ΟΔΥΣΣΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΟΔΥΣΣΕΙΑ

    Η τεχνολογια θα ακυρωνε μερικα απο τα μεγαλα εργα της ιστοριας.Με κινητο, GPS και κινητηρα θαλασσης, η Οδυσσεια μεταβαλλεται σε εβδομαδιαια κρουαζιερα.Αλλα και παλι, μηπως και τωρα με την τεχνολογικη εκρηξη και με τη ζωη μας να εχει διευκολυνθει, δεν τραβαμε πολλοι απο εμας μεγαλη "Οδυσσεια";

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,015
    Εχουμε περισσοτερα...αλλα ειμαστε ακομα πεινασμενοι για περισσοτερα.

    Δεν νοειται χωρις κινητο , υπολογιστη,τηλεοραση,αυτοκ ινητο κλπ κλπ και ουκ εχει τελος η λιστα:)

    Και φυσικα πρεπει να οδηγεις , να μαθεις να χειριζεσαι υπολογιστη , να δουλευεις να βγαζεις τα λεφτα για τα καλουδια...δεν ειναι το ιδιο με το μαθεις να οργωνεις ενα χωραφι με τον παλιο τροπο που σαφως ηταν εξοντωτικο αλλα ηταν στανταρ εργασια και την εκανες για μια ζωη.

    Καλυτερα...χειροτερα , εχει τα καλα του και τα ασχημα αλλα εγω προσωπικα στους τροπους των προγονων μας δεν γυρναω:) και αν μιλησουμε σαν συνολο ανθρωποτητα κατι τετοιο ειναι αδιανοητο και αδυνατο.
    Μια αλλαγη νοοτροπιας θα ηταν καλη βεβαια και απαραιτητη οπως εξελισσονται τα πραγματα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Έτσι πάνε αυτά.

    Και οι μηχανές τηλεμεταφοράς του 3000 θα ακύρωναν όλα τα σημερινά αργά μέσα μεταφοράς οπότε και όλες τις περιπέτειες του δρόμου και τα road trips. C\'est la vie

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,015
    [ακραιως off topic on] Ξερεις τι σκεφτομαι πετραν γιατι αφου σε ενα θαλαμο τηλεμεταφορας αναλυεται-αποσυντιθεται και ξανασυντηθειται ενας ανθρωπος σε ενα αλλο σημειο , λογικα θα μπορουσαμε να κανουμε και πολλαπλα αντιγραφα του ιδιου ατομου αλλα δεν το ειδα στο σταρ τρεκ:MAD . Με ταλανιζει πολυ αυτη η σκεψη για δεκαετιες λολ [ακραιως off topic off]
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by keep_walking
    [ακραιως off topic on] Ξερεις τι σκεφτομαι πετραν γιατι αφου σε ενα θαλαμο τηλεμεταφορας αναλυεται-αποσυντιθεται και ξανασυντηθειται ενας ανθρωπος σε ενα αλλο σημειο , λογικα θα μπορουσαμε να κανουμε και πολλαπλα αντιγραφα του ιδιου ατομου αλλα δεν το ειδα στο σταρ τρεκ:MAD . Με ταλανιζει πολυ αυτη η σκεψη για δεκαετιες λολ [ακραιως off topic off]


    Ξέρεις ότι αυτό το θέμα με την τηλεμεταφωρά έχει γίνει αντικείμενο σε μεγάλα φιλοσοφικά debates για την φύση της συνείδησης και της ατομικότητας!


    Γιατί αν αποσυντίθεσαι στον τηλεμεταφορέα θα είσαι ο ίδιος στον άλλο? Η απλά ένα βιολογικό αντίγραφο του εαυτού σου με \"κάποιον άλλο\" μέσα του!? Αφού αποσυντίθεσαι αυτό σημαίνει ότι πεθαίνεις εσύ? :o

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    (Εντάξει, δικαιούμαι και εγώ ένα off topic που δικαιολογείται όμως από τον τίτλο.)
    Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ;
    Οδύσσεια είσαι καλά; Περιμένουμε νέα σου..!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by streidi
    (Εντάξει, δικαιούμαι και εγώ ένα off topic που δικαιολογείται όμως από τον τίτλο.)
    Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ;
    Οδύσσεια είσαι καλά; Περιμένουμε νέα σου..!


    Συγνώμη, δεν βλέπεις ότι αυτό το θρεντ έχει θέμα \"τηλεμεταφορέις\"? :o:P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Δεν κάνει τίποτα! :-Ρ
    Συγνώμη, απλά εστίασα στον τίτλο!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •