χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...

    Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι εδώ . Είμαι 20 χρονών . Το θέμα μου είναι ότι πριν 3 βδομάδες χώρισα από μια σχέση 10 μηνών (ούτε πολύς χρόνος , ούτε και τόσο λίγος όμως) η οποία δεν ήταν και ότι ευκολότερο γενικώς , καθ' ότι τους 8 από τους 10 μήνες αυτός ήταν στρατό . Γενικώς θα λεγε κανείς ότι ήμασταν φαινομενικά καλά , μέχρι να μου πει να χωρίσουμε . Δεν είχαμε τσακωθεί ποτέ , μιλούσαμε συχνά στο τηλέφωνο , έπαιρνε συχνά άδειες για να βλεπόμαστε κλπ . Έβλεπα το τελευταιο διμηνο (οπου δεν ειχε μπορεσει να παρει και άδεια) μια αλλαγή στη συμπεριφορά του , ήταν περισσότερο φιλικός απέναντι μου παρά ερωτικός , αλλά έλεγα να μην του πω τίποτα μέσω τηλεφώνου να περιμένω να μιλήσουμε από κοντά , αν δεν άλλαζε η κατάσταση όταν απολυόταν . Παρ'όλα αυτά όταν πήρε άδεια απολύσεως ,και βρεθήκαμε , τελικά μου είπε να χωρίσουμε , γιατι απ οτι είπε ο στρατός τον απομάκρυνε απο μενα , δεν νιώθει πια το ίδιο πια , και δεν μου αξιζε , λεει , να με κοροιδευει . Δεν φέρθηκε άσχημα γενικώς , μετά από κάποιες μέρες τον πη΄ρα τηλέφωνο και του είπα μερικά πράματα (οχι παρακάλια και τέτοια , αντιθετα του ξεκαθαρησα οτι ενω τον θελω ακομη , αν θελει κατι , θα το κανει αυτος , γιατι εγω περιμενα 8 μηνες για το τιποτα τελικα) . Το θεμα ειναι οτι εδώ και τρεις βδομάδες νιώθω χάλια . Δεν θέλω καθόλου να μένω μονη πρωτα απ όλα . Δεν αντέχω να μην έχω κόσμο γύρω μου , και αυτο σε φάση που όλοι οι φίλοι μου έχουν πάει διακοπές , εγω είμαι αθηνα γιατι εχω καθε μερα μαθημα (σεπτεμβρη δινω εξετασεις για καλων τεχνων) και γενικώς τις διακοπές φέτος τις βλέπω με το κυάλι . Νιώθω πολύ λυπημένη , κατά καιρούς με πιάνει κάτι σαν κρίση (κυρίως τα βράδια) και κλαίω , ενώ συνέχεια θέλω να απασχολώ το μυαλό μου με κάτι , ακόμη και με το πιο χαζό πράμα . Το ότι δεν πάω διακοπές το κάνει ακόμη χειρότερο . Νιώθω οτι τις τελευταίες 3 βδομαδες κάνω πράματα απλά για να τα κάνω . Δεν χαίρομαι τίποτα πραγματικά . Στο εργαστήει ζωγραφικής που πάω για την προετοιμασία για την σχολή έχω κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο και όμως δεν μπορω να το χαρώ όπως θα έπρεπε ! Έχω χασει την ορεξή μου και για τις εξετάσεις και για τα πάντα . Απ την αλλη όμως με αγχώνει η σκέψη του να γυρίσω σπίτι το βράδυ . Νιώθω πολύ μόνη τα βράδια γενικώς . Όλοι μου λένε "είσαι νεα , σε μερικούς μήνες ουτε που θα το σκευτεσαι, θα περασεις στη σχολη και θα γνωρισεις πολυ κοσμο , θα προκυψει κατι αλλο , μη σκας " και διαφορα τετοια . Τα ξερω ολα αυτα και τα σκευτομαι κι εγω , αλλα δεν μπορω να μη νιωθω ασχημα !!! Λογω εγωισμου φυσικα και δεν εχω ξαναεπικοινωνησει μαζι του απο τοτε . Ουτε και αυτος . Δεν παρακαλαω για κανεναν για κανενα λογο , αυτο ειναι το μονο σίγουρο . Απ την άλλη θελω να τα ξαναβρουμε γιατι τον θελω , αλλα το θεμα ειναι οτι αν περασω στην καλων τεχνων εκτος αθηνας (αν περασω γενικως αλλα λεμε τωρα) πχ φλωρινα η θεσσαλονικη , θα φυγω , προς οκτωβρη , οποτε και παλι ... νιώθω όμως μια μεγάλη θλίψη μέσα μου ...
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Kαλων τεχνων μμμμ..!

    Μακαρι να περασεις Αθηνα γιατι οι αλλες ειναι στον θεο.!!! Εχεις ιδεα που ειναι η Φλωρινα? Εχεις ιδεα ΠΩΣ ειναι η Φλωρινα? :D
    Καλα οχι οτι ειναι κακο αυτο αλλα οπως το δει κανεις. Το οτι θα γνωρισεις νεο κοσμο στην σχολη σου και θα ξεχαστεις αυτο ειναι κατι σχεδον σιγουρο , θες-δε θες θα συμβει αυτο οποτε...

    συνεχισε την εξασκηση και το λιωσιμο στα μαθηματα! Δεν ξερεις τι μπαστ@ρδια ειναι αυτοι στην Αθηνα και το τι μεσον πεφτει -καποιες φορες- για να μπεις μεσα στην ΑΣΚΑ . Παρολα αυτα αν το αξιζεις θα μπεις.

    Ισως ολη αυτη την ενεργεια που εχεις μεσα σου και την ξοδευεις με το να σκεφτεσαι παλιες ιστοριες, αν της αλλαζες ροή προς τα σχεδια και το πινελο σου.... θα εκανες θαυματα.!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    αν το δεισ λογικα δεν τα ειχατε και πολυ καιρο αυτοσ επαιρνε μια φορα το μηνα αδεια 5-6 μερεσ και 2 μηνεσ πιο πριν αντε φθανουμε τουσ 4-5 μηνεσ αξιζει τωρα να χαλιεσαι για κατι που κρατησε τοσο λιγο μικρη εισαι ακομα μη μου πεισ οτι τωρα το καλοκαιρι δε σε φλερταρει κανεισ;οτι εγινε εγινε σκεψου τα και αν βρεισ οτι δεν εκανεσ κανενα λαθοσ δε εχεισ να στεναχωριεσαι για τιποτα αυτοσ ειναι μαλακασ αν βρεισ οτι εκανεσ λαθη να σου γινει μαθημα να μην τα ξανακανεισ και εννοειτε οτι οταν θα περασεισ στη σχολη σου θα γνωρισεισ κοσμο κλπ τα ξερεισ αυτα

  4. #4
    Originally posted by stellou1989
    Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι εδώ . Είμαι 20 χρονών . Το θέμα μου είναι ότι πριν 3 βδομάδες χώρισα από μια σχέση 10 μηνών (ούτε πολύς χρόνος , ούτε και τόσο λίγος όμως) η οποία δεν ήταν και ότι ευκολότερο γενικώς , καθ\' ότι τους 8 από τους 10 μήνες αυτός ήταν στρατό . Γενικώς θα λεγε κανείς ότι ήμασταν φαινομενικά καλά , μέχρι να μου πει να χωρίσουμε . Δεν είχαμε τσακωθεί ποτέ , μιλούσαμε συχνά στο τηλέφωνο , έπαιρνε συχνά άδειες για να βλεπόμαστε κλπ . Έβλεπα το τελευταιο διμηνο (οπου δεν ειχε μπορεσει να παρει και άδεια) μια αλλαγή στη συμπεριφορά του , ήταν περισσότερο φιλικός απέναντι μου παρά ερωτικός , αλλά έλεγα να μην του πω τίποτα μέσω τηλεφώνου να περιμένω να μιλήσουμε από κοντά , αν δεν άλλαζε η κατάσταση όταν απολυόταν . Παρ\'όλα αυτά όταν πήρε άδεια απολύσεως ,και βρεθήκαμε , τελικά μου είπε να χωρίσουμε , γιατι απ οτι είπε ο στρατός τον απομάκρυνε απο μενα , δεν νιώθει πια το ίδιο πια , και δεν μου αξιζε , λεει , να με κοροιδευει . Δεν φέρθηκε άσχημα γενικώς , μετά από κάποιες μέρες τον πη΄ρα τηλέφωνο και του είπα μερικά πράματα (οχι παρακάλια και τέτοια , αντιθετα του ξεκαθαρησα οτι ενω τον θελω ακομη , αν θελει κατι , θα το κανει αυτος , γιατι εγω περιμενα 8 μηνες για το τιποτα τελικα) . Το θεμα ειναι οτι εδώ και τρεις βδομάδες νιώθω χάλια . Δεν θέλω καθόλου να μένω μονη πρωτα απ όλα . Δεν αντέχω να μην έχω κόσμο γύρω μου , και αυτο σε φάση που όλοι οι φίλοι μου έχουν πάει διακοπές , εγω είμαι αθηνα γιατι εχω καθε μερα μαθημα (σεπτεμβρη δινω εξετασεις για καλων τεχνων) και γενικώς τις διακοπές φέτος τις βλέπω με το κυάλι . Νιώθω πολύ λυπημένη , κατά καιρούς με πιάνει κάτι σαν κρίση (κυρίως τα βράδια) και κλαίω , ενώ συνέχεια θέλω να απασχολώ το μυαλό μου με κάτι , ακόμη και με το πιο χαζό πράμα . Το ότι δεν πάω διακοπές το κάνει ακόμη χειρότερο . Νιώθω οτι τις τελευταίες 3 βδομαδες κάνω πράματα απλά για να τα κάνω . Δεν χαίρομαι τίποτα πραγματικά . Στο εργαστήει ζωγραφικής που πάω για την προετοιμασία για την σχολή έχω κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο και όμως δεν μπορω να το χαρώ όπως θα έπρεπε ! Έχω χασει την ορεξή μου και για τις εξετάσεις και για τα πάντα . Απ την αλλη όμως με αγχώνει η σκέψη του να γυρίσω σπίτι το βράδυ . Νιώθω πολύ μόνη τα βράδια γενικώς . Όλοι μου λένε \"είσαι νεα , σε μερικούς μήνες ουτε που θα το σκευτεσαι, θα περασεις στη σχολη και θα γνωρισεις πολυ κοσμο , θα προκυψει κατι αλλο , μη σκας \" και διαφορα τετοια . Τα ξερω ολα αυτα και τα σκευτομαι κι εγω , αλλα δεν μπορω να μη νιωθω ασχημα !!! Λογω εγωισμου φυσικα και δεν εχω ξαναεπικοινωνησει μαζι του απο τοτε . Ουτε και αυτος . Δεν παρακαλαω για κανεναν για κανενα λογο , αυτο ειναι το μονο σίγουρο . Απ την άλλη θελω να τα ξαναβρουμε γιατι τον θελω , αλλα το θεμα ειναι οτι αν περασω στην καλων τεχνων εκτος αθηνας (αν περασω γενικως αλλα λεμε τωρα) πχ φλωρινα η θεσσαλονικη , θα φυγω , προς οκτωβρη , οποτε και παλι ... νιώθω όμως μια μεγάλη θλίψη μέσα μου ...

    Έχεις πραγματικά έναν αξιοπρόσεκτο τρόπο να θέτεις ερωτήματα απαντώντας τα την ίδια στιγμή...:)
    Μόνη σου το λες, εγωισμός, πίεση με τη σχολή, έλλειψη διακοπών κλπ κλπ.
    Εγώ θα σου πρότεινα τα βράδια να γίνεις πιο κοινωνική, να βγεις λίγο έξω, να φλερτάρεις να κάνεις ότι σε ευχαριστεί με φίλους. Πέρνα καλά και σίγουρα κάποια στιγμή θα σου περάσει.
    Ο χωρισμός είναι κύκλος και θέλει χρόνο.
    Δωστον στον εαυτό σου και μη τον καταδικάζεις σε αυγουστιάτικη μιζέρια...:)

  5. #5
    Originally posted by Boltseed
    Kαλων τεχνων μμμμ..!

    Μακαρι να περασεις Αθηνα γιατι οι αλλες ειναι στον θεο.!!! Εχεις ιδεα που ειναι η Φλωρινα? Εχεις ιδεα ΠΩΣ ειναι η Φλωρινα? :D
    Καλα οχι οτι ειναι κακο αυτο αλλα οπως το δει κανεις. Το οτι θα γνωρισεις νεο κοσμο στην σχολη σου και θα ξεχαστεις αυτο ειναι κατι σχεδον σιγουρο , θες-δε θες θα συμβει αυτο οποτε...

    συνεχισε την εξασκηση και το λιωσιμο στα μαθηματα! Δεν ξερεις τι μπαστ@ρδια ειναι αυτοι στην Αθηνα και το τι μεσον πεφτει -καποιες φορες- για να μπεις μεσα στην ΑΣΚΑ . Παρολα αυτα αν το αξιζεις θα μπεις.

    Ισως ολη αυτη την ενεργεια που εχεις μεσα σου και την ξοδευεις με το να σκεφτεσαι παλιες ιστοριες, αν της αλλαζες ροή προς τα σχεδια και το πινελο σου.... θα εκανες θαυματα.!

    Boltseed ειλικρινά θα κάνω παρτυ αν περάσω Αθήνα !! :) Παρ όλα αυτα απο στατιστικά και έτσι που έχω ακουσει και από άτομα που έχουν μπει , πιστευω οτι μάλλον έχω περισσοτερες ευκαιριες για θεσσαλονικη και ακομη περισσοτερες για φλώρινα . Δεν με χαλάει καθολου το εκτος Αθήνας , αντίθετα μη σου πω οτι το θέλω πιο πολύ!!! Από άποψη οικονομικού , θα δουλεψω κι εγω οσο μπορω (οσο γινεται για να μην επηρεαζεται η σχολη) και είμαι ικανή να ζήσω με πολύ λίγα , δεν έχω τέτοιο θέμα . Έχω ψάξει λίγο τη φλωρινα και μου φαινεται υπέεεροχο μέρος !!! Δεν με χαλάει καθόλου να φύγω από την αθήνα ... είναι δευτερη φορα που δίνω και ξέρω πάνω κάτω τι παίζει με τις εξετάσεις , αυτά που λέγονται περί μέσου και τα σχετικά ισχύουν ως ένα σημείο αλλά νομίζω ότι τα παραλένε γενικώς ...
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  6. #6
    Originally posted by pad
    αν το δεισ λογικα δεν τα ειχατε και πολυ καιρο αυτοσ επαιρνε μια φορα το μηνα αδεια 5-6 μερεσ και 2 μηνεσ πιο πριν αντε φθανουμε τουσ 4-5 μηνεσ αξιζει τωρα να χαλιεσαι για κατι που κρατησε τοσο λιγο μικρη εισαι ακομα μη μου πεισ οτι τωρα το καλοκαιρι δε σε φλερταρει κανεισ;οτι εγινε εγινε σκεψου τα και αν βρεισ οτι δεν εκανεσ κανενα λαθοσ δε εχεισ να στεναχωριεσαι για τιποτα αυτοσ ειναι μαλακασ αν βρεισ οτι εκανεσ λαθη να σου γινει μαθημα να μην τα ξανακανεισ και εννοειτε οτι οταν θα περασεισ στη σχολη σου θα γνωρισεισ κοσμο κλπ τα ξερεισ αυτα
    Αγαπητη pad , δεν πιστευω να έκανα κάποιο λα΄θος , τουλάχιστον όχι κάτι που να το επιδίωξα . Αντιθετα προσπαθούσα να τον στηρίζω με οποιονδήποτε τρόπο μπορουσα . Ακόμη και ο ίδιος όταν μιλήσαμε μου είπε ότι δεν έχει κάτι να μου καταλογίσει , απλά οτι αυτός πιέστηκε και οτι γενικώς δεν πάει άλλο . Οποτε συμφωνα και με αυτον , δεν εκανα καποιο προφανες λαθος . Το φετινό καλοκαίρι είναι πολύ μα πολύ πιγμένο , και γενικώς δεν έχω πολλές ευκαιρίες για εξόδους , καθ\'ότι οι φίλοι μου λείπουν. Βασικά το σχέδιο για το φετιν΄΄ο καλοκαίρι είχε ως εξής: Δεν κανόνισα τίποτα λόγω καθημερινών μαθημάτων και λόγω του ότι θα απολυόταν και αυτός , απ ότι μου λεγε ουτε αυτος θα έκανε κάτι γιατι δεν επαιζαν λεφτα , οποτε θα την βγαζαμε παρεα στην αθηνα και λιγο εδω κι εκει σαββατοκυριακα . Θα λειπαν και τιποτα γονεις καποια στιγμη , θα χαμε 2 σπιτια στη διαθεση μας , κομπλε !!! Ε και τωρα ολα αυτα ανατραπηκαν οπως καταλαβαινεις ,... οποτε ουτε πολλες εξοδοι παιζουν , ουτε πολυς χρονος καλα καλα ... ακομη και στο εργαστηρι που παω να φανταστεις ειμαστε ΜΟΝΟ κοπελες ... :P ημαρτον δηλαδη !!!
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  7. #7
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by stellou1989
    Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι εδώ . Είμαι 20 χρονών . Το θέμα μου είναι ότι πριν 3 βδομάδες χώρισα από μια σχέση 10 μηνών (ούτε πολύς χρόνος , ούτε και τόσο λίγος όμως) η οποία δεν ήταν και ότι ευκολότερο γενικώς , καθ\' ότι τους 8 από τους 10 μήνες αυτός ήταν στρατό . Γενικώς θα λεγε κανείς ότι ήμασταν φαινομενικά καλά , μέχρι να μου πει να χωρίσουμε . Δεν είχαμε τσακωθεί ποτέ , μιλούσαμε συχνά στο τηλέφωνο , έπαιρνε συχνά άδειες για να βλεπόμαστε κλπ . Έβλεπα το τελευταιο διμηνο (οπου δεν ειχε μπορεσει να παρει και άδεια) μια αλλαγή στη συμπεριφορά του , ήταν περισσότερο φιλικός απέναντι μου παρά ερωτικός , αλλά έλεγα να μην του πω τίποτα μέσω τηλεφώνου να περιμένω να μιλήσουμε από κοντά , αν δεν άλλαζε η κατάσταση όταν απολυόταν . Παρ\'όλα αυτά όταν πήρε άδεια απολύσεως ,και βρεθήκαμε , τελικά μου είπε να χωρίσουμε , γιατι απ οτι είπε ο στρατός τον απομάκρυνε απο μενα , δεν νιώθει πια το ίδιο πια , και δεν μου αξιζε , λεει , να με κοροιδευει . Δεν φέρθηκε άσχημα γενικώς , μετά από κάποιες μέρες τον πη΄ρα τηλέφωνο και του είπα μερικά πράματα (οχι παρακάλια και τέτοια , αντιθετα του ξεκαθαρησα οτι ενω τον θελω ακομη , αν θελει κατι , θα το κανει αυτος , γιατι εγω περιμενα 8 μηνες για το τιποτα τελικα) . Το θεμα ειναι οτι εδώ και τρεις βδομάδες νιώθω χάλια . Δεν θέλω καθόλου να μένω μονη πρωτα απ όλα . Δεν αντέχω να μην έχω κόσμο γύρω μου , και αυτο σε φάση που όλοι οι φίλοι μου έχουν πάει διακοπές , εγω είμαι αθηνα γιατι εχω καθε μερα μαθημα (σεπτεμβρη δινω εξετασεις για καλων τεχνων) και γενικώς τις διακοπές φέτος τις βλέπω με το κυάλι . Νιώθω πολύ λυπημένη , κατά καιρούς με πιάνει κάτι σαν κρίση (κυρίως τα βράδια) και κλαίω , ενώ συνέχεια θέλω να απασχολώ το μυαλό μου με κάτι , ακόμη και με το πιο χαζό πράμα . Το ότι δεν πάω διακοπές το κάνει ακόμη χειρότερο . Νιώθω οτι τις τελευταίες 3 βδομαδες κάνω πράματα απλά για να τα κάνω . Δεν χαίρομαι τίποτα πραγματικά . Στο εργαστήει ζωγραφικής που πάω για την προετοιμασία για την σχολή έχω κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο και όμως δεν μπορω να το χαρώ όπως θα έπρεπε ! Έχω χασει την ορεξή μου και για τις εξετάσεις και για τα πάντα . Απ την αλλη όμως με αγχώνει η σκέψη του να γυρίσω σπίτι το βράδυ . Νιώθω πολύ μόνη τα βράδια γενικώς . Όλοι μου λένε \"είσαι νεα , σε μερικούς μήνες ουτε που θα το σκευτεσαι, θα περασεις στη σχολη και θα γνωρισεις πολυ κοσμο , θα προκυψει κατι αλλο , μη σκας \" και διαφορα τετοια . Τα ξερω ολα αυτα και τα σκευτομαι κι εγω , αλλα δεν μπορω να μη νιωθω ασχημα !!! Λογω εγωισμου φυσικα και δεν εχω ξαναεπικοινωνησει μαζι του απο τοτε . Ουτε και αυτος . Δεν παρακαλαω για κανεναν για κανενα λογο , αυτο ειναι το μονο σίγουρο . Απ την άλλη θελω να τα ξαναβρουμε γιατι τον θελω , αλλα το θεμα ειναι οτι αν περασω στην καλων τεχνων εκτος αθηνας (αν περασω γενικως αλλα λεμε τωρα) πχ φλωρινα η θεσσαλονικη , θα φυγω , προς οκτωβρη , οποτε και παλι ... νιώθω όμως μια μεγάλη θλίψη μέσα μου ...

    Έχεις πραγματικά έναν αξιοπρόσεκτο τρόπο να θέτεις ερωτήματα απαντώντας τα την ίδια στιγμή...:)
    Μόνη σου το λες, εγωισμός, πίεση με τη σχολή, έλλειψη διακοπών κλπ κλπ.
    Εγώ θα σου πρότεινα τα βράδια να γίνεις πιο κοινωνική, να βγεις λίγο έξω, να φλερτάρεις να κάνεις ότι σε ευχαριστεί με φίλους. Πέρνα καλά και σίγουρα κάποια στιγμή θα σου περάσει.
    Ο χωρισμός είναι κύκλος και θέλει χρόνο.
    Δωστον στον εαυτό σου και μη τον καταδικάζεις σε αυγουστιάτικη μιζέρια...:)

    Δυστυχώς Θεοφανεία μου , εγώ είμαι αυτη που ειδικά σε αυτή τη φάση θα μπορουσα να είμαι εκτος σπιτιου με φιλους μερα και νυχτα αν γινόταν ... μου τη δινει να κάθομαι μεσα το καλοκαίρι και ειδικά όταν δεν νιώθω καλα !!! Είμαι από τους ανθρώπους που θέλουν παρέα και συμπαράσταση σε τέτοιες περιπτώσεις , οχι απο κείνους που θελουν να απομονωθουν για λιγο ... αλλα δεν προκυπτει ... οι κοντινοτερες παρεες μου εχουν παει διακοπες, και γενικώς δεν προκυπτει πολύ το να βγαινω αυτον τον καιρο . Εκτος αυτου ερχονται και μερικες μερες οπως σημερα πχ που μπορει να μαι στο εργαστηρι απο τις 12 το πρωι ως τις 9 το βραδυ και γυρναω σπιτι πτωμα ... αλλα και παλι δεν με χωραει ο τοπος οταν μενω μονη μου !!!
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  8. #8
    Originally posted by stellou1989
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by stellou1989
    Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι εδώ . Είμαι 20 χρονών . Το θέμα μου είναι ότι πριν 3 βδομάδες χώρισα από μια σχέση 10 μηνών (ούτε πολύς χρόνος , ούτε και τόσο λίγος όμως) η οποία δεν ήταν και ότι ευκολότερο γενικώς , καθ\' ότι τους 8 από τους 10 μήνες αυτός ήταν στρατό . Γενικώς θα λεγε κανείς ότι ήμασταν φαινομενικά καλά , μέχρι να μου πει να χωρίσουμε . Δεν είχαμε τσακωθεί ποτέ , μιλούσαμε συχνά στο τηλέφωνο , έπαιρνε συχνά άδειες για να βλεπόμαστε κλπ . Έβλεπα το τελευταιο διμηνο (οπου δεν ειχε μπορεσει να παρει και άδεια) μια αλλαγή στη συμπεριφορά του , ήταν περισσότερο φιλικός απέναντι μου παρά ερωτικός , αλλά έλεγα να μην του πω τίποτα μέσω τηλεφώνου να περιμένω να μιλήσουμε από κοντά , αν δεν άλλαζε η κατάσταση όταν απολυόταν . Παρ\'όλα αυτά όταν πήρε άδεια απολύσεως ,και βρεθήκαμε , τελικά μου είπε να χωρίσουμε , γιατι απ οτι είπε ο στρατός τον απομάκρυνε απο μενα , δεν νιώθει πια το ίδιο πια , και δεν μου αξιζε , λεει , να με κοροιδευει . Δεν φέρθηκε άσχημα γενικώς , μετά από κάποιες μέρες τον πη΄ρα τηλέφωνο και του είπα μερικά πράματα (οχι παρακάλια και τέτοια , αντιθετα του ξεκαθαρησα οτι ενω τον θελω ακομη , αν θελει κατι , θα το κανει αυτος , γιατι εγω περιμενα 8 μηνες για το τιποτα τελικα) . Το θεμα ειναι οτι εδώ και τρεις βδομάδες νιώθω χάλια . Δεν θέλω καθόλου να μένω μονη πρωτα απ όλα . Δεν αντέχω να μην έχω κόσμο γύρω μου , και αυτο σε φάση που όλοι οι φίλοι μου έχουν πάει διακοπές , εγω είμαι αθηνα γιατι εχω καθε μερα μαθημα (σεπτεμβρη δινω εξετασεις για καλων τεχνων) και γενικώς τις διακοπές φέτος τις βλέπω με το κυάλι . Νιώθω πολύ λυπημένη , κατά καιρούς με πιάνει κάτι σαν κρίση (κυρίως τα βράδια) και κλαίω , ενώ συνέχεια θέλω να απασχολώ το μυαλό μου με κάτι , ακόμη και με το πιο χαζό πράμα . Το ότι δεν πάω διακοπές το κάνει ακόμη χειρότερο . Νιώθω οτι τις τελευταίες 3 βδομαδες κάνω πράματα απλά για να τα κάνω . Δεν χαίρομαι τίποτα πραγματικά . Στο εργαστήει ζωγραφικής που πάω για την προετοιμασία για την σχολή έχω κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο και όμως δεν μπορω να το χαρώ όπως θα έπρεπε ! Έχω χασει την ορεξή μου και για τις εξετάσεις και για τα πάντα . Απ την αλλη όμως με αγχώνει η σκέψη του να γυρίσω σπίτι το βράδυ . Νιώθω πολύ μόνη τα βράδια γενικώς . Όλοι μου λένε \"είσαι νεα , σε μερικούς μήνες ουτε που θα το σκευτεσαι, θα περασεις στη σχολη και θα γνωρισεις πολυ κοσμο , θα προκυψει κατι αλλο , μη σκας \" και διαφορα τετοια . Τα ξερω ολα αυτα και τα σκευτομαι κι εγω , αλλα δεν μπορω να μη νιωθω ασχημα !!! Λογω εγωισμου φυσικα και δεν εχω ξαναεπικοινωνησει μαζι του απο τοτε . Ουτε και αυτος . Δεν παρακαλαω για κανεναν για κανενα λογο , αυτο ειναι το μονο σίγουρο . Απ την άλλη θελω να τα ξαναβρουμε γιατι τον θελω , αλλα το θεμα ειναι οτι αν περασω στην καλων τεχνων εκτος αθηνας (αν περασω γενικως αλλα λεμε τωρα) πχ φλωρινα η θεσσαλονικη , θα φυγω , προς οκτωβρη , οποτε και παλι ... νιώθω όμως μια μεγάλη θλίψη μέσα μου ...

    Έχεις πραγματικά έναν αξιοπρόσεκτο τρόπο να θέτεις ερωτήματα απαντώντας τα την ίδια στιγμή...:)
    Μόνη σου το λες, εγωισμός, πίεση με τη σχολή, έλλειψη διακοπών κλπ κλπ.
    Εγώ θα σου πρότεινα τα βράδια να γίνεις πιο κοινωνική, να βγεις λίγο έξω, να φλερτάρεις να κάνεις ότι σε ευχαριστεί με φίλους. Πέρνα καλά και σίγουρα κάποια στιγμή θα σου περάσει.
    Ο χωρισμός είναι κύκλος και θέλει χρόνο.
    Δωστον στον εαυτό σου και μη τον καταδικάζεις σε αυγουστιάτικη μιζέρια...:)

    Δυστυχώς Θεοφανεία μου , εγώ είμαι αυτη που ειδικά σε αυτή τη φάση θα μπορουσα να είμαι εκτος σπιτιου με φιλους μερα και νυχτα αν γινόταν ... μου τη δινει να κάθομαι μεσα το καλοκαίρι και ειδικά όταν δεν νιώθω καλα !!! Είμαι από τους ανθρώπους που θέλουν παρέα και συμπαράσταση σε τέτοιες περιπτώσεις , οχι απο κείνους που θελουν να απομονωθουν για λιγο ... αλλα δεν προκυπτει ... οι κοντινοτερες παρεες μου εχουν παει διακοπες, και γενικώς δεν προκυπτει πολύ το να βγαινω αυτον τον καιρο . Εκτος αυτου ερχονται και μερικες μερες οπως σημερα πχ που μπορει να μαι στο εργαστηρι απο τις 12 το πρωι ως τις 9 το βραδυ και γυρναω σπιτι πτωμα ... αλλα και παλι δεν με χωραει ο τοπος οταν μενω μονη μου !!!
    Αυτό σου λέω! Φρόντισε να μη μένεις καθόλου μόνη, άσε το χρόνο να κυλήσει και που ξέρεις?
    Κάποια στιγμή, (απο τη δυναμική/αξιοπρεπή σου στάση), μπορεί να ζητήσει και εξηγήσεις......:)

  9. #9
    Σα να χεις δικιο ... γενικως εχω πεσει στη φαση οπου \"ξερω\" οτι ειμαι νεα και οτι αυτο ηταν σταγονα στον ωκεανο . \"Ξέρω\" οτι θα βρεθουν και αλλοι και οτι σε καποιο καιρο (ειδικα αν πετυχω και στις εξετασεις) δεν θα το σκευτομαι καν. \"Ξερω\" οτι μάλλον δεν μου αξιζε και τοσο . Απλά δεν ειμαι στη φαση να τα συνειδητοποιησω ολα αυτα. Βασικα νομιζω οτι οταν οποιοσδηποτε χωριζει μετα απο μια μικρη η μεγαλη σχεση , σχεδον ποτε δεν ειναι σε φαση να σκευτει κατευθειαν με τη λογικη . Εξηγησεις δεν νομιζω να δωσει , μιας και ειναι αυτος που με χωρισε , απ την αλλη νταξει και αυτον δεν τον ειδα αδιαφορο γενικως για το γεγονος οτι χωρισαμε ... μιλησαμε λιγο (με πηρε αυτος επειδη του ζητησα να βρεθουμε για να μιλησουμε , αφου ειχαμε χωρισει) και γενικως τον ακουσα απολογητικο μη σου πω ... σαν να ενιωθε ενοχες ... τελος παντων δεν ηταν αδιαφορος . Αλλά για να ζητησει επανασυνδεση και τα σχετικα ... δεν το νομιζω . 50-50 το βλεπω . Και οσο και αν το θελω (το θελω πολυ ειναι η αληθεια) δεν ξερω αν πρεπει να το κανω ... αν βρεθω σε καποιους μηνες πχ να φευγω απο αθηνα (που το θελω πολυ ειναι η αληθεια) τι γινεται ;;; ισως εδω ειναι που πρεπει να πω \"καθε εμποδιο για καλο\" ... :(
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    απο τα μυνηματα σου φαινεται οτι θα την παλεψεισ ανετα παντωσ και σου παω στοιχημα οτι δεν εχεισ χασει ουτε το χαμογελο σου που ειναι το πρωτο που χανουμε οταν προβληματιζομαστε μια χαρα εισαι δεν εχεισ αναγκη αφιερωσου στη προσπαθεια σου και μην ανυσηχεισ.ειμαι αγορι κατα τα αλλα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •