!!!! βαλτε του μεσα αρμονια και ηρεμια και αγαπη και τοτε θα λειτουργει οπως πρεπει.... ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ στην ουσια δεν θα παθεται τιποτα!!!!!τα ψυχοσωματικα ειναι απλα πολυ ισχυρες ψευδαισθησεις που τις νιωθουμε εντονα.να ειστε ολοι ευλογιμενοι!!!!!!
    Δωσε και σε μας αυτα που πινεις φιλε η φιλη.... Η μαλλον καλυτερα σταματα να τα πινεις κ εσυ
    !!!!

  8. #1838
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ναγια καλησπερα.. Κατι τετοιο επαθα κ εγω να νιωθεις κατι τρομακτικό κ να μν είναι τοσο τρομερο τλκ, πολυ χαιριμαι για σένα μακαρι να σ πανε ολα καλα, ετσι σκεφτομαι κ εγω αν δν ηταν εκτατες τι στο καλο ειναι αυτα π νιώθω;

  9. #1839
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ναγια καλησπερα.. Κατι τετοιο επαθα κ εγω να νιωθεις κατι τρομακτικό κ να μν είναι τοσο τρομερο τλκ, πολυ χαιριμαι για σένα μακαρι να σ πανε ολα καλα, ετσι σκεφτομαι κ εγω αν δν ηταν εκτατες τι στο καλο ειναι αυτα π νιώθω;
    Εύχομαι να ναι εκτατες κολπικες... Σπαστικες οι ρουφιανες αλλα ακινδυνες... Τις αλλες τις κοιλιακες ουτε στον εχθρο μου πραγματικά...
    Φιλια πολλα κ καλη μας τυχη και ηρεμία στο ηλεκτρολόγικο μας συστημα που ειναι ατιθασο και μας τυρανναει... Ευχομαι μονο ακίνδυνα

  10. #1840
    Πιο κάτω μπορειτε να διαβασετε αποσπασμα απο ενα αρθρο που γραφτηκε σχετικα με το προβλημα που εχουμε οι παραπανω εδω στο Forum. To έγραψε ο Βασίλης Χολέβας:

    Κατ'αρχήν η καρδιά ουδέποτε πονά με "πονάκια" και "τσι -
    μπηματάκια" Αν έχει αληθινή βλάβη η καρδιά, πονά τρομακτικά,
    με πόνο που πιάνει όλο το στήθος και συνοδεύεται με αίσθημα
    επικείμενου θανάτου. Επαναλαμβάνω και τονίζω: ουδέποτε η
    καρδιά πονά με"τσιμπηματάκια" ας κρατάνε και όλο το 24ωρο
    αυτά. Πράγματι αυτά τα πονάκια μπορεί να κρατάνε 10' ή όλη τη
    μέρα διακεκομμένα. Χαρακτηριστικό τους γνώρισμα είναι ότι πο-
    νάει ο πάσχων για λίγα δευτερόλεπτα, ακολουθεί παύση πόνου
    για άλλα 10' και πάει λέγοντας. Δηλ. δεν είναι ένας μικρός πόνος
    αλλά διακεκομένος.Τι ακριβώς πονάει λοιπόν; Είναι απλό: το τε-
    ταμένο νευρικό σύστημα. Τα νεύρα γύρω από την καρδία πονάνε,
    όχι η καρδιά. Όλα τα όργανα του ανθρώπου μπορούν να πονέ-
    σουν από άγχος. Δηλ. να νευρωθούν διάφορα όργανα όπως λέ-
    με. Στην πραγματικότητα δεν πονάνε τα όργανα, αλλά τα νεύρα
    γύρω από τα όργανα. Εκείνα που νευρώνονται εύκολα είναι το
    στομάχι (νεύρωση στομάχου), η καρδιά (νεύρωση καρδιάς).Άρα η
    καρδιά είναι υγιέστατη και κανένα κίνδυνο δεν διατρέχει απ'αυτά
    τα πονάκια, ας κρατάνε και όλη τη μέρα!! Είναι τελείως ακίνδυνα

    Oποιαδήποτε σκέψη (έμμονη ιδέα) του έρχεται γύρω από την καρδιά του, να
    την διώχνει , ΝΑ ΜΗ ΣΥΖΗΤΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΘΟΛΟΥ, και δεύτερον
    ν'αποκτήσει λίγο ηρωισμό ώστε να μη φοβάται τίποτα. Όσον α-
    φορά το πρώτο: δεν πρέπει ατέλειωτες ώρες να προσπαθεί να
    πείσει τον εαυτό του ότι δεν έχει καρδιοπάθεια (διάλογο δηλ. με
    την έμμονη ιδέα), διότι κι αν πεισθεί , σε 10' θα του έρθει νέα έμ-
    μονη ιδέα, που θα του ανατρέπει τα επιχειρήματά του. Είναι
    πράγματι μια αλλόκοτη διαδικασία που συμβαίνει σ' όλους τους
    νευρωτικούς. Βρίσκουν επιχειρήματα, διώχνουν την έμμονη, αλλά
    σε 10-15' ένα καινούριο επιχείρημα από την πλευρά των έμμο-
    νων ανατρέπει την "λύση" που έδωσε πριν ο νευρωτικός. Γι 'αυτό
    είναι χειρότερα να προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του ότι δεν έ-
    χει τίποτα. Μια φορά μόνο θα βγάλει την απόφαση ότι "δεν έχω
    καρδιοπάθεια" και έκτοτε ουδεμία συζήτηση με τις έμμονες. Όταν
    θα έρχονται το μόνο που θα κάνει είναι να λεει μέσα του: "δεν
    έχω τίποτα, έμμονες ιδέες είναι". Τίποτα άλλο. Όσο άγχος και
    φόβο κι αν έχει . Αν εφαρμόσει αυτή τη τακτική σε συνδυασμό με
    γενναιότητα, δηλ. όταν θα πονά ή θα "φτερουγίζει" η καρδιά του
    ή θα έχει ταχυπαλμία να μη φοβάται και να μη δίνει σημασία, να
    συνεχίζει τη δουλειά του, τότε θ' αρχίσει να γίνεται "απόσβεση"
    της έμμονης ιδέας,ή της "κακής μάθησης του νευρικού συστήμα-
    τος" όπως λέμε και σε 20 μέρες θα είναι τελείως καλά. Αυτό είναι
    σίγουρο.Σε 20 ημέρες θα είναι καλά απ' όλα τα συμπτώματα. Αλ-
    λά προσοχή! Δεν πρέπει να παραβιάσει τους 2 αυτούς κανόνες
    ποτέ. Διότι θα ξαναγίνει "μάθηση". Όπως αν κόψεις το τσιγάρο ή
    την ηρωίνη,δεν πρέπει ούτε μία φορά να ξανακάνει χρήση, έτσι
    και εδώ.Αλλιώς χάνεται ο αγώνας.Θα πει ο αναγνώστης: μα αν
    αυτό είναι όλο, δηλ. εφαρμογή δύο κανόνων και σε 20 μέρες γί -
    νεται καλά, τότε γιατί βασανίζονται χρόνια; Μα γιατί στους χίλι -
    ους νευρωτικούς, ένας θα μπορέσει επί 20 μέρες να μη παρα-
    βιάσει τους δύο κανόνες ούτε μια φορά. Διότι αν σταματήσει να
    συζητά με την έμμονη ιδέα, αναπτύσσεται μεγάλο άγχος στον
    νευρωτικό λόγω του "καταναγκασμού", δηλ. μιας εσωτερικής ι -
    σχυρής δύναμης που τον ωθεί να επιχειρηματολογήσει για να
    ανακουφισθεί λίγο από το άγχος. Έτσι όλοι παγιδεύονται . Έπειτα
    κάθε λίγες μέρες ή εβδομάδες εμφανίζεται και ένα καινούργιο
    νευρωτικό σύμπτωμα στη καρδιά (γιατί είναι ατελείωτα, αλλά έρ-
    χονται ένα-ένα) και ο νευρωτικός θεωρεί το νέο σύμπτωμα ως
    πραγματική καρδιοπάθεια. Αυτή είναι η τραγωδία. Δύσκολα βγαί -
    νει απ' το φαύλο κύκλο. Μπορεί να βγει αλλά δύσκολα.

  11. #1841
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Ένιωσα για όσα λεπτά το διάβασα και ξαναδιάβασα λίγο ήρεμα.. Όμορφα.. Λίγο αισιόδοξα. Με το που τελείωσα την ανάγνωση και ήρθε η έκτακτη και η ταχυκαρδία τέλος. Μαύρισαν πάλι όλα. Με μισεί το ίδιο μου το σώμα. Έτσι νιώθω ώρες ωρες. Παρόλο που δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο.

  12. #1842
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Καλησπέρα και από εμένα,
    Ταλαιπωρουμαι με τις ρημαδες 2 χρόνια σχεδόν.Ειμαι 37 ετών.Ξεκινησα με 6500 έκτακτες κοιλιακές με ριπές.Μετα από χορήγηση κονκορ μέχρι και πριν 3 μήνες ήταν όλα τέλεια.Σχεδον 500 έκτακτες σε 4 χολτερ με το τελευταίο να δείχνει μόλις 46 έκτακτες.Λεω πάει ξεμπερδεψα με δαυτες.Απο το Πάσχα και μετά γύρισε το μαρτύριο.Χολτερ έδειξε 4500 πλέον και ας έχω αυξήσει το κονκορ σε 10mg την μέρα.Μαγνητικη καρδιάς φυσιολογική,αξονική στεφανιογραφια φυσιολογικη, τριπλεξ μια χαρά,τεστ κοπώσεως στο 92%, ακτινογραφίες, αίματα κλπ φυσιολογικά.Ειναι να τρελαίνεσαι!!!!Μου είπε ο γιατρός να πάρω το ρυθμονορμ αλλα είναι από τα κακά φάρμακα και δεν θέλω να το ξεκινήσω.Πλεον έχω και χτυπους σε ζευγάρια.Σκεφτομαι την κατάλυση πολύ σοβαρά πλέον και ας μην παρουσίαζω κολπική μαρμαρυγή,με έχουν διαλύσει οι ατιμες.

  13. #1843
    Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Athens
    Posts
    72
    Ελπίδα καλημέρα, είμαι νέα στο φόρουμ και όλα όσα γράφεις είναι ακριβώς ό,τι μου συμβαίνει και εμένα. Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε πριβε να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν?

  14. #1844
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλημερα οντως διαβασα τα μνμ σ κ ταυτιζομαστε σε ολα για να σ στειλω προσωπθκο μνμ πρεπει να εχεις στείλει εναν αριθμο μνμ κ δν μπορώ να σ στειλω προσωπικο ελα να μιλησουμε λιγο εδω να τα συμπληρωσεις

  15. #1845
    Quote Originally Posted by canio View Post
    Καλησπέρα και από εμένα,
    Ταλαιπωρουμαι με τις ρημαδες 2 χρόνια σχεδόν.Ειμαι 37 ετών.Ξεκινησα με 6500 έκτακτες κοιλιακές με ριπές.Μετα από χορήγηση κονκορ μέχρι και πριν 3 μήνες ήταν όλα τέλεια.Σχεδον 500 έκτακτες σε 4 χολτερ με το τελευταίο να δείχνει μόλις 46 έκτακτες.Λεω πάει ξεμπερδεψα με δαυτες.Απο το Πάσχα και μετά γύρισε το μαρτύριο.Χολτερ έδειξε 4500 πλέον και ας έχω αυξήσει το κονκορ σε 10mg την μέρα.Μαγνητικη καρδιάς φυσιολογική,αξονική στεφανιογραφια φυσιολογικη, τριπλεξ μια χαρά,τεστ κοπώσεως στο 92%, ακτινογραφίες, αίματα κλπ φυσιολογικά.Ειναι να τρελαίνεσαι!!!!Μου είπε ο γιατρός να πάρω το ρυθμονορμ αλλα είναι από τα κακά φάρμακα και δεν θέλω να το ξεκινήσω.Πλεον έχω και χτυπους σε ζευγάρια.Σκεφτομαι την κατάλυση πολύ σοβαρά πλέον και ας μην παρουσίαζω κολπική μαρμαρυγή,με έχουν διαλύσει οι ατιμες.
    Καλησπερα κ γω 37 με κοιλιακες αρρυθμίες κ αν διαβασες χωρις ιδιαίτερη διαγνωση η δικες μου κ μετα απο ηλεκτροφυσιολογικη μελετη...
    Δεν σου προτειναν να κανεις μελέτη?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •