Αποκλεισμός μέλους (krino) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 196
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    Originally posted by frei
    Originally posted by katatonia
    Originally posted by frei


    Τεσπα, το σαιτ αφορά την ψυχολογία, θα ήταν άσχημο να πηγαίνεις σε ψυχολόγο και να σε πετάει ετσι έξω.

    οπως επισης θα ηταν ασχημο να καθεται καποιος εξω απο την πορτα του ψυχολου και να προιδεαζει τον εκαστοτε επισκεπτη με ιδεες του τυπου \"μη πας,πεταμενα λεφτα\" , \"οι ψυχολογοι ειναι καραγκιοζηδες\" , \"δε μπορουν να σου προσφερουν τιποτα οι τσαρλατανοι και το μονο που θελουν ειναι τα λεφτα σου\" ......
    Ξέρεις τον πατέρα μου??? χαχαχαχα!
    χαχχα λολ!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by frei
    Originally posted by katatonia
    Originally posted by frei


    Τεσπα, το σαιτ αφορά την ψυχολογία, θα ήταν άσχημο να πηγαίνεις σε ψυχολόγο και να σε πετάει ετσι έξω.

    οπως επισης θα ηταν ασχημο να καθεται καποιος εξω απο την πορτα του ψυχολου και να προιδεαζει τον εκαστοτε επισκεπτη με ιδεες του τυπου \"μη πας,πεταμενα λεφτα\" , \"οι ψυχολογοι ειναι καραγκιοζηδες\" , \"δε μπορουν να σου προσφερουν τιποτα οι τσαρλατανοι και το μονο που θελουν ειναι τα λεφτα σου\" ......
    Ξέρεις τον πατέρα μου??? χαχαχαχα!
    πολύ καλο.... χαχαχαχαχα
    been good, been bad. WILL GO ON

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by katatonia
    τεσπα καλυτερα να μην συνεχιστει το τοπικ καθως το μελος δε μπορει να υπερασπισει τον εαυτο του
    Εχεις δικιο σε αυτο. Συμφωνω!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Το ότι ο άνθρωπος είχε γίνει επικίνδυνος δεν το λέει κανείς.Και ποιός είναι ο κρίνο και ο κάθε κρίνο που θα επιβάλλει τα θέλω του;Ο Νίκος τι ρόλο παίζει;αφού του έσβησε την υπογραφή γιατί την επανέφερε;
    Ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στην προσωπική του ζωή αλλά εδώ υπάρχουν άτομα ευάλωτα τα οποία αρκετά εκμεταλεύτηκε.Υπάρχουν και όρια τα οποία είχε ξεπεράσει προ πολλού.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by justme
    Originally posted by streidi
    Εγώ κατάλαβα ότι ο κρίνο αποκλείστηκε γιατί επανέφερε την υπογραφή με εκείνο το κείμενο της Θεοφανίας, ενώ ο αντμιν του την είχε διαγράψει από υπογραφή. (Προφανώς η διαγραφή της υπογραφής ήταν ήδη μια προειδοποίηση)
    Ακόμα και έτσι πάντως (αν και προφανώς είναι δικαίωμα του Δον) δεν νομίζω να έπραξε σύμφωνα με αυτό που προσωπικα εγώ (πολύ πιθανότατα και λανθασμένα) θεωρώ σωστό για το φόρουμ αυτό.

    Μα ο δον δεν απεκλεισε το κρινο για την υπογραφη μονο αλλα για την ολη συμπεριφορα.

    Αν ειναι ενα ποτηρι που γεμιζει σιγα-σιγα για να διαγραφει καποιος οπως εχει τυχει σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις , εδω θα μιλουσαμε για βαρελι.

    Μονο ετσι διαγραφονται λογω συνολικης συμπεριφορας εκτος ποια αν κανεις κατι xtreme οπως καινουριο μελος που μπηκε για να πει σε αλλο κανε χαρακιρι και φυσικα εφαγε μπαν με τη μια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    προσβολες ειχε φαει κ ο κρινος πολλες απο αλλα μελη. τωρα το ποιος εφταιγε περισσοτερο κ ποιος λιγοτερο, ειναι λιγο δυσκολο να εξακριβωθει (σε περιπτωση που το να βρουμε τον ενοχο ειναι μειζον ζητημα). αλλα πολλα μελη που στηλιτευαν τη συμπεριφορα του κρινου, τη στηλιτευαν εφαρμοζοντας ακριβως την ιδια συμπεριφορα που στηλιτευαν! ε, τουλαχιστον αν καποιος θελει να στηλιτευσει το υβριζειν, ας το κανει χρησιμοποιωντας κοσμια γλωσσα!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    Originally posted by justme
    κατατονια,
    εδώ δεν είμαστε όμως έξω από την πόρτα του ψυχολόγου,
    είμαστε σε ένα δρομάκι και συζητάμε (για θέματα ψυχολογίας)

    Αν βρίσκεις \"άκυρη\" την προηγούμενη παρομοίωση πές το. Μην κάνεις όμως εσύ μία \"άκυρη\" παρομοίωση
    οχι αλλα τα μελη προφανως και αντιμετωπιζουν(με) καποιες δυσχερειες και το σωστο ειναι να προτρεπουμε να πανε σε καποιον ειδικο,ο οποιος και θα κρινει την κατασταση.οχι να αποτρεπουμε,κατι που επιφερει μεγαλους κινδυνους για το ιδιο το ατομο.δεν νομιζω ρε παιδια οτι ειμαι τοσο παραλογος.
    με την υγεια δε μπορεις να παιζεις και να ρισκαρεις ουτε καν σε ενα φορουμ.δε μπορουν ολοι να κρινουν τα μυνηματα που δεχονται.μια απλη προκαταληψη σε συνδυασμο με μια απλη επιβεβαιωση αυτης της προκαταληψης ειναι αρκετη για να αποτρεψει καποιον να δεχθει βοηθεια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by Lou!..
    προσβολες ειχε φαει κ ο κρινος πολλες απο αλλα μελη. τωρα το ποιος εφταιγε περισσοτερο κ ποιος λιγοτερο, ειναι λιγο δυσκολο να εξακριβωθει (σε περιπτωση που το να βρουμε τον ενοχο ειναι μειζον ζητημα). αλλα πολλα μελη που στηλιτευαν τη συμπεριφορα του κρινου, τη στηλιτευαν εφαρμωζοντας ακριβως την ιδια συμπεριφορα που στηλιτευαν! ε, τουλαχιστον αν καποιος θελει να στηλιτευσει το υβριζειν, ας το κανει χρησιμοποιωντας κοσμια γλωσσα!

    Δηλαδη τωρα λες οτι δεν φταιει ο κρινο αλλα οι \"αλλοι\" που στηλιτευσαν την συμπεριφορα του?

    Γιατι ειχαν απωθημενα και το nickname krino δεν τους αρεσε?

    Λιγο τραβηγμενο δεν νομιζεις?

    Ελπιζω να μην πιασουν να στηλιτευσουν τον keep_walking ή την lou!!!!!!!!

    O καθεις ειναι υπευθυνος και λαμβανει αυτο που δινει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    στο τέλος θα τον αγιοποιήσουμε....πέρα απο την πλάκα ήταν πασιφανές τι ζητούσε ο \"κύριος\" απο το φόρουμ....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    διαβάζω καιρό τώρα το forum,

    δεν θα θελα να εκφράσω τι νιώθω για το καθε τι που διαβάζω,

    όπως επίσης έχω διαγράψει και κάποια δικά μου ,

    γιατί δεν μάρεσε όταν αντιλήφθηκα ,

    ότι κάποιος πέρνει μια παράγραφο ή λέξεις και με το πές πές

    και μπόλικη καλή διαθεση, σου κάνει το θέμα σου

    ανεμοδούρα.

    προσωπικά με κουράζει όταν μπαίνω να διαβάσω ένα θέμα

    (και εδώ έχουμε να κάνουμε με σοβαρά θέματα)

    και βρίσκω σελίδες απο διαμάχες......μπουχαχά και άλλα τέτοια,

    δεν μου πέφτει λόγος για το τί θα γράφει κάποιος ,αλλά νομίζω
    οτι μπορεί να επιλέξει που θα τα γράφει, ώστε να μην ενοχλεί κανέναν.π.χ e-mail, u2u
    και νάναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα,

    στις δημόσιες συζητήσεις , εγώ τα θέλω τα όρια ,

    και για μένα και για τους άλλους,

    πιθανότατα είναι δύσκολο να εποπτευόνται όλα ,

    αλλά θα προτιμούσα να μην χάνω χρόνο με παρατράγουδα.....όταν μπαίνω σενα ψυχολογικό φόρουμ.

    υπάρχουν τόσα chat για όλα τάλλα που θέλουμε να πούμε.

    φιλικά και γλυκά το λέω : ο <αποκλεισμένος> δεν έλειπε απο πουθενά!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by katatonia
    Originally posted by justme
    κατατονια,
    εδώ δεν είμαστε όμως έξω από την πόρτα του ψυχολόγου,
    είμαστε σε ένα δρομάκι και συζητάμε (για θέματα ψυχολογίας)

    Αν βρίσκεις \"άκυρη\" την προηγούμενη παρομοίωση πές το. Μην κάνεις όμως εσύ μία \"άκυρη\" παρομοίωση
    οχι αλλα τα μελη προφανως και αντιμετωπιζουν(με) καποιες δυσχερειες και το σωστο ειναι να προτρεπουμε να πανε σε καποιον ειδικο,ο οποιος και θα κρινει την κατασταση.οχι να αποτρεπουμε,κατι που επιφερει μεγαλους κινδυνους για το ιδιο το ατομο.δεν νομιζω ρε παιδια οτι ειμαι τοσο παραλογος.
    με την υγεια δε μπορεις να παιζεις και να ρισκαρεις ουτε καν σε ενα φορουμ.δε μπορουν ολοι να κρινουν τα μυνηματα που δεχονται.μια απλη προκαταληψη σε συνδυασμο με μια απλη επιβεβαιωση αυτης της προκαταληψης ειναι αρκετη για να αποτρεψει καποιον να δεχθει βοηθεια.
    κατατονια
    don\'t sell short (δεν μου έρχεται το ελληνικό τώρα) τον Δον
    Ο ίδιος με πολύ φαντάζομαι κόπο έχει καταφέρει να υπάρχει η ελευθερία που υπάρχεισ σε αυτό το φόρουμ και που θα έπρεπε να υπάρχει γενικώς.
    από εδώ http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=6831&page=6 ο ίδιος μας λέει..
    Originally posted by NikosD.
    Να ξεκαθαρίσω κάτι: εδώ δεν είμαστε σέχτα όπου χωρούν μόνο όσοι είναι φιλικά προσκείμενοι στην επιστήμη της ψυχολογίας και κατ επέκταση στην ψυχοθεραπεία, ως θεραπεία επιλογής.

    Προσωπικά, εκνευρίζομαι με αφοριστικές απόψεις που στηρίζονται σε ημιμαθείς γνώσεις και πληροφορίες και αφορίζουν ολότελα μια ολόκληρη επιστήμη.
    Ομως αυτό, είναι προσωπικό θέμα και δεν αφορά τις διαχειριστική πολιτική αυτού του φόρουμ.
    Edit: για να μη πω πως και εγώ και πολλά μέλη έχουμε προτρέψει (μή όντας ο καθένας μας ειδικός) σε κάποιο άλλο μέλος τι να κάνει . Ακόμα και με φαρμακολογίες και δοσολογίες.
    Εξαρχής όμως ΟΛΟΙ ΜΑΣ ξεκινούσαμε με διάθεση βοήθειας προς τον συμφορουμίτη μας
    been good, been bad. WILL GO ON

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by keep_walking

    Δηλαδη τωρα λες οτι δεν φταιει ο κρινο αλλα οι \"αλλοι\" που στηλιτευσαν την συμπεριφορα του?

    Γιατι ειχαν απωθημενα και το nickname krino δεν τους αρεσε?

    Λιγο τραβηγμενο δεν νομιζεις?

    Ελπιζω να μην πιασουν να στηλιτευσουν τον keep_walking ή την lou!!!!!!!!

    O καθεις ειναι υπευθυνος και λαμβανει αυτο που δινει.
    οχι, δε λεω οτι \"δε φταιει ο κρινος αλλα οι αλλοι\", λεω οτι φταινε κ οι δυο μεριες κ it takes two to tango. κ το ποσο φταιει ο καθενας δεν εχει κ τοση σημασια στην τελικη, ουτε ειναι ευκολα διαχωρισιμο κ μετρησιμο το μεριδιο της ευθυνοπιτας. εγω το βλεπω σαν ενα πακετο το παιχνιδι της \"βεντετας\", δε το βλεπω μεμονωμενα απο την οπτικη γωνια του ενος (η του αλλου).

    κ το θεωρω υποκρισια (στην καλυτερη των περιπτωσεων καπως ασυνειδητη) να κατηγορει καποιος τον αλλο για προσβολες χρησιμοποιωντας προσβλητικη γλωσσα! (ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον, μπορει να κανω κ λαθος)

    ειναι σα να προσπαθεις να μαθεις σε ενα παιδι οτι η βια δεν ειναι καλη κ να το σπας στο ξυλο για να του το μαθεις!

    αν εμενα αρχισουν να με προσβαλλουν, θα σκεφτω κατ αρχην αν εχουν καποιο δικαιο, μηπως οντως θα πρεπει να αλλαξω κατι στη συμπεριφορα μου. μετα θα σκεφτω αν εχω ορεξη να αρχισω βεντετα, αν ναι, θα αρχισω να απανταω με τον ιδιο τροπο. αν οχι, θα το κλεισω με διαφορετικο τροπο (πχ σιωπη, η αναγνωριζω το μεριδιο μου κ βαζω ορια κ στη συμπεριφορα του αλλου, ευγενικα ομως, ακομα κ αν με εχουν βρισει.)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    justme δε νομιζω ο νικος να εννοει οτι μπορουμε να αποτρεπουμε καποιον να επισκευθει εναν ειδικο.τεσπα δε ξερω οποτε δε συνεχιζω.παω για μπανιο παραλια! :P

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by keep_walking

    Δηλαδη τωρα λες οτι δεν φταιει ο κρινο αλλα οι \"αλλοι\" που στηλιτευσαν την συμπεριφορα του?

    Γιατι ειχαν απωθημενα και το nickname krino δεν τους αρεσε?

    Λιγο τραβηγμενο δεν νομιζεις?

    Ελπιζω να μην πιασουν να στηλιτευσουν τον keep_walking ή την lou!!!!!!!!

    O καθεις ειναι υπευθυνος και λαμβανει αυτο που δινει.
    οχι, δε λεω οτι \"δε φταιει ο κρινος αλλα οι αλλοι\", λεω οτι φταινε κ οι δυο μεριες κ it takes two to tango. κ το ποσο φταιει ο καθενας δεν εχει κ τοση σημασια στην τελικη, ουτε ειναι ευκολα διαχωρησιμο. εγω το βλεπω σαν ενα πακετο το παιχνιδι της \"βεντετας\", δε το βλεπω μεμονομενα απο την οπτικη γωνια κανενος.

    κ το θεωρω ειρωνεια να κατηγορει καποιος τον αλλο για προσβολες χρησιμοποιωντας προσβλητικη γλωσσα! (ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον, μπορει να κανω κ λαθος)

    ειναι σα να προσπαθεις να μαθεις σε ενα παιδι οτι η βια δεν ειναι καλη κ να το σπας στο ξυλο για να του το μαθεις!

    αν εμενα αρχισουν να με προσβαλλουν κηπ, θα σκεφτω κατ αρχην αν εχουν καποια δικια, μηπως οντως θα πρεπει να αλλαξω κατι. μετα θα σκεφτω αν εχω ορεξη να αρχισω βεντετα, αν ναι, θα αρχισω να απανταω με τον ιδιο τροπο. αν οχι, θα το κλεισω με διαφορετικο τροπο (πχ σιωπη, η αναγνωριζω το μεριδιο μου κ βαζω ορια κ στη συμπεριφορα του αλλου ευγενικα ομως, ακομα κ αν με εχουν βρισει.)
    Οχι lou κανεις λαθος.
    Την αποκλειστικη ευθυνη την εχει ο κρινο.
    Γιατι συνηθως ειναι δυσκολο να φταιει ο γιαλος αλλα εμεις που στραβα αρμενιζουμε.

    Οι προσβολες που δεχοταν ηταν γιατι φαινεται δεν ειναι καλοι \"χριστιανοι\" να γυρνανε και το αλλο μαγουλο στην φαπα , αλλα δινουν φαπες και οι αλλοι.
    Καπως ετσι δουλευουν τα πραγματα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by keep_walking

    Δηλαδη τωρα λες οτι δεν φταιει ο κρινο αλλα οι \"αλλοι\" που στηλιτευσαν την συμπεριφορα του?

    Γιατι ειχαν απωθημενα και το nickname krino δεν τους αρεσε?

    Λιγο τραβηγμενο δεν νομιζεις?

    Ελπιζω να μην πιασουν να στηλιτευσουν τον keep_walking ή την lou!!!!!!!!

    O καθεις ειναι υπευθυνος και λαμβανει αυτο που δινει.
    οχι, δε λεω οτι \"δε φταιει ο κρινος αλλα οι αλλοι\", λεω οτι φταινε κ οι δυο μεριες κ it takes two to tango. κ το ποσο φταιει ο καθενας δεν εχει κ τοση σημασια στην τελικη, ουτε ειναι ευκολα διαχωρησιμο. εγω το βλεπω σαν ενα πακετο το παιχνιδι της \"βεντετας\", δε το βλεπω μεμονομενα απο την οπτικη γωνια κανενος.

    κ το θεωρω ειρωνεια να κατηγορει καποιος τον αλλο για προσβολες χρησιμοποιωντας προσβλητικη γλωσσα! (ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον, μπορει να κανω κ λαθος)

    ειναι σα να προσπαθεις να μαθεις σε ενα παιδι οτι η βια δεν ειναι καλη κ να το σπας στο ξυλο για να του το μαθεις!

    αν εμενα αρχισουν να με προσβαλλουν, θα σκεφτω κατ αρχην αν εχουν καποια δικια, μηπως οντως θα πρεπει να αλλαξω κατι στη συμπεριφορα μου. μετα θα σκεφτω αν εχω ορεξη να αρχισω βεντετα, αν ναι, θα αρχισω να απανταω με τον ιδιο τροπο. αν οχι, θα το κλεισω με διαφορετικο τροπο (πχ σιωπη, η αναγνωριζω το μεριδιο μου κ βαζω ορια κ στη συμπεριφορα του αλλου ευγενικα ομως, ακομα κ αν με εχουν βρισει.)
    Αυτό εννοούσα κι εγώ πριν!

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •