αρρυθμίες - αγχος??? - Page 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 27 of 132 FirstFirst ... 1725262728293777127 ... LastLast
Results 391 to 405 of 1973
  1. #391
    Σας ευχαριστω πολυ!η βοηθεια σας καθε φορα ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμη! με βοηθατε να ηρεμησω και να μην σκεφτομαι αρνητικα!

  2. #392
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    οταν σταματησετε να πηγαινετε στον γιατρο,τοτε θα φυγουν και οι ανασφαλειες!θα περνανε οι μερες κ θα βλεπετε οτι δεν θα παθετε καμια ανακοπη,κανενα εμφραγμα κ τοτε θα διαπιστωσετε οτι ολα ειναι στο μυαλο!

    αν σκεφτομαστε συνεχως ωχ θα παθει κατι η καρδια μου,τοτε θα νιωσουμε ταχυπαλμια..απλη αυθυποβολη!αν φοβηθω οτι θα ζαλιστω...θα ζαλιστω!
    αν αντιληφθητε οτι ολα αυτα τα προκαλει το μυαλο,ειναι η αρχη της θεραπειας..
    πρωην παθουσα για οσους δεν με ξερουν.
    αν νιωθεις συνεχιεια επι 2 μηνες καθε μερα πως θα πεθανεις τοσο εντονα που κανεις αυθυποβολη , πιστευεις πως ειναι εφικτο?

  3. #393
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by doan View Post
    καλημερα..δεν ξερω αν με θυμαστε εχω ξαναγραψει..τελικα το τελευταιο χολντερ πριν απο 15 μερες κατεγραψε 16500 αρρυθμιες...σουπερ τι να πω..οποτε αρχισα το lopressor λογω εγκυμοσυνης ειναι ελαφρυ..αλλα ενταξει δεν βλεπω να με καλυπτει και απολυτα.τι να πω εχω αρχισει να φοβαμαι..τι θα παθω βρε παιδια με τοσες πολλες??μου ειπε και μενα για επεμβαση με καφτιριασμο αλλα δεν θελω φοβαμαι..εχετε ξανακουσει τοσες πολλες????
    γεια σου εχω κανει αυτον τον καυτηριασμο πριν 6 χρονια...μαγνησιο παιρνεις?

  4. #394
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Eγω συχνα νιωθω,στο σωμα μου,κυριος στη κοιλια και στις γαμπες,χτυπηματα,σαν τρεμουλο οχι ομως τοσο γρηγορο.Παντως το θεμα ειναι οτι μολις ξαπλωσω νιωθω το σωμα μου να παιζει σαν να κουνιεται το κρεβατι.Σημερα ενω καθομουνα στη καρεκλα,ενιωσα στην αριστερη ωμοπλατη,3 ξαφνικους χτυπους,νομιζω οτι ειναι της καρδιας,δεν ξερω,ρωτησα ενα καρδιολογο που μου ειπε οτι ειναι σχεδον απιθανο να συνεβει κατι τετοιο,γνωριζοντας βεβαια και το ιστορικο μου,μου ειπε οτι ειναι πιθανο να προξενηθηκε -αν συνεβει- λογω αγχους.Και για να κανω την κλασικη ερωτηση,υπαρχει καποιος αλλος που να εχει αντιληφθει κατι αντιστοιχο στο σωμα του?Το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι,δεν ενιωσα κατι στο στηθος,απλα στην ωμοπλατη τρεις εντονους ξαφνικους χτυπους,μετρησα τους παλμους,κλασικα αν αντιληφθω κατι,ειδα οτι ηταν σχετικα εντονοι,οχι βεβαια ταχυκαρδια,αλλα δεν ηταν αριθμοι.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΝΑΙ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΙΧΟ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΜΟΠΛΑΤΗ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΕΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΔΕ ΤΗ ΓΛΙΤΩΝΑ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ.ΜΕ ΜΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΠΡΟΚΑΛΟΥΝΑΤΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ
    ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ.....

  6. #396
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    ta niwthw sunexia katw apo to deksi sththos! Plaka exoun...:P den ta fovamai!! den m kanei na exei na kanei me palmous!!!

  7. #397
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Αν μας διαβαιβεωνε καποιος πως η καρδια μας δεν θα σταματησει ποτε και θα χτυπαει και θα ζουμε για παντα θα σας ελεγα εγω για ποτε θα εφαφανιζονταν επιτοπου ΟΛΑ!!!!!!!

  8. #398
    Banned
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Αν μας διαβαιβεωνε καποιος πως η καρδια μας δεν θα σταματησει ποτε και θα χτυπαει και θα ζουμε για παντα θα σας ελεγα εγω για ποτε θα εφαφανιζονταν επιτοπου ΟΛΑ!!!!!!!
    αν εκανε μια και μοναδικη εξαιρεση η φυση απο ολα τα εμβια οντα . και ελεγε η καρδια της καρολ δεν θα σταματησει ποτε. πιστευεις οτι ολα τα προβληματα σου θα ειχαν λυθει ?

  9. #399
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Γεια σας παιδιά.Είμαι 49 χρονών και μου αρχίσανε οι ταχυπαλμίες από τα 19 και στα 35 εμφανίστηκαν οι αρρυθμίες.Εδώ και ένα χρόνο με interal που το παίρνω 15-20 χρόνια μου πρόσθεσε ο γιατρός και το sotalol.Για ένα χρόνο περίπου ήμουνα καλά και εδώ και 4 μέρες περιμένω ότι θα πεθάνω....Τι γνώμη έχετε για το sotalol και για τα zanax επίσης που τα παίρνω 15 χρόνια?Τα αποτελέσματα του holter βγήκαν σήμερα με πολλές έκτακτες κοιλιακές και κολπικές.Μήπως παίζει ρόλο που ο ψυχιατρός μου εδώ και 3 μήνες μου έκοψε τα zanax και μου έδωσε τα traxenn των 20mg?

  10. #400
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    1
    Χαιρετω την "παρεα"... :) Εγω ειμαι 54 και πριν μια βδομαδα αρχισα να εχω εκτακτες (η αρρυθμια ?!) ΜΟΝΟ οταν καταπινω !!!
    ΚΑΘΕ φορα που καταπινω .Οι καρδιολογοι δεν μπορουν να εικασουν κατι.Εκανα triplex.Μου ειπαν (και προγραμματισα) να κανω Holder
    και γαστροσκοπηση . Εχει καποιος απο εσας αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ? Ευχαριστω

  11. #401
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    2
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Διαβάζοντας τις εμπειρίες όλων σας με βοήθησε πάρα πολύ στο να το ξεπεράσω σιγά σιγά. 'Οταν με πιάνει απλά δεν φοβάμαι πλέον. Αφού όλοι μας λίγο πολύ έχουμε πάει σε ένα σωρό καρδιολόγους και όλοι μας είπαν ότι δεν έχουμε τίποτα και οφείλονται όλα στο άγχος μας δεν βρίσκω το λόγο να επιβαρύνουμε το εαυτό μας με τέτοιες σκέψεις. Εγώ γυμνάζομαι πολύ και σε καθημερινή βάση, συχνά πυκνά θα με πιάσουν και κατά την άθληση δεν έχω αίσθημα δύσπνοιας ζαλάδας ή κάτι τέτοιο απλά άλλοτε χάνω έναν χτύπο άλλοτε στους 5 χτύπους π.χ ο 5ος είναι πιο αδύναμος... Όλοι οι καρδιολόγοι που με εξέτασαν μου είπαν ότι όλες οι καρδιές έχουν έκτακτες και πρώιμες.... είναι φυσιολογικό. Και ειδικά σε περίοδο άγχους...

  12. #402
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1
    Καλησπέρα! Μηπως μπορεις να μου πεις και εμενα σε ποιον ψυχοθεραπευτη πηγαινεις?? Θελω να βρω και εγω τον "ανθρωπο" μου αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομη...

  13. #403
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    2
    Μαράκι σε μένα αναφέρεσαι? Γιατί εγώ δεν έχω πάει σε ψυχοθεραπευτή...

  14. #404
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    geia sas eimai neos edo. eixa pathei krisi panikou prin 4 ores ke exo arrithmies edo ke 4 ores einai auto fisiologiko?? exo to aisthima tou oti stamata i kardia gia miso me 1 deuterolepto kai ksanapernei mpros me ena dinato xtipo. sas parakalo apantiste mou.

  15. #405
    Vangeli μην φοβάσαι...δεν θα πάθεις τίποτα με την καρδιά σου. Το συναίσθημα είναι απαίσιο και είναι λογικό να φοβάσαι πολύ. Προσπάθησε να μη σε τρομάζει το γεγονός της αρρυθμίας...θα σου πάρει πολύ χρόνο και κόπο να το συνηδητοποιήσεις και να αρχίζεις μόνος σου σιγά-σιγά να το ξεπερνάς. Πίστεψέ με ξεπερνιέται, αν όχι τελείως σε μεγάλο βαθμό...και κάποτε τελείως. Ό,τι θέλεις σχετικό από τα προσωπικά μου βιώματα στη διάθεσή σου.

    Quote Originally Posted by vangelis View Post
    geia sas eimai neos edo. eixa pathei krisi panikou prin 4 ores ke exo arrithmies edo ke 4 ores einai auto fisiologiko?? exo to aisthima tou oti stamata i kardia gia miso me 1 deuterolepto kai ksanapernei mpros me ena dinato xtipo. sas parakalo apantiste mou.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •