σπάσιμο του προφυλακτικού.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    24

    σπάσιμο του προφυλακτικού.

    Kαλησπέρα παιδιά,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση γιατί με τρομάζει πολύ να γίνει πραγματικότητα ο τίτλος!έχει πολλές πιθανότητες να συμβεί αυτό και ο άντρας να μην καταλάβει τίποτα?εχει ρόλο τι μάρκα είναι το προφυλακτικό η κάτι τέτοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    τα τρογιαν σπανε πανευκολα μην τα παρεισ ποτε. ναι μπορει να σπασει απο οτι μου χουν πει καινα μην το παρεισ χαμπαρι πανω στην ενταση τησ στιγμησ. εμενα δεν μου εχει σπασει ποτε αν φοβασαι πολυ βαλε δυο δε θα καταλαβαινεισ τιποτε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα κι αν σπασει χαπι τησ επομενησ μερασ για ολα υπαρχει λυση γιατι αγχωνεσαι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    anemos_thir_13,
    συνήθως το καταλαβαίνει. Έχω ακούσει όμως και περίπτωση που δεν το κατάλαβε ο άντρας.
    Για να μην έχεις άγχος για την περίπτωση που σπάσει το προφυλακτικό, μπορείς να ζητήσεις από τον σύντροφό σου να εφαρμόζει και την μέθοδο του τραβήγματος (ω μα τι επιστημονική η διατύπωση!:P ).
    Για όλα όμως υπάρχει λύση!!Δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι την σεξουαλική πράξη με φόβο αλλά ως απόλαυση! Στο χειρότερο σενάριο -άνθρωποι είμαστε- υπάρχει και το χάπι της επόμενης ημέρας! Αν υπέθεσα σωστά, σε προβληματίζει η περίπτωση της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης?
    Είναι πάντως σημαντικό να εμπιστεύεσαι και τον σύντροφό σου.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    24
    Ναι προφανώς αυτός είναι ο φόβος βέβαια όχι εκείνη την στιγμή δεν το σκέφτομαι...αλλά δεν υπάρχουν προφυλακτικά που να εγγυούνται μεγαλύτερη προστασία??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ε,μην παίρνεις τα λεπτότερα,πήγαινε σε πιο χοντρά αφού σε απασχολεί έντονα αυτό.Υπάρχουν κάποια φαντάζομαι που το υλικό τους θα είναι παχύτερο σε στρώση από άλλα,τα λεγόμενα μεγάλης ευαισθησίας.Άντρας δεν είμαι,άρα δεν είμαι ειδική,λολ.Μπορείς να βάλεις και δύο(λεπτά)μαζί.Τι διάολο και τα δύο θα σπάσουν;Τότε θα ανακηρυχθείς ο γκαντέμης της υφηλίου.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {{{Μπορείς να βάλεις και δύο(λεπτά)μαζί.Τι διάολο και τα δύο θα σπάσουν;Τότε θα ανακηρυχθείς ο γκαντέμης της υφηλίου.:P}}} __________________________________________________ ____ Λοιπον ακου να μαθαινεις : τα προφυλακτικα δεν ειναι φτιαγμενα να τα βαζεις διπλα τριπλα η δεν ξερω γω τι αλλο ....συμφωνα με τελευταιες μελετες η πιθανοτητα να σπασουν τα προφυλακτικα πολλαπλασιαζεαι οταν ειναι δυο μαζι λογω της τριβης που δημιουργειται μεταξυ τους !!!!!!!!!!!! ΑΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΦΥΛΑΣΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΞΑΝΕΙς ΤΙς ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕς ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!! ΓΙΑΥΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ! Τα προφυλακτικα ειναι δοκιμασμενα και και δεν σπανε ετσι μονα τους,,, αλλα αν τα κακομεταχειριστεις πχ στο ξετυλιγμα της ζελατινας η αν δεν ξερεις να το φορας σωστα η αν η γκομενιτσα παει να σε βοηθησει και δεν εχει λιμαρει καλα τα νυχακια τηςςςςςςςςς και ααλα τετοια ...αντε και καλα ........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Ανεμος εστιάσου στην σωστή τοποθέτηση του προφυλακτικού και στην καλή εφαρμογή και μετά μη φοβάσαι. Από ιστορίες μπορείς να ακούσεις πολλές.
    Αλλά εάν εφαρμόσεις την \"μέθοδο του τραβήγματος\" πρόσεξε. όταν τραβηχτείς, με το μαλακό. Δεν πετάγεσαι πίσω. Τραβιέσαι. Δεν θέλεις να αφήσεις πίσω σου κάτι....
    ΠΑραδειγματικά σκέψου να τραβήξεις απότομα ένα τραπεζομάντηλο. Τα πιάτα και τα ποτήρια μένουν εκεί που ήταν.....
    been good, been bad. WILL GO ON

  8. #8
    Παιδια αυτο με τα 2 προφυλακτικα μαζι δεν ισχυει . Εκτος του οτι δεν καταλαβαινεις και πολλα , η τριβη μεταξυ τους το κανει πιο ευκκολο να σπάσουν και τα 2 , οποτε γυρναμε στα ιδια . Το χαπι της επομενης μερας (ευτυχως δεν εχει παραστει αναγκη να το παρω ακομη) απ οσο εχω ακουσει επηρεαζει παρα πολυ τον γυναικειο οργανισμο , χαλαει τον κυκλο της γυναικας και γενικως εχει μεγαλη ποσοτητα σε ορμονες που προκαλουν διαφορα . Δεν Επιτρεπεται να το παρει καποια πανω απο 2-3 φορες το χρονο ... και αυτο λεει ΠΟΛΛΑ ... οποτε καλυτερα ας προσπαθησουμε να ειμαστε οσο πιο προσεχτικοι γινεται και να μην καταφευγουμε σε λυσεις αναγκης ευκολα ... ;)
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •