αρρυθμίες - αγχος??? - Page 127
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 127 of 132 FirstFirst ... 2777117125126127128129 ... LastLast
Results 1,891 to 1,905 of 1973
  1. #1891
    Quote Originally Posted by Nanig View Post
    Δεν ειναι ακριβως το ιδιο.λογω αγχους απεκτησα ευερεθιστο εντερο (πονους,κολικους κ.α.).και εκανα θεραπεια.ο γαστρεντερολογος μου ειπε να απευθυνθω σε ψυχοθεραπευτη.και ακολουθω αλλη θεραπεια πλεον.μαζι με οοολα αυτα εχω και τις αρρυθμιες.εχω παει 3 φορες σε καρδιολογο τα τελευταια χρονια,σε τρεις διαφορετικους,εχω κανει υπερηχους,καρδιογραφηματα, τριπλεξ...μου λενε οτι η καρδια μου ειναι υγιεστατη και οτι ειναι λογω αγχους.οπως καταλαβαινετε,δεν με πειθουν.ερχονται διαστηματα που γινονται χειροτερες.μπορει οταν αγχωθω,αλλα μπορει κ οταν κανω καποια δουλεια,οταν σκυψω αποτομα,οταν ξαπλωσω...εργαζομαι ναι.αλλα ολη μου η καθημερινοτητα καταστρεφεται μολις οι αρρυθμιες ή οι ταχυκαρδιες εμφανιστουν...τις μισω,δεν με αφηνουν να χαλαρωσω.και υποψην οτι δεν εχω πολλες μεσα στη μερα...ουτε καθε μερα..αλλα οσες εχω,ειναι ικανες να με φοβισουν τοσο πολυ,που στο καπακι μπορει ν παθω κ κριση πανικου απο τον φοβο μου...

    Oταν σου ερχονται αυτες οι φοβιες να θυμασαι παντα τα λογια των γιατρων. Οτι δεν εχεις τιποτα. Οι πλειστες αρρυθμίες δεν ειναι καν αρρυθμιες αλλα προκαλουνται στο διαφραγμα εκει που ειναι το στομαχι. Όταν σε ξαναπιάσουν θα παρατηρησεις ότι είναι εκει που βρισκεται το στομαχι. Δεν λεω κάποτε τις νιωθεις και στην καρδια. Δες τα στα πιο πάνω post μου έχω βάλει καποια links. Διαβασε τα. Θα σε βοηθησουν αρκετα

  2. #1892
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    καλημερα σε ολους... διάβασα ολα τα μηνύματα σας απο την αρχη κ πήρα πραγματικά κουράγιο....και εγω υποφερω χρόνια απο αρρυθμιες κ τους τελευταίους μήνες απο χιλιάδες αρρυθμιες... επαιρνα στην αρχη το. selectol. ημουν 2-3 μηνες καλα κ μετα παλι τα ιδια.. αμετρητες μερα νυχτα.. τωρα εδω κ μια βδομάδα παίρνω το τενορμιν 2την ημέρα των 25mg.τθς πρωτες τρεις μερες ημουν τελεια κ μετα παλι τα ίδια.... αυτο πιυ αξίζει να οω είναι οτι το στομαχι μου είναι χάλια.. πρηξιμο κ σφιξιμο μαζι. κ. γενικά αναστατο στομαχι πολυ.... εκανα γαστροσκοπηση κ ολα καλα... εχω απογοητευτει.. ο γιατρός λεει δεν. κινδυνευω. κ παιρνω κ ενα χρονο αντικαταθλιπτικα.... υπάρχει καποιος που τον ενοχλη το στομαχι. του σε συνδυασμό με τις αρρυθμιες;

  3. #1893
    Quote Originally Posted by anika View Post
    καλημερα σε ολους... διάβασα ολα τα μηνύματα σας απο την αρχη κ πήρα πραγματικά κουράγιο....και εγω υποφερω χρόνια απο αρρυθμιες κ τους τελευταίους μήνες απο χιλιάδες αρρυθμιες... επαιρνα στην αρχη το. selectol. ημουν 2-3 μηνες καλα κ μετα παλι τα ιδια.. αμετρητες μερα νυχτα.. τωρα εδω κ μια βδομάδα παίρνω το τενορμιν 2την ημέρα των 25mg.τθς πρωτες τρεις μερες ημουν τελεια κ μετα παλι τα ίδια.... αυτο πιυ αξίζει να οω είναι οτι το στομαχι μου είναι χάλια.. πρηξιμο κ σφιξιμο μαζι. κ. γενικά αναστατο στομαχι πολυ.... εκανα γαστροσκοπηση κ ολα καλα... εχω απογοητευτει.. ο γιατρός λεει δεν. κινδυνευω. κ παιρνω κ ενα χρονο αντικαταθλιπτικα.... υπάρχει καποιος που τον ενοχλη το στομαχι. του σε συνδυασμό με τις αρρυθμιες;
    Kαλημέρα. Εγώ παρατηρησα ότι όταν έχω το στομαχι μου νιωθω αρρυθμίες. Αλλα στην τελική δεν είναι αρρυθμίες και μπορεις να το παρατηρησεις και απο μόνη σου οτι τα νιώθεις , τα νιωθεις στην περιοχη του στομαχου λίγο πιο κάτω απο το στέρνο. Να προσέξεις λίγο την διατροφή σου. να τρωως ελαφρια γευματα και το σημαντικο να μην τρωως πολυ και να φουσκωνει το στομαχι γιατι τοτε ξεκινουν. Να σου γραψει κατι ο γιατρος για το στομαχι να παρεις λιγο καιρο για να ηρεμησει. Κανε τα αυτα και θα δεις διαφορα.

  4. #1894
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Τασο συμφωνω με οσα γραφεις όμως ε ουν καταγραφει στο χολντερ. κ τις νιωθω οτι είναι εκτακτες. δηλαδή νιώθω τον σπασμο στο στομαχι κ ενω ψηλαθω τον σφυγμο μου, κανει παυση κ ξαναρχίζει.. παιρνω καθε πρωι εδω κ ενα μηνα λαμπραζολ για το στομαχι.. τίποτα δεν μου κάνει

  5. #1895
    Quote Originally Posted by anika View Post
    Τασο συμφωνω με οσα γραφεις όμως ε ουν καταγραφει στο χολντερ. κ τις νιωθω οτι είναι εκτακτες. δηλαδή νιώθω τον σπασμο στο στομαχι κ ενω ψηλαθω τον σφυγμο μου, κανει παυση κ ξαναρχίζει.. παιρνω καθε πρωι εδω κ ενα μηνα λαμπραζολ για το στομαχι.. τίποτα δεν μου κάνει
    Δεν λεω θα έχεις καποιες εκακτες αλλά απλα να ξερεις ότι δεν ειναι όλες εκτακτες. Κάποιες προερχονται και απο το στομαχι. Έχεις πολυ αγχος οπως ολοι μας εδω στο group. Πρεπει να βρεις τροπους να ελεγξεις λιγο το αγχος και να ξεφευγεις λιγο απο την ρουτινα. Αμα σου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι καλα σημαινει ειναι ψυχολογικο. Για παραδειγμα εμενα ο γιατρος μου ειπε καποιες συμβουλες. Πραγματα που με ενοχλουν και προκαλουν θυμο να μην τα συζητω, Να προσπαθεις να εισαι ηρεμη κατα την διαρκεια την ημερας, βρες καποιες δραστηριοτητες να κανεις για να κρατας το μυαλο σου απασχολημενο, γυμναστικη ας πουμε ή ότι αλλο θες που να σε ευχαριστει. Το σημαντικο είναι να ξεφευγεις απο τις δυσαρεστες καταστασεις που σε κανουν να αρρωστας.

  6. #1896
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Καλησπερα....μπηκα στο φορουμ κ διαβαζα τα μνμ εστω κ παλια ερισσοτερο για να μη νιωθω οτι ειμαι μονη μ καθως βιωνω τα περισσοτερα απο αυτα τα συμπτωματα απο κακη διαχειριδη τ αγχους απως λενε κ οι γιατροι κατι βεβαι πνδεν ειναι αρκετα παρηγορο...διαβασα ομως το τελευταιο μνμ κ ειλικρινα με αγγιξε ελπιζω paulita αλλα κ ολοι σας να εχετε βρει μια σχετικη ηρεμια....
    Είδα μετά από πολύ καιρό την απάντηση, καθώς για μεγάλο διάστημα έμπαινα και δεν έβλεπα συνέχεια συζήτησης στο συγκεκριμένο θέμα...
    Σχεδόν ένα χρόνο μετά, και πλέον ίσως συνηθισμένη και πεπεισμένη ότι δεν μπορώ να αλλάξω και πολλά και απλά ίσως δέχομαι την κατάσταση μου και έτσι όπως είμαι θα πορευτώ. Οι αρρυθμίες, δεν έχουν σταματήσει, έρχονται όποτε τις καπνίσει και φεύγουν επίσης όποτε τις καπνίσει, κάθε φορά τρομάζω πως θα μείνω εκεί και θυμώνω και εγώ δεν ξέρω με τι, θυμώνω πολύ, πάρα πολύ.
    Έχω καταλάβει πως μαθαίνουμε να ζούμε τη στιγμή. Το σήμερα. Και να προσπαθούμε πάντα όσο μπορούμε, και το όσο μπορούμε είναι εξαιρετικά σημαντικό. Γιατί κάποια πράγματα, δε τα μπορούμε και προσπαθούμε αδίκως πάνω από τις δυνάμεις μας.
    Η ηρεμία μας είναι οι όμορφες στιγμές που ζούμε, αυτό
    Καλή συνέχεια, σε ευχαριστώ

  7. #1897
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by ΒΊΚΥ 79 View Post
    Καλησπέρα paulita !!! Διάβασα το μνμ σου και με άγγιξε. Δεν έχω παρόμοιο θέμα με εσένα αλλα έχω άλλα. Ο καθένας μάς έχει τα θέματα του και καθημερινά τα παλεύουμε. Εγώ προσπαθώ να διώχνω τής αρνητικές σκέψεις , να εστιάζω τη προσοχή μού σε άλλα πράγματα. Είχα ταχυκαρδίες και έλεγα ΟΚ δεν συμβαίνει τίποτα , να περάσει . Κουράγιο paulita , προχωρά , να ξέρεις δεν είσαι μόνη !!!
    Σε ευχαριστώ
    χάρηκα πολύ που είδα δυό λόγια, έστω μετά από τόσο καιρό, εγώ άργησα να δω την απάντηση
    Εύχομαι όλα καλά
    και χωρίς πολύ ταλαιπωρία...

  8. #1898
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Παιδιά καλησπέρα
    Καρδιογράφημα και τριπλεξ οκ
    Εδώ και 15 μέρες κάνω αγωγή με σολμπεν και λεξοτανιλ
    Αλλά έχω φοβία με την καρδιά οπότε περνώ συνεχεια πίεση
    Με έπιασε το πρωί να πάρω και μια μου δείχνει νορμάλ 12 με 7 και 75 και στα καπάκια μου δείχνει 13 με 6.5 και 60 παλμούς
    Το έχω ξαναπαθει αλλά νιώθω ταχυκαρδίες έτσι και φόβο ότι θα πάθω κάτι με την καρδιά

  9. #1899
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Thodor68 View Post
    Παιδιά καλησπέρα
    Καρδιογράφημα και τριπλεξ οκ
    Εδώ και 15 μέρες κάνω αγωγή με σολμπεν και λεξοτανιλ
    Αλλά έχω φοβία με την καρδιά οπότε περνώ συνεχεια πίεση
    Με έπιασε το πρωί να πάρω και μια μου δείχνει νορμάλ 12 με 7 και 75 και στα καπάκια μου δείχνει 13 με 6.5 και 60 παλμούς
    Το έχω ξαναπαθει αλλά νιώθω ταχυκαρδίες έτσι και φόβο ότι θα πάθω κάτι με την καρδιά
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό να ανεβαίνει πρόσκαιρα η πίεση επειδή φοβάσαι ότι θα σου ανέβει η πίεση, ειδικά όταν την μετράς. Πέτα το πιεσόμετρο, χάρισε το σε καμία γριά. Lexotanil παίρνεις, το θέμα σου είναι ψυχολογικό, όχι σωματικό.
    Έχω ένα φίλο γείτονα, νέο παιδί. Χωρίς ψυχολογικά και άγχος, ακριβώς πριν ένα χρόνο έπαθε έμφραγμα. Το Μάρτη με την πανδημία έχασε τη δουλειά του. Για να μπορεί να έχει εισόδημα, πήγαινε καλοκαιριατικα μέσα στη ζεστή κάτω από τον ήλιο και δούλευε οικοδομή. Ας συνέλθουμε

  10. #1900
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Έχεις απόλυτο δίκιο όταν είμαι σε φάση άγχους κτλ δεν Στροφάρω
    Τέλος πάντων

  11. #1901
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Thodor68 View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο όταν είμαι σε φάση άγχους κτλ δεν Στροφάρω
    Τέλος πάντων
    Το ίδιο και εγώ δεν στροφαρω όταν έχω άγχος. Τη μια έχω αρρυθμίες και έκτακτες, την άλλη έχω ζάλη και αδυναμία, από το Φλεβάρη κάποιες στιγμές νιώθω ζέστη και άλλες κρύο και φοβάμαι ότι μου ανεβαίνει ο πυρετός από Κορωνοιο. Όλα στο μυαλό μας είναι. Εννοώ φυσικά και τα νιώθουμε όλα αυτά και είναι δυσάρεστα συμπτώματα. Απλά η πηγή του κακού είναι το μυαλό, όχι το σώμα μας

  12. #1902
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Grecia
    Posts
    11
    Παιδια...εχω ξαναγραψει παλιοτερα εδω.Γενικα οι αρρυθμιες ειναι απο τα πιο δυσκολα συμπτωματα που παλευω μεσα απο την αγχωτικη μου διαταραχη πολλα χρονια τωρα..εγινα 37 και ειναι λυπηρο το πως δεν αλλαζει η κατασταση...παλι καλα που ΔΕΝ χειροτερευει. Οπως και να χει οποιος περναει παρομοια κατασταση μπορει να καταλαβει καπως. Δυσκολευομαι σε ολη μου την καθημερινοτητα. Φοβαμαι να κανω πραγματα που βαθυα μεσα μου αγαπαω(εχει συντονιστει η ζωη μου γυρω απο αυτο)...Οι γιατροι κυνικα πια(δεν πεθαινεις απο αυτο, συνεχισε) ετσι λεει η επιστημη που δεν ξερει τι της γινεται...τα λεφτακια μας ομως ξερνουν να τα δεχονται. Εχω θυμωσει πολυ και με αυτους, δυστυχως, αλλα πρεπει να κανω προσπαθεια να τους συγχωρησω, γιατι πραγματικα δεν ξερουν την τυφλα τους για καποια θεματα υγειας(ισως αν συντονιζοταν τα ερευνητικα κεντρα, οπως τωρα με την πανδημια για να βρουν το εμβολιο κατι να γινοταν...)δεν εχουν καν τα κοτσια να μου πουν φιλε μου, μεχρι να αφησεις την τελευταια σου πνοη η καρδουλα σου δεν θα σε αφησει σε ησυχια, οποτε παρατα μας και συ κ. Νευρωτικε γιατι εχουμε και δουλειες....50Ε κι εφυγες.
    Λοιπον αφηνω τους επιστημονες να κανουν οτι νομιζουν και ερχομαι στο θεμα μου το βασικο. Εχω αναγκη να με καταλαβαινει καποιος σε μια δυσκολη μερα, θελω καποιον να μου λεει μη φοβασαι και αντιστοιχα να το κανω και γω σε αυτον-αυτους. Οποιος επιθυμει να μου στειλε μηνυμα να ανοιξουμε μια ανωνυμη σελιδα στο facebook και ας ειμαστε με φτιαχτα προφιλ μονο και μονο για τον σκοπο αυτο(για να υπαρχει ανωνυμια)..εστω καποιος σε καποιον να λεει μη φοβασαι.Καποιος ομως που ξερει και το ζει ή το εχει ζησει.Ετσι εριξα μια ιδεα..ξερω μπορει να ειναι βλακεια...αλλα δεν εχω κανεναν να με καταλαβει..πες το απελπισια πες το οπως θες..

  13. #1903
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by arythmakias View Post
    Παιδια...εχω ξαναγραψει παλιοτερα εδω.Γενικα οι αρρυθμιες ειναι απο τα πιο δυσκολα συμπτωματα που παλευω μεσα απο την αγχωτικη μου διαταραχη πολλα χρονια τωρα..εγινα 37 και ειναι λυπηρο το πως δεν αλλαζει η κατασταση...παλι καλα που ΔΕΝ χειροτερευει. Οπως και να χει οποιος περναει παρομοια κατασταση μπορει να καταλαβει καπως. Δυσκολευομαι σε ολη μου την καθημερινοτητα. Φοβαμαι να κανω πραγματα που βαθυα μεσα μου αγαπαω(εχει συντονιστει η ζωη μου γυρω απο αυτο)...Οι γιατροι κυνικα πια(δεν πεθαινεις απο αυτο, συνεχισε) ετσι λεει η επιστημη που δεν ξερει τι της γινεται...τα λεφτακια μας ομως ξερνουν να τα δεχονται. Εχω θυμωσει πολυ και με αυτους, δυστυχως, αλλα πρεπει να κανω προσπαθεια να τους συγχωρησω, γιατι πραγματικα δεν ξερουν την τυφλα τους για καποια θεματα υγειας(ισως αν συντονιζοταν τα ερευνητικα κεντρα, οπως τωρα με την πανδημια για να βρουν το εμβολιο κατι να γινοταν...)δεν εχουν καν τα κοτσια να μου πουν φιλε μου, μεχρι να αφησεις την τελευταια σου πνοη η καρδουλα σου δεν θα σε αφησει σε ησυχια, οποτε παρατα μας και συ κ. Νευρωτικε γιατι εχουμε και δουλειες....50Ε κι εφυγες.
    Λοιπον αφηνω τους επιστημονες να κανουν οτι νομιζουν και ερχομαι στο θεμα μου το βασικο. Εχω αναγκη να με καταλαβαινει καποιος σε μια δυσκολη μερα, θελω καποιον να μου λεει μη φοβασαι και αντιστοιχα να το κανω και γω σε αυτον-αυτους. Οποιος επιθυμει να μου στειλε μηνυμα να ανοιξουμε μια ανωνυμη σελιδα στο facebook και ας ειμαστε με φτιαχτα προφιλ μονο και μονο για τον σκοπο αυτο(για να υπαρχει ανωνυμια)..εστω καποιος σε καποιον να λεει μη φοβασαι.Καποιος ομως που ξερει και το ζει ή το εχει ζησει.Ετσι εριξα μια ιδεα..ξερω μπορει να ειναι βλακεια...αλλα δεν εχω κανεναν να με καταλαβει..πες το απελπισια πες το οπως θες..
    Φίλε μου υπάρχουν πολλά γκρουπ στο facebook για αρρυθμίες, ξένα βέβαια, καλό είναι να ξέρεις αγγλικά, που υπάρχουν χιλιάδες άνθρωποι απ' όλο τον κόσμο που έχουν αρρυθμίες. Σου γράφω μερικά που είμαι κι εγώ γραμμένη:

    PVC Ectopic Cardiac Arrhythmia Support
    Heart Palpitations/Ectopic Beats - Group of Friends
    Heart Anxiety Support

    Σε καταλαβαίνω, κι εγώ έχω χρόνια που παιδεύομαι, τώρα τελευταία με ξαναπιάσανε.

  14. #1904
    Quote Originally Posted by arythmakias View Post
    Παιδια...εχω ξαναγραψει παλιοτερα εδω.Γενικα οι αρρυθμιες ειναι απο τα πιο δυσκολα συμπτωματα που παλευω μεσα απο την αγχωτικη μου διαταραχη πολλα χρονια τωρα..εγινα 37 και ειναι λυπηρο το πως δεν αλλαζει η κατασταση...παλι καλα που ΔΕΝ χειροτερευει. Οπως και να χει οποιος περναει παρομοια κατασταση μπορει να καταλαβει καπως. Δυσκολευομαι σε ολη μου την καθημερινοτητα. Φοβαμαι να κανω πραγματα που βαθυα μεσα μου αγαπαω(εχει συντονιστει η ζωη μου γυρω απο αυτο)...Οι γιατροι κυνικα πια(δεν πεθαινεις απο αυτο, συνεχισε) ετσι λεει η επιστημη που δεν ξερει τι της γινεται...τα λεφτακια μας ομως ξερνουν να τα δεχονται. Εχω θυμωσει πολυ και με αυτους, δυστυχως, αλλα πρεπει να κανω προσπαθεια να τους συγχωρησω, γιατι πραγματικα δεν ξερουν την τυφλα τους για καποια θεματα υγειας(ισως αν συντονιζοταν τα ερευνητικα κεντρα, οπως τωρα με την πανδημια για να βρουν το εμβολιο κατι να γινοταν...)δεν εχουν καν τα κοτσια να μου πουν φιλε μου, μεχρι να αφησεις την τελευταια σου πνοη η καρδουλα σου δεν θα σε αφησει σε ησυχια, οποτε παρατα μας και συ κ. Νευρωτικε γιατι εχουμε και δουλειες....50Ε κι εφυγες.
    Λοιπον αφηνω τους επιστημονες να κανουν οτι νομιζουν και ερχομαι στο θεμα μου το βασικο. Εχω αναγκη να με καταλαβαινει καποιος σε μια δυσκολη μερα, θελω καποιον να μου λεει μη φοβασαι και αντιστοιχα να το κανω και γω σε αυτον-αυτους. Οποιος επιθυμει να μου στειλε μηνυμα να ανοιξουμε μια ανωνυμη σελιδα στο facebook και ας ειμαστε με φτιαχτα προφιλ μονο και μονο για τον σκοπο αυτο(για να υπαρχει ανωνυμια)..εστω καποιος σε καποιον να λεει μη φοβασαι.Καποιος ομως που ξερει και το ζει ή το εχει ζησει.Ετσι εριξα μια ιδεα..ξερω μπορει να ειναι βλακεια...αλλα δεν εχω κανεναν να με καταλαβει..πες το απελπισια πες το οπως θες..
    Φίλε διάβασε τα σχόλια του group. Θα σε βοηθησουν λίγο. Εγώ είμαι 40 και τα έχω 12 χρόνια τωρά. Έχω τα σκαμπανεβάσματα μου όπως όλοι.Παίρνεις κάποια φαρμακευτική αγωγή?Ασχολείσαι με κάτι? εννοώ να κρατας το μυαλό σου απασχολημένο? γιατι ολα απο αυτο το ρημάδι το μυαλο ξεκινούν.

  15. #1905
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Grecia
    Posts
    11
    Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Απεχω απο καθε ειδους φαρμακα, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υποφερω. Εχω κανει 5 χρονια ψυχοθεραπεια με σχετικη ανακαμψη αλλα τωρα λογω ημιανεργιας και καταρακωμενης διαθεσης δεν εχω χρηματα για πολυτελειες. Εδω στην επαρχια δεν υπαρχουν δομες ψυχικης υγειας με μικρο αντιτιμο ή δωρεαν. Ειμαι αρκετα υπομονετικο ατομο και κατα διαστηματα μαχητικο, αλλα οι αρρυθμιες ειναι συμπτωμα της κολασεως σε τυρρανικο καθεστως. Απο την πρωτη μερα που μου εμφανιστηκαν δεν με αφησαν ποτε. Αλλες μερες εχω 2-3 αλλες 1000. Καθολου παντως δεν υπηρχε μερα που να μην εχω. Σε παγκοσμιο επιπεδο δεν υπαρχει τροπος ανακουφισης..ισως με κατι μεθοδους απαγορευμενες με ημιναρκωτικα της φυσης αλλα ειμαι πολυ δειλος να δοκιμασω. Η αυθεντικη γαληνη ειναι ισως η λυση, ομως σε μια κοινωνια ανθρωποφαγα και ανιση πρεπει να εισαι μεγαλο ταλεντο για να την κατακτησεις. Ευχομαι σε ολους εσας που ζειτε παρομοια ν ειστε δυνατοι και η τυχη σας να ειναι με το μερος σας. Να μη το βαλει κανεις μας κατω...δεν το διαλεξαμε αυτο . μας επισκεφτηκε γιατι καποια ευαισθησια γονιδιακη το καλεσε , ισως και για παντα. Το αγχος ειναι δηλητηριο πιο αργο κι απο τον ιδιο τον θανατο, ζεις το καθε δευτερολεπτο σαν αιωνα. Αγαπηστε την δουλεια που κανετε και τους κοντινους σας ανθρωπους ωστε τουλαχιστον το μαχαιρι που καρφωθηκε στην ψυχη μας αθελα μας, να μην γυρναει με μενος μεσα μας. Σι γιου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •