αντιμετωπιση διαταραχης - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Quote Originally Posted by delos View Post
    ελαβα παρατήρηση απο εναν aeon αλλα δεν καταλαβαινω τον λογο ? ποιους ορους παραβιασα ! ? και γιατι δεν μπορώ να στειλω απαντητικο μυνημα στον super moderator ! ?απαραδεκτο !! τουλαχιστον θα μπορουσε να μου γινει επισημανση - προειδοποιηση ουτως ωστε να το διεγραφα μονος μου
    Σκέφτεσαι π.χ. ότι έχεις κάποια σοβαρή ασθένεια, αυτό είναι μια αρνητική σκέψη...αμέσως σκέφτεσαι το αντίθετό της...ότι είσαι εντελώς υγιής, ότι όλα τα όργανα του σώματός σου με τη βοήθεια του Θεού λειτουργούν τέλεια, και άλλα τέτοια θετικά μηνύματα.Το λες και το ξαναλές 15 φορές, σου ξανάρχετε αρνητική σκέψη? πάλι τα ίδια απ' την αρχή...πίστεψέ με ,είναι ο μόνος τρόπος για να απαλλαγούμε από τις κακές σκέψεις και ν'αλλάξει η ζωή μας

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by fiakaps View Post
    Σκέφτεσαι π.χ. ότι έχεις κάποια σοβαρή ασθένεια, αυτό είναι μια αρνητική σκέψη...αμέσως σκέφτεσαι το αντίθετό της...ότι είσαι εντελώς υγιής, ότι όλα τα όργανα του σώματός σου με τη βοήθεια του Θεού λειτουργούν τέλεια, και άλλα τέτοια θετικά μηνύματα.Το λες και το ξαναλές 15 φορές, σου ξανάρχετε αρνητική σκέψη? πάλι τα ίδια απ' την αρχή...πίστεψέ με ,είναι ο μόνος τρόπος για να απαλλαγούμε από τις κακές σκέψεις και ν'αλλάξει η ζωή μας
    εστω και με καθυστερηση σε ευχαριστώ πολυ Ακομη δεν ειμαι εξοικειομένος με τον τροπο λειτουργίας του forum Απο οτι καταλαβα δεν σου ερχεται κάποια ειδοπείηση όταν λαμβανεις απντηση

  3. #33
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    30
    Ειλικρινά το παθαίνω κ γω αυτό... Νιώθω ότι πίσω από αυτές τις σκέψεις και ιδεοληψίες κρύβεται κτ βαθύτερο, κάτι άλλο που δε μπορώ να προσδιορίσω τι εινσι και απλά αυτό το "άλλο" παίρνει τη μορφή αυτών των σκέψεων. Όλα αυτά είναι σίγουρα θέμα αυτόεκτίμησης και αν ασφαλειών. Εγώ άρχισα να σκεφτομσι έτσι "εμμονικα " από τότε που είχα ένα ψυχωσικο πρόβλημα στην εφηβεία και έκανα 3 μήνες να τι ξεπεράσω. Συν του ότι παβτα ήμουν αγχωδης τυπος

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •