Δεν ξερω ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4

    Δεν ξερω ...

    Γεια σας...

    Ψαχνω, δεν βρισκω παρομοιο θεμα με το δικο μου, οποτε ξεκιναω(προκαταβολικα σας ευχαριστω για το χρονο σας)...

    Ειμαι η Μ. ετων 21 κ ειμαι με τον Ν. ετων 30 εδω κ 8 μηνες.
    Εκανα ΠΟΛΛΑ για να καλυψω τους φοβους που δημιουργει ενα τετοιο χασμα.

    Εκεινος παντρεμενος χωρισμενος, με μια γυναικα που του κανει απιστευτο πολεμο(κ μενα μαζι του).
    Εγω χωρισμενη απο μια σχεση 3 χρονων πολυ ομορφη και ΗΡΕΜΗ (χωρισαμε για ασχετους λογους).

    Εκανα ΠΟΛΛΑ για να καλυψω τους φοβους που δημιουργει ενα τετοιο χασμα ηλικιας.
    Να μην τα πολυλογω, ο πρωτος τσακωμος με τον Ν. ηρθε με την εμφανιση της πρωτης κτητικοτητας στους 2 μηνες σχεδον. Να τονισω οτι δεν ημουν ανθρωπος που τσακωνομουν με τις σχεσεις μου, το αντιθετο θα ελεγα. Ημουν ο τυπος που ολοι 8α η8ελαν να τσακω8ουν. Μεγαλωσα σε πολυ ηρεμη οικογενεια κ νομιζω οτι ετσι εμαθα να ζω.
    Μετα απο αυτον τον πρωτο τσακωμο ακολουθησαν απειροι.
    Ακομα κ πριν απο μιση ωρα τσακωνομασταν. Οι αιτιες? Ο Ν. ειναι ενας αν8ρωπος με κακες εμπειριες απο τον γαμο του.
    Εγω ειμαι ενας ανθρωπος που σε γενικοτερεσ γραμμες ειμαι ηρεμη. Ξεσπαω αλλου. Με τον καιρο επιασα κ πιανω τον εαυτο μου, μονιμως να ουρλιαζω κατι που ΠΟΤΕ δεν εκανα. Εσπασα πρωτη φορα στη ζωη μου, ΑΠΕΙΡΑ πιατα, ΑΠΕΙΡΑ ποτηρια κ οτι αλλο εβρισκα.
    Τσακωμοι, ανταλλαγη ασχημων κουβεντων κ γενικα ΑΣΧΗΜΕΣ καταστασεις ειναι στο καθημερινο μας προγραμμα. Ολο αυτο με εχει κανει να θελω να κλαιω συνεχεια, να μην μπορει να μου μιλησει(εκεινος γιατι με τους αλλους δεν εχω προβλημα), να ουρλιαζω, να κανω σαν τρελη πραγματικα. Αισθανομαι μονιμα οτι δεν με καταλαβαινει, οτι δεν μπορω να του μιλησω. Θα μου πεις γτ δεν χωριζεις. Η αληθεια ειναι πως πιανω τον εαυτο μου να κανω εγω οντωσ πολλα λαθη(ισως φταιει κ η διαφορα μας).
    Κ δεν ειναι οτι υποτιμω τον εαυτο μου. Ειμαι χαλια ναι, αλλα προσπαθω να κραταω την λογικη μου μερικες φορες.
    Δεν μπορω να πω οτι αισθανομαι πιεσμενη απο εκεινον οσον αφορα την υπολοιπη σχεση, αν κ εχω αρκετα παραπονα, αλλα ακομα κ αυτα δεν με καινε.
    Ακομα κ οταν αυτος ειναι ηρεμος( που μπορω να πω οτι γινεται πλεον συνεχεια) εγω δεν ειμαι. Δεν μπορουμε να συζητησουμε κατι κ να μην καταληξω να κλαιω κ να φωναζω.
    Εφτασε να μου πει πως δεν υπαρχω πλεον στην συζητηση για κεινον κ απο εδω κ στο εξης δεν 8α με ακουει οταν γινομαι ετσι. Να μην πουμε για τις φορες που μου κλεινει το τηλεφωνο επειδη ειμαι ετσι κ εγω αντι να σκεφτω το γιατι το εκανε τον περνω κ ουρλιαζω επειδη εκανε αυτο που σιχαινομαι- να μου κλεινει το τηλ.
    Μονιμως ειμαι στεναχωρημενη, μονιμως θελω να κλαιω(κ το κανω- ακομα κ τωρα που σας γραφω), δεν βρισκω τπτ ενδιαφερον απο αυτα που κανω, πινω περισσοτερο απο πριν, δεν τρωω. Επειδη μεχρι τωρα οταν ειχα προβλημα κλεινομουν στον εαυτο μου για λιγο κ το αντιμετωπιζα, ειπα να το προσπαθησω κ τωρα. Τιποτα ομως...
    Ολο αυτο τον απομακρυνει. Δεν σας κρυβω πως κ εγω στην θεση του θα απομακρυνομουν.
    Μονιμως αισθανομαι οτι ακομα κ αν εχω δικιο δεν το βρισκω.
    Οτι δεν ειμαι χρησιμη σε αυτη τη σχεση. Δεν ξερω κ εγω τι αλλο.

    Δεν γραφω επειδη θελω βοηθεια για την σχεση μου. οχι.
    Γραφω επειδη μπορει καποιος να εχει βρεθει στην θεση μου να ζητησε βοηθεια κ να τα καταφερε κ θα ηθελα να με βοηθησει κ μενα. Ακομα κ τα ψευτοτεστ λενε οτι εχω μετριας μορφης καταθλιψης. Θελω να βοηθησω τον εαυτο μου, ντρεπομαι που εχω γινει ετσι, λυπαμαι για την καταντια μου. Ειμαι μονο 21, θα επρεπε να την χαιρομαι αυτη την σχεση...
    Εχω χασει τον εαυτο μου κ δεν 3ερω που να το πω...



    ΥΓ. δεν εχει γινει κατι αλλο ασχημο στην ζωη μου. Ισα ισα εκανα το επαγγελματικο μου ονειρο πραγματικοτητα(τουλαχιστο� � κατα το ημισι). Κ στο σπιτι καλα πανε τα πραγματα, δοξα τω θεο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Γεια σου sad butterfly!
    Καταρχάς δεν έχω βρεθεί σε τέτοια θέση, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που ψάχνεις... Πιστεύεις ότι έχεις κατάθλιψη; Απ\'ό,τι κατάλαβα σε φοβίζει η διαφορά ηλικίας στη σχέση σου και το ότι έχεις γίνει οξύθυμη ενώ παλιότερα δεν ήσουν. Τι κατά τη γνώμη σου το προκαλεί αυτό;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4
    Γεια σου :)

    To οτι ειμαι σιγουρη πως εχω καταθλιψη το λεω.
    Δεν νομιζω οτι με φοβιζει η διαφορα της ηλικιας. Με φοβιζει ο ιδιος μου ο εαυτος, το πως εφτασα ακριβως να γινω τοσο οξυθυμη, τοσο πολυ ευαισθητη.
    Μερικες φορες αισθανομαι οτι οσο κ να μιλαω, ειτε εχω αδικο ειτε οχι, δεν γινομαι κατανοητη. Οτι δεν προκειται να βρω καπου το δικιο μου.
    Ολο αυτο γυριζει μεσα μου κ με κανει να αισθανομαι χειροτερα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    sad/butterfly , θα ηθελα σαν αρχή να μας πεις ένα παράδειγμα τσακωμού σας.
    πώς ξεκινάει και τι λέγεται στη συνέχεια.
    πώς καταλήγει μας το περιέγραψες. :)
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    θλιμμενη πεταλουδα,
    με μπερδεψες λιγο
    διαβαζοντας την διηγηση σου, καταλαβαινα οτι ο θυμος σου οφειλεται στο οτι ο φιλος σου ειναι ενα πολυ οξυθυμο ατομο ενω εσυ πολυ ηρεμο, και η αντιστοιχη συμπεριφορα σε απορρυθμιζε και σιγα σιγα αρχισες να φερεσαι κι εσυ ετσι.
    μετα σε εχασα.
    μας ειπες οτι πλεον ειναι πολυ ηρεμος και μαλιστα σου κοβει την συζητηση γιατι δεν μπορεις να την κανεις με ηρεμια αλλα παντα με εκνευρισμο, με αποτελεσμα να μη μπορειτε να συζητατε πλεον, σχεδον...
    γιατι αυτο? αφου αυτος ηρεμησε, γιατι να μην μιλας ηρεμα κι εσυ, να συνεννοηθειτε?

    μας λες οτι εισαι σιγουρη οτι εχεις καταθλιψη πλεον.
    αν ειναι ετσι, γιατι δεν ζητας βοηθεια? δεν ειναι ντροπη, ουτε ειναι ευκολο να το ξεπερασεις μονη σου, και στο μεταξυ φθειρεις την σχεση σου και ταλαιπωρεισαι...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4
    Καλημερα σας κ ευχαριστω πολυ που μου αφιερωσατε τον χρονο σας.

    @Ρεμεντυ προσπαθω να μιλησω ηρεμα. \"γιατι να μην μιλας ηρεμα κι εσυ, να συνεννοηθειτε?\" οταν 3εκιναω να μιλησω, μου δινει την εντυπωση οτι αυτα που θελω να πω δεν τα καταλαβαινει. Με αποτελεσμα να ρωταει, να 3αναλεω κοκ. Εχω χχασει την ηρεμια μου, εγινα αυτο που κοροιδευα δλδ εκεινος πριν λιγο καιρο. Αισθανομαι οτι δεν σκεφτεται καθολου το τι μπορει να εχω εγω αναγκη, οτι μονιμως θελει να ειμαι εγω διπλα του αλλα εκεινος να μην ειναι.

    οσο για την βοηθεια, σημερα Κυριακη, βρηκα ενα τηλεφωνο καποιου ειδικου. αυριο Δευτερα 8α παρω.

    @Αρκτος συνηθως ολα ξεκινανε ηρεμα, τσακωνομαστε για πραγματα που εγω σαν Μ. δεν τσακωνομουν.
    Πραγματικα ηρεμα ομως, καθως ειδικα μεχρι ενα σημειο, ΠΡΟΣΠΑΘΩ. Παραδειγμα, προχτες, πηγε καπου αρκετα μακρυα με χαλασμενο αμαξι για κατι δουλειες που ηθελε. μεχρι να φτασει δεν τον πηρα ενα τηλ, περασε κ πολυ απο την αναμενωμενη ωρα ταξιδιου, που δεν εμφανιστηκε, ανυσηχησα. Τον πηρα τηλεφωνο κ η απαντηση του ηταν 3εχασα να σε παρω, ενω μιλησε με ολους.Αυτοι οι ολοι ηταν συγγενεις. Δεν του ζητησα να με παρει να μου κανει ερωτικη εξομολογηση στο τλφ, απλα να μαθω αν εφτασε ηθελα. Ξερετε ποια ηταν η ατακα του ? Θα του το πληρωσω πειδη δεν το σεβαστηκα που ηταν με κοσμο. Εμενα στα @@ του αν εχω πεθανει απο την αγωνια μου η δεν ξερω εγω τι. Ολο αυτο εφερε παλι τσακωμους, κλαμματα, φωνεσ, υστεριες...

    Πολυ φοβαμαι, οτι οσο προσπαθουσα να τον ηρεμησω, εγω χαλουσα. Στεναχωριεμαι γτ αυτη μου η διαθεση δεν μου αρεσει κ δεν μπορω να την αλλαξω μονη μου.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    sad/butterfly, είναι φανερό ότι αυτή η σχέση σε επηρεάζει αρνητικά. Λες ότι έκανες πολλά για να καλύψεις τους φόβους που δημιουργεί το χάσμα ηλικίας: εγώ ήθελα να σε ρωτήσω, τους φόβους τίνος? Ποιοι είναι αυτοί οι φόβοι και ποιος τους έχει? Επίσης είπες κάτι για κτητικότητα...ποιος έχει αυτή την κτητικότητα και πώς το δείχνει?

    Κατά τ\' άλλα, από αυτά που διάβάζω σκέφτομαι μήπως τον έχεις τοποθετήσει πολύ \'ψηλά\' στο μυαλό σου και προσπαθείς εναγωνίως να τον \'φτάσεις\', με δεδομένο κιόλας ότι εσύ είσαι η μικρότερη της ιστορίας? Οι σχέσεις είναι για να μας κάνουν να νιώθουμε όμορφα, όχι για να μας φέρνουν σε έξαλλη κατάσταση. Και απ\' όσο λες, δεν υπαρχει κάτι άλλο που να σου τεντώνει τα νεύρα, πέρα από τη μεταξύ σας αλληλεπίδραση....όπου μου χτύπησε πολύ άσχημα όταν διάβασα αυτό το \'θα το πληρώσεις\'...όπως και η αίσθηση που περιγράφεις \'θέλει να είμαι δίπλα του αλλά εκείνος να μην είναι\'.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    και μενα το θα μου το πληρωσεις α πα πα!

    με φοβισε τοσο πολυ! εγω θα ημουν ικανη να χωρισω για μια τετοια φραση!

    λες και απειλεις κανενα μωρο οταν ελθει ο μπαμπας στο σπιτι το βραδυ θα σε κανονισει ενα πραγμα

    που κι αυτο εννειται το βρσικω απαραδεκτο
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4
    @ρισερτσερ πριν απο αυτη τη σχεση δεν ανεχομουν πολλα πραγματα. Ξαφνικα αρχισα να ανεχομαι πολλα, μιας κ θεωρουσα οτι ετσι θα καταφερνα να εχω μια πιο υγειη σχεση κ οχι τοσο εγωιστικη απο μερους μου. το 8εμα ειναι πως κατεληξα μονο να ανεχομαι

    @μαρινα38 τουσ φοβους του. Λογω της προηγουμενης του σχεσης εχει μεγαλες ανασφαλειες. απλα καταλαβα πως τισ ανασφαλειες του τις λαμβανω ΜΟΝΟ εγω.
    Κτητικοτητα... Μεγαλο θεμα για μας. Οολοι μου οι φιλοι, ηθελαν να με πηδηξουν κ αλλα τετοια, οι γυναικες φιλες μου του την επεφταν, δεν αξιζαν, μπλα μπλα.
    εμεινα ξαφνικα χωρις φιλους κ φυσικα εγω ευθυνομαι για αυτο. Οσους δεν εκανα περα επειδη μου ειχε βαλει ιδεες, τους εκανα περα, με την εξαφανιση μου , για να ειμαι περισσοτερο διπλα του οσο αυτος με χρειαζοταν.
    Να μην μιλησω για την υπολοιπη ζωη μου. Μεχρι κ το ιντερνετ ειναι επικυνδινο για κεινον, ακομα κ αν εμπαινα στο τρωκτικο που λεει ο λογος.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    sad butterfly eipes eisai 21.egw eimai 23.se auta pou mas les mia aporia mou dhmiourgeitai.agapas katholou ton eauto sou???egw lew pws sthn prospatheia sou na deikseis ston N. oti ton agapas exases ton eauto sou.ekanes pera tous filous sou,ekanes pera kai esena omws!!!auto den prepei na to kaneis gia kanenan,pote!!allo kanw upoxwrhseis,allo ksexnaw ti thelw kai antexw.se auta pou mas eipes den se vrhka paralogh,htheles na se parei na deis oti einai kala gia na mhn anhsuxeis!!!ti pio logiko!!!!einai kati pou to evlepa apo mikrh na to kanoun oi goneis mou,to kanoune akoma kai shmera kai etsi exw mathei kai egw!!!!akoma kai an den se epairne ekeinos prwtos,tha eprepe na katalavei thn anhsuxia sou,kai fusika oute logos gia thn apeilh!!!!!!htane kati pou den kserw pws mporeses kai to anexthkes.sto mualo tou loipon eisai dikh tou.eisai kati pou tou anhkei.katafere kai se afhse monh apo filous,apo kapoious pou tha mporouses na tous milhseis gia thn sumperifora tou kai isws na se tarakounhsoun!!!!sou tsakizei thn psuxologia,sou allazei ton hremo kai issorophmeno eauto sou se kati taragmeno.kai ola auta giati????den se empisteuetai,den se noiazetai .pou einai h agaph sthn sumperifora tou?an viasteis na apanthseis oti se agapaei,tha sou pw mia frash pou thn akousa prosfata kai nomizw tairiazei apoluta me thn katastash pou pernas!!!den ftanei mono na theleis na agaphseis,prepei kai na mporeis!!!!an autos einai o tropos tou na se agapaei,den mporeis na ton allakseis.mporeis omws na epilekseis na fugeis.den allazoume ton eauto mas gia na ikanopoihsoume ton ekastote suntrofo!!!!den ton tsakizoume!!den ton podopatame!!!!!katse kai skepsou poia eisai!!!!!vale oria sto ti mporeis na anexteis,ti mporeis na thusiaseis gia ton erwta ths zwhs sou,kai se ti prepei na les STOP!!!an den to kaneis esu gia ton eauto sou,den tha to kanei pote kaneis!!!!!auta sta lew filika.den eimai psuxologos.ekanes kala pou thelhses na zhthseis thn gnwmh enos eidikou!!!ekeinos tha entopisei thn aitia tou provlhmatos kai tha se vohthhsei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!euxomai na hremhseis kai na vreis ksana ton eauto sou kai suntoma!!!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αυτά που περιγράφεις λοιπόν είναι σημαντικά θέματα, είναι όμως ΔΙΚΑ ΤΟΥ θέματα. Τα οποία βαραίνουν εσένα και στο τέλος σε κάνουν να νιώθεις και φταίχτης. Το ότι νιώθεις να \'χάνεις τον εαυτό σου\' δεν είναι τυχαίο όταν είσαι με έναν άνθρωπο που έχει ανασφάλειες, γίνεται χειριστικός και παίζει παιχνίδια ισχύος. Κι όμως μοιάζεις να πιστεύεις πως τα νεύρα και η κατάθλιψη οφείλονται σε κάποια δική σου αδυναμία και ανεπάρκεια....και το κείμενο σου μου αφήνει την αίσθηση πως νιώθεις ότι θα έπρεπε να φέρεσαι αλλιώς, να νιώθεις αλλιώς, να σκέφτεσαι αλλιώς, ενώ εκείνον τον δικαιολογείς. Αλλά από όσα έγραψες, δεν είδα κάποιο δικό σου τραγικό \'λάθος\', αντίθετα διακρίνω έναν σύντροφο που σε κάνει να νιώθεις μονίμως \'μικρή\' (και δεν εννοώ στην ηλικία).

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Αγαπητή πεταλούδα…
    Η άποψη μου ίσως σου φανεί κυνική
    Ίσως σου φανεί ότι υπερβάλω η ότι έτσι απλά το βλέπω εγώ και όλα είναι σχετικά..
    Ίσως σου φανεί ότι το βλέπω καθαρά απο αντρική σκοπιά…
    Όντως μπορεί…
    Ακου και κάτι διαφορετικό όμως και αν θέλεις μην το λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου

    Δυστυχώς στις μέρες μας μια διαφορά ηλικίας τις τάξεως των δέκα χρόνων είναι πολύ μεγάλη…
    Εάν αυτός είναι τριάντα και εσύ είκοσι ανήκετε σε δύο διαφορετικές γενιές…
    Εγώ προσωπικά εάν και είμαι τριάντα πέντε δεν θα μπορούσα να κάνω σχέση με κοπέλα δέκα χρόνια μικρότερη μου..
    Αν και όσο μεγαλώνουν οι ηλικίες μικραίνει και το χάσμα…
    Πολλές φορές τυχαίνει να μιλάω με κοπέλες τις ηλικίας σου και νομίζω ότι είμαστε από άλλο κόσμο. Δεν το λέω υπονομευτικά προς θεού…
    Έχετε άλλα ακούσματα. Άλλες πεποιθήσεις και άλλες αδυναμίες..
    Σκέφτεστε πολύ διαφορετικά. Ίσως και πιο αισιόδοξα…
    Η αντίδραση ενός άνδρα 30 χρονών έχοντας δίπλα του μια κοπέλα 10 χρόνια μικρότερη του είναι λίγο πολύ αναμενόμενη…Η γνώμη της για οποιοδήποτε θέμα δεν μετράει
    Τις περισσότερες φορές δεν την λαμβάνει ουσιαστικά ποτέ υποψην του

    Οι αφετηρίες σας είναι διαφορετικές.
    Και μάλλον και ο προορισμός σας..
    Είναι «λογικό» εκ μέρους του να θέλει να έχει την τελευταία κουβέντα
    Είναι «λογικό» εκ μέρους σου να προσπαθείς να «φτάσεις»τις προσδοκίες του
    Ίσως και να έχετε μπει σε ένα φαύλο κύκλο.
    Οι επιθυμίες μας τις περισσότερες φορές δε βαδίζουν με τι λογική.. Δυστυχώς..

    Σου εύχομαι ότι καλύτερο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    vasilisA
    (αληθεια, ειναι βασιληςΑ, η βασιλισα?)
    εισαι πολυ απολυτος και αφοριστικος...
    κατ αρχας 9 χρονια δεν ειναι καμια τεραστια διαφορα,μιλας σαν να εχουν 30 χρονια διαφορα οι ανθρωποι,σαν να ειναι απο αλλον πλανητη..
    περα απο αυτο,δεν συμφωνω καθολου με την αναλυση σου...
    υπαρχοευν ανθρωποι που ειναι πολυ πιο κοντα συναισθηματικα σε νεωτερους ανθρωπους κι αλλοι σε μεγαλυτερους..μη βαζεις τετοια στεγανα στην σκεψη σου, ειναι κριμα...
    και ποιος το λεει οτι ο μεγαλυτερος μιας σχεσης δεν υπολογιζει την γνωμη του αλλου?
    αυτο μπορει να το κανει ακομα κι αν δεν υπαρχει διαφορα ηλικιας, η να την σεβεται απολυτα ακομα κι αν ειναι τεραστια αυτη η διαφορα....
    δεν βλεπω που στηριζεις ολους αυτους τους ισχυρισμους κι αν κρινω απ την δικη μου πειρα προσωπικη και φιλων, δεν ισχυουν καθολου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    βασικα αυτοσ σε εχει προλογιασει οτι ειναι πιο ωριμοσ πιο εμπειροσ και πιο κατασταλαγμενοσ τελοσ παντων ενω καλιστα μπορει να εχει κανει ενα γαμο και να εξακολουθει να ειναι ανωριμοσ 30 χρονων ειμαι και ξερω και ωσ εκ τουτου σου εχει δημιουργησει πολλεσ προσδοκιεσ που εσυ πρεπει να φθασεισ που μαντεψε δε θα φθασεισ ποτε για να εχει το πανω χερι οπωσ επισησ δε σου δινει και χωρο να αναπνευσεισ γιατι ετσι δε θα μπορει να σε ελεγξει και θα του βγαινουν οι ανασφαλειεσ και θα φαινεται αυτοσ ο μαλακασ ενω τωρα φαινεσαι εσυ η υστερικια απο την απαντηση του θα καταλαβεισ οτι οταν αυτοσ βαραει εσυ πρεπει να τρεχεισ για εκεινον και κατι τελευταιο πωσ τυχαινει παντα οταν εισαι [ραγματικα ηρεμη εσυ να φωναζει αυτοσ κι οταν ειναι ηρεμοσ αυτοσ να φωναζεισ εσυ ετσι δεν ειναι;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •