αρρυθμίες - αγχος??? - Page 55
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 55 of 132 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 811 to 825 of 1973
  1. #811
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Δημητρης1987 View Post
    εχω παει 100 φορες σε καρδιολογους..ολοι μ λενε ολα καλα..μαλλον ειναι τα κωλο αγχη..
    Έχεις και έκτακτες (αριθμιες)?

  2. #812
    Παιδιά γεια κι απο μένα.εγώ σήμερα είχα ενα "καλο" επεισόδιο με συνεχομενες έκτακτες(στη σειρα εννοώ),απ'αυτα που τα δευτερόλεπτα σου φαίνονται αιώνας,ευτυχώς δεν τα παθαινω συχνα..είναι σκέτος τρόμος..και είμαι και υπο φαρμακευτική αγωγη,μαγνήσιο,Ω3,δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πια,δεν υπάρχει καμια λύση πια;εσείς το παθαινεται αυτό με τις σερι έκτακτες?

  3. #813
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by litoa View Post
    Παιδιά γεια κι απο μένα.εγώ σήμερα είχα ενα "καλο" επεισόδιο με συνεχομενες έκτακτες(στη σειρα εννοώ),απ'αυτα που τα δευτερόλεπτα σου φαίνονται αιώνας,ευτυχώς δεν τα παθαινω συχνα..είναι σκέτος τρόμος..και είμαι και υπο φαρμακευτική αγωγη,μαγνήσιο,Ω3,δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πια,δεν υπάρχει καμια λύση πια;εσείς το παθαινεται αυτό με τις σερι έκτακτες?
    Πόσοι ώρα σου κρατήσανε ?

  4. #814
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    5
    Ρε φιλε αντρεα απο αυτο ειναι το cpk που ειναι ανεβασμενο..δν ηξερες πως πρεπει να ξεκουραστεις πριν πας να κανεις αυτην την εξεταση;;οταν θα εισαι ηρεμος να την επαναλαβεις,το αποτελεσμα ειναι ανακριβες που βγηκε!!Τι ανεπαρκειες κ μλκς σου ειπε ο παθολογος τιποτα δν εχεις..απλα δυο μερες μην γυμναστεις κ πηγαινε να ξανακανεις την εξεταση κομπλε θα βγει!

  5. #815
    Κάποια δευτερόλεπτα,αλλά αρκούν για να σε κανουν ρακος...

  6. #816
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by litoa View Post
    Κάποια δευτερόλεπτα,αλλά αρκούν για να σε κανουν ρακος...
    Δεν ειναι τίποτα εγω αυτό το εχω 20 φορές την μέρα εδώ και ένα μήνα και όλοι μου λένε (γιατροί)να μην δίνω σημασία μια κουβέντα ειναι βέβαια αυτό γιατί δεν το νιώθουν και δεν ξέρουν πως νιώθουμε

  7. #817
    Πραγματικα αυτό το μη δίνεις σημασία,πως μπορεί να το καταφέρει κανεις;εγώ,πάντως δε μπορω..κι η καρδιολόγος μου λέει να ηρεμησω και είναι κάτι τόσο αθώο,αλλά άντε κάντο,τι να πω,μακάρι να βρεθεί μια λύση για ολους μας..

  8. #818
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Εγώ αυτό με τις συνεχόμενες έκτακτες litoa το παθαίνω, όχι συχνά βέβαια, άλλα ξέρω πόσο τρομακτικό είναι. Όταν με πιάνει είναι απαίσιο και ατελείωτο. Λέω από μέσα μου, άντε καλή μου ξεκίνα να χτυπάς κανονικά, αλλά αυτή τίποτα και τότε είναι που τα "παίζω" και κει που είμαι έτοιμη να πάρω ασθενοφόρο αρχίζει και κτυπάει πάλι με ρυθμό άλλα τι να το κάνεις έχω γίνει ράκος. Όσον αφορά την άθληση πρώτη φορά ακούω από γιατρό να λέει ότι χωρίς να έχεις κάτι παθολογικό πρέπει να σταματήσεις την άθληση γιατί θα κάνεις αιμοκάθαρση. Επειδή γυμνάζομαι, λόγω του ότι έχω αρρυθμίες έχω ρωτήσει άπειρες φορές καρδιολόγους αν πρέπει και μου έχουν πει κανένα πρόβλημα. Το μόνο που μου έχουν πει να περιορίσω είναι ο καφές και το κάπνισμα, άλλα ούτε καπνίζω, ούτε καφέ πίνω.

  9. #819
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Ρε παιδια εδω και μερικές μερες κατι σαν "δαγκωμα" να το πω τσίμπιμα να το πω ακριβως κάτω απο το στέρνο, μαζι με τις εκτακτες. Το εχει νιώσει κανένας?

  10. #820
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by litoa View Post
    Παιδιά γεια κι απο μένα.εγώ σήμερα είχα ενα "καλο" επεισόδιο με συνεχομενες έκτακτες(στη σειρα εννοώ),απ'αυτα που τα δευτερόλεπτα σου φαίνονται αιώνας,ευτυχώς δεν τα παθαινω συχνα..είναι σκέτος τρόμος..και είμαι και υπο φαρμακευτική αγωγη,μαγνήσιο,Ω3,δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πια,δεν υπάρχει καμια λύση πια;εσείς το παθαινεται αυτό με τις σερι έκτακτες?
    μερικές φορές είχα συνεχόμενες για 10 λεπτα...

  11. #821
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Σε μενα απαντησες η στο litoa μπερδευτικα john

  12. #822
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Κι εγώ έχω κάτι πόνους κατά καιρούς στην καρδιά, ειδικά κάτι σαν δάγκωμα κάτω από το στήθος, αλλά δεν δίνω σημασία.

  13. #823
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Εγω να δεις Νικο πονακια & τσιμπιματακια που νιωθω,εδω & χρονια βεβαια!Αστα να πανε!Διαβασε τα αρθρα που εχει γραψει ο Βασιλης Χολεβας(γκουγκλαρε το) για αυτες τις νευρωσεις που εχουμε σχετικα με τις ενοχλησεις της καρδιας,θα σε βοηθησει αρκετα!

  14. #824
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    38
    Παιδια εγω νιωθω ενα σφιξιμο στη καρδια και πολλες φορες να μην μπορω να παρω ανασα, σαν ενα αισθημα πνιγμου μπορω να το περιγραψω, δηλαδη σαν να μη μου φτανει το οξυγονο! Εχω κανει εξετασεις και ολα ηταν ενταξει. Μπορει ολο αυτο να προκαλειται απο αγχος;

  15. #825
    Α,καλά απο πονάκια,τσιμπηματακια,τραβ ηγματα και ο,τι άλλο θες πάμε καλά.κι εγώ προσπαθώ να μη δίνω σημασία μετα απο τις τόσες διαβεβαιωσεις των καρδιολογων,αλλά δεν παύει να με χαλάνε..είχα διαβάσει κι εγώ κάποια στιγμη το καλοκαίρι τα άρθρα του χολεβα και μπορω να πω οτι με άγγιξαν πολύ,γιατί ταυτιστικα σχεδόν με όλα όσα έγραφε...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •