Παιδιά - Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4

    Παιδιά - Βοήθεια

    Καλησπέρα παιδιά
    Λέγομαι Ντίνος και θα ήθελα παρακαλώ την προσοχή σας για ένα πολύ λεπτό θέμα.
    Έχω περάσει και γω από αυτά τα "σκατά" και συγχωρέστε με για την έκφραση. Έχω στο παρελθόν δοκιμάσει τα πάντα (εκτός πρέζα ευτυχώς) και μάλιστα με κάποια είχα κολήσει. Δυο φορές στη ζωή μου έπιασα πάτο. Και ψυχολογικά και οικονομικά. Την δεύτερη φορά μάλιστα, τα 'χασα όλα. Και τη γυναίκα μου και το μαγαζί μου..... Δεν θέλω να σας κουράσω με τα δικά μου... Σημασία έχει οτι μετά απο "τότε" τώρα όλα καλά...
    Εδώ και ένα χρόνο, βγαίνω με ένα υπέροχο στη ψυχή κορίτσι που μου έμαθε μέσα σε μίκρό χρονικό δάστημα πάρα πολλά.
    Έχει μια φίλη γύρο στα τριάντα που έδώ και 7 χρόνια, έκανε συστηματική χρήση ηρωίνης. Την ξέρω απο τον καιρό που γνώρισα την δικιά μου αλλά πρίν κάνα μήνα μάθαμε την ιστορία της. Την κόλησε ο άντρας της που τώρα αυτός βρήσκεται κάπου στη Θεσ/νίκη για αποτοξίνωση. Η κοπέλα αυτή είναι ορφανή και δεν έχει στον ήλιο μοίρα αλλά το χειρότερο είναι οτι έχει με τον μαλάκα, ενα πανέμορφο οχτάχρονο κοριτσάκι.
    Το παιδί αυτή την στιγμή μένει χωρίς την θέληση του, μαζί με την πεθερά της κοπέλας η οποία είναι παιδιά μια μέγαιρα. Ποτέ δεν την ήθελε την Τ. και συνεχώς της έκανε την ζωή δύσκολη. Τώρα που έμαθε ότι έκανε χρήση πρέζας με το γιό της, της έχει ρίξει όλη την ευθήνη και δεν της επιτρέπει να δει το παιδί της. Ο δέ μαλάκας όπως τον αποκαλώ, δεν την θέλει αφού ακούει την μάνα του, και θέλει να την χωρήσει μόλις τελειώσει την θεραπεία του. Και όπως της είπε, το παιδί να το ξεχάσει. Αυτός τώρα βρήκε στήριξη απο τους δικούς του και ακολουθεί πιστά τις διαταγές τους. Δηλαδή με λίγα λόγια, να αποτελειώσουν την Τ.
    Καταλαβαίνετε πόσο σοβαρό είναι το θέμα.
    Εδώ και 4 μέρες, εγώ και η δικιά μου, φιλοξενούμε την Τ. σπίτι μας και την βοηθουμε όσο μπορούμε. Την πέταξαν σαν σκουπίδι πάνω στη φάση που είχε τα στεριτικά και τις χαρμάνες της. Μετά απο προσπάθεια, την βρήκαμε κάπου στην Ομόνοια σε άθλια κατάσταση μαζί με κάποιους που της έδειναν και την πείσαμε να έρθει σε μας. Εφερε μαζί της μια μικρή ποσότητα πρέζας και μας την έδωσε για να της δίνουμε λίγο λίγο και όποτε είναι αναγκαίο.
    Σας λέω ξανά ότι δεν μπορώ να ξέρω πως είναι, ή αν κάνουμε καλά που την βοη8άμε με αυτον τον τρόπο. (λίγο λίγο)
    Η κοπέλα έβαλε στόχο να κόψει για να μπορέσει ξανά να διεκδικήσει το παιδί της.

    Σας παρακαλώ, δώστε μου τα φώτα σας για να βοηθήσουμε αυτό το κορίτσι να ξαναδεί την κορούλα της. Που μπορώ να βρώ αυτά τα subotex? Κάνουν δουλειά? Πως τα παίρνει ο ασθενής και πόσο συχνά?

  2. #2
    Di.......γιατι δεν πας σε εναν γιατρό να ρωτήσεις?
    Ψάξε επίσης τις κοινότητες μήπως μπορούν να σε βοηθήσουν....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Αντιμετωπίζετε Πρόβλημα;
    Αν αντιμετωπίζετε πρόβλημα χρήσης ουσιών και χρειάζεστε υποστήριξη ή αν κάποιος δικός σας έχει εμπλακεί στη χρήση, μπορείτε να καλέσετε, με αστική χρέωση από κάθε σημείο της χώρας, το 1145 - Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ ή να απευθυνθείτε σε ένα από τα παρακάτω συμβουλευτικά κέντρα του ΚΕΘΕΑ:


    ΑΤΤΙΚΗ

    για ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ)
    Εμμ. Μπενάκη 84, 106 81 Αθήνα, τηλ.: 210 3301157

    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ)
    Βαλτετσίου 37, 106 81 Αθήνα, τηλ.: 210 3300751, 210 3300779

    Συμβουλευτικό Κέντρο Ραφήνας (ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ)
    25 χλμ Λεωφ. Μαραθώνος, 190 09 Διασταύρωση Ραφήνας, τηλ.: 22940 79900

    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ)
    Φυλής 217, 112 53 Αθήνα, τηλ.: 210 8626761, 210 8664259
    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ)
    Δροσοπούλου 41-43 & Τήνου, 112 55 Κυψέλη, τηλ.: 210 3847700, 210 3300058

    Συμβουλευτικό Κέντρο Πειραιά (ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ)
    Ανδρούτσου 63, 185 32 Πειραιάς, τηλ.: 210 4220708, 210 4111341

    ΚΕΘΕΑ Συμβουλευτικός Σταθμός Άμεσης Πρόσβασης (ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ)
    Πλατεία Κανάρη 7, Πασαλιμάνι Πειραιάς, τηλ.: 210 4226005, 210 4112778

    Συμβουλευτικό Κέντρο Ελευσίνας (ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ)
    Ερμού 78, Ελευσίνα, τηλ.: 210 5541810

    Διαπολιτισμικό Συμβ. Κέντρο για μετανάστες, πρόσφυγες (ΚΕΘΕΑ MOSAIC)
    Μαγνησίας 28 & Ζολιώτη 2, 112 51 Αθήνα, τηλ.: 210 8256944, 210 8257164

    Συμβουλευτικό Κέντρο για το αλκοόλ και τα τυχερά παιχνίδια (ΚΕΘΕΑ ΑΛΦΑ)
    Χαρβούρη 1, 116 36 Αθήνα, τηλ.: 210 9237777


    για εφήβους
    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΣΤΡΟΦΗ)
    Φλωρίνης 13, 112 51 Αθήνα, τηλ.: 210 8820277, 210 8648854

    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΠΛΕΥΣΗ)
    Μαγνησίας 25, 112 51 Αθήνα, τηλ.: 210 8218883
    *απεξάρτηση και από Internet - Video games*

    Συμβουλευτικός Σταθμός στα Δικαστήρια Ανηλίκων Αθηνών (ΚΕΘΕΑ ΣΤΡΟΦΗ)
    Δέγλερη 2 & Λεωφ. Αλεξάνδρας, 115 22 Αθήνα, τηλ.: 210 6437740, 210 8701322, 210 8649839

    Συμβουλευτικό Κέντρο Πειραιά (ΚΕΘΕΑ ΕΞΑΝΤΑΣ)
    Ευπλοίας 32, 185 37 Πειραιάς, τηλ.: 210 4227950

    Συμβουλευτικό Κέντρο Αθήνας (ΚΕΘΕΑ ΤΟΜΕΑΣ ΠΡΟΛΗΨΗΣ)
    Τσαμαδού 7, 106 83 Εξάρχεια, τηλ. 210 9212304

    ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

    για ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Λάρισας (ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ)
    Κύπρου 103, 412 22 Λάρισα, τηλ.: 2410 254863, 2410 254597

    Συμβουλευτικό Κέντρο Τρικάλων (ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ)
    Αγίου Νικολάου 10, 421 00 Τρίκαλα, τηλ. 24310 29921

    ΚΕΘΕΑ Μονάδα Συμβουλευτικής και Επανένταξης Ιωαννίνων
    Αρχιεπισκόπου Μακαρίου 11, ΚΕΠΑΒΙ, Αίθουσα 127, ΤΘ 141, 452 21 Ιωάννινα, τηλ.: 26510 64077

    για εφήβους και για ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Βόλου (ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ)
    Προύσσης & Μυριοφύτου, Πλατεία Εθνικών Αναμνήσεων, 380 02 Ν. Ιωνία Βόλου, τηλ.: 24210 80246, 77055 64615
    ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

    για ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Καλαμάτας (ΚΕΘΕΑ ΚΥΤΤΑΡΟ)
    Κουμουνδούρου 3, 24 100 Καλαμάτα, τηλ.: 27210 89482

    για εφήβους - νεαρούς ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Πάτρας (ΚΕΘΕΑ ΟΞΥΓΟΝΟ)
    Φωκαίας 26, 262 26 Πάτρα, τηλ.: 2610 343400

    ΚΡΗΤΗ

    για ενήλικες
    Συμβουλευτικό Κέντρο Ηρακλείου (ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ)
    Σμπώκου 6, 713 06 Ηράκλειο Κρήτης, τηλ.: 2810 261026, 2810 261126

    Συμβουλευτικό Κέντρο Λασιθίου (ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ)
    Φιλελλήνων & Γιαμπουδάκη 7, 721 00 Αγ. Νικόλαος Κρήτης, τηλ.: 28410 22981

    Συμβουλευτικό Κέντρο Χανίων (ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ)
    Κ. Σφακιανάκη 13, Χανιά, τηλ. 28210 87040

    για εφήβους
    Συμβουλευτικό Κέντρο Ηρακλείου (ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ)
    Δαμασκηνού 31 & Ικτίνου, Ηράκλειο Κρήτης, τηλ.: 2810 331034

    ......

    http://www.kethea.gr/pub/Category.asp?lang=gr&catid=54
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    \'Ενα ξέρω εγώ:

    Αν έχεις τύχη διάβαινε και ριζικό περπάτα!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Δεν νομίζω ότι κάνετε καλά που της δίνετε λίγο λιγό ηρωίνη καλύτερα η κοπέλα να κάνει προσπάθεια αποτοξίνωσης!H ηρωίνη προκαλεί σωματική και ψυχολογική εξάρτηση.

    Όταν η ηρωίνη έχει χάσει την επίδρασή της εμφανίζονται τα στερητικά συμπτώματα: ο χρήστης αισθάνεται άρρωστος, ιδρώνει και κρυώνει, έχει καταρροή, στομαχικούς πόνους και πόνους στα πόδια και τα χέρια. Πιθανά συμπτώματα είναι ο εμετός και η διάρροια. Τα συμπτώματα εξαφανίζονται μόλις γίνει ξανά χρήση ηρωίνης



    Η ψυχολογική εξάρτηση σημαίνει ότι ο χρήστης θέλει εναγωνίως να κάνει χρήση της ουσίας και δεν αισθάνεται άνετα πια χωρίς αυτήν. Η ηρωίνη προκαλεί ψυχολογική εξάρτηση: καταπραΰνει τα πάντα, και τον σωματικό και τον ψυχολογικό πόνο, πράγμα που κάνει ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα (μοναξιά, ανεργία, κακοποίηση) επιρρεπείς στην ηρωίνη. Και άλλοι άνθρωποι όμως μπορούν εύκολα να κάνουν χρήση και να εξαρτηθούν από την ηρωίνη.


    Όσον αφορά το σύνδρομο στέρησης, αυτό εμφανίζεται όταν ένα εξαρτημένο άτομο σταματάει να κάνει χρήση ή μειώνει σταδιακά την ποσότητα χρήσης. Συγκεκριμένα, τα συμπτώματα ξεκινούν λίγες ώρες μετά από την τελευταία δόση, κορυφώνονται το δεύτερο με τρίτο εικοσιτετράωρο, και υποχωρούν μέσα σε μία εβδομάδα. Οι αντιδράσεις στην στέρηση της ηρωίνης είναι οι εξής : ανησυχία, χασμουρητό, τρέχουσα μύτη, δάκρυα, διάρροια, κοιλιακοί σπασμοί, ανατριχιάσματα, κράμπες στα πόδια και χαμηλή πίεση. Μερικές, βέβαια, λειτουργίες του σώματος μπορεί και να μην επανέλθουν στα φυσιολογικά τους επίπεδα για έξι περίπου μήνες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    IOYYYYYYYYYIOYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYIOYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYY

  7. #7
    Originally posted by janet
    Δεν νομίζω ότι κάνετε καλά που της δίνετε λίγο λιγό ηρωίνη καλύτερα η κοπέλα να κάνει προσπάθεια αποτοξίνωσης!H ηρωίνη προκαλεί σωματική και ψυχολογική εξάρτηση.

    Όταν η ηρωίνη έχει χάσει την επίδρασή της εμφανίζονται τα στερητικά συμπτώματα: ο χρήστης αισθάνεται άρρωστος, ιδρώνει και κρυώνει, έχει καταρροή, στομαχικούς πόνους και πόνους στα πόδια και τα χέρια. Πιθανά συμπτώματα είναι ο εμετός και η διάρροια. Τα συμπτώματα εξαφανίζονται μόλις γίνει ξανά χρήση ηρωίνης



    Η ψυχολογική εξάρτηση σημαίνει ότι ο χρήστης θέλει εναγωνίως να κάνει χρήση της ουσίας και δεν αισθάνεται άνετα πια χωρίς αυτήν. Η ηρωίνη προκαλεί ψυχολογική εξάρτηση: καταπραΰνει τα πάντα, και τον σωματικό και τον ψυχολογικό πόνο, πράγμα που κάνει ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα (μοναξιά, ανεργία, κακοποίηση) επιρρεπείς στην ηρωίνη. Και άλλοι άνθρωποι όμως μπορούν εύκολα να κάνουν χρήση και να εξαρτηθούν από την ηρωίνη.


    Όσον αφορά το σύνδρομο στέρησης, αυτό εμφανίζεται όταν ένα εξαρτημένο άτομο σταματάει να κάνει χρήση ή μειώνει σταδιακά την ποσότητα χρήσης. Συγκεκριμένα, τα συμπτώματα ξεκινούν λίγες ώρες μετά από την τελευταία δόση, κορυφώνονται το δεύτερο με τρίτο εικοσιτετράωρο, και υποχωρούν μέσα σε μία εβδομάδα. Οι αντιδράσεις στην στέρηση της ηρωίνης είναι οι εξής : ανησυχία, χασμουρητό, τρέχουσα μύτη, δάκρυα, διάρροια, κοιλιακοί σπασμοί, ανατριχιάσματα, κράμπες στα πόδια και χαμηλή πίεση. Μερικές, βέβαια, λειτουργίες του σώματος μπορεί και να μην επανέλθουν στα φυσιολογικά τους επίπεδα για έξι περίπου μήνες.

    Heroin, or diacetylmorphine (INN), also known as diamorphine (BAN), is a semi-synthetic opioid drug synthesized from morphine, a derivative of the opium poppy. It is the 3,6-diacetyl ester of morphine (di (two)-acetyl-morphine). The white crystalline form is commonly the hydrochloride salt diacetylmorphine hydrochloride, though often adulterated thus dulling the sheen and consistency from that to a matte white powder, which heroin freebase typically is.[2] 90% of Heroin is said to be produced in Afghanistan.[3]

    As with other opioids, heroin is used as both an analgesic and a recreational drug, and has a high potential for abuse. Frequent and regular administration is associated with tolerance and physical dependence, which may develop into addiction.

    Internationally, heroin is controlled under Schedules I and IV of the Single Convention on Narcotic Drugs.[4] It is illegal to manufacture, possess, or sell diacetylmorphine without a license in Belgium, Denmark, Germany, Iran, India, the Netherlands, the United States, Australia, Canada, Ireland, Pakistan, the United Kingdom and Swaziland.

    Under the name diamorphine, it is a legally prescribed controlled drug in the United Kingdom. It is available for prescription to long-term users in the Netherlands, United Kingdom, Switzerland, Germany and Denmark alongside psycho-social care,[5][6] and a similar program is being campaigned for by liberal political parties in Norway.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    θα χρειαστω ενισχυσεις.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σας παρακαλώ, δώστε μου τα φώτα σας για να βοηθήσουμε αυτό το κορίτσι να ξαναδεί την κορούλα της. Που μπορώ να βρώ αυτά τα subotex? Κάνουν δουλειά? Πως τα παίρνει ο ασθενής και πόσο συχνά?
    http://www.veresies.com/tabid/103/Default.aspx

    Μου φαινεται περιεργη η ερωτηση σου.

    Δεν ειναι ερωτησεις που πρεπει να ρωτησεις εξιδεικευμενους γιατρους και να στα συνταγογραφησουν?

    Φυσικα δεν μπορεις να πας απλως στο φαρμακειο και να τα παρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Μπορεις να ενημερωθεις απο το ιντερνετ οπως στην ιστοσελιδα που παρεθεσα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by janet
    Δεν νομίζω ότι κάνετε καλά που της δίνετε λίγο λιγό ηρωίνη καλύτερα η κοπέλα να κάνει προσπάθεια αποτοξίνωσης!H ηρωίνη προκαλεί σωματική και ψυχολογική εξάρτηση.

    Όταν η ηρωίνη έχει χάσει την επίδρασή της εμφανίζονται τα στερητικά συμπτώματα: ο χρήστης αισθάνεται άρρωστος, ιδρώνει και κρυώνει, έχει καταρροή, στομαχικούς πόνους και πόνους στα πόδια και τα χέρια. Πιθανά συμπτώματα είναι ο εμετός και η διάρροια. Τα συμπτώματα εξαφανίζονται μόλις γίνει ξανά χρήση ηρωίνης



    Η ψυχολογική εξάρτηση σημαίνει ότι ο χρήστης θέλει εναγωνίως να κάνει χρήση της ουσίας και δεν αισθάνεται άνετα πια χωρίς αυτήν. Η ηρωίνη προκαλεί ψυχολογική εξάρτηση: καταπραΰνει τα πάντα, και τον σωματικό και τον ψυχολογικό πόνο, πράγμα που κάνει ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα (μοναξιά, ανεργία, κακοποίηση) επιρρεπείς στην ηρωίνη. Και άλλοι άνθρωποι όμως μπορούν εύκολα να κάνουν χρήση και να εξαρτηθούν από την ηρωίνη.


    Όσον αφορά το σύνδρομο στέρησης, αυτό εμφανίζεται όταν ένα εξαρτημένο άτομο σταματάει να κάνει χρήση ή μειώνει σταδιακά την ποσότητα χρήσης. Συγκεκριμένα, τα συμπτώματα ξεκινούν λίγες ώρες μετά από την τελευταία δόση, κορυφώνονται το δεύτερο με τρίτο εικοσιτετράωρο, και υποχωρούν μέσα σε μία εβδομάδα. Οι αντιδράσεις στην στέρηση της ηρωίνης είναι οι εξής : ανησυχία, χασμουρητό, τρέχουσα μύτη, δάκρυα, διάρροια, κοιλιακοί σπασμοί, ανατριχιάσματα, κράμπες στα πόδια και χαμηλή πίεση. Μερικές, βέβαια, λειτουργίες του σώματος μπορεί και να μην επανέλθουν στα φυσιολογικά τους επίπεδα για έξι περίπου μήνες.

    Τζανετ το να κανεις copy-paste κομματια απο το ινερνετ και μαλιστα που δεν απαντανε στο χρηστη σε αυτο που ρωταει δεν νομιζω να εχει καμμια χρησιμοτητα.

    Μπορει και μονος του να βαλει την λεξη ηρωινη στο google και να διαβασει τα αποτελεσματα...που θα ειναι χιλιαδες.

    Αλλο το να παραθεσεις ενα αρθρο που να εχει σχεση με την συζητηση και αλλο να παιρνεις προτασεις απο αρθρα και να τα κανεις ocpy-paste.

    Φιλικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Ντινο καταλαβαινω οτι θελετε να βοηθησετε την κοπελλα αλλα αποφυγετε την συνεξαρτηση.Δεν ξερω σε ποιο βαθμο ειχες εμπλακεις εσυ με ολα αυτα αλλα πιστευω οτι καταλαβαινεις τι εννοω.Αρνηθειτε οποιαδηποτε σχεση με ουσιες κ κυριως οχι μεσα στο σπιτι σας.Η απεξαρτηση ειναι επιλογη της ιδιας[το παιδι της ειναι το μεγαλυτερο κινητρο] ,με το να γινεστε \"συνεργοι\"της δεν βοηθατε.Η πεθερα της αυτη την στιγμη προστατευει κ καλα κανει το παιδι,νομιζω οτι φερεται σωστα.
    Οταν ο αντρας της μπηκε για απεξαρτηση δεν της το προτεινε?Μπηκε μονος του κ την αφησε μονη?
    Η Adzik σου εχει δωσει αρκετα τηλεφωνα,ειναι οι μονοι που μπορουν να σε κατατοπισουν κ να σου δωσουν ακριβεις οδηγιες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    σε κατι αλλα θεματα λεει που μπορεισ να βρεισ σουμποτεξ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    DiRom, γεια. Δε γράφω πια στο φόρουμ, αλλά κι εσύ όπως και ο ΓΙΑΝΝΗΣ1990, δεν είδατε τα μηνύματά σας. Πάνω δεξιά στη σελίδα λέει U2U. Πάτα εκεί και διάβασε. Καλή τύχη και από εδώ!

    :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Ρε συ Ντίρομ;... καλησπέρα και έλεος!... :D ... μα δεν έχεις διαβάσει ακόμη το μήνυμα που σου έστειλα απ\' τις 26/7;... ελπίζω να μη δίνετε φάρμακα στην κοπέλα εν τω μεταξύ. Τί να πω...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    4
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν στα ερωτήματά μου. Έχω καιρό να μπώ στο φόρουμ και μέσα σ\' αυτό το χρονικό διάστημα έγιναν πολλά. Έψαξα και βρήκα κάπου στην Καλλιθέα αφού ρώτησα εδώ κι εκεί, κάτι χάπια οβάλ σε λευκό χρώμα. Ρίσκαρα και τα πήρα γιατί αυτός που μου τα \'δωσε μου είπε οτι κάνουν δουλειά. Σας πληροφορώ οτι όντος έκαναν τη δουλειά τους. Η κοπέλα είναι τώρα 5 μέρες καθαρή χωρίς ηρωίνη. Μόνο με αυτά. Ένα βράδυ την δεύτερη μέρα, πολύ πρωινές ώρες, την άκουσα να μιλάει στο τηλέφωνο με κάποιον να δίνουν ραντεβού κάπου εδώ κοντά στο σπίτι μας και αμέσως αντέδρασα απειλώντας ότι αν φύγει δεν θα την ξαναδεχόμασταν στο σπίτι. Την ρώτησα αν σωματικά την έχει ανάγκη και μου \'πε πως όχι. Μόνο αυτό που μου είπε, με έκανε να επιμένω να θέλω να την βοηθήσω. Δεν έφυγε τελικά απο το σπίτι και όλα καλά. Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε ακόμα καλύτερα. Χθές είχε γενέθλια το παιδί της και πήγαμε μαζί στο σπίτι της πεθεράς της και αφού της μίλησα με καλό τρόπο, την άφησε να δει το παιδί.
    Μέχρι στιγμής, όλα καλά. Το τι φοβάμαι είναι ότι σε κάποια στιγμή θα παω διακοπές με τη γυναίκα μου και θα την αφήσουμε μόνη. Ο θεός να βάλει το χέρι του να μην ξαναρχίσει. Δυστυχως δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα άλλο. Άρχισα να έχω εγώ προβλήματα στο σπίτι. Απομακρύνομαι απο την γυναίκα μου για διάφορους λόγους. Για όσους ξέρουν, δεν είναι και το ποιο εύκολο πράγμα.
    Σας ευχαριστώ και πάλι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •