"Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.." - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 98 of 98
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    ...Θα ηθελα ακομα να πω πώς οχι δεν μιλαω καθολου υποθετικα, με βαση αυτο που γραφεις παραπανω για μενα. Για την ακριβεια, προσπαθω να αποφευγω υποθεσεις. Προτιμω να μιλαω για πραγματα που εχω ανακαλυψει μεσα στη θεραπεια μου ή για πραγματα που με βοηθησε να δω η θεραπευτρια μου, η ομαδα μου κι εγω να μαθω να βλεπω μεσα απο αυτους σ αυτους κ σε μενα. Η αγωνια στην οποια αναφερομαι, δεν ειναι υποθεση ειναι βιωμα. Δεν ειναι να χαμε να λεγαμε....λοιπον. Ουτε μιλαω εκ του ασφαλους ως ενα ατομο απολυτα και καθολα ισορροπημενο.

    Οι εξαρτησεις -στις οποιες αναφερθηκα κ με τον τροπο πιστευω οτι αναπτυσσονται κ δουλευουν- για μενα εχουν παθολογια, εχουν δυσκολια κ εχουν κ δουλεια απο πισω για το ατομο που το χαρακτηριζουν. Αν για αλλους ειναι κατι ευχαριστο κ χαρουμενο, εχει καλως...δεν εχω σκοπο να επιβαλλω την γνωμη μου σε κανεναν.Οποιος θελει αλλωστε μπορει να το ψαξει απο μονος του, τι παιζει για τον εαυτο του.
    να ξεκαθαρισω μονο, οτι το "υποθετικα" που ειπα για σενα, αναφεροταν στο παραδειγμα του φιλου μου για τον οποιο ξερω πολυ καλα, οτι δεν υπαρχει καμια αγωνια , κανενα αγχος και κανενα βαρος απο τις δραστηριοτητες που επελεξε να... εξαρτηθει πλεον.
    δεν αμφισβητω οτι η προσωπικη σου εμπειρια ειναι διαφορετικη, προς θεου...
    συμφωνω οτι ο καθενας μπορει να κρατησει την αποψη του!!! εννοειται πιστευω, αλλα ευχαριστως το επαναλαμβανω..

  2. #92
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Eiναι σωστα πολλα απο αυτα που λετε ,ετσι νομιζω δλδη! Ποιος μπορει να αρνηθει οτι εχετε γνωσεις για το θεμα ,αφου και ιδεα να μην εχει καποιος αμα ειναι στο φορουμ θελει δεν θελει θα μαθει ¨)χεχε , Ελπιζω να μην το παρετε στραβα και αυτο !!¨) δεν το λεω ειρωνικα !!

    Ετσι λοιπον και εγω θα θελα να προσθεσω την δικια μου εμπειρια απο μια ομαδικη θεραπεια σε ενα κεντρο αποτοξινωσης . Στο γκρουπ που ειμασταν χρηστες και εξαρτημενοι απο διαφορες ουσιες , μπορει οι πιο πολλοι να ηταν απο ηρωινη αλλα ειχε και "πολυτοξικομανης " δλδη ηταν εξαρτημενοι σε πανω απο μια ουσια !! ειχαμε και παιδια ,μαλον οχι παιδια ¨) πανω απο 40 χρονων! που ειχαν θεμα με το αλκοολ.

    Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι οι θεραπευτες ! αγχος ειχαν πιο πολυ για τους κοκαινακιδες , αλκολικους η χαπακιδες και τελευταια για τους ηρωινομανεις !!ΑΠΙΣΤΕΥΤΩ Ε? ναι και ετσι ηταν , τα παιδια απο κοκα τα εστελναν ολα για πολλαπλα τεστ και εξετασεις απο ψυχιατρους , θυμαμαι που μας ελεγαν οτι παθαινουν κατι σαν ψυχωση ,παρανοια δεν θυμαμαι αλλα κατι τετοιο! μπορει ο χρονος αποτοξινωσης να ηταν πολυ συντομος και σχεδον καθολου οδηνηρος αλλα ειχαν αλλα θεματα! για οσους ειχαν θεμα με το αλκοολ εμαθα κατι που μου εκανε ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ! Ειχε να κανει βεβαια με οσους ειχαν μεγαλο προβλημα και αφορουσε την αποτοξινωση τους οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ!! ΓΤ. ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ!! ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ , απο οτι καταλαβα το αλκοολ εχει τοσο δυναμη οπου γινετε απαραιτητο κοματι της ζωης τους!! αμα το κοψουν μπορει να παιθανουν ,πρεπει να περασουν απο γιατρο και να τους πει την συγκεκριμενη ποσοτητα που πρεπει ο καθε ενας τους να πινει!! φυσικα θα ειναι με το καιρο ολο και πιο λιγη ,αλλα την μειωνουν με πολυ αργους ρυθμους!! και τελος ακουσα πως ενας αλκολικος ειναι αρρωστος μεχρι να παιθανει!! ακομα και ας δεν πινει!!

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    H κοκαϊνη σε κανει βιαιο. Ειναι απιστευτο ποσα εγκληματα διαπραττονται υπο την επηρεια κοκαϊνης συμφωνα με μια ερευνα που διαβαζα. Δικαια λοιπον αγχωνονται περισσοτερο με τους κοκαϊνομανεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Προσωπικα συμφωνω με αρκτο και Σοφια και νια
    Οταν εχεις βιωσει τον εθισμο και την εξαρτηση γραφεις οπως η αρκτος λιγα λογια και καλα.............................
    Οταν εχεις δουλεψει με καποιον ειδικο γραφεις οπως η Σοφια σε βαθος δλδ(κριμα που δεν σε καταλαβαινουν δεν πειραζει δεν ειναι ολοι το ιδιο....)

    βασικα τωρα διψασα...κατσε να γραφτω στους Α.Ν(ανωνυμοι νερομανεις)ισως εκει να με βοηθησουν να απεξαρτηθω!!!!!!!λολολολολ

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Προσωπικα συμφωνω με αρκτο και Σοφια και νια
    Οταν εχεις βιωσει τον εθισμο και την εξαρτηση γραφεις οπως η αρκτος λιγα λογια και καλα.............................
    Οταν εχεις δουλεψει με καποιον ειδικο γραφεις οπως η Σοφια σε βαθος δλδ(κριμα που δεν σε καταλαβαινουν δεν πειραζει δεν ειναι ολοι το ιδιο....)

    βασικα τωρα διψασα...κατσε να γραφτω στους Α.Ν(ανωνυμοι νερομανεις)ισως εκει να με βοηθησουν να απεξαρτηθω!!!!!!!λολολολολ
    χαχαχαχαχ τωρα το ειδα αυτο.Συγγνωμη για τη χρονικη ακυροσυνη της αντιδρασης μου..Απλα ειπα να κανω ενα περασμα απ το θεμα.
    χαχαχαχχα

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    αχ που ηταν αυτο? καλα εκανες και το ανεβασες, το εψαχνα :)

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    χαχαχχα τα σπαει η απαντηση του ανεμου..

    Εγω παλι σκεφτομαι να παω στο ΚΕΘΕΑ
    Κατουρομανεις
    Ελλαδος
    Θελουν
    Επειγοντως
    Απεξαρτηση

    σορρυ για το κρυο βλακ χουμορ.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by niah View Post
    χαχαχχα τα σπαει η απαντηση του ανεμου..

    Εγω παλι σκεφτομαι να παω στο ΚΕΘΕΑ
    Κατουρομανεις
    Ελλαδος
    Θελουν
    Επειγοντως
    Απεξαρτηση

    σορρυ για το κρυο βλακ χουμορ.
    καλε γιατι ζητας συγνωμη?
    ασχετως κρυαδας (περι ορεξεως), η εξαρτηση απο το γελιο σε απεξαρτα απο την μιζερια!!!

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •