"Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.." - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    γιώργο, ειλικρινά παθαίνω πλάκα που ήσουν κ αθλητής!
    εγώ θα σου ξαναθυμίσω πως ποτε δν είναι αργά.
    είσαι κ μικρός!
    http://www.mazi.org.gr/

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    γιώργο, ειλικρινά παθαίνω πλάκα που ήσουν κ αθλητής!
    εγώ θα σου ξαναθυμίσω πως ποτε δν είναι αργά.
    είσαι κ μικρός!
    Μικρος δεν ειμαι ,εγινα 31 πριν μια βδομαδα!

    Ναι ειναι απιστευτο και ομως αληθινο!! και δυστυχως δεν ειμαι ο μονος , απλα ειναι πολυ δυσκολο να μαθευτει κατι τετοιο και καλα κανουν τα παιδια και δεν το λενε!

    Και ομως ειμουν και πολυ καλος ! Φαντασου οτι εκανα και διατροφη! , δεν ετρογα τηγανιτα , σχεδον ολα βραστα, με ωραριο στα γευματα, συμπληροματα ,βιταμινες , αμινοξεα ,προτεινες , κρεατινες και αλλα πολλα ! μονο μια φορα την βδομαδα μας αφηναν να φαμε οτι θελαμε! Αμ το αλλο ! οτι επεφτα για υπνο στις 10 με 11 το βραδυ!! και φυσικα ουτε λογος και τσιγαρα ποτα και ξενιχτια , μονο καθε σαββατο !

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ισως ομως ειναι και αυτος ο λογος που καπως κρατιεμαι , δεν ειμαι τοσο χαλια οπως αλλοι , εχω ακομα τα δοντια μου , δεν εχω διπλοσει -καμπουριασει οπως αλλα παιδια και δενεχω αρρωστιες .
    Αλλα μονο αυτα , γτ. αμα συγρινω με αλλους που δεν ειναι χρηστες τοτε αστοο, ειμαι "σκατα" εχω προβληματα που εχει ο παππους σου η πατερας σου , (δεν το λεω με κακια , ευχομε υγεια στους ανθρωπους !!) ΕΧΩ προβληματα που ντρπομαι να τα πω ακομα και εδω , που δεν με ξερει κανεις, μπορει να τα ελεγα καποτες ,αλλα απο τοτες που καταλαβα το κομπλεξ και την επιθεση που θα δεχτω απο καποιες εδω μεσα δεν μπορω παρα μονο με πρ.μην. σε καποια ατομα αξιολογα .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Αρα Γιωργο, εχοντας ενα τετοιο παρελθον, λογικα σου ειναι πιο ευκολο σε σχεση με αλλα παιδια που εχουν μαθει αλλιως, να κοψεις..Εχεις ενα παρελθον στο οποιο εστω και στο ελαχιστο μπορεις να επιστρεψεις..

    Οτι κι αν εχει ειπωθει μεταξυ μας,σου ευχομαι ακομα να ρθει η στιγμη που θα παρεις αυτην την οριστικη αποφαση για τη ζωη σου..και να ειναι οσο το δυνατον πιο εγκαιρα.Οσο δεν την παιρνεις,οτι και να λες,οτι και να σου λεμε,στα ιδια θα μενεις και τα ιδια θα κανεις..Απλως σου επισημαινω οτι το παρελθον σου μπορει να αποτελεσει ενα επιπλεον λογο-ενα βοηθημα παραπανω.

    Κανε μια αναδρομη και αποφασισε πιο στυλ ζωης σ αρεσει περισσοτερο και τι διαλεγεις μεταξυ των δυο..Περιλαμβανοντας στη σκεψη αυτη, και την υγεια σου.την κατασταση σου (οσο και να λες οτι δεν σου φαινεται εμφανισιακα, οπωσδηποτε δεν θα εχεις την ιδια εικονα που θα χες διχως την ηρωινη),τα οικονομικα κι ολους αυτους τους σημαντικους παραγοντες.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Μικρος δεν ειμαι ,εγινα 31 πριν μια βδομαδα!

    Ναι ειναι απιστευτο και ομως αληθινο!! και δυστυχως δεν ειμαι ο μονος , απλα ειναι πολυ δυσκολο να μαθευτει κατι τετοιο και καλα κανουν τα παιδια και δεν το λενε!

    Και ομως ειμουν και πολυ καλος ! Φαντασου οτι εκανα και διατροφη! , δεν ετρογα τηγανιτα , σχεδον ολα βραστα, με ωραριο στα γευματα, συμπληροματα ,βιταμινες , αμινοξεα ,προτεινες , κρεατινες και αλλα πολλα ! μονο μια φορα την βδομαδα μας αφηναν να φαμε οτι θελαμε! Αμ το αλλο ! οτι επεφτα για υπνο στις 10 με 11 το βραδυ!! και φυσικα ουτε λογος και τσιγαρα ποτα και ξενιχτια , μονο καθε σαββατο !

    να τα εκατοστήσεις τότε!!!
    μικρός είσαι βρε...
    είσαι ακομη 30!
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ισως ομως ειναι και αυτος ο λογος που καπως κρατιεμαι , δεν ειμαι τοσο χαλια οπως αλλοι , εχω ακομα τα δοντια μου , δεν εχω διπλοσει -καμπουριασει οπως αλλα παιδια και δενεχω αρρωστιες .
    Αλλα μονο αυτα , γτ. αμα συγρινω με αλλους που δεν ειναι χρηστες τοτε αστοο, ειμαι "σκατα" εχω προβληματα που εχει ο παππους σου η πατερας σου , (δεν το λεω με κακια , ευχομε υγεια στους ανθρωπους !!) ΕΧΩ προβληματα που ντρπομαι να τα πω ακομα και εδω , που δεν με ξερει κανεις, μπορει να τα ελεγα καποτες ,αλλα απο τοτες που καταλαβα το κομπλεξ και την επιθεση που θα δεχτω απο καποιες εδω μεσα δεν μπορω παρα μονο με πρ.μην. σε καποια ατομα αξιολογα .
    γιώργο, ένα κακό που κάνουμε ( κ γω μαζί ) είναι πως συχνά συγκρινόμαστε με τα χειρότερα.
    αν συγκριθουμε με τα καλυτερα, πονάει, αλλά πιστεψε με αξιζει γιατί βελτιωνόμαστε!
    δοκίμασε το.
    σε μένα κάποιες φορές έπιασε.
    όχι όλες.
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Λυπάμαι δε συμφωνώ.... όπως είπα και παραπάνω άλλο το να πάσχεις από μια ασθένεια ψυχολογική ή σωματική για την οποία δεν ευθύνεσαι ο ίδιος και άλλο να κάνεις μια επιλογή που ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα είναι καταστροφική...
    βρισκω πολυ ατυχη την συγκριση....σαν να ψαχνουμε ποιος εχει μεγαλυτερη αδυναμια? γιατι κι αυτος που επιλεγει να εξαρτηθει πάσχει απο κατι...που δεν ξερω αν εχει ονομα ή αν εχει νοημα να μπει σε ορισμο.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εχεις πολυ μεγαλο δικιο φιλε μου!!! αλλα σε ποια κοινωνια? σε μια κοινωνια που ειναι διεφθαρμενη μεχρι τα μπουνια? σε μια κοινωνια που μονο στην T.V. συγκινητε? Υπαρχουν αξιοι ανθρωποι γυρο μας ,αλλα δυστυχως οι αναξιοι και οι αδικοι εχουν πιο δυναμη !

    Ειμαι και εγω αυτο που λετε "πρεζονι " και ντροπη δικια μου ! οπως πολυ σωστα λες δεν ειμαστε ολοι το ιδιο , εγω εχω την τυχη να μην εχω αναγκη να γινω επαιτης ! ουτε να ειμαι στις αρρωστιες και σαν ζομπι γτ. προσεχω ,παω σε γιατρους ,εχω διατροφολογο και αλλα που συντηρουν και ειμαι πολυ πιο αξιοπρεπεις απο καποιον του δρομου! ειχα την ατυχια για πολυ λιγες μερες να ζησω στο πετσι μου τη ειναι και πως ειναι το να εισαι "του δρομου" ειναι πολυ ασχημα τα πραματα και πιστεψε με το εκλημα ,η ληστεια ηταν το πρωτο πραμα που σκεφτεται καποιος που δεν θα ρηξει τα μουτα του να γινει ζητιανος !
    Οπως ειναι τα πραματα σημερα μπορει αυριο μεθαυριο να μην εχω την ανεση να χαλαω τοσα λεφτα για την παρτη μου , αρα πολυ ευκολα μπορει να γινω ετσι ! ομως ειναι πολυ ανανδρο να μην τα βαλω με τον εαυτο μου και οχι με τους αλλους ,αφου κανεις δεν μου ειπε να γινω πρεζακιας ! Για αυτο και θελω να γινω καλα ! για αυτο και θελω να κοψω και να κανω οτι κακεις εσυ και ο καθενας ! τοσα λεφτα που χαλαω καθε μερα ! θα μπορουσα να τα κανω κατι πολυ πιο καλο απο το να κανω πλουσιους αυτους τους εμπορους θανατου!
    Γιωργο, ευχομαι να πραγματοποιησεις τις επιθυμιες σου.....και οπως να λες να κανεις κατι πιο ομορφο με τα χρηματα αυτα, απο το να βασανιζεσαι ετσι...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Αρα Γιωργο, εχοντας ενα τετοιο παρελθον, λογικα σου ειναι πιο ευκολο σε σχεση με αλλα παιδια που εχουν μαθει αλλιως, να κοψεις..Εχεις ενα παρελθον στο οποιο εστω και στο ελαχιστο μπορεις να επιστρεψεις..

    Οτι κι αν εχει ειπωθει μεταξυ μας,σου ευχομαι ακομα να ρθει η στιγμη που θα παρεις αυτην την οριστικη αποφαση για τη ζωη σου..και να ειναι οσο το δυνατον πιο εγκαιρα.Οσο δεν την παιρνεις,οτι και να λες,οτι και να σου λεμε,στα ιδια θα μενεις και τα ιδια θα κανεις..Απλως σου επισημαινω οτι το παρελθον σου μπορει να αποτελεσει ενα επιπλεον λογο-ενα βοηθημα παραπανω.

    Κανε μια αναδρομη και αποφασισε πιο στυλ ζωης σ αρεσει περισσοτερο και τι διαλεγεις μεταξυ των δυο..Περιλαμβανοντας στη σκεψη αυτη, και την υγεια σου.την κατασταση σου (οσο και να λες οτι δεν σου φαινεται εμφανισιακα, οπωσδηποτε δεν θα εχεις την ιδια εικονα που θα χες διχως την ηρωινη),τα οικονομικα κι ολους αυτους τους σημαντικους παραγοντες.
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ΝΙΑΗ για την ευχη σου ¨) μεγαλοψυχο εκμερους σου παρα τα οσα ασχημα λογια εχουμε πει .
    Εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις , αποφαση μου ειναι , τ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ειναι το θεμα και μονο !! απο αυτο εξαρτατε το καλο και το κακο μουυ!!!
    Απο χθες κανω μια ακομη προσπαθεια , αν και κατι σοβαρο εχω καιρο να κανω! Δεν εκανα κατι μεγαλο κατι σοβαρο , προσπαθω να μειωσω τις ποσοτητες και τις φορες που πινω καθε καθε μερα ,μαλον καθε λιγες ωρες! αφου αμα δεν πιω καθε 2-3 ωρες δεν παει ! πρεπει να πιω για να μπορεσει να ανιοξει το στομαχι μου και να φαω ! πρεπει να πιω για να κανω μπανιο ! και ασε την δουλεια που πινω καθε περιπου 3 ωρες ,αφου δεν μπορω αλλιως να δουλεψω! το πρωι που ξυπνω εχω στερητικα ,εχω χαρμανες γτ. για γυρο στις 5 ωρες δεν εχω πιει αφου κοιμαμαι ! - και παλυ καλα που κοιμαμαι - νιωθω πολυ χαρουμενος που μπορω πλεον και κομαμαι!! .Δυστυχως το εχω παρα κανει !

    Δεν μπορω να μην ευχαριστησω και εσενα "Σοφια " για την ευχη σου να τα καταφερω ! αλλα δεν θελω να εχεις μεγαλες προσδοκιες , δλδη μην περιμενεις πολλα απο εμενα ,μπορει απο αυτα που γραφω να φαινομαι καμια μεγαλη προσωπικοτητα ,χεχεχε μπορει αλλα "παλλια ομως " ¨)
    Γενικα εκτιμω και νιωθω υποχρεος για καθε ευχη η καλη κουβεντα πανω στο προβλημα μου απο εσας .¨)

  10. #25
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ΝΙΑΗ για την ευχη σου ¨) μεγαλοψυχο εκμερους σου παρα τα οσα ασχημα λογια εχουμε πει .
    Εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις , αποφαση μου ειναι , τ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ειναι το θεμα και μονο !! απο αυτο εξαρτατε το καλο και το κακο μουυ!!!
    Απο χθες κανω μια ακομη προσπαθεια , αν και κατι σοβαρο εχω καιρο να κανω! Δεν εκανα κατι μεγαλο κατι σοβαρο , προσπαθω να μειωσω τις ποσοτητες και τις φορες που πινω καθε καθε μερα ,μαλον καθε λιγες ωρες! αφου αμα δεν πιω καθε 2-3 ωρες δεν παει ! πρεπει να πιω για να μπορεσει να ανιοξει το στομαχι μου και να φαω ! πρεπει να πιω για να κανω μπανιο ! και ασε την δουλεια που πινω καθε περιπου 3 ωρες ,αφου δεν μπορω αλλιως να δουλεψω! το πρωι που ξυπνω εχω στερητικα ,εχω χαρμανες γτ. για γυρο στις 5 ωρες δεν εχω πιει αφου κοιμαμαι ! - και παλυ καλα που κοιμαμαι - νιωθω πολυ χαρουμενος που μπορω πλεον και κομαμαι!! .Δυστυχως το εχω παρα κανει !

    Δεν μπορω να μην ευχαριστησω και εσενα "Σοφια " για την ευχη σου να τα καταφερω ! αλλα δεν θελω να εχεις μεγαλες προσδοκιες , δλδη μην περιμενεις πολλα απο εμενα ,μπορει απο αυτα που γραφω να φαινομαι καμια μεγαλη προσωπικοτητα ,χεχεχε μπορει αλλα "παλλια ομως " ¨)
    Γενικα εκτιμω και νιωθω υποχρεος για καθε ευχη η καλη κουβεντα πανω στο προβλημα μου απο εσας .¨)
    γιωργο...αυτό που δεν κατάλαβες από τη συμμετοχή σου εδώ μέσα είναι πως δεν είμαστε εχθροί σου.
    Δεν έχουμε τίποτα μαζί σου, δεν σε ξέρουμε.
    Εσύ είσαι εχθρος του εαυτού σου και κάθε φορά που διαβάζεις μια αλήθεια που δεν σε βολεύει, επιτίθεσαι.
    Σου εύχομαι καλή τύχη στον αγώνα σου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν καταδικαζουμε τους εξαρτημενους γιατι ολοι ειμαστε εξαρτημενοι απο κατι. αλλος με την πρεζα αλλος με το φαι αλλος με την δουλεια αλλος με το σεξ αλλος με τον γκομενο/να.

    η αυτοκατασροφη εχει πολλες μορφες και δεν χρειαζεται να ναι σε ενεσιμη μορφη...........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν καταδικαζουμε τους εξαρτημενους γιατι ολοι ειμαστε εξαρτημενοι απο κατι. αλλος με την πρεζα αλλος με το φαι αλλος με την δουλεια αλλος με το σεξ αλλος με τον γκομενο/να.

    η αυτοκατασροφη εχει πολλες μορφες και δεν χρειαζεται να ναι σε ενεσιμη μορφη...........
    συμφωνω...πολυ αληθινα λογια....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    παρ ολα αυτα κ εγω αμα ημουνα στην θεση εκεινου του κυριου θα προσεχα μη με κλεψουνε. εχω δει να κλεβουνε χωρις να παρεις χαμπαρι και μαλιστα εν ωρα ''ρητοριας''........δλδ να κανουν πως κλαινε κλπ κ να σε αποσυντονιζουν και δεν παιρνεις πρεφα παρα 1 ωρα μετα....... δεν ξερεις για τι ειναι ικανος ο καθε ενας στον δρομο...ειναι λογικο να προσπαθεις να προστατευτεις
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν καταδικαζουμε τους εξαρτημενους γιατι ολοι ειμαστε εξαρτημενοι απο κατι. αλλος με την πρεζα αλλος με το φαι αλλος με την δουλεια αλλος με το σεξ αλλος με τον γκομενο/να.

    η αυτοκατασροφη εχει πολλες μορφες και δεν χρειαζεται να ναι σε ενεσιμη μορφη...........
    πολυ σωστο.
    αλλα συμβαινει μερικες εξαρτησεις να κανουν καλο...
    εχω εναν φιλο που μετα απο καποια χρονια κρεπαλιασματος και εθισμου στο αλκοολ (θα κανε και τπτ ντραγκς ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ)
    επειδη δεν μπορουσε να ξεφυγει απο τον εθισμο, εθιστηκε στον αθλητισμο.
    εκοψε ΟΛΕΣ τις βλαβερες ουσιες, απο το αλκοολ μεχρι το βουτυρο, εγινε μαραθωνοδρομος και την εβγαζε με καροτα και πιπεριες ωμες και προπονηση καθημερινη χιλιομετρων.
    εκανε οικογενεια, δουλευε κανονικα και ζει ακομα μια χαρα
    μακαρι ολοι μας οι εθισμοι να ηταν ετσι..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλα μην εισαι τοσο σιγουρη επειδη οι εθισμοι στην υπερβολη τους και παλι βλαπτουν. η υπερβολικη αθληση βλαπτει οπως καθε εθισμος γιατι δεν παυει να ειναι μια ενασχοληση σε σημειο εθισμου

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •