ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΦΟΒΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44

    ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΦΟΒΟ

    Να'μαι πάλι εδώ.ζέστη κ ήλιος η μεγαλύτερες φοβίες μου με όλα τα επακόλουθα(ταχυκαρδίες,μου διάσματα,κόμπος στο λαιμό)τα γνωστά συμπτώματα σε όλους που υποφέρουν απο κρίσεις πανικού.απο τον ιανουάριο κ μετα έχω φάει τα μεγαλύτερα χαστούκια στην ζωή μου.κατάφερα κ έκοψα τα αντικαταθλιπτικά προσπαθώντας να είμαι πιό καλά σε όλους τους τομείς με την κοπέλα μου περνώντας όλη την δύσκολη φάση των παρενέργειων που σου βγάζουν αλλά πάνω σε αυτήν την δύσκολη φάση μένω κ μόνος τελικά πλησιάζοντας την δύσκολη εποχή για μένα το καλοκαίρι.Η κατάθλιψη στο μεγαλείο της οι φόβοι στα πάνω τους οι παρενέργειες συνεχιζόντουσαν κ εγώ προσπαθούσα να βρώ την άκρη.οι πολλές ώρες στην δουλειά βοηθούσαν στο να ξεχνιέμαι και με έκαναν να αισθάνομαι λειτουργικό.το μόνο καλό της υπόθεσης ότι έχασα βάρος.μεγάλη πίεση στην δουλεία λόγο της κρίσης κ πολλές αλλαγές.φτάνω στο σήμερα έχω ήδη διανύσει την μία απο τις 2 εβδομάδες της άδειας μου και δεν μπορώ να πάω πουθενά με εχει ΕΓΚΛΩΒΙΣΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ και με εχει μαχαιρώσει πισώπλατα η ΜΟΝΑΞΙΑ.φοβάμαι να παω οπουδήποτε κ μόνος.αυτό με σκοτώνει χειρότερα.προσπαθώ να βρώ τρόπους να ξανασηκώσω κεφάλι αλλα μάταια όλο αναβάλω.πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι μήπως μου στρίψει στο τέλος απο αυτή την κατάσταση.αυτά απο εμένα ευχομαι σε όλους υγεία κ χαρά.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    kalli8ea
    Posts
    27
    να θυμασαι οτι δεν εισαι μονος σε αυτο το πραγμα!
    οσο για τα φαρμακα θα το κοψεις μονο οταν σου πει ο γιατρος αν βλεπεις που λογικα βλεπεις καποιον για να παιρνεις
    ρε ηρεμα!!!!!!!!
    χαλαρωστεεεεεεεε
    και γω παθων ειμαι αλλα δεν μου περναει απο το μυαλο πια τιποτα!
    καλα κρασια το μονο που με νοιαζει ειναι να παω διακοπες και να αδυνατισω...
    οτι να ναι ειμαι και γω
    χαχαχα

  3. #3
    γιατί τόση απογοήτευση;
    χαλάρωσε...
    μήπως είναι παιχνίδια του μυαλού;
    μήπως έχεις εγκλωβιστεί στις σκέψεις σου, σε φανταστικές καταστάσεις και το να ασχολείσαι με αυτές σε έχει απομονώσει από την πραγματικότητα;
    προσπάθησε να προσεγγίσεις άλλους, που σίγουρα υπάρχουν στη ζωή σου, οι οποίοι είναι έστω λίγο δεκτικοί με σένα, κάποιοι θα ανταποκριθούν.
    Από την άλλη δες πως αντιμετωπίζετε καλήτερα για σένα ο φόβος, απλά το να αποφεύγεις καταστάσεις που σε φοβίζουν δεν βοηθά.
    Κάτι θα υπάρχει που να σε χαλαρώνει, που να σε ευχαριστεί για να περάσεις όσο πιο καλά γίνεται τις διακοπές σου.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Originally posted by Mariannaki87
    οσο για τα φαρμακα θα το κοψεις μονο οταν σου πει ο γιατρος
    αμα τα κοβεις μονος σου το πιο συχνο ειναι να υποτροπιασεις!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •