fight the power! - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 259
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by PETRAN

    Γιατί δηλαδή, τώρα μπαίνουμε μόνο να περάσουμε την ώρα μας και να πούμε αστεία?
    Οχι βεβαια!Δεν νομιζω ο αλτερ να μιλησε για χιουμορ, αλλα για πλακα/βρισιμο εις βαρος αλλων.


    Originally posted by PETRAN

    Νομίζω ότι όλα τα θέματα δουλεύουν ρολόι. Καινούργια μέλη μπαίνουν σχεδόν σε καθημενρινή βάση, λένε τα προβλήματα τους και υπάρχουν πάντα άτομα που θα τους απαντήσουν. Στο \"γενικά\" είχε ξεφύγει η κατάσταση και είχε γίνει ποιο \"χα-χα-χου-χου\" όπως υποτιμητικά δείχνεις να το λες. Λες και το γέλιο δεν είναι καλό να υπάρχει ακόμα και σε ένα τέτοιο φορουμ που ίσα ίσα νομίζω ότι εδώ θα έπρεπε να υπάρχει για να \"χαλαρώνουμε\" που και που.
    Εχει ενδιαφερον το πώς χαλαρωνει κανεις, εις βαρος αλλων. Κ πώς νομιζουν οτι η πλακα δεν εχει ορια.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Alterego
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by PETRAN
    Όσο για τις φωτογραφιούλες και η ζωγραφική μου (που είναι ύψιστη παρακαλώ!) στα πλαίσια ενώς θρεντ (συνήθως στο γενικά που ανοίχτηκε για να εξελιχθούν διάφορα-όχι τόσο σοβαρά-πράγματα) που δεν είναι σοβαρό η ανοίχτηκε για να γίνουν καβγάδες (όπως και είχε ανοίξει πάρα πολλά τέτοια ο κρίνο τελευταία) δεν υπάρχει κατ εμέ κανένα κακό και αν βλέπεις εσύ κακό είναι ολοδικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου. Ζωγράφισε με και εσύ σε ένα ανάλογο θρεντ ίσως να νιώσεις καλύτερα.
    Δεν εχω καμια διαθεση να φωτογραφισω εσενα ή καποιον αλλο στο οποιο θρεντ.

    Για τα σχετικα με τις φωτογραφιες, φυσικα κ δεν αναφερομαι ουτε στα γενικα ουτε στα θεματα που εχουν ανοιχτει για καυγαδες.

    Το πνευμα ειρωνιας, προσβολης εχει πολυ εντονη χροια ειτε με φωτογραφιες, ειτε χωρις. Ειτε στα \"ΓΕΝΙΚΑ\" ειτε εκτος των γενικων θεματων. Ειτε δινεται η αφορμη, ειτε οχι. Τα παραδειγματα ειναι πολλα. Τωρα, ο καθενας θυμαται οτι θελει οτι μπορει ή οτι συμφερει ωστε να προασπιστει τις αποψεις του (μαλλον).
    Ακριβως το ζητημα δεν ειναι που γινονται αυτες οι \"πλακες\" αλλα πως..ειρωνια και σαρκασμος.Και υπαρχει μπολικος.Ακομη και απο μελη νεοτερα σε μελη παλιοτερα που ισως να μην ειχαν την ευκαιρια να επικοινωνησουν μαζι τους και εδιναν τετοια συμπεριφορα.

    Το θεμα δεν ειναι να σε ζωγραφισει και εσενα.

    Όχι να ζωγραφίσει και εμένα, θα το θεωρήσω και πολύ καλό αν γελάσουν και 2-3-4 άτομα (και εγώ). Σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από το να γράφουμε 40 σειρές για εικονικές προσβολές και για το ποιος/τι/πότε έφταιξε.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by PETRAN

    Γιατί δηλαδή, τώρα μπαίνουμε μόνο να περάσουμε την ώρα μας και να πούμε αστεία?
    Οχι βεβαια!Δεν νομιζω ο αλτερ να μιλησε για χιουμορ, αλλα για πλακα/βρισιμο εις βαρος αλλων.


    Originally posted by PETRAN

    Νομίζω ότι όλα τα θέματα δουλεύουν ρολόι. Καινούργια μέλη μπαίνουν σχεδόν σε καθημενρινή βάση, λένε τα προβλήματα τους και υπάρχουν πάντα άτομα που θα τους απαντήσουν. Στο \"γενικά\" είχε ξεφύγει η κατάσταση και είχε γίνει ποιο \"χα-χα-χου-χου\" όπως υποτιμητικά δείχνεις να το λες. Λες και το γέλιο δεν είναι καλό να υπάρχει ακόμα και σε ένα τέτοιο φορουμ που ίσα ίσα νομίζω ότι εδώ θα έπρεπε να υπάρχει για να \"χαλαρώνουμε\" που και που.
    Εχει ενδιαφερον το πώς χαλαρωνει κανεις.


    Πιστεύω ότι τους πιο πολλούς αν ρωτήσεις θα χαλαρώνουν. Αν δεν χαλαρώνει εσένα δεν το βλέπεις και πας και χαλαρώνεις με τον τρόπο σου (που δεν θέλω να ξέρω ποιος είναι ούτε στους πιο μεγάλους μου εφιάλτες)

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Για ολα εχει σημασια το πως εκφραζεσαι και πως διαχειριζεσαι το χιουμορ.Ομως στη ντελικη εγω δεν ειμαι εδω για να το παιξω οτι κατεχω το χιουμορ παραπανω απο εσενα.Απλα καποια πραγματα εχουν και ορια.Ναι το χιουμορ καμια φορα μπορει να \"σκοτωσει\" την προσβολη,ομως και παλι εξαρταται..καποιες φορες το ειπα και πριν η σιωπη κανει καλο και η αποχη..

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by PETRAN



    Πιστεύω ότι τους πιο πολλούς αν ρωτήσεις θα χαλαρώνουν. Αν δεν χαλαρώνει εσένα δεν το βλέπεις και πας και χαλαρώνεις με τον τρόπο σου (που δεν θέλω να ξέρω ποιος είναι ούτε στους πιο μεγάλους μου εφιάλτες)
    Εξακολουθεις να κινεισαι στο ιδιο θλιβερο μοτιβο απαντησεων. ειρωνικο/υπερ του δεοντος αλλαζονικο.

    Ειναι κριμα που στο λενε πολλοι με τον τροπο τους ο καθενας κ δεν καταλαβαινεις μια. Οπως νομιζεις.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by PETRAN
    Όσο για τις φωτογραφιούλες και η ζωγραφική μου (που είναι ύψιστη παρακαλώ!) στα πλαίσια ενώς θρεντ (συνήθως στο γενικά που ανοίχτηκε για να εξελιχθούν διάφορα-όχι τόσο σοβαρά-πράγματα) που δεν είναι σοβαρό η ανοίχτηκε για να γίνουν καβγάδες (όπως και είχε ανοίξει πάρα πολλά τέτοια ο κρίνο τελευταία) δεν υπάρχει κατ εμέ κανένα κακό και αν βλέπεις εσύ κακό είναι ολοδικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου. Ζωγράφισε με και εσύ σε ένα ανάλογο θρεντ ίσως να νιώσεις καλύτερα.
    Δεν εχω καμια διαθεση να φωτογραφισω εσενα ή καποιον αλλο στο οποιο θρεντ.

    Για τα σχετικα με τις φωτογραφιες, φυσικα κ δεν αναφερομαι ουτε στα γενικα ουτε στα θεματα που εχουν ανοιχτει για καυγαδες.

    Το πνευμα ειρωνιας, προσβολης εχει πολυ εντονη χροια ειτε με φωτογραφιες, ειτε χωρις. Ειτε στα \"ΓΕΝΙΚΑ\" ειτε εκτος των γενικων θεματων. Ειτε δινεται η αφορμη, ειτε οχι. Τα παραδειγματα ειναι πολλα. Τωρα, ο καθενας θυμαται οτι θελει οτι μπορει ή οτι συμφερει ωστε να προασπιστει τις αποψεις του (μαλλον).

    Τα παραδείγματα πως είναι πολλά, πόσα δηλαδή θέματα αυτή την στιγμή που μιλάμε σε όλο το φορουμ έχουν μέσα ειρωνεία και προσβολή?

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Αυτο που λες για την χαλαρωση ειναι οπως τοτε που ειπες οτι δεν κατεχει το συγκεκριμενο μελος το χιουμορ.Αν οι αλλοι γελανε δεν σημαινει οτι ειναι και ευστοχο και αν δεν βρηκες αρκετους να σου δειξουν οτι δεν γελανε ειναι γιατι απλα δεν ηθελαν ισως να ασχοληθουν.Μα δεν σημαινει ομψς οτι οι 2-3 που γελασαν ειναι και πετυχημενο.Καποιους τοτε εθιγε τετοια \"πλακα\".Δεν ηταν μια καθαρη πλακα..και το ξερεις.Μιλαμε για περιπτωσεις ακρος σημαντικες που στο τελος κατεληξαν σε τρελλα γλεντια.Μπορει και παλι αυτοι οι 3-4 να χαλαρωναν.Ναι αγνοεις και φευγεις αν δεν σου αρεσει κατι,συμφωνω,οχι ομως οταν θιγονται ατομα.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    εγω παντω προτεινω οταν γινει το συστημα τον προειδοποιησεων να επιστρεψει κι ο κρινο κανονικα ωστε αν ξαναφυγει να μην εχει κανενασ να πει τιποτα για κανεναν

  9. #114
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by PETRAN

    Γιατί δηλαδή, τώρα μπαίνουμε μόνο να περάσουμε την ώρα μας και να πούμε αστεία?
    Οχι βεβαια!Δεν νομιζω ο αλτερ να μιλησε για χιουμορ, αλλα για πλακα/βρισιμο εις βαρος αλλων.


    Originally posted by PETRAN

    Νομίζω ότι όλα τα θέματα δουλεύουν ρολόι. Καινούργια μέλη μπαίνουν σχεδόν σε καθημενρινή βάση, λένε τα προβλήματα τους και υπάρχουν πάντα άτομα που θα τους απαντήσουν. Στο \"γενικά\" είχε ξεφύγει η κατάσταση και είχε γίνει ποιο \"χα-χα-χου-χου\" όπως υποτιμητικά δείχνεις να το λες. Λες και το γέλιο δεν είναι καλό να υπάρχει ακόμα και σε ένα τέτοιο φορουμ που ίσα ίσα νομίζω ότι εδώ θα έπρεπε να υπάρχει για να \"χαλαρώνουμε\" που και που.
    Εχει ενδιαφερον το πώς χαλαρωνει κανεις.


    Πιστεύω ότι τους πιο πολλούς αν ρωτήσεις θα χαλαρώνουν. Αν δεν χαλαρώνει εσένα δεν το βλέπεις και πας και χαλαρώνεις με τον τρόπο σου (που δεν θέλω να ξέρω ποιος είναι ούτε στους πιο μεγάλους μου εφιάλτες)
    η παρενθεση σου τωρα τι ηταν βρε πετραν?ειρωνια η χιουμορ?

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Alterego
    Αυτο που λες για την χαλαρωση ειναι οπως τοτε που ειπες οτι δεν κατεχει το συγκεκριμενο μελος το χιουμορ.Αν οι αλλοι γελανε δεν σημαινει οτι ειναι και ευστοχο και αν δεν βρηκες αρκετους να σου δειξουν οτι δεν γελανε ειναι γιατι απλα δεν ηθελαν ισως να ασχοληθουν.Μα δεν σημαινει ομψς οτι οι 2-3 που γελασαν ειναι και πετυχημενο.Καποιους τοτε εθιγε τετοια \"πλακα\".Δεν ηταν μια καθαρη πλακα..και το ξερεις.Μιλαμε για περιπτωσεις ακρος σημαντικες που στο τελος κατεληξαν σε τρελλα γλεντια.Μπορει και παλι αυτοι οι 3-4 να χαλαρωναν.Ναι αγνοεις και φευγεις αν δεν σου αρεσει κατι,συμφωνω,οχι ομως οταν θιγονται ατομα.

    Εντάξει τώρα την έχουμε ξανακάνει αυτή την συζήτηση παλιά και δεν θα βγει άκρη, γιατί το αστείο του ενώς είναι η μεγαλύτερη προσβολή του άλλου. Κατ εμέ χιλιές φορές να γίνονται αυτά παρα χιλιες σειρές συγκρούσεων και ας με ειρωνευτούνε όσο θέλουν, αν είναι πετυχημένη ειρωνία θα γελάσω και εγώ, το προτιμώ από την άμεση προσβολή και την προσωπικά μείωση του άλλου που γινόταν επανειλημένα παλιά όπως \"τι σοι ψυχολόγος είσαι εσύ\", \"δεν θα καταφέρεις τίποτα στην ζωή σου\" κλπ κλπ. και παλιά γινοταν συνέχεια αυτό (και όχι μόνο προς εμένα). Σπάνια θα έβλεπες μια μεγάλη συζήτηση που να μην είχε μέσα μαζί με ένα επιχείρημα και την προσωπική επίθεση και προσβολή στον συνομιλητή. Τότε που δήθεν ήταν όλα \"αυστηρά\" και πιο \"σοβαρά\" και δεν είχαμε τα ποπ-κορν και τα χαχουχου και τις ζωγραφιές να θυμίζουν ότι είναι φορουμ και δεν θα έπρεπε να έχουμε κάτο προσωπικό με τον άλλο.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by dora-agxos
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by PETRAN

    Γιατί δηλαδή, τώρα μπαίνουμε μόνο να περάσουμε την ώρα μας και να πούμε αστεία?
    Οχι βεβαια!Δεν νομιζω ο αλτερ να μιλησε για χιουμορ, αλλα για πλακα/βρισιμο εις βαρος αλλων.


    Originally posted by PETRAN

    Νομίζω ότι όλα τα θέματα δουλεύουν ρολόι. Καινούργια μέλη μπαίνουν σχεδόν σε καθημενρινή βάση, λένε τα προβλήματα τους και υπάρχουν πάντα άτομα που θα τους απαντήσουν. Στο \"γενικά\" είχε ξεφύγει η κατάσταση και είχε γίνει ποιο \"χα-χα-χου-χου\" όπως υποτιμητικά δείχνεις να το λες. Λες και το γέλιο δεν είναι καλό να υπάρχει ακόμα και σε ένα τέτοιο φορουμ που ίσα ίσα νομίζω ότι εδώ θα έπρεπε να υπάρχει για να \"χαλαρώνουμε\" που και που.
    Εχει ενδιαφερον το πώς χαλαρωνει κανεις.


    Πιστεύω ότι τους πιο πολλούς αν ρωτήσεις θα χαλαρώνουν. Αν δεν χαλαρώνει εσένα δεν το βλέπεις και πας και χαλαρώνεις με τον τρόπο σου (που δεν θέλω να ξέρω ποιος είναι ούτε στους πιο μεγάλους μου εφιάλτες)
    η παρενθεση σου τωρα τι ηταν βρε πετραν?ειρωνια η χιουμορ?

    british humour :P

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Μα και η ειρωνια προσβολη ειναι παλι. Ναι δεν υπαρχει λογος να συζητησουμε τα ιδια και τα ιδια.

    Και συγκεκριμενα ηθελα να γραψω για την διαχειριση σε τοσα μα τοσα σημαντικο θεματα που ηταν απων.

    Ο καθενας ειναι διαφορετικος.Απλα ειναι καλο να ξερουμε που να απανταμε και πως.Και δεν ειναι αναγκη να απανταμε σε ολα.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Alterego
    Μα και η ειρωνια προσβολη ειναι παλι. Ναι δεν υπαρχει λογος να συζητησουμε τα ιδια και τα ιδια.

    Και συγκεκριμενα ηθελα να γραψω για την διαχειριση σε τοσα μα τοσα σημαντικο θεματα που ηταν απων.

    Ο καθενας ειναι διαφορετικος.Απλα ειναι καλο να ξερουμε που να απανταμε και πως.Και δεν ειναι αναγκη να απανταμε σε ολα.

    ΟΚ συμφωνούμε.


    Τεσπα νομίζω ότι ήρθε πραγματικά η ώρα να γίνουν κάποιοι moderators. Και νομίζω ότι θα πρέπει να προέρχονται από όλα τα μέλη ανεξαιρέτως αν είναι παλιά η καινούργια, αρκεί να έχουν την \"δυνατότητα\"-τα \"κατάλληλα χαρακτηριστικά\". Τώρα θα μου πείτε πια είναι τα skills που πρέπει να έχει κάποιος για να τρέξει ένα δύσκολο φορουμ σαν και αυτό. Θα βάλω τις ελάχιστες \"λαικές\" δεξιότητες του \"εργασιακού ψυχολόγου\" που έχω και θα πω ότι το σημαντικότερο είναι η υπομονή, η κατάλληλη ανοχή (ούτε πολύ ούτε λίγο) και μια πραότητα/σταθερότητα/coolness αλλά χωρίς υπερβολές και άκαμπτες απόψεις. Νομίζω ότι τα άτομα που έγραψα πριν πάνω-κάτω τηρούν αυτές τις προδιαγραφές ασχέτως αν έχουν κάνει αντιπαραθέσεις και αυτοί με άλλα 1-2 μέλη. Πραγματικά νομίζω ότι η πλειοψηφία εδώ μέσα νομίζω ότι έχει κάνει τον \"πόλεμο\" της με κάποιον άλλο. Το λέω ανοιχτά ότι όλο το φορουμ θα μπορούσε να περάσει στον Keep_Walking. Έχει μεγάλη ιστορία εδώ, έχει εμπειρία, νομίζω ότι έχει σε μεγάλο βαθμό τα χαρακτηριστικά που ανέφερα πριν και διαισθητικά θεωρώ σημαντικά, ενώ το ότι σπουδάζει πληροφορική σημαίνει ότι ξέρει και το τεχνικό κομμάτι! Άλλωστε έχει αναφέρει ότι θέλει να ασχοληθεί με το διαδίκτυο (έτσι δεν είναι keep?). Οπότε όλα τέλεια. Από εκεί και πέρα μπορούν να γίνουν εκλογές για τον νούμερο 2,3,4 αν χρειάζονται τόσοι. Αν δεν θέλει, τότε νομίζω ότι το καλύτερο είναι να γίνουν εκλογές γενικότερα-σε άτομα που θέλουν φυσικά και οι ίδιοι να γίνουν μοντς.

    Ας αποφασίσει ο λαός.


    Και τελειώνει το θέμα απλά.

  14. #119
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by Alterego
    Μα και η ειρωνια προσβολη ειναι παλι. Ναι δεν υπαρχει λογος να συζητησουμε τα ιδια και τα ιδια.

    Και συγκεκριμενα ηθελα να γραψω για την διαχειριση σε τοσα μα τοσα σημαντικο θεματα που ηταν απων.

    Ο καθενας ειναι διαφορετικος.Απλα ειναι καλο να ξερουμε που να απανταμε και πως.Και δεν ειναι αναγκη να απανταμε σε ολα.

    ΟΚ συμφωνούμε.


    Τεσπα νομίζω ότι ήρθε πραγματικά η ώρα να γίνουν κάποιοι moderators. Και νομίζω ότι θα πρέπει να προέρχονται από όλα τα μέλη ανεξαιρέτως αν είναι παλιά η καινούργια, αρκεί να έχουν την \"δυνατότητα\"-τα \"κατάλληλα χαρακτηριστικά\". Τώρα θα μου πείτε πια είναι τα skills που πρέπει να έχει κάποιος για να τρέξει ένα δύσκολο φορουμ σαν και αυτό. Θα βάλω τις ελάχιστες \"λαικές\" δεξιότητες του \"εργασιακού ψυχολόγου\" που έχω και θα πω ότι το σημαντικότερο είναι η υπομονή, η κατάλληλη ανοχή (ούτε πολύ ούτε λίγο) και μια πραότητα/σταθερότητα/coolness αλλά χωρίς υπερβολές και άκαμπτες απόψεις. Νομίζω ότι τα άτομα που έγραψα πριν πάνω-κάτω τηρούν αυτές τις προδιαγραφές ασχέτως αν έχουν κάνει αντιπαραθέσεις και αυτοί με άλλα 1-2 μέλη. Πραγματικά νομίζω ότι η πλειοψηφία εδώ μέσα νομίζω ότι έχει κάνει τον \"πόλεμο\" της με κάποιον άλλο. Το λέω ανοιχτά ότι όλο το φορουμ θα μπορούσε να περάσει στον Keep_Walking. Έχει μεγάλη ιστορία εδώ, έχει εμπειρία, νομίζω ότι έχει σε μεγάλο βαθμό τα χαρακτηριστικά που ανέφερα πριν και διαισθητικά θεωρώ σημαντικά, ενώ το ότι σπουδάζει πληροφορική σημαίνει ότι ξέρει και το τεχνικό κομμάτι! Άλλωστε έχει αναφέρει ότι θέλει να ασχοληθεί με το διαδίκτυο (έτσι δεν είναι keep?). Οπότε όλα τέλεια. Από εκεί και πέρα μπορούν να γίνουν εκλογές για τον νούμερο 2,3,4 αν χρειάζονται τόσοι. Αν δεν θέλει, τότε νομίζω ότι το καλύτερο είναι να γίνουν εκλογές γενικότερα-σε άτομα που θέλουν φυσικά και οι ίδιοι να γίνουν μοντς.

    Ας αποφασίσει ο λαός.


    Και τελειώνει το θέμα απλά.

    Συμφωνώ
    Εκτός από κηπ, θεωρώ πως πολύ ικανή είναι η Σοφία, καθώς αγαπά και στηρίζει πολλά χρόνια αυτό το χώρο με αξιοπρέπεια και τεράστιες αποθήκες υπομονής.
    Είναι δυο ατομα δίκαια και αξιόλογα που ποτέ δεν θα έβαζαν πάνω από τπ φόρουμ προσωπικά και εγωιστικά κίνητρα.

  15. #120
    και η αρσι προσωπικη μου αποψη κανει για μοντερειτορ,τη θεωρω πολυ δικαιη και αντικειμενικη.δεν ξερω αν προαναφερθηκε απο κανεναν ,δεν εχω διαβασει ολο το θεμα.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •