"τινάγματα" στον ύπνο.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Θα ήθελες κάτι τέτοιο Βασίλη? Διάγνωση μέσω διαδικτύου?
    Απλά υπήρξε η ενημέρωση ότι αυτό συνήθως παρατηρήται λίγο-πολύ σε όλους μας.
    Αν το όποιο σχετικό φαινόμενο είναι σε εκτεταμένη μορφή, βαθος, διάρκεια και συχνότητα νομίζω ότι έχουν όλοι εδώ τον κοινό νου να απευθυνθούν σε ειδικούς.
    Χωρίς να χρειάζονται αυτόκλητους προστάτες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Εννοείται οτι κανείς δεν ζήτησε διάγνωση μέσω ιντερνετ. Εκτιμω φυσικά την άποψη ενός ειδικού καθώς και την εμπειρία ανθρώπων που βιώνουν το ίδιο άγχος. Νομίζω οτι για κάποιες αντιδράσεις του οργανισμού μας όσο και να μας φοβίζουν και εμείς οι ίδιοι γνωρίζουμε ότι προέρχονται από άγχος. Ακριβως αυτό που είπε και ο Γιώργος, νομιζω οτι αν κατι συνεχιζεται σε βαθος χρονου ολοι καταλήγουμε στον γιατρό μας. Επίσης for the record χθες που πήγα στο νευρολογο μου μου είπε τα ίδια πράγματα. Αποτελεσμα: κοιμηθηκα μια χαρά...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Originally posted by Psychologist
    Θα ήθελες κάτι τέτοιο Βασίλη? Διάγνωση μέσω διαδικτύου?
    Απλά υπήρξε η ενημέρωση ότι αυτό συνήθως παρατηρήται λίγο-πολύ σε όλους μας.
    Αν το όποιο σχετικό φαινόμενο είναι σε εκτεταμένη μορφή, βαθος, διάρκεια και συχνότητα νομίζω ότι έχουν όλοι εδώ τον κοινό νου να απευθυνθούν σε ειδικούς.
    Χωρίς να χρειάζονται αυτόκλητους προστάτες.

    Αγαπητέ μου εδώ υπήρξε διάγνωση και απόφαση ότι ο άνθρωπος δεν έχει τίποτα οπότε να μην ασχοληθεί με το πρόβλημα του γιατί δεν είναι πρόβλημα…
    Εκτός και εάν δεν διαβάζω καλά εγώ και διαβάζεις εσύ…
    Η προφανώς διαβάζουμε το ίδιο πράγμα και δίνουμε διαφορετικές έννοιες…
    Μπορεί να μην έχει κακό σκοπό αλλά δεν είναι δυνατόν να γίνεται αυτό από το διαδίχτυο…
    Τώρα τα άλλα περί αυτόκλητους προστάτες άστα σε μένα γιατί δεν βλέπω να το χεις για να μπορείς να την «πεις» σε κάποιον…
    Άντε καληνύχτα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Ποια διάγνωση Βασίλη; τι λες; μίλησαν άνθρωποι που δεν είναι άσχετοι για ενα συνηθισμένο φαινόμενο.
    Δηλαδή εσύ δεν το έχεις πάθει ποτέ;Αλλο παράδειγμα δεν σας έχει συμβεί, όταν κοιμάστε να βλέπετε ότι πέφτετε και να τινάζεστε;

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by γιώτα2
    Ποια διάγνωση Βασίλη; τι λες; μίλησαν άνθρωποι που δεν είναι άσχετοι για ενα συνηθισμένο φαινόμενο.
    Δηλαδή εσύ δεν το έχεις πάθει ποτέ;Αλλο παράδειγμα δεν σας έχει συμβεί, όταν κοιμάστε να βλέπετε ότι πέφτετε και να τινάζεστε;
    να πω εγω ενα??κ ελπιζω να μην κοροιδεψετε :P..πολλες φορες τιναζω το ποδι μου,οταν βλεπω στον υπνο μου οτι κατεβαινω ενα σκαλι..παντα ομως μου συμβαινει στην αρχη του υπνου..οταν αρχιζω κ βυθιζομαι.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κ επισης μιας κ μιλαμε για τον υπνο θα ηθελα καποιος να μου πει αν του εχει συμβει να εχει συνειδηση στα ονειρα του..δηλαδη να ξερει οτι κοιμαται κ βλεπει ονειρο κ να το σκηνοθετει κιολας..μου συμβαινει παρα πολυ συχνα!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by dora-agxos
    κ επισης μιας κ μιλαμε για τον υπνο θα ηθελα καποιος να μου πει αν του εχει συμβει να εχει συνειδηση στα ονειρα του..δηλαδη να ξερει οτι κοιμαται κ βλεπει ονειρο κ να το σκηνοθετει κιολας..μου συμβαινει παρα πολυ συχνα!

    ναι μου έχει συμβεί!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by dora-agxos


    πολλες φορες τιναζω το ποδι μου,οταν βλεπω στον υπνο μου οτι κατεβαινω ενα σκαλι..

    ριχνεις κλωτσιδια μπολικα ε?


  9. #24
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Originally posted by VasilisA
    Originally posted by Psychologist
    Θα ήθελες κάτι τέτοιο Βασίλη? Διάγνωση μέσω διαδικτύου?
    Απλά υπήρξε η ενημέρωση ότι αυτό συνήθως παρατηρήται λίγο-πολύ σε όλους μας.
    Αν το όποιο σχετικό φαινόμενο είναι σε εκτεταμένη μορφή, βαθος, διάρκεια και συχνότητα νομίζω ότι έχουν όλοι εδώ τον κοινό νου να απευθυνθούν σε ειδικούς.
    Χωρίς να χρειάζονται αυτόκλητους προστάτες.

    Αγαπητέ μου εδώ υπήρξε διάγνωση και απόφαση ότι ο άνθρωπος δεν έχει τίποτα οπότε να μην ασχοληθεί με το πρόβλημα του γιατί δεν είναι πρόβλημα…
    Εκτός και εάν δεν διαβάζω καλά εγώ και διαβάζεις εσύ…
    Η προφανώς διαβάζουμε το ίδιο πράγμα και δίνουμε διαφορετικές έννοιες…
    Μπορεί να μην έχει κακό σκοπό αλλά δεν είναι δυνατόν να γίνεται αυτό από το διαδίχτυο…
    Τώρα τα άλλα περί αυτόκλητους προστάτες άστα σε μένα γιατί δεν βλέπω να το χεις για να μπορείς να την «πεις» σε κάποιον…
    Άντε καληνύχτα
    Απόλαυσε τα μανιακά σου ότι εσυ μόνο \"τό\' χεις\" για να μπορείς να την \"πεις\". Αν είχες στοιχειώδης τρόπους θα σεβόσουν τον άνθρωπο που έφτιαξε το σχετικό φόρουμ και σου εξηγησε ότι ουδώλος βιωσε διάγνωση. Και τόσοι άλλοι, εδω μέσα που στο είπαν. Σου απάντησαν και οι υπόλοιποι στο φόρουμ ότι είσαι το λίγοτερο υπερβολικός. Αλλά μάλλον ούτε αυτοί \"τό ΄χουν\". Τελικά δεν είσαι μόνο αυτόκλητος προστάτης είσαι και ανάγωγος.
    Καληνύκτα και σε σενα

  10. #25
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Originally posted by janet
    Originally posted by dora-agxos
    κ επισης μιας κ μιλαμε για τον υπνο θα ηθελα καποιος να μου πει αν του εχει συμβει να εχει συνειδηση στα ονειρα του..δηλαδη να ξερει οτι κοιμαται κ βλεπει ονειρο κ να το σκηνοθετει κιολας..μου συμβαινει παρα πολυ συχνα!

    ναι μου έχει συμβεί!
    Νομίζω ότι μιλάμε για αυτό που αποκαλέιτε διαυγές ονείρεμα. Υπέροχη εμπειρια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Originally posted by Psychologist
    Originally posted by VasilisA
    Originally posted by Psychologist
    Θα ήθελες κάτι τέτοιο Βασίλη? Διάγνωση μέσω διαδικτύου?
    Απλά υπήρξε η ενημέρωση ότι αυτό συνήθως παρατηρήται λίγο-πολύ σε όλους μας.
    Αν το όποιο σχετικό φαινόμενο είναι σε εκτεταμένη μορφή, βαθος, διάρκεια και συχνότητα νομίζω ότι έχουν όλοι εδώ τον κοινό νου να απευθυνθούν σε ειδικούς.
    Χωρίς να χρειάζονται αυτόκλητους προστάτες.

    Αγαπητέ μου εδώ υπήρξε διάγνωση και απόφαση ότι ο άνθρωπος δεν έχει τίποτα οπότε να μην ασχοληθεί με το πρόβλημα του γιατί δεν είναι πρόβλημα…
    Εκτός και εάν δεν διαβάζω καλά εγώ και διαβάζεις εσύ…
    Η προφανώς διαβάζουμε το ίδιο πράγμα και δίνουμε διαφορετικές έννοιες…
    Μπορεί να μην έχει κακό σκοπό αλλά δεν είναι δυνατόν να γίνεται αυτό από το διαδίχτυο…
    Τώρα τα άλλα περί αυτόκλητους προστάτες άστα σε μένα γιατί δεν βλέπω να το χεις για να μπορείς να την «πεις» σε κάποιον…
    Άντε καληνύχτα
    Απόλαυσε τα μανιακά σου ότι εσυ μόνο \"τό\' χεις\" για να μπορείς να την \"πεις\". Αν είχες στοιχειώδης τρόπους θα σεβόσουν τον άνθρωπο που έφτιαξε το σχετικό φόρουμ και σου εξηγησε ότι ουδώλος βιωσε διάγνωση. Και τόσοι άλλοι, εδω μέσα που στο είπαν. Σου απάντησαν και οι υπόλοιποι στο φόρουμ ότι είσαι το λίγοτερο υπερβολικός. Αλλά μάλλον ούτε αυτοί \"τό ΄χουν\". Τελικά δεν είσαι μόνο αυτόκλητος προστάτης είσαι και ανάγωγος.
    Καληνύκτα και σε σενα

    Ξεκόλλα λίγο με την πάρτι μου…
    σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και δεν προσβάλω κανέναν επί προσωπικού
    Εάν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω αγνοήσετα…
    Ένα κλικ παρακάτω κάνεις δεν είναι δύσκολο..
    Δεν έχω την διάθεση να αντιπαρατεθώ μαζί σου.
    Και φυσικά δεν έχω διάθεση .
    από αυτά που γράφεις και μόνο
    με απωθούν εντελώς
    Σε παρακαλώ αγνοήσε με για να σε αγνοήσω…

  12. #27
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Ξεκόλλα λίγο με την πάρτι μου…
    σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και δεν προσβάλω κανέναν επί προσωπικού
    Εάν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω αγνοήσετα…
    Ένα κλικ παρακάτω κάνεις δεν είναι δύσκολο..
    Δεν έχω την διάθεση να αντιπαρατεθώ μαζί σου.
    Και φυσικά δεν έχω διάθεση .
    από αυτά που γράφεις και μόνο
    με απωθούν εντελώς
    Σε παρακαλώ αγνοήσε με για να σε αγνοήσω… [/quote]

    Ισως, Βασίλη, αν εξαρχής το είχες θέσει διαφορετικά να μην είχαμε χαλάσει τις καρδιες μας. Να ρωτούσες τους άμεσα ενδιαφερόμενους πως βίωσαν τις απαντήσεις. Και να πεις πως αισθανεσαι εσυ. Αν΄αυτού μίλησες εξ\' ονόματος τους σαν να είσαι δικηγόρος τους ή κάτι τετοιο (για να αποφύγω τον χαρακτηρισμό \"αυτόκλητος προστατης\"). Και μια τελευταία κουβέντα. Ισώς θα είχε ενδιαφέρον ο συλλογισμός μήπως αυτό που σε απωθεί εντελώς είναι ο εαυτός σου κι οχι εγω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    εγω εχω σκασει κλωτσια στον τοιχο διπλα στο κρεβατι μου κατα τον υπνο και επαθα βαρυ διαστρεμμα

    καλα δε μιλαω για τις μπουνιες στο μαξιλαρι.καποια περιοδο ξυπνουσα και πλακωνομουν με το μαξιλαρι λολ.ευτυχως τωρα ηρεμησα.θελω να πιστευω...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Oh Fleur και εγώ το πάθαινα αραιά και που πριν από λίγο καιρό, αλλα από τότε που απέκτησα λίγο περισσότερο άγχος στη ζωή μου, έγινε πολύ πιο συχνό φαινόμενο... από τότε δε που γύρισα και στα πάτρια εδάφη, είναι κάθε νύχτα. Ένα χέρι, ένα πόδι, μερικές φορες ολόκληρο το σώμα μου τρεμουλιάζει... σαν μια mini ηλεκτροπληξία, η σαν να τσεκάρει ο εγκέφαλος μου να δει \"βρε υπάρχει ακόμα αυτό το πόδι;\"
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Ναι καπως έτσι ειμαι και εγω...απλά σκεφτομαι μήπως οφείλεται και στην \"απεξάρτηση\" απο το ladose καθότι έκανα πριν 12 μέρες περίπου ξαφνική διακοπή (οχι σταδιακή δηλαδη), επίσης εχω και αρκετα έντονα όνειρα... ποσο καιρο να κανει αραγε η φλουοξετινη να φύγει απο τον οργανισμό μας;;; ενα φίλος ψυχιατρος μου είπεε γυρω στον μήνα, ισχύει;;
    (και όχι Βασίλη δεν ζητάω διάγνωση μεσω ιντερνετ, αν και θα με βόλευε γιατί ο ανθρωπος απαντάει με πλήρη και τεκμηριωμενη αποψη και επιπροσθετα τζάμπα:P , πράγμα που δεν οφείλει να κάνει)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •