fight the power! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 259
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θεοφανία,δεν είμαι στη σέχτα επαναστατών,μπορείς να κοιμάσαι ήσυχη,λολ.Ας ελεγχθούν και τα δικά μου ποστς να φάω καμπάνα άμα πιστεύει ο mod πως ήταν εκτός των όρων χρήσης.
    Δε φοβάμαι ξέρεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Ρέιν να σε ρωτήσω κάτι για μένα γιατί συνεχώς γράφεις ότι λέω \"τραγικά\" πράγματα?Το βρήσκεις σωστό αυτό?Καταρχην εδώ μέσα τουλάχιστον δεν έχω δει τίποτα \"τραγικό\" προσωπικά μέχρι στιγμής. Σε μένα εσύ που είδε το \"τραγικό\" απορώ.

    Αυτό το δικαίωμα να κατακρίνεις και να επαινείς κάποιον για αυτά που γράφει το θεωρείς σωστό?

    Δλδ σπάμε να τα νεύρα του άλλου να δουμε άν τσιμπάει?

    και ύστερα μιλάμε για ρατσισμό? τι υποκρισία είναι αυτή?

    και αλήθεια ποια νομίζεις ότι είσαι εσύ και κρίνεις , η κυρία πάνσωστη ή κυρία αλάθανστη ή κυρια πάνσοφη?


    καλοπροαίρετα πάντα ε?

  3. #33
    Originally posted by RainAndWind
    Θεοφανία,δεν είμαι στη σέχτα επαναστατών,μπορείς να κοιμάσαι ήσυχη,λολ.Ας ελεγχθούν και τα δικά μου ποστς να φάω καμπάνα άμα πιστεύει ο mod πως ήταν εκτός των όρων χρήσης.
    Δε φοβάμαι ξέρεις.
    ρειν, το πρόβλημα σου είναι αν θα φας μπαν?
    Εμένα όχι.
    Στο λέω μέρες τώρα και κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
    Με ενοχλεί η μπίχλα του πακιστανού όσο και ενός Έλληνα.
    Με ενοχλεί να πηδιέται ο γκόμενος μου και όχι όλη η Υφήλιος, μπορεί να βάλει ότι θέλει πίσω της.
    Με ενοχλεί επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ όταν ακόμη και το μεγαλύτερο @@ του κόσμου δολοφονείται σαν το σκυλί έξω από το σπίτι του
    να κάνουν τόσο προκλητικά πάρτι γι αυτό.
    Και ξέρεις κάτι? Ακόμη και αν μέσα μου πίστευα πως είναι το μεγαλύτερο @@ δεν θα έβγαινα ποτέ σε ένα δημόσιο φόρουμ να το χλευάζω πριν ακόμη θαφτεί.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    \'... YellowLemonTree,αυτά είτε υπάρχουν είτε δεν υπάρχουν,είναι συστατικά ατομικά,όχι μέρος της ευθύνης ενός moderator...\'

    Με το \'αυτά\' υποθέτω αναφέρεσαι στα στοιχειώδη της επικοινωνίας. Φυσικά και δεν είναι θέμα \'μοντ\'. Επομένως επανέρχομαι στο αρχικό ερώτημα. Έχει και ο ίδιος ο \'μοντ\' τα... στοιχειώδη;... εδώ ο ικανός ο μοδεράτορας, διαλιέχτεεεεεεεεεε... περνάει από κάποιο τεστ... παροχής υπηρεσιών ας πούμε, λολ;... κι αυτός που θα τον επιλέξει ως \'μοντ\' θα χρειάζεται να πιστοποιήσει ότι ο εκλεκτός είναι όσο πιο κοντά στα χαρακτηριστικά που ανέφερα πρότερα, έτσι δεν είναι;... χμμ, για το αν υπάρχει αντικειμενικότητα στην υποκειμενικότητα δε ξέρω... όπως λεει ο Μπολντ, επεμβαίνει αν βλέπει ειρωνίες πχ. Σωστά. Αλλά ποιός μας λέει ότι μπορεί και να μην είναι ειρωνίες και απλά αυτή να είναι η δική του άποψη; Εν ολίγοις, αυτό που λέω είναι ότι δεν αποδέχομαι το ρόλο των μοδερατόρων... καληνύχτα σε αυτό το θέμα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by lightbluepath
    Είπα τη γνώμη μου. Για μένα θα ήταν κακοί όποιοι θα διέγραφαν-απέκλειαν ένα άτομο που έχει περίεργες απόψεις και φυσικά θα μου θύμιζαν σε τι χάλια κοινωνία ζούμε. Το ότι σε αυτό το site δεν έγινε αυτό, είναι θετικό και όχι αρνητικό. Επίσης και ο ρατσισμός είναι δικαίωμα του καθενός, όπως επίσης κάποιος να λέει ότι είναι παλιό μέλος, γιατί δεν μπορεί να έρθει ένα καινούριο να το διώξει. Όπως επίσης βέβαια και ένα παλιό μέλος δεν μπορεί να διώξει ένα καινούριο. Είναι αλληλένδετα αυτά.
    κυρια κυρια να κανω μια ερωτηση? ο ρατσισμος ειναι δικαιωμα του καθενος λοιπον. ετσι γενικα. ο ρατσισμος οταν αποδεκτης ειναι συγκεκριμενα η lightbluepath ειναι επισης δικαιωμα του καθενος?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by TheYellowLemonTree
    χμμ, για το αν υπάρχει αντικειμενικότητα στην υποκειμενικότητα δε ξέρω... όπως λεει ο Μπολντ, επεμβαίνει αν βλέπει ειρωνίες πχ. Σωστά. Αλλά ποιός μας λέει ότι μπορεί και να μην είναι ειρωνίες και απλά αυτή να είναι η δική του άποψη;
    αν η δικη μου αποψη ειναι οτι

    \"το μελος Χουανιτο ειναι ενας βλαξ με περικεφαλαια\" τοτε αυτο ναι μεν ειναι αποψη (ΟΚ) αλλα περα απο αυτο ειναι και επιθεση. (ΟΧΙ οκ!!)


    Το οτι \"εχουμε δημοκρατια\" δε σημαινει οτι \"κανουμε οτι μας καπνισει χωρις συνεπειες\". αλλο το ενα αλλο το αλλο. το ιδιο και με την ελευθερια λογου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    φορτωνω τον προσομοιωτη συμπεριφορας να μας κανει προβλεψη (input data sets απο ολα τα παλια debates).

    προβλεψη απαντησης:

    \"δε σου μιλαω. μιλα μονη σου.\"

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Άντε και μια διευκρίνιση Μπολντ. Καταρχάς δεν είπα κάτι σχετικό με ασυδωσία. Σε αυτό αναφέρεσαι. Με τη διαφορά ότι δίνεις χοντρό και κραυγαλέο παράδειγμα ειρωνίας. Εγώ μιλάω για πιο... εις βάθος πράματα. Οι ειρωνίες, χλευασμοί, απαξίωση, χαρακτηρισμοί συνήθως γίνονται με... υπόγειους τρόπους και τακτικές. Εκεί είναι ικανός ο μοντ να τις διακρίνει και μάλιστα αμερόληπτα; Εγώ έχω διαπιστώσει το αντίθετο στα φόρουμς που γράφω και δατ\'ς μάϊ οπίνιον. Ξαναματακαληνύχτα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Δε μπορώ να καταλάβω πως φτάσαμε να μιλάμε για ανυπαρξία admin μέσω μιας κίνησης παρουσίας του.Άραγε αν δεν είχε γίνει ο συγκεκριμένος αποκλεισμός θα το συζητούσαμε?
    Το θέμα ονομάζεται fight the power και παραδόξως η αναφορά γίνεται στο we want power to live.

    Δε συμφωνώ στον αποκλεισμό του κρινο για θέματα γενικής στάσης(αυτό που ονομάζεται ως αιτία)γιατί το θεωρώ μεροληπτικό και άδικο.
    Θεωρώ όμως κρίνο πως ξεπέρασες κάποιο όριο,επιμένοντας να γράφεις κάτι που η διαχείρηση πιο πριν διέγραφε.Αν μπορούσε να το κάνει οποιοσδήποτε αυτό,φαντάσου πόσα ανεπιθύμητα μηνύματα θα υπήρχαν κ πλέον αυτό είναι μια ακραία παραβίαση όρων.Επίσης...δε μπορώ να καταλάβω.....τι αν φοράει παντελόνια ο αντμιν κλπ.
    Κ στο κάτω κάτω γιατί δεν τα\'γραφες όλα αυτά πριν τον αποκλεισμό σου αλλά προτιμούσες να επαναφέρεις στην υπογραφή σου σβησμένο μήνυμα?Σοβαρά τώρα,στράφηκες σε μια ακραία κίνηση για να ζητήσεις τι?ή να προκαλέσεις τι?
    Ε και φυσικά είμαι κατά των αποκλεισμών εκτός ακραίων περιπτώσεων κ παρόλο που για μένα αυτή τη φορά ξεπέρασες το όριο,δε συμφωνώ με τον αποκλεισμό σου,ήταν κάπως...απότομο γι\'αυτά που έχουμε συνηθίσει να το πω...

    Αλλά γράφοντας μου λύθηκε και η αρχική απορία....
    We want power to live γι αυτό κ το πέρασμα της κόκκινης γραμμής αλλά η γραμμή ήταν κόκκινη οπότε και θα υπήρχαν οι συνέπειες...και τώρα fight the power,ένα πράγμα σαν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...αλλά αλήθεια δε μου φαίνεσαι για άνθρωπος που να χρειάζεσαι τον αντμιν να σε υποστηρίξει γιατί όλο αυτό?
    Κάτι σαν παιχνίδι δύναμης μου φαίνεται κ μετέπειτα θυμός προσωρινής κατ\'εσέ τουλάχιστον, ήττας.Sorry αν κάνω λάθος αλλά αυτή η εντύπωση μου δόθηκε.

    Υπάρχει θέμα στο φόρουμ,είναι γνωστό,γίνονται κάποιες προσπάθειες,μην τα ισοπεδώνουμε όλα όμως κ γυρίζουμε συνέχεια τον χρόνο πίσω για το τι και πως εδώ κ καιρό(κ χρόνια μάλιστα...)..
    Προσωπικά βλέπω την παρουσία του Νίκου πιο αισθητή μετά την τελευταία αναφορά στα προβλήματα του φόρουμ,βλέπω πιο πολλά μηνύματα παραβίασης διεγραμμένα,βλέπω συστάσεις,θέλω να πιστεύω πιο ήρεμο κλίμα...τέλος πάντων έγινε μια αρχή αλλαγής και ελπίζω στο καλύτερο.Τώρα αν κάτι συγκεκριμένο ενοχλεί ή έχουμε να παρατηρήσουμε κάτι ή και να προτείνουμε ας γράψουμε στο ανάλογο θέμα παρά να στεκόμαστε και να μοιρολατρούμε σχετικά με το αν πχ οι προειδοποιήσεις δε λειτουργούν τεχνικά ή να ρίχνουμε τις ευθύνες μας παντα στην κακή διαχείρηση.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Pure Internet Drama

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Originally posted by PETRAN
    Pure Internet Drama
    Υπάρχουν και μεγαλύτερα

    http://www.youtube.com/watch?v=pL3uGyEnErE&feature=related

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by iberis
    Originally posted by PETRAN
    Pure Internet Drama
    Υπάρχουν και μεγαλύτερα

    http://www.youtube.com/watch?v=pL3uGyEnErE&feature=related


    χαχαχαχαχα



    Τι επική σκηνή είναι αυτή!!! Τιμή και δόξα στον σκηνοθέτη!!!

    γελάω μόνος μου λολ



    Έχει και φανταστικό σχόλιο από κάτω το βιντεάκι...

    \"20 χρόνια παντρεμένος έχω παλέψει με την αρκούδα εγώ\"

  13. #43
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    PETRAN exeis u2u

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Κρίνο,
    Το να ρημάξεις το φόρουμ δεν είναι κάτι που αφορά μόνο εσένα και τον Δον.
    Αφορά όλους μας.
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    9
    Originally posted by justme
    Κρίνο,
    Το να ρημάξεις το φόρουμ δεν είναι κάτι που αφορά μόνο εσένα και τον Δον.
    Αφορά όλους μας.



    justme


    αν και ο διαλογος δεν ειναι και το φορτε μου τελευταιως,
    κακως μου αποδιδεις αιχμες οτι θελω να ρημαξω το φορουμ...
    Μην αφηνεις τετοιες υπονοιες, γιατι αυτο ενδεχομενα εχει και ποινικες ευθυνες.
    Οποτε δηλωνω ρητα και κατηγορηματικα οτι ειμαι υπερ της κοινωνικης γαληνης του φορουμ...


    Απλα εχουμε μικρη διαφωνια με τον αντμιν, αυτο και τιποτα αλλο.
    Ειναι στο χερι του να αφησει τα κουμπακια και να ερθει σε διαλογο.
    Κανεις βεβαια δεν μπορει να υποχρεωσει να κανει κατι εφοσον δεν το θελει.
    Ομως την αλλη εχω και εγω την δικη μου οπτικη και να διεκδικω ολα οσα στρεβλα
    κατ εμε εχουν συμβει και εχω κανει τις δικες μου υποχωρησεις,
    κατι που αποδειχθηκε λαθος.
    Δεν επρεπε να ειχα κανει καμια υποχωρηση και να ειχα διαγραφει τοτε.
    Ειχα γραψει ενα σχετικο κειμενο πριν ενα χρονο, θα επρεπε να ειχε ξεκαθαρισει η κατασταση απο τοτε.
    Αυτο ομως ειναι δικη μου ευθυνη και δεν αφορα αλλους.


    Διαβαζω συχνα κατι και μου εχει κανει εντυπωση, συνηθως απο τους γνωστους.....
    Μιλανε για το ποτηρι (η κουβα ισως) του αντμιν που ξεχειλεισε.....
    Κοιτα διπλα μου, κοιταω πισω μου και αναρωτιεμαι,
    το δικο μου ποτηρι που ειναι αραγε?
    Μα τελικα εγω ο βλακας δεν εχω ουτε δαχτυλιθρα?
    Πως εγινε αυτο??
    Ο αντμιν να ειναι θυμωμενος και εγω να πρεπει να τρεμω και να κατευνασω την οργη του?
    Πως τα καταφερα και εγινα θεατης τετοιων καταστασεων 2 χρονια τωρα?
    Φταιω? ναι φταιω, αμα δεν μου αρεσε επρεπε απο την πρωτη στιγμη να φυγω.
    Δεν το εκανα.
    Τωρα τα λουζομαι.
    Μονο που το λουσιμο μου, θα το μοιραστω.
    Οχι φιλε μου αυτο το πακετο δεν μου ανηκει εξ ολοκληρου.


    Οσον αφορα την διαγραφη μου,
    οτι σταγονα ξεχυλισε στο ποτηρακι του αντμιν, η ιδια επεσε και στο δικο μου.
    (ναι τελικα εχω και εγω ποτηρι, απλα με κουμπακια εξαφανιζετε)
    Δεχθηκα σχολια τα οποια τυχαια αφορουσαν και το φορουμ.
    Δικαιως θιχθηκε ο αντμιν και ηθελε εξηγησεις.
    Τις πηρε ιδιωτικως.
    Αγνοω τι ακριβως συζητηθηκε αλλωστε δεν με ενδιαφερουν οι ιδιωτικες συζητησεις.
    Οταν πηγα να ζητησω και εγω με την σειρα μου τα ρεστα σε οτι με αφορα βεβαια,
    γνωριζεις ποια ηταν η απαντηση.....
    Οποτε? ποιο ειναι το συμπερασμα?
    Εμ παλουκαρι εσυ δεν εισαι αντμιν, αρα κανε μια γαργαρα να σου περασει.....
    Την εκανα τη γαργαρα λοιπον και μου βγηκε φλεμα και αυτη την στιγμη το φτυνω.
    Οταν αποφασισα να προασπισω τον εαυτο μου εναντια στα σχολια που διαβασα,
    εσκασε και η διασημη σταγονα.....


    Αυτα σε καποια περιληψη.
    Διαφωνεις?
    Καλως πραττεις.
    Επετρεψε μου ομως να εχω την δικη μου γνωμη στο τι σημαινει προασπιζω τον krino.


    Για αυτο που αναφερεις στο τελος,
    οντως το φορουμ αφορα ολους σας.... (οχι μας πια)
    Βλεπεις ομως το μελλον χωρις να κριτικαρεις το παρελθον.
    Δεν ειναι δυνατον το μελλον να σε αφορα, χωρις αντιστοιχα να μην σε αφορουσε το παρελθον.
    Ετσι ειναι φιλε μου, και αν μου επιτρεπεις,
    που ησουν εσυ στο παρελθον οταν διαβαζες κακως κειμενα και που ημουν εγω?
    (το εσυ δεν ειναι προσωπικο, αλλα ο καθε εσυ)
    Το γνωριζεις πολυ καλα, οτι οποτε ετρεχε ζητημα και εβλεπα κατι στραβο, απο πεσιματα και λιθοβολισμους,
    εγω ημουν μεσα, ΠΑΝΤΑ!
    Μα ακριβως αυτο δεν πληρωνω?
    Το οτι δεν το βουλωνα και δεν κοιτουσα την παρτη μου?
    Το οτι ημουν παντα σε ολα χωμενος?
    Το οτι εχω υπερασπιστει αρκετο κοσμο απεναντι σε αλλους χωρις να τους ξερω καν?
    Με οσα χρυσα γραμματα να περιγραψεις την εξουσια, δεν παυει να ειναι εξουσια.
    Και ειναι αναγκασμενη καποια στιγμη να τσαντιστει, να οργιστει και να εφαρμοζει τα κουμπακια.


    Με τον νικο δεν εχω κατι, και ειμαι σε θεση να πιω ακομα και ουζα αν κατσει (εκεινος βεβαια οχι, αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει, εγω μιλαω για μενα)
    εχω ομως με τον αντμιν, και την τοσο πια επιλεκτικη παρουσια - απουσια του.
    Εχω θεμα γιατι οταν ξεκινουσαν καποια μικρα πραγματακια δεν εβαλε τα πραγματα στη θεση τους και ετσι οσο περναγε ο καιρος
    ολο αυτο το πραγμα καταντησε ογκολιθος, που φυσικα σημερα δεν υπαρχει καμια λυση.

    (αν θες να σου πω ενα σημαδακι.... τωρα το σκεφτηκα κιολας, και το συμπληρωνω....... οταν τα δυο καλα παιδια τα γνωστα, με ελεγαν λουγκρα και πουσταρα επειδη εχω παει με αντρα, και ο αντμιν τοτε περι αλλων τυρβαζε, απο κει και περα φιλε μου θα αρχιζω και εγω να λεω τα δικα μου. Πηρα μονος μου το δικαιωμα να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου, το μονο που μπορεις να μου προσαψεις οτι ειμαι λιγο ατσαλος σε αυτο.....)
    Προσπαθησα 2 χρονια τωρα (με πολλα μου λαθη δυστυχως, δεν ειμαι αλανθαστος....) να επεμβαινω με ηπιους τροπους, πηγανε ολα απατα.


    Και ξαφνου καταλαβαινω,
    οτι ο αντμιν ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ!
    ειμαι τσαμπουκας επειδη ζητησα τα ρεστα σε μια ιστορια που αυτος πηρε οτι ηθελε ενω για μενα ηταν περιττο....
    Δεν ξερω αν ειμαι τσαμπουκας, εκεινο που ξερω ειναι οτι δυο μετρα και δυο σταθμα,
    δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει στη πλατη μου κανενας.
    Η χρηστρια που προσεβαλε τον αντμιν και εδωσε εξηγησεις, αλλο τοσο προσεβαλε και εμενα,
    και επρεπε να δωσει τις αντιστοιχες εξηγησεις.
    Εκτος αν ο μουφτης εβγαλε η φετβα εδω μεσα,
    οτι μεταξυ μας παιζει να βριζομαστε, αλλα οταν θα βριζουμε τον αντμιν, εκει θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα.....
    Σορρυ που μπερδευομαι, αλλα νομιζα οτι ολοι πισω απο τις οθονες, ειμαστε ανθρωποι,
    ισοι με ιδια δικαιωματα, και εγω και ο αντμιν και ο χθεσινος χρηστης και απαντες.
    ΧΑ! γμτ....... τσαμπα τα αστερια που ειχα ε? χιχιχιχιχιχιχι



    Και για να κλεισω,
    ανοιξα μια ιστορια.
    Θα τελειωσει οταν μπουν τα πραγματα στη θεση τους.



    Καλη σου μερα και μην μου απαντησεις....
    περα του οτι δεν εχω την ευκολια να σου απαντησω, ολα αυτα τα εγραψα για να δεις μια οπτικη, αυτο και τιποτα αλλο.
    Θα τα ξαναπουμε συντομα, με πρωτη ευκαιρια, οταν καταφερω να ξεφυγω απο τα κουμπακια του αντμιν....



Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •