Κλείσιμο Τρωκτικού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77

    Κλείσιμο Τρωκτικού

    Δέν ξέρω πόσοι από εσάς επισκεπτόντουσαν το Τρωκτικό...Δέν ξέρω πόσοι από εσάς γνωρίζετε τί ήταν το Τρωκτικό...Δυστυχώς,απόψε έκλεισε...Γιά εμένα προσωπικά ήτανε μέρος της καθημερινότητάς μου...Ήτανε ένα blog το οποίο δέν ''μασούσε τα λόγια του'',έλεγε τα πράγματα έτσι όπως είναι και το πιο σημαντικό ήτανε γιά εμένα ότι ο καθένας μπορούσε νά γράψει τήν άποψή του για οτιδήποτε τόν απασχολεί...Και για αυτούς τούς λόγους τό αγάπησε και ο κόσμος...Σε αυτήν την χώρα αποδεικνύεται για ακόμη μία φορά ότι κάποια πράγματα που πραγματικά αξίζουνε γίνονται υποχείρια μεγαλοσυμφερόντων και προσωπικών φιλοδοξιών μήν αφηνοντάς νά βοηθήσουνε τόν κόσμο νά καταλάβει επιτέλους τί γίνεται και προβάλλοντας αυτά τα οποία θέλουνε εκείνοι...Αλλά έτσι ήταν πάντα,έτσι είναι τώρα και έτσι θά είναι και στο μέλλον...Εγώ θέλω νά ευχαριστήσω το συγκεκριμένο blog που μέ βοήθησε στο να εξελίξω την προσωπική μου κρίση και την προσωπική μου αντίληψη για την ''σάπια κοινωνία'' στην οποία ζούμε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Απλα κριμα..
    απο τα πιο προσεγμενα και ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΑ -οσο γινοταν τουλαχιστον- ειδησεογραφικα μπλογκς της ελλαδας που οι τυποι που το ειχαν δεν μασαγαν στο να ποσταρουν leaked βιντεακια, εγγραφα, φωτογραφιες, αρθρα που αρκετος κοσμος σιγουρα ΔΕΝ θα ηθελε να διαδοθουν..


    δε γνωριζω σε ποιον πολιτικο χωρο ανηκε , αν ανηκε , και ουτε που με νοιαζει κιολας, εγω το αποτελεσμα του σχολιαζω και την δουλεια του που ηταν κατι παραπανω απο υπεροχη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Καλημέρα. Δεν έμπαινα συχνά στις σελίδες του, και όπως αναφέρεται και παραπάνω, δεν έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία στο πού μπορεί να ήταν προσκείμενο πολιτικά, απ\' τη στιγμή που πραγματικά μπορούσε ο οποιοσδήποτε να καταδείξει ένα γεγονός - μικρής ή μεγάλης εμβέλειας - και να βγαίνουν πράματα και θάματα στην επιφάνεια...
    Με βοήθησε αρκετά στο να καταγράψω και τη δική μου άποψη - σε άλλο φόρουμ - την πρόσφατη περίοδο με την ιστορία της \'Marfin\', μιας και εντόπισα εξαιρετικά κείμενα χρηστών του, που όσον αφορά αυτό που λέγεται αντικειμενικότητα και ευστοχία, χτυπούσαν κυριολεκτικά \'κόκκινο\'...
    Επίσης να πω, σαν ενεργή με τα αδέσποτα ζώα εθελόντρια, ένα \'μπράβο\' που πολλές φορές φιλοξενούσε ιστορίες για κακοποιήσεις και εγκατάλειψη ζώων, δίνοντας στοιχεία για δράστες, τοποθεσία και ό,τι σχετικό χρειαζόταν, με αποτέλεσμα να σπεύδουν άνθρωποι και να προσφέρουν βοήθεια όποτε ήταν εφικτό. Μάλιστα καταδείκνυε και την αδιαφορία των αρχών και της πολιτείας - μη χέσω - επίσης με στοιχεία και αναφορές... ίσως απ\' τα λίγα ειδησεογραφικά μπλογκς που έδινε σημασία και σε τέτοια... ασήμαντα θέματα για την σάπια κωλοκοινωνία μας. Κρίμα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Με βοήθησε να κλείσω την τηλεόραση κι όχι τα αυτιά μου. Μάθαινα τις ειδήσεις που ήθελα όταν εγώ ήθελα. Είχα μια άλλη οπτική και κριτική σκέψη. Δεν ξέρω αν θέλω πια να ξέρω τι γίνεται. Ό,τι κι αν μου παρουσιαστεί αδυνατώ να το πιστέψω. Όλα καμουφλάρονται και τίποτα δεν είναι αληθινό. Αντίο στο τρωκτικό. Αντίο ειδήσεις.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ξερει κανεισ γιατι κλεινει;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    καλο μπλογκ αν και εκνευριζομουν με την αριστερη ιδεολογια του.

    ΥΓ: εκλεισε ως ενδειξη διαμαρτυριας για τον αποκλεισμο του krino στο φορουμ του e-psychology :P

  7. #7
    Τελικά οι τρομοκρατες πετυχαν κατι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by pad
    ξερει κανεισ γιατι κλεινει;
    δολοφονησαν τον δημιουργο του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Empneustns
    Originally posted by pad
    ξερει κανεισ γιατι κλεινει;
    δολοφονησαν τον δημιουργο του
    ναι αυτο εγινε

    ειναι τοσο κριμα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Originally posted by Empneustns
    Originally posted by pad
    ξερει κανεισ γιατι κλεινει;
    δολοφονησαν τον δημιουργο του
    ολοκληρη ομαδα ηταν υποτιθεται και στο κατω κατω ηταν μια καλοστημενη επειχηρηση θα μπορουσε να την παρει καποιοσ αλλοσ απλα να συνεχισει στο ιδιο υφοσ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    σεχτα επαναστατων τελικα (?)!αναρωτιεμαι ο γκιολιας ηταν πιο ενοχος απο καποιους πολιτικους που καταστρεψαν τον τοπο??
    που \"εφαγαν\" κ τις πετρες??δεν ηταν ο μεγας δημοσιογραφος!εννοω με πλουτη!
    μηπως η σεχτα κ η καθε σεχτα ειναι υποκεινουμενη απο πολιτικα σκυλια??

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    στο ιδιο υφοσ ακριβωσ δεν ξερω αν ειναι ιδιοι http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/ η συνεχεια του τροκτικου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Originally posted by pad
    Originally posted by Empneustns
    Originally posted by pad
    ξερει κανεισ γιατι κλεινει;
    δολοφονησαν τον δημιουργο του
    ολοκληρη ομαδα ηταν υποτιθεται και στο κατω κατω ηταν μια καλοστημενη επειχηρηση θα μπορουσε να την παρει καποιοσ αλλοσ απλα να συνεχισει στο ιδιο υφοσ
    δειτε κι αυτο http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/07/tromaktiko-blog-troktiko.html#more

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •